Potreban sastav iz engleskog :) HITNO!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
e jeb*o vas JA!
nije sushtina u "Ja" ili "ja", vec u bih trebao jebenom!!!


a to da li se koristi, ochigledno da DA, jer pola Srbije je polupismeno!

daj kopiraj mi gramatiku gde je objansnjeno da se bih i trebao ili bih i zeleo i bih imao ne koriste zajedno i zasto... ja znam da me ti ovde ebavas i trazis mi greske zbog necega sa strane a ne zbog greski ali stvarno ne mogu da se setim sta je tacno bilo...:roll:

ajde navedi mi glagol trebati i navedi mi glagol biti pa da skontam sta je greska...stvarno mi nije jasno :roll:
 
joj, **** mater...nema nikakvih skrivenih motiva u ovoj ispravci

Dakle: "bih zeleo" je u redu. kao i "bih imao" i "bih" sa bilo kojim drugim jeb*nim glagolom, osim sa trebati!
ne mogu da ti kopiram gramatiku, ali ovo se uci u osnovnoj skoli, a u dobrim srednjim se za ovakvu gresku daje 1 na pismenom
 
daj kopiraj mi gramatiku gde je objansnjeno da se bih i trebao ili bih i zeleo i bih imao ne koriste zajedno i zasto... ja znam da me ti ovde ebavas i trazis mi greske zbog necega sa strane a ne zbog greski ali stvarno ne mogu da se setim sta je tacno bilo...:roll:

ajde navedi mi glagol trebati i navedi mi glagol biti pa da skontam sta je greska...stvarno mi nije jasno :roll:

tada te nisam ispravio, vec sam te "branio" od one mikice!
 
joj, **** mater...nema nikakvih skrivenih motiva u ovoj ispravci

Dakle: "bih zeleo" je u redu. kao i "bih imao" i "bih" sa bilo kojim drugim jeb*nim glagolom, osim sa trebati!
ne mogu da ti kopiram gramatiku, ali ovo se uci u osnovnoj skoli, a u dobrim srednjim se za ovakvu gresku daje 1 na pismenom

cekaj sto osim sa trebati... sad sam stvarno zabrinut za svoje znanje...ipak sam ja drustveni smer...moguce je da sam taj cas propustio... :roll:
 
S obzirom da me mrzi da chitam glupe postove, bez uvrede, retjitju:
Glagol trebati u svojoj funkciji pomotjnog glagola nije lichan. Stoga je glupo raspravljati o tome da li se upotrebljava bi ili bih, premda se uzima tretje lice jednine za glagol trebati(obichno) - u ovom sluchaju BI TREBALO- pa se BI sa njim i slazhe.
Dakle:

Ja bi trebalo da...
Ti bi trebalo da...
On bi trebalo da...


I tako dalje...


Mislim da tje se svako slozhiti da oblik ''Ja bih trebalo da'' nije tachan. Mozhda tje mnoge povesti chinjenica da 99% govornika srpskog jezika vrshi konjugaciju glagola trebati u svom nelichnom, pomotjnom obliku.


Ako sam pogreshio poentu, izvinjavam se...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top