Potpuni slom Srbije-od visokih cena, strajkova radnika preko migranata do Kosova i Metohije

Питај разредне старешине колико је додатак за разредно старешинство.
Знаш ли колико је просветна плата од 65.000 мања од просечне ?
Посланику у скупштини не треба образовање, не мора ни да долази редовно на посао. А где су додаци и дневнице, кад посланик престане да то буде, шест месеци после престанка, добија плату.
И теби је добро да радник у пекари са обуком има 10.000 више од оног ко ради са факултетом у школи са децом ? То је све само није добро. Не можеш поредити обуку од три дана у пекари са завршеним факултетом.
Потребно је много више образовања за рад у школи што је неупоредиво са обуком од пар дана у пекари.
Ocigledno nisi radio ni nocu,ni u pekari.Okreces temu na drugu stranu.Fakultet nije sve u zivotu.Uslovi rada bi trebali da se uzmu u obzir prilikom određivanja zarade.

Ocigledno nisi radio ni nocu,ni u pekari.
Argumentum ad hominem #2. Нема разлога да провоцираш људе, смешно је и нема смисла.
Okreces temu na drugu stranu.
75.000 се не плаћа ноћни рад већ дневни рад у пекари. Ноћни рад би по закону требао да буде плаћен више од дневног, али то је већ друга прича.
Један власник пекаре се пре месец дана жалио да неће нико да му продаје пецива за 70.000 динара плате.
Ти окрећеш тему на другу страну. То што ти пишеш да је просветарима топло, то је у рангу ВКВ радника, па као вели није им хладно да раде на грађевини по зими, у топлу су. То је потпуно ирелевантно са темом.
Плата нпр 2019. године - прсветних радника је била 50.000 а плата посланика 80.000 динара. Кад си посланик не мораш ни да имаш више од средње школе, можеш да седиш и зеваш, а обезбеђено је шест месеци плата кад се престане са посланичким стажом.
Ево видим сад сви ћуте о оној упуцаној наставници историје која више неће моћи да ради у школи. И то су ти добри услови, од чега ће та жена да живи кад јој прође боловање ?
Fakultet nije sve u zivotu.Uslovi rada bi trebali da se uzmu u obzir prilikom određivanja zarade.
Малопре си рекао да је просветарима добро, сад окрећеш тему на другу страну.
Ти си тај који неће да прича, а не ја.
И јеси питао колика је надокнада за разредно старешинство ?
Колико разредни старешина мора да буде на Вајбер групи са родитељима и колика је одговорност сваког наставника, а посебно разредног старешине ?
Распитај се мало колико квалификација треба за рад у школи, познавање појмова попут индивидуализације, IOP 1, IOP 2 и писање посебног програма за рад са децом која су по IOP програму.
Баш лепо што имаш рођаке који су у просвети, питај их молим те колико младих људи има тамо ? Нико више неће да ради у просвети. Ретко ко има мање од 30-35 година а да ради у школи, тј. такви људи су у великој мањини.
Погледај како се посланичке плате усклађују са просечном платом, а плате у обданишту и у школи су смешно мале.
И ниже су од просечне плате.

Poslednja izmena:
Da li mozda znas sta je logicka greska anegdotskog zakljucivanja?
Evo, ja npr. sam beskucnik, spavam ispod mosta i raspadam se od gube i nemam nikakva primanja - da li treba na osnovu MOG slucaja (jednog) da izvodim bilo kakve zakljucke o stanju drustva u celini?
A imam poznanika koji je multimilioner... - koliko ce biti istinit zakljucak o stanju celine drustva ako ga izvedem iz samo tog jednog - njegovog slucaja?

Ko sve ovde piskara, majko mila? (i to onako samouvereno, puno sebe... :eek: )

Vidi iznela sam samo svoj slučaj kolika je razlika u u poslednjih 10 godina za isti novac i gotovo iste fiksne troškove

Takođe sam naglasila da moja pozicija nije "zasluga" države već mog prihvatanja da radim u navedenij firmi i da razumem zašto je tako

Ne generalizujem na državu, naprotiv.

Screenshot_2023-11-28_19-16-45.png

Screenshot_2023-11-28_19-17-05.png

Argumentum ad hominem #2. Нема разлога да провоцираш људе, смешно је и нема смисла.

75.000 се не плаћа ноћни рад већ дневни рад у пекари. Ноћни рад би по закону требао да буде плаћен више од дневног, али то је већ друга прича.
Један власник пекаре се пре месец дана жалио да неће нико да му продаје пецива за 70.000 динара плате.
Ти окрећеш тему на другу страну. То што ти пишеш да је просветарима топло, то је у рангу ВКВ радника, па као вели није им хладно да раде на грађевини по зими, у топлу су. То је потпуно ирелевантно са темом.
Плата нпр 2019. године - прсветних радника је била 50.000 а плата посланика 80.000 динара. Кад си посланик не мораш ни да имаш више од средње школе, можеш да седиш и зеваш, а обезбеђено је шест месеци плата кад се престане са посланичким стажом.
Ево видим сад сви ћуте о оној упуцаној наставници историје која више неће моћи да ради у школи. И то су ти добри услови, од чега ће та жена да живи кад јој прође боловање ?

Малопре си рекао да је просветарима добро, сад окрећеш тему на другу страну.
Ти си тај који неће да прича, а не ја.
И јеси питао колика је надокнада за разредно старешинство ?
Колико разредни старешина мора да буде на Вајбер групи са родитељима и колика је одговорност сваког наставника, а посебно разредног старешине ?
Распитај се мало колико квалификација треба за рад у школи, познавање појмова попут индивидуализације, IOP 1, IOP 2 и писање посебног програма за рад са децом која су по IOP програму.
Баш лепо што имаш рођаке који су у просвети, питај их молим те колико младих људи има тамо ? Нико више неће да ради у просвети. Ретко ко има мање од 30-35 година а да ради у школи, тј. такви људи су у великој мањини.
Погледај како се посланичке плате усклађују са просечном платом, а плате у обданишту и у школи су смешно мале.
И ниже су од просечне плате.
Menjaj posao nezadovoljni prosvetni radniče.Ja radim u privatnom sektoru,radim neretko i vikende,ima dana kada radim i napolju.Ćutim i radim.Takav je posao,kada budem mogao menjaću posao za neki bolji.

Menjaj posao nezadovoljni prosvetni radniče.Ja radim u privatnom sektoru,radim neretko i vikende,ima dana kada radim i napolju.
Non sequitur #2.
Хајдемо опет од почетка. Пошто ти не знаш како је бити просветни радник, очигледно да не можеш да упоређујеш шта је добро за неког а шта не. Ја не радим као просветни радник, па нема потребе да ми ти препоручујеш шта ћу ја да радим. Није ни тема да свако пише шта ради и чиме се бави, оставимо то за блогове, биће једноставније.
Него јел се сећаш шта су платни разреди ? То значи да чистачица у МУП-у има исту плату као просветни радник.
Јел се сећаш да је твоја власт обећавала увођење платних разреда ?
Па у праву си, није све у факултету. Ако знаш људе не мораш ништа ни да радиш, паре само капљу. Или извучеш лепо паре неким тендером из Поште (не мислим само на извлачење пара путем мењања логоа, то је само један од начина да се паре извуку)...
И као што си и сам рекао, факултет није битан.
Некада је било престижно радити у пошти, сад нуде возачима Ц категорије 50.000 динара. Па код приватника возачи камиона зарађују 100.000 динара.
Да ли је реално како се државне фирме упропаштавају ?!

Sto ovo radis?Koja je tvoja korist od ovoga?
Strajkovali ovi iz poste pa prestali,dogovorili se sa poslodavcem.Cene su sarene i stalno su neke akcije i popusti,ko hoce da radi,moze pristojno da zivi.Migranti su pod kontrolom drzave,a haos prave takvi poput tebe,nezadovoljni svim i svacim,nezadovoljni zivotom.Kosovo jeste bolna tema ali mi tu slabo sta mozemo da uradimo dok se veliki igraci ne dogovore.
Сендвичић за госпоју.

Back