Quantcast

Potkovica

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.130
Ne znam zasto, nisam ja sujeveran lik, ali mi se zaista svidela ta prica kad sam je procitao
i zaista bih voleo da nadjem negde potkovicu :razz:
U sustini bitno je da covek veruje :idea:

tija

Primećen član
Poruka
830
Ljuba82:
Да би одбила радарске зраке...што је опет тотална глупост. Теоретски би то чак и могло да се деси...али се шансе мере у милионитим деловима промила...:-?

auh, e tokom mog razmisljanja o tom fenomenu, imala sam dosta ideja o tome zasto to ljudi rade.... ali zbog radara....... :lol::lol: E mislim , stvarno....cudo smo, zaista.
U sta sve necemo verovati.

nikodim

Poznat
Poruka
7.532
Ljuba82:
Да би одбила радарске зраке...што је опет тотална глупост. Теоретски би то чак и могло да се деси...али се шансе мере у милионитим деловима промила...:-?

Radar i radi na po tom principu... dakle hvata vraceni signal odbijen od automobila, na osnovu cega pravi proracun o brzini kretanja automobila... logicno.
tako da to objasnjenje o CD-vima ne pije vodu. ;)

Poruka
5.449
Ma radar nije toliko pametan, kad se odbije od CD, shvatice da to nije auto, vec veliki cd-player. Ideje su strava, mozda bi i slijepog misha trebalo okachiti da damo radaru kontraudarac, koji ne ochekuje...
Hm...idem da usuchem jaknu u trenerku i da presrecem konje i skidam im patik...tj. potkovice....moglo bi se na tim suvenirima i zaraditi... :-(

Ljuba82

Domaćin
Poruka
3.085
nikodim:
Radar i radi na po tom principu... dakle hvata vraceni signal odbijen od automobila, na osnovu cega pravi proracun o brzini kretanja automobila... logicno.
tako da to objasnjenje o CD-vima ne pije vodu. ;)
Хехе...да се кладимо да теоретски може? Са оним старијим, доплер ласерима...:)

Ниси ме скапирао...и ја кажем да је глупост...наравно да се зраци одбијају од целог возила (сад нисам ја нешто стручан...али би евентуални CD чак појачао рефлексију код ласерца...тако би требало :roll: ). Али и ту можеш да ушићариш...ниско, тамно возило...по могућству без таблица напред...:lol:

nikodim

Poznat
Poruka
7.532
@Gljiva zjalelovka
Rekao bih da je i to jedan od razloga zbog kog se potkovica nadje na pokojem automobilu.... osnovni zadatak bi bio... recimo zbuniti glupu radarcinu. Vecaina njih je navikla na CD, tako da kada signal radara dodje do neke Zastave 101.... tu mu potpuno puca koncepcija iznenadjenja, ostaje zatecen...

nikodim

Poznat
Poruka
7.532
Ljuba82:
Хехе...да се кладимо да теоретски може? Са оним старијим, доплер ласерима...:)

Ниси ме скапирао...и ја кажем да је глупост...наравно да се зраци одбијају од целог возила (сад нисам ја нешто стручан...али би евентуални CD чак појачао рефлексију код ласерца...тако би требало :roll: ). Али и ту можеш да ушићариш...ниско, тамно возило...по могућству без таблица напред...:lol:

Da, to sa CD-om mi je onako... prilicno logicno... mada... trebalo bi ga sada dobro istupiti do konacnog resenja. ;)
Ako si spreman da prilozis tu teoriju, navali... Idem da popijem kafu pa kad se vratim ako je nadjem radocu je procitati. :)

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
I sad postoje uredjaji koji onemogućavaju i najnovije merače brzine.

Ali recimo u hrvatskoj je strogo zabranjeno da vas uhvate i na pregledu prednjeg dela vide instaliran taj uredjaj....

Košta nešto preko 140e....

I naravno da 100% radi, ne bi ga džabe jurili policajci....kod pregleda........Ne radi od pozadi, jer se emiter obično namontira ispod prednje haube , ali može i sa druge strane ogledala.....

nikodim

Poznat
Poruka
7.532
Dakle... potkovica gubi smisao kada je u pitanju auto...

Nego, ima li ovde onih koji su stvarno postali srecni ili sta god, posto su pronasli potkovicu???
Kao... zivot im je postao bolji, srecniji, zanimljiviji... ima li takvih?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Pitali čoveka što drži potkovicu u kući , da li veruje da mu donosi sreću..

On kaže da ne veruje.
Pa što onda držiš potkovicu u kući.

Pa valjda donosi sreću i onima koji ne veruju......

C

chika_doktor

Gost
Tuzni_patak:
I sad postoje uredjaji koji onemogućavaju i najnovije merače brzine.

Ali recimo u hrvatskoj je strogo zabranjeno da vas uhvate i na pregledu prednjeg dela vide instaliran taj uredjaj....

Košta nešto preko 140e....

I naravno da 100% radi, ne bi ga džabe jurili policajci....kod pregleda........Ne radi od pozadi, jer se emiter obično namontira ispod prednje haube , ali može i sa druge strane ogledala.....
Ne postoje takvi uredjaji. Mozda u NASI...Pliz nemoj me tjerati da obrazlazem..Ako imas viska vremena progooglaj...

luckastalutkica

Ističe se
Poruka
2.931
Za srecu cuvam komadic badnjaka koji sam nasla u cesnici za Bozic i verujem da mi donosi srecu zato sto je tako namenjeno,a stvarno mi je bila svaka godina srecna kad sam izvukla badnjak a kad sam izvukla novcic te godine sam imala mnogo para,a ovog Bozica izvukla sam i cuvam dva komadica badnjaka jedan je za srecu,drugi je bio namenjen za radost,i novcic.