Posvete u knjigama na poklon

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
66.544
Da li ih pišete kada poklanjate? Volite li da dobijete knjigu sa posvetom?
Kakve, koje su vam bile najdraže?

Ja ih volim...Nekako kada dobijem knjigu na poklon bez nje kao da mi nešto fali...Volim da vezujem knjige za ljude...Da pročitam posvetu posle XY godina...
Imam osećaj da bez obzira na vreme, u toj posveti, leži neka povezanost za sva vremena.
 
Da li ih pišete kada poklanjate? Volite li da dobijete knjigu sa posvetom?
Kakve, koje su vam bile najdraže?

Ja ih volim...Nekako kada dobijem knjigu na poklon bez nje kao da mi nešto fali...Volim da vezujem knjige za ljude...Da pročitam posvetu posle XY godina...
Imam osećaj da bez obzira na vreme, u toj posveti, leži neka povezanost za sva vremena.
Da, lep je osecaj kad ima posvete, a i ostaje trajna uspomena.
Ne uvek, ali u vecini slucajeva napisem.

Hm, stvarno imas cudnu licnost.
Po koliko knjiga vezes po osobi? Smeta im?
 
Da, lep je osecaj kad ima posvete, a i ostaje trajna uspomena.
Ne uvek, ali u vecini slucajeva napisem.

Hm, stvarno imas cudnu licnost.
Po koliko knjiga vezes po osobi? Smeta im?
nisam dobila knjigu na poklon ne sećam se...:think:
poslednji put sam dobila pre oko 2-3 godine od kolega članstvo na godinu dana u biblioteci
sada mi kupuju cveće :mrgreen:

ali kada dobijem volim...i obično su mi to jako bliske osobe...na primer imam jednu od bake, oca...kojih više nema među živima, pa od drugarice iz detinjstva koju nisam videla 15tak godina...

čak mi ona najobičnija poseta tipa za Xy od YZ tada i tada znači :)
 
nisam dobila knjigu na poklon ne sećam se...:think:
poslednji put sam dobila pre oko 2-3 godine od kolega članstvo na godinu dana u biblioteci
sada mi kupuju cveće :mrgreen:

ali kada dobijem volim...i obično su mi to jako bliske osobe...na primer imam jednu od bake, oca...kojih više nema među živima, pa od drugarice iz detinjstva koju nisam videla 15tak godina...

čak mi ona najobičnija poseta tipa za Xy od YZ tada i tada znači :)
slikaj mi tvoju bastu, da vidimo ono kad ce zurka, imam i knjigu i posvetu za tebe :tajna:

(znas koju bastu, ne dozvoli sad da udje neko i da ti spamuje temu :lol:)
 
Da li ih pišete kada poklanjate? Volite li da dobijete knjigu sa posvetom?
Kakve, koje su vam bile najdraže?

Ja ih volim...Nekako kada dobijem knjigu na poklon bez nje kao da mi nešto fali...Volim da vezujem knjige za ljude...Da pročitam posvetu posle XY godina...
Imam osećaj da bez obzira na vreme, u toj posveti, leži neka povezanost za sva vremena.
Knjige najviše volim poklanjati, te dobijati.

Poklonjena knjiga bez posvete je nepotpuna. To je lična i prelijepa spona između knjige i ljudi.
 
Da li ih pišete kada poklanjate? Volite li da dobijete knjigu sa posvetom?
Kakve, koje su vam bile najdraže?

Ja ih volim...Nekako kada dobijem knjigu na poklon bez nje kao da mi nešto fali...Volim da vezujem knjige za ljude...Da pročitam posvetu posle XY godina...
Imam osećaj da bez obzira na vreme, u toj posveti, leži neka povezanost za sva vremena.
Apsolutno tako
 
Da li ih pišete kada poklanjate? Volite li da dobijete knjigu sa posvetom?
Kakve, koje su vam bile najdraže?

Ja ih volim...Nekako kada dobijem knjigu na poklon bez nje kao da mi nešto fali...Volim da vezujem knjige za ljude...Da pročitam posvetu posle XY godina...
Imam osećaj da bez obzira na vreme, u toj posveti, leži neka povezanost za sva vremena.
Sad me podseti na školu "...za odličan uspeh i primerno vladanje" ako se računa :lol:
Meni je teško pokloniti knjigu. Dobijao sam najčešće Koelja (osim "Alhemičara" sve drugo sam pročitao samo zato što je poklon), ko god me malo bolje poznaje zna šta čitam a te knjige imam, sam sam ih kupio.
Godinama nisam dobio knjigu, poslednje što je bilo je "iskamčeno" (:lol: ) naime dok sam bio u Bugarskoj zapeo sam da čitam Getea i pošto mi bugarski nije (bio) savršen, zvao sam u Srbiju da mi kupe i pošalju knjigu :D
Toliko sam bio dosadan da su mi poslali :)
Sad uopšte ne mogu ni da se setim iskreno da li je bila posveta, mislim da nije ali nema veze, to su bile drugačije okolnosti (od "običnog" poklona).
 
Da, dobijam knjge sa posvetom. Prvo od mojih prijatelja koji sami pišu knjige, dakle njihove autorske, a zatim i od kolega kada objave udžbenik koji dotiče moju oblast. Ja takođe napišem posvetu. Poslednju knjigu sam dobila... pa poštom pre koji mesec :). Samo što... on je bio oduševljen tom knjigom pa je tražio da mi se potpiše autor, a ja sam htela da mi se on potpiše, jer mi je važniji od tog autora, no tako je..

A da se pohvalim, u biblioteci imam knjige sa posvetom meni kada sam bila još dete. Imam od Desanke Maksimović, od Dragana Lukića, od manje poznatih autora. Volim povremeno da ih gledam. Mislim da ne treba poklanjati knjige bez posvete. Nekako.. knjige se ne poklanjaju tek tako, ono uđeš kupiš bilo šta i daš. Kada se potpišeš to je nekako lični poklon, ima neko značenje, ili nam je knjiga draga ili mislimo da će se toj osobi svideti. U suprotovnom, ako je slabo znamo, ili nam nije mnogo stalo do nje, bolji je vaučer u knjižari. Tako ja gledam.
 

Back
Top