Potpuni slom Srbije-od visokih cena, strajkova radnika preko migranata do Kosova i Metohije

Non sequitur #2.
Хајдемо опет од почетка. Пошто ти не знаш како је бити просветни радник, очигледно да не можеш да упоређујеш шта је добро за неког а шта не. Ја не радим као просветни радник, па нема потребе да ми ти препоручујеш шта ћу ја да радим. Није ни тема да свако пише шта ради и чиме се бави, оставимо то за блогове, биће једноставније.
Него јел се сећаш шта су платни разреди ? То значи да чистачица у МУП-у има исту плату као просветни радник.
Јел се сећаш да је твоја власт обећавала увођење платних разреда ?
Па у праву си, није све у факултету. Ако знаш људе не мораш ништа ни да радиш, паре само капљу. Или извучеш лепо паре неким тендером из Поште (не мислим само на извлачење пара путем мењања логоа, то је само један од начина да се паре извуку)...
И као што си и сам рекао, факултет није битан.
Некада је било престижно радити у пошти, сад нуде возачима Ц категорије 50.000 динара. Па код приватника возачи камиона зарађују 100.000 динара.
Да ли је реално како се државне фирме упропаштавају ?!
Ako ni TI ne radis kao prosvetar,kako znas da li im je lose ili ne?
I tvoja je vlast koliko i moja.Budi cistacica,probaj,vidi jel lako,ako jeste,upadaj na to mesto.
Ako znas posao,zanat,kako vec da kazem,onda si na konju,nije dovoljno zavrsiti fakultet i okaciti se na drzavne jasle i kukati kako je tesko.
Sve sto je bio lagan posao je zauzeto a posao vozaca je tezak,i opasan,i treba ga platiti.Zasto ti isti vozaci C kategorije ne nadju sebi neku drugu firmu?Vecina bi da "radi" nesto lagano i cisto i da se ne umara i ne prlja ALI da zaradjuje vise od onog koji radi takve poslove.Ne moze to tako,zato smo i dosli do ovoga da su nam se po drzavnim preduzecima nabili mamini i tatini koji ne znaju ekser da zakuju,sraf da zasrafe,nesto da zavare,da utovare,prevezu,okrece,promene osigurac...Imamo armiju nesposobnih kojima je plata postala mala a drugo ne znaju a i nece.

Nazvao si me gospodjom a ja kuronjica.Faca,nego sta?Odradio godinu muski,kao i svi pre mene.Nisam setao bakice niti sedeo u opstini ili tako nekoj drzavnoj ustanovi.
Гарант и носиш тепих на грудима, прдуцкаш по крстарици уз флашу трећеразредног пива. Дневна доза просечног србенде.

Ako ni TI ne radis kao prosvetar,kako znas da li im je lose ili ne?
Дружим се са просветарима.
Јел ти можеш да пробаш да барем једну од 10 порука не сведеш на лични ниво ?
Шта имаш ти од тога што све сводиш на то шта радим ја или ти ?
I tvoja je vlast koliko i moja.Budi cistacica,probaj,vidi jel lako,ako jeste,upadaj na to mesto.
Садашња власт је обећала увођење платних разреда. Па чија год она да је, прилично је бедно да то исмејаваш провоцирањем.
Дакле теби је нормално да чистачице уместо минималца добију 70.000 плату? Нешто си се забројао.
Ako znas posao,zanat,kako vec da kazem,onda si na konju,nije dovoljno zavrsiti fakultet i okaciti se na drzavne jasle i kukati kako je tesko.
Non sequitur #3
Sve sto je bio lagan posao je zauzeto a posao vozaca je tezak,i opasan,i treba ga platiti.
Ваљда зато возачи раде за бедне паре, минималац је 40.000, а њихова плата 50.000.

Лепо што ова власт није твоја. Како би је само бранио да јесте.
Zasto ti isti vozaci C kategorije ne nadju sebi neku drugu firmu?
Скретањем на другу страну не добијаш ништа. Откуд пошти огроман новац за разне тендере, а за плате - ништа ?
Vecina bi da "radi" nesto lagano i cisto i da se ne umara i ne prlja ALI da zaradjuje vise od onog koji radi takve poslove.
Уопште не причамо о томе.
Ne moze to tako,zato smo i dosli do ovoga da su nam se po drzavnim preduzecima nabili mamini i tatini koji ne znaju ekser da zakuju,sraf da zasrafe,nesto da zavare,da utovare,prevezu,okrece,promene osigurac...Imamo armiju nesposobnih kojima je plata postala mala a drugo ne znaju a i nece.
Пошта има пара а неће да људе адекватно плати. У томе је проблем.

Дружим се са просветарима.
Јел ти можеш да пробаш да барем једну од 10 порука не сведеш на лични ниво ?
Шта имаш ти од тога што све сводиш на то шта радим ја или ти ?

Садашња власт је обећала увођење платних разреда. Па чија год она да је, прилично је бедно да то исмејаваш провоцирањем.
Дакле теби је нормално да чистачице уместо минималца добију 70.000 плату? Нешто си се забројао.

Non sequitur #3

Ваљда зато возачи раде за бедне паре, минималац је 40.000, а њихова плата 50.000.

Лепо што ова власт није твоја. Како би је само бранио да јесте.

Скретањем на другу страну не добијаш ништа. Откуд пошти огроман новац за разне тендере, а за плате - ништа ?

Уопште не причамо о томе.

Пошта има пара а неће да људе адекватно плати. У томе је проблем.
Meni se čini da si i ti na državnoj sisi.Menjaj to pod hitno.Posla ima na sve strane.Ako hoces platu,moras znati nešto i da radiš.

Meni se čini da si i ti na državnoj sisi.Menjaj to pod hitno.Posla ima na sve strane.
To што си ти навикао да пљујеш људе овде по цео дан, то је већ питање навике.
То што избегаваш да пишеш оно што си сам почео, то је већ безобразлук.
Ал добро, ако ти је лакше да пљујеш неког, да се барем заборави како се ти разумеш у тему, нека ти буде.
Питај оне твоје што раде у просвети да ли код њих има неко ко ботује за СНС, милом или силом. Па то му дође као додатна обавеза поред редовног посла, а некима у општини је то главни посао, тј. ништа друго и не раде.
Добро си рекао, ти људи би требало нешто да раде осим што ботују за СНС и то у радно време.

Sve sto je bio lagan posao je zauzeto a posao vozaca je tezak,i opasan,i treba ga platiti.
Да резимирамо - држава неће да плати стресан посао, и зато бедно плаћа раднике па нико неће да ради у Пошти као возач Ц категорије.
Што их плаћа тако мало ако је то стресан посао ? Остаће без возача.

Или извучеш лепо паре неким тендером из Поште (не мислим само на извлачење пара путем мењања логоа, то је само један од начина да се паре извуку)..
Ne misliš ti uopšte, da misliš, ne bi ponavljao te idiotizme o sumi navodno plaćenoj za logo Pošte.

Autorska tema

Dok se u medijim pod kontorlom SNS-SPS pricaju bajke realno st je drugacija. Strajkovi radnika, visoke cene koje su preko onih u Nemackoj i Rusiji, migranti na sve strane prave haos do potpunog povlacenja i predaje na Kosovu i Metohiji. Rezultati vlasti su porazavajuci.

Onda si veoma mlad da shvatiš da je sad katastrofa
a kad je opozicija bila na vlasti bila je kataklizma.

Nece, zato sto ne postoji poiticki interes, kao u slucaju Rumunije i Bugarske. HR je prijatelj Nemacke oduvek bila i zato je primljena.
guslar1389: je unapredjena verzija @SajaBg , otklon ne samo od rus/kine nego i od nas kada naprave, e onda zasigurno ulaze, a on jadan ne moze da se odvoji od nas, visi na ovom forumu, tako da nema nista od ulaska:thumbdown: jedino ako bi "junacka" cg objavila rat rusiji, ili bar kini... jel su bese oni jos u ratu sa japanskom carevinom? "junacI", PRAVI ZAPADNJACI

STOGODIŠNJI RAT CRNE GORE I JAPANA

Poslednja izmena:
To што си ти навикао да пљујеш људе овде по цео дан, то је већ питање навике.
То што избегаваш да пишеш оно што си сам почео, то је већ безобразлук.
Ал добро, ако ти је лакше да пљујеш неког, да се барем заборави како се ти разумеш у тему, нека ти буде.
Питај оне твоје што раде у просвети да ли код њих има неко ко ботује за СНС, милом или силом. Па то му дође као додатна обавеза поред редовног посла, а некима у општини је то главни посао, тј. ништа друго и не раде.
Добро си рекао, ти људи би требало нешто да раде осим што ботују за СНС и то у радно време.

Да резимирамо - држава неће да плати стресан посао, и зато бедно плаћа раднике па нико неће да ради у Пошти као возач Ц категорије.
Што их плаћа тако мало ако је то стресан посао ? Остаће без возача.
Ne pljujem ja nikog,to ti je realnost u drzavi,svi hoće "posao" ali da ne rade,i još se bune.

Back