Potpuni slom Srbije-od visokih cena, strajkova radnika preko migranata do Kosova i Metohije

Presmešno je čitati ovakve odgovore bitova kako "ima posla ko hoće da radi". Ima, naravno da ima. Ali para nema nimalo.

I nije vam potrebno ništa drugo. Samo kreni kolima recimo iz Italije, prođi kroz Sloveniju i Hrvatsku i uđi u Srbiju. Koji smo mi beda i jad i lom od države. Koji je to javašluk i raspad sistema koji se oseti na svakom metru. Sve zaraslo i sve pustoš, samo kako prilaziš Beogradu niču nepregledne hale i skladišta koje čega da hrane i snabdevaju Beograd. Sve ostalo je čist jad i beda.

Ti stvarno nemaš obraza pa lažeš.

Poslednja izmena od moderatora:
Pa ne znam čoveče
Како пишеш плату а не знаш шта пишеш ?
.Država ih plaća,na državnim su jaslama,imaju stalno neka povećanja,imaju dosta slobodnih dana,u čistom su,u toplom,ne kisnu,ne mrznu.
Да би радио у школи мораш имати минимум 240 ЕСПБ поена и болоњу, а плата мања од просечне, тј 65.000 динара. У пекарама раде за 75.000 са пријавама на пуну плату.

Jasno, ali da je to baš tako, ceo svet bi onda propao a ne propada. Ako mogu ostale države EU da imaju pristojan standard i pored Kine, onda možemo i mi. Konkurencija nije tu da te obeshrabri nego da te motiviše da nađeš svoj način u kome si dobar. Treba iskoristiti naš položaj i prirodna bogatstva. Pa tako neki rudnik ne daš Kinezima da ga eksploatišu sa 5% rudne rente nego staviš da bude 30%. Pa ako im odgovara, sve super, a ako pobegnu, onda kreneš sam da eksploatišeš, sklapaš finalni proizvod i prodaješ. Tako se razvija biznis.

Ne lupetaju gluposti
Država daje koncesije pod određenim ugovornim obavezama i naknadama

Ko vam je ubacio rudnu rentu kao nešto bitno ?
I da je 100% to je beznačajno

Konkretno kod nas veliki rudnik koji je u većinskom vlasništvu kineske firme ima 1/3vlasništvo države Srbije

Država daje koncesije pod određenim ugovornim obavezama i naknadama

Misliš tajnim ugovorima i bez ikakve naknade? To se slažem. Oni uzmu lovu u "kešu" da naprave ugovor štetan po državu i narod. I proglase ga tajnim pod pretnjom represije da ne možeš da se buniš. Napredno demokratski ;)

Ko vam je ubacio rudnu rentu kao nešto bitno ?

Pa i to što kažeš, neka nam uzimaju prirodna bogatska free, mi smo domaćinska država, ko god želi nešto može slobodno da se posluži ;)

Ljudi kupuju hranu za divno jebeno cudo. Al jel si obratio paznju kako kupuju? Sve u gram mere, jbt ne secam se dal sam 5x za godinu dana cuo da je neko rekao, odseci mi nekih 5 prstiju debljine. Sve 100gr.150gr,.....

Cek hoces da kazes da ljudi idu u supermarket-e? Jebeno neverovatno da idu gde je jeftinije nego u radnji na cosku, gde imaju akcije, kupone I ostala cuda.

Sta tebe boli ***** ko dolazi? Jedno je evidentno, da kada je prosecna potrosacka korpa skuplje od prosecne neto plate... tesko da moze da se lepo zivi...

Male porodice pa se malo i kupuje

I ako mi plata 2012 bila 80.000 rsd o sada 87.000, nije do države nego do firme,ipak mogu kupiti mnogo više nego pojesti, a plaćam stan

Imam sreću da mi Kirija nije rasla, realno povećani troškovi Infostan i kablovska internet, struja i slično za 30-40%
Možda kupujem skuplji garderobu ali realno lošije živim sa tim novcem nego 2012-te jer ne mogu priuštiti ni jeftino letovanje

Da naglasim problem je u onima koji misle da mi Srbi moramo i trebamo raditi za sići kako bi njima standard ostao isti

Misliš tajnim ugovorima i bez ikakve naknade? To se slažem. Oni uzmu lovu u "kešu" da naprave ugovor štetan po državu i narod. I proglase ga tajnim pod pretnjom represije da ne možeš da se buniš. Napredno demokratski ;)

Pa i to što kažeš, neka nam uzimaju prirodna bogatska free, mi smo domaćinska država, ko god želi nešto može slobodno da se posluži ;)

Hoću ti reći da dok zamajavate sa pričom o prilično nebitnoj rudnoj renti niko da pita za Ugovore o koncesiji pa čak i tamo gde je država vlasnik

I nije samo Bor rudnik ..ima tu i mnogo rudnika gde su zapadnjaci dobili koncesije

Hoću ti reći da dok zamajavate sa pričom o prilično nebitnoj rudnoj renti niko da pita za Ugovore o koncesiji pa čak i tamo gde je država vlasnik

I nije samo Bor rudnik ..ima tu i mnogo rudnika gde su zapadnjaci dobili koncesije

Čim je neki ugovor tajan, to je jasno da je štetan po državne interese. To je generalno pravilo. I slažem se da nema veze da li je firma zapadna ili istočna.

Čim je neki ugovor tajan, to je jasno da je štetan po državne interese. To je generalno pravilo. I slažem se da nema veze da li je firma zapadna ili istočna.

Ajde ...
Šta tek da kažemo za sporazum Tito Brant koji je i nakon 50 godina državna tajna prvog ranga
Država ne postoji ali Ugovor važi

Znači nije baš sve do nas

Ajde ...
Šta tek da kažemo za sporazum Tito Brant koji je i nakon 50 godina državna tajna prvog ranga
Država ne postoji ali Ugovor važi

Znači nije baš sve do nas

Što se tiče Tita, to je bio jedan autokratski režim, nalik onima koji su sad u Rusiji, Kini, Severnoj Koreji... i nekako se podrazumevalo da će svi ugovori biti tajni. Znamo da su tajni ugovori, medijska kontrola i represija temelji autokratskih režima. Ali nije normalno da to i dalje postoji u Evropi. Zato i napredno propadamo, jer ne uspevamo da se izvučemo iz uticaja te loše prakse i "prijatelja" sa istoka.

Što se tiče Tita, to je bio jedan autokratski režim, nalik onima koji su sad u Rusiji, Kini, Severnoj Koreji... i nekako se podrazumevalo da će svi ugovori biti tajni. Znamo da su tajni ugovori, medijska kontrola i represija temelji autokratskih režima. Ali nije normalno da to i dalje postoji u Evropi. Zato i napredno propadamo, jer ne uspevamo da se izvučemo iz uticaja te loše prakse i "prijatelja" sa istoka.

Što se tiče tajnosti par tajnih Ugovora po pitanju nekih rudnika i nije katastrofa ali tajni Ugovor po pitanju države je već ozbiljna priča i može da znači da su i kasniji svi tajni i javni Ugovori posledica tog Ugovora

Mislim da je više problem u tom navedenom Ugovori nego ljubav sa Istokom

Како пишеш плату а не знаш шта пишеш ?

Да би радио у школи мораш имати минимум 240 ЕСПБ поена и болоњу, а плата мања од просечне, тј 65.000 динара. У пекарама раде за 75.000 са пријавама на пуну плату.
Znači li ti podatak da imam nekoga u familiji ko radi u prosveti?Uslovi rada su im dobri.
Idi u pekaru pa probaj,da vidiš šta je muka.

I ako mi plata 2012 bila 80.000 rsd o sada 87.000, nije do države nego do firme,ipak mogu kupiti mnogo više nego pojesti, a plaćam stan

Imam sreću da mi Kirija nije rasla, realno povećani troškovi Infostan i kablovska internet, struja i slično za 30-40%
Možda kupujem skuplji garderobu ali realno lošije živim sa tim novcem nego 2012-te jer ne mogu priuštiti ni jeftino letovanje

Da naglasim problem je u onima koji misle da mi Srbi moramo i trebamo raditi za sići kako bi njima standard ostao isti
Da li mozda znas sta je logicka greska anegdotskog zakljucivanja?
Evo, ja npr. sam beskucnik, spavam ispod mosta i raspadam se od gube i nemam nikakva primanja - da li treba na osnovu MOG slucaja (jednog) da izvodim bilo kakve zakljucke o stanju drustva u celini?
A imam poznanika koji je multimilioner... - koliko ce biti istinit zakljucak o stanju celine drustva ako ga izvedem iz samo tog jednog - njegovog slucaja?

Ko sve ovde piskara, majko mila? (i to onako samouvereno, puno sebe... :eek: )

Znači li ti podatak da imam nekoga u familiji ko radi u prosveti?Uslovi rada su im dobri.
Питај разредне старешине колико је додатак за разредно старешинство.
Знаш ли колико је просветна плата од 65.000 мања од просечне ?
Посланику у скупштини не треба образовање, не мора ни да долази редовно на посао. А где су додаци и дневнице, кад посланик престане да то буде, шест месеци после престанка, добија плату.
И теби је добро да радник у пекари са обуком има 10.000 више од оног ко ради са факултетом у школи са децом ? То је све само није добро. Не можеш поредити обуку од три дана у пекари са завршеним факултетом.
Потребно је много више образовања за рад у школи што је неупоредиво са обуком од пар дана у пекари.

Sami ne možemo, Rusija/Kina/Briks ne mogu da nam pomognu, prosto daleko su i nemaju uticaj u našem regionu i to je to, ostaje ti samo EU.
onaj ko te je bombardovao vise puta u jednom veku, taj ti sigurno nece pomoci, nego gleda kako da te dokrajci ekonomski, teritorijalno itd... proslo je cetvrt veka, jos cetvrt, u totalu pola veka moze ovako da te cedi, kao do sada, ili dok se konstelacija snaga ne promeni u svetu

onaj ko te je bombardovao vise puta u jednom veku, taj ti sigurno nece pomoci,

Mene niko nije bombardovao već Slobu i njegovu naopaku politiku. Kako je to sve prošlost i svi akteri više nisu na funkcijama, mnogi ni među živima, ne vidim šta je problem da sarađujemo. Koja je tačno svrha inata?

nego gleda kako da te dokrajci ekonomski, teritorijalno itd...

Da, dok se ne otarasimo uticaja Rusije i Kine, bićemo nepoželjni u Evropi. To je valjda jasno. Zato nam treba vlast koja će nas vratiti na pravi kolosek - zapadni, gde pripadamo i geografski i vrednosno.

Mene niko nije bombardovao već Slobu i njegovu naopaku politiku. Kako je to sve prošlost i svi akteri više nisu na funkcijama, mnogi ni među živima, ne vidim šta je problem da sarađujemo. Koja je tačno svrha inata?
imas stokholmski sindrom, kada se zrtva poistovecuje sa zlocincem, cak trazis od zrtve da se uda sada za silovatelja, da se ne inati, da se silovanje ozakoni, i postane nova normalnost...ali silovatelj ni to nece, oce samo da siluje, nece da te primi u eu silovateljsku porodicu
Da, dok se ne otarasimo uticaja Rusije i Kine, bićemo nepoželjni u Evropi. To je valjda jasno. Zato nam treba vlast koja će nas vratiti na pravi kolosek - zapadni, gde pripadamo i geografski i vrednosno.
sada zrtvi nabijas komplekse i trazis da se otarasi pukih svedoka silovanja, mozda da ih ubije? kako da ih se otarasi?
pripadas eu samo u meri u kojoj oni uzivaju da te gaze, kada nisu u ratu sa tobom, kada te ne bombarduju, a da bi se dokazao, moras da napravis nesto kao NDH prema nepozeljnima, e tada ti postajes pozeljan; u suprotnom mos' se slikas, za eu si u rangu afrike, lovina kao u safariju

Подсвест га оголила – Вучић: Желим да Србија нестане! (ВИДЕО)

Poslednja izmena:
imas stokholmski sindrom, kada se zrtva poistovecuje sa zlocincem, cak trazis od zrtve da se uda sada za silovatelja, da se ne inati, da se silovanje ozakoni, i postane nova normalnost...ali silovatelj ni to nece, oce samo da siluje, nece da te primi u eu silovateljsku porodicu

Zrtva je Milosevic i njegove pristalice.

sada zrtvi nabijas komplekse i trazis da se otarasi pukih svedoka silovanja, mozda da ih ubije? kako da ih se otarasi?
pripadas eu samo u meri u kojoj oni uzivaju da te gaze, kada nisu u ratu sa tobom, kada te ne bombarduju, a da bi se dokazao, moras da napravis nesto kao NDH prema nepozeljnima, e tada ti postajes pozeljan; u suprotnom mos' se slikas, za eu si u rangu afrike, lovina kao u safariju

Подсвест га оголила – Вучић: Желим да Србија нестане! (ВИДЕО)

Prestani da patetises

Prestani da patetises
el' ce da mi bijes kao ovaj tvoj?

АБАЗОВИЋ скочио да се туче у Скупштини: Драматична сцена, прекинута седница ВИДЕО

:rotf:
tesko cete tako vi u eu, ni vas nece

isto kao i srb, nikad

pogledaj koliko imate otvorenih poglavlja:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Pristupanje_Crne_Gore_Europskoj_uniji

to je zato sto necete da se otarasite ruskog i kineskog malignog, nista ne valjate
Zatvorenih poglavlja:3 / 33 :thumbdown:
https://sr.wikipedia.org/sr-el/Приступање_Србије_Европској_унији
Napredak34 od 3434 od 3422 od 342 od 34
uf presisase nas cernogorci :mrgreen:

znaci oni ce da budu primljeni 2078, a mi 2079-na 2080 godinu :mazipsa:

Poslednja izmena:
Sto ovo radis?Koja je tvoja korist od ovoga?
Strajkovali ovi iz poste pa prestali,dogovorili se sa poslodavcem.Cene su sarene i stalno su neke akcije i popusti,ko hoce da radi,moze pristojno da zivi.Migranti su pod kontrolom drzave,a haos prave takvi poput tebe,nezadovoljni svim i svacim,nezadovoljni zivotom.Kosovo jeste bolna tema ali mi tu slabo sta mozemo da uradimo dok se veliki igraci ne dogovore.
Teško.

el' ce da mi bijes kao ovaj tvoj?

АБАЗОВИЋ скочио да се туче у Скупштини: Драматична сцена, прекинута седница ВИДЕО

:rotf:
tesko cete tako vi u eu, ni vas nece

isto kao i srb, nikad

pogledaj koliko imate otvorenih poglavlja:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Pristupanje_Crne_Gore_Europskoj_uniji

to je zato sto necete da se otarasite ruskog i kineskog malignog, nista ne valjate
Zatvorenih poglavlja:3 / 33 :thumbdown:

Mi ulazimo u EU za godinu dana, pa pa

Back