Потенцијално уједињење Србије и Црне Горе?

Koji debilizam

A ko je oslobodio region 1918te od auatroigara u čijoj ste vi vojsci inače bili i popili po nosu od srbije?

Ko je predložio tu Jugoslavija, da nije neki hrvatski kralj ili regent možda?

Kakav debilizam. Pa Svugde u svetu stoji zapisano kolko ste se molili bogu da vas uzme Srbija da ne bi londonskim mirom pali pod italiju....


Stvarno debilzam. Srbija je tu glavna u priči bila otud i njen monarh na čelu truloslavije.
Kraljevina Srbija je postojala do pred kraj 1918. godine. Nakon toga se samoukinula i spojila se s brojnim drugim teritorijima u novu veću državu. Kao politički subjekt neke vrste pojavila se tek 1945. godine, a opet se osamostalila tek 2006. godine. Ne razumijem što ti nije jasno. :dontunderstand:

Glavni je tko? Država koja od 1918. godine ne postoji? :lol:
 
obracas mi se nekulturno...ja tebi nikada nisam napisao da moronski razmisljas...ni tebi, niti nekom drugom forumasu...kada sam ja napisao, da protok vremena i novonastale prilike, ne mogu nauditi Srbiji...nikada to nisam napisao, niti tako razmisljam...sve drzave su u problemima, samo kod nekih to brze eskalira, a kod drugih dosta kasnije...eto, imao si miting Slobodana Milosevica na Gazimestanu, mozda je bilo i preko 200 000 Srba na tom mitingu...mada, se pise o daleko vecem broju...vreme se menjalo, danas nema tih Srba na Gazimestanu...eto jedan od primera za Srbiju
Primi moje isprike. Pretjerao sam. Suština napisanog ostaje. Sve je moguće za svakog i nitko ne može biti pošteđen ni dobrog ni lošeg, ni u prošlosti, ni u sadašnjosti ni u budućnosti.
 
Kraljevina Srbija je postojala do pred kraj 1918. godine. Nakon toga se samoukinula i spojila se s brojnim drugim teritorijima u novu veću državu. Kao politički subjekt neke vrste pojavila se tek 1945. godine, a opet se osamostalila tek 2006. godine. Ne razumijem što ti nije jasno. :dontunderstand:

Glavni je tko? Država koja od 1918. godine ne postoji? :lol:
Samiukinula.
Samoubila.
 
Capture.PNG
 
srbija-crna-gora-zastava-278158319-264196.jpeg


Након још једне изборне поб(ј)еде над ДСП-ом, на Тњитеру је неко поставио питање да ли је могућа опција поновног уједињења Србије и Црне Горе.

Шта ви мислите?

Ја мислим да би то било лоше. Несразмера у величини је огромна, тако да би или дошло до мајоризације Црне Горе од стране Србије, или би Црногорски кадрови у заједничкој држави имали несразмерно велики број функционера и службеника, те уколико у будућности Црна Гора поново буде већински просрпска, ипак треба да имамо две независне државе, које би биле, поново, два ока у глави.

Ma kakvi.
 
Та политика 'двије српске државе' ми се ни најмање не допада. Да се Србија и ЦГ надмећу која је држава српскија, глупост.

Па главни аргумент Ђиласа да одвоји Црногорце од Срба је управо та да су Црногорци највећи и најчистији Срби, и наводно стога они су посебан народ.


Глупост. Ја сам за уједињење. Србији треба Црна Гора и Црној Гори треба Србија, поготово српском народу у њој.
 
Не могу да вјерујем да је некоме пре до тога да му Вучић не буде на власти него да се обнови Његошев завјет и оно за шта су многи гинули.

Уосталом, у уједињеној држави имамо и уједињено бирачко тијело, па можда сви Срби из те нове уједињене државе стану уз неког од политичара из ЦГ.

Да ли је реално да било ко Европу Сад сматра бољом по Србе него ДФ? Па ко се одрекао позиције мандатара 101 пут само да би влада без ДПС опстала?

Општине у којима је ДФ на власти добро су узнапредовале. Ја подржавам и Мандића и госн. Пипуна, до сад је њихов посао чистији од свачијег на ЦГ политичкој сцени.

По њима је боље љубит дупе Немачкој амбасади него бити уз Вучића, иако ни ја нисам његов присталица... Страшно
 
Та политика 'двије српске државе' ми се ни најмање не допада. Да се Србија и ЦГ надмећу која је држава српскија, глупост.

Па главни аргумент Ђиласа да одвоји Црногорце од Срба је управо та да су Црногорци највећи и најчистији Срби, и наводно стога они су посебан народ.

Глупост. Ја сам за уједињење. Србији треба Црна Гора и Црној Гори треба Србија, поготово српском народу у њој.
Nema od toga ništa. Crna Gora nije srpska država već građanska po svom Ustavu, a naravno da su i Srbi njen dio. Ali ne većinski dio. Većina građana Crne Gore nije za ujedinjenje sa Srbijom već za učlanjenje u EU.
 

Back
Top