Potop Srbije, istina ili...

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
Jedna neprijatna vest. Verujem da kada se kaze Srbija, misli se i na zemlje iz okruzenja, iako ce najveci teret verovatno podneti upravo Srbija. Pa kad nemamo pameti, onda nam ovako i treba. Polako cemo propadati, uz povremeni osmeh kada onaj drugi nastrada vise od nas.

katastrofa u najavi mraČna prognoza eu
EU upozorava: Potop u Srbiji!

Stručnjaci EU na području naše zemlje sledećih godina predviđaju velike poplave i dramatično povećanje padavina, kažu u Ministarstvu životne sredine

Sve češća slika... Skoro svim krajevima Srbije prete poplave

Klimatolozi Evropske unije procenili su da će u sledećih 20 godina područje Srbije biti najviše pogođeno velikim kišama i poplavama, kaže za Press Danijela Božanić, šef odseka za klimatske promene u Ministarstvu životne sredine! Količine padavina biće veće oko 10 odsto svake godine, a stanovnike ugroženih područja očekuju infekcije i nedostatak hrane.

Ne preti nam „australijski scenario"

Božanićeva smatra da Srbiji ne prete nepogode kao što su bile u Australiji, Brazilu i Pakistanu. Ipak, ona smatra da mi već imamo veliku štetu od poplava.

- Priča katastrofalnih odrona kao u Australiji, Brazilu i Pakistanu teško da može da se desi nama jer mi nismo u tom klimatskom pojasu. Ali, kada pogledamo koliko smo do sada imali materijalne štete i šta nas još očekuje, a u odnosu na našu ekonomiju, ja ne vidim da je ono što se dešava manje strašno - kaže ona.

Danijela Božanić objašnjava da su poplave posledica klimatskih promena u celom svetu, a da je naš region jedan od najugroženijih.

Uskoro nove poplave!

- Što se tiče Evrope, postoji procena da Balkan spada među regione koji će biti najviše ugroženi što se tiče padavina i poplava. To su analize koje su rađene u EU na osnovu onoga što se već dešavalo proteklih godina, i na osnovu prognoza vremena za narednih nekoliko godina - kaže Božanićeva.

U poslednjih pet godina poplave su u Srbiji napravile štetu od oko 100 miliona evra. Najviše su bili pogođeni delovi u okolini Tise, Tamiša, Ibra, Drine i Južne Morave. Božanićeva predviđa da će se te poplave ponoviti.

- Već u narednih godinu-dve možemo da očekujemo nove poplave. Na to ukazuje činjenica da u poslednjoj deceniji samo dve godine nismo imali ove nepogode. Ne postoje precizne analize koja su područja najugroženija, ali imali ste 2007. godine poplavljenu skoro celu teritoriju države. Na primer, Kruševac, pa Zaječar, a nedavno i čitav region Drine. Tamo gde su bile poplave one će se sasvim izvesno ponoviti - kaže Danijela Božanić.

Ceo tekst, koji ne preporucujem je na...

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/148224/EU+upozorava:+Potop+u+Srbiji!.html
 
Salu na stranu, ali o ovome bi trebali raspravljati strucnjaci, pa ako ima delimicne istine u tim prognozama, onda bi se vec sada trebalo pristupiti pripremama za zastitu, bez obzira na cene. Mene ovo podseca na biblijsku pricu o onom snu o sedam debelih i sedam mrsavih krava. Sa tom razllikom da su debele krave prohujale.

Ja sam se pripremila, kupila sam stan na dvanestom spratu, neće valjda taj potop u narednih mesec, mesec ipo dok se uselim u taj stan. iza toga, može i potop. ja sam patriota za sebe :lol:
 
Ако буде потоп у Србији, Косово ће бити острво у српском мору!
Шта ће шиптари онда да раде кад не знају да пливају?
Ја мислим да им то можда и неће пасти тешко јер и сада са албанским таблицама на аутомобилима не могу да мрдну са Косова. У Европу могу само преко Бугарске, па онда Црним морем пошто им је Румунија још једна препрека на путу!z:mrgreen:
У сваком случају шиптари треба да славе сваки дан као да им је последњи пошто се никад не зна кад може српска војска поново да ушета на Косово!
 
A potpuno nesvesno...Čak i kad ne nameravam:per::)

U tome i jeste draz, veruj mi- znaci u tebi tinja pesniki dar i izbaci po koju iskru i kad se ne nadas:)
P.S. Ne znam sta u meni tinja, nesto drhturim, zima mi (a soba topla) boledu me koscice, da nije onaj Aha-ha-ha 1-ha-ha 4 - grip?

Ademe,izvini, nece se ponoviti, nemoj se previse brinuti, sta bude-bice, meni je Cer najblizi, ako ustreba, ja cu produziti ka Azbukovackim planinama...
 
Ако буде потоп у Србији, Косово ће бити острво у српском мору!
Шта ће шиптари онда да раде кад не знају да пливају?
Ја мислим да им то можда и неће пасти тешко јер и сада са албанским таблицама на аутомобилима не могу да мрдну са Косова. У Европу могу само преко Бугарске, па онда Црним морем пошто им је Румунија још једна препрека на путу!z:mrgreen:
У сваком случају шиптари треба да славе сваки дан као да им је последњи пошто се никад не зна кад може српска војска поново да ушета на Косово!

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ако буде потоп у Србији, Косово ће бити острво у српском мору!
Шта ће шиптари онда да раде кад не знају да пливају?
Ја мислим да им то можда и неће пасти тешко јер и сада са албанским таблицама на аутомобилима не могу да мрдну са Косова. У Европу могу само преко Бугарске, па онда Црним морем пошто им је Румунија још једна препрека на путу!z:mrgreen:
У сваком случају шиптари треба да славе сваки дан као да им је последњи пошто се никад не зна кад може српска војска поново да ушета на Косово!

Pa ne moze ni tamo...Ukrajina, Rusija...
 

Back
Top