Posvecenost roditelja deci i obrnuto

didanov

Početnik
Poruka
13
Ne znam da li postoji ovakva tema, pa sam hteo sam pokrenuti.
Sa sadasnjom zenom imamo bebu od 6 meseci. Zivimo u mojoj kuci.
A ima ona i svoju, gde joj zive roditelji, stariji ljudi.
Od kako se beba rodila, nakon 20 do 30 dana, zena dosta vremena provodi kod svoje kuce.
Ostavi mi dete, i nema je po 4, 5, 6, 7, 8 sati, nekad i 10 i tako svaki dan.
Nekad ide i 2x dnevno. Stalno ide nesto im zavrsava, te ovamo, te onamo.
Govorim joj da prebaci deo posla i na drugu sestru, jer ona ima odraslu decu, uzalud.
Pokusao sam da joj objasnim, da joj je dete prioritet sad, ne vredi, krene da vice na mene.
Jesu joj roditelji stari i bolesni i da im treba pomoc, ali njeno odsustvo je predugo.
Ja moram da brinem o detetu za to vreme, da ga hranim, presvlacim.
Imam i svoje druge obaveze (radim kao prevodilac, freelancer), pa zbog svega ovoga, zapostavljam posao i gubim klijente.
Stize me umor, gubim zivce, koncentracija pada tako da nisam na nekom nivou na kom sam bio.
Prihodi se smanju, a ocekuje da ja placam racune (ona ne zeli da ucestvuje), jer ona pomaze roditelje koji imaju manje penzije.
Ona ima svoj posao, na porodijskom je, te ne moze da izgubi posao, prihodi su joj fiksni.
Da se barem angazuje u kuhinji, da pripremi nesto normalno, pa da i taj deo olaksa.
A ono, ni tamo sjajno, sve se nesto dovijamo za hrano, jedemo na brzaka spremljeno, ili se kupuju peciva.

Ne znam, da li ja gresim sto trpim ovo ili treba da imam razumevanja, zbog roditelja?
Da li je njeno odsustvo predugo, kakvo je vase vidjenje?
 
као самозвани психолог могу да ти кажем да твоја жена то ради јер бежи од куће и обавеза око малог детета. Ненормално је да угрожава нови живот на рачун старог. Ти имаш много дубље проблеме него што би да признаш а ценим да си уствари тога свестан.
 
као самозвани психолог могу да ти кажем да твоја жена то ради јер бежи од куће и обавеза око малог детета. Ненормално је да угрожава нови живот на рачун старог. Ти имаш много дубље проблеме него што би да признаш а ценим да си уствари тога свестан.
Mislim da to radi jer je previse vezana za svoje roditelje, a s druge strane je sigurna da ostavlja dete u sigurnim rukama.
U sustini, ne ugroazava zivot detetu, jer dete provede kvalitetno vreme sa mnom.
Na kakve probleme mislis, nisam te razumeo?
 
Mislim da to radi jer je previse vezana za svoje roditelje, a s druge strane je sigurna da ostavlja dete u sigurnim rukama.
U sustini, ne ugroazava zivot detetu, jer dete provede kvalitetno vreme sa mnom.
Na kakve probleme mislis, nisam te razumeo?
Женин инстикт је да води рачуна о детету. Обзиром да твоја жена има опцију да укључи сестру за бригу око њихових родитеља онда је дискутабилно зашто она ставља своје родитеље испред деце. То додуше у највећој мери има везе са нашом културом. Док није Тито довео сељаке у град, они су морали да се ослањају на своје најближе. Данас је баланс поремећен јер се више не живи по задругама тако да тај део бриге око старих родитеља треба да се решава на другачији начин.
 
Женин инстикт је да води рачуна о детету. Обзиром да твоја жена има опцију да укључи сестру за бригу око њихових родитеља онда је дискутабилно зашто она ставља своје родитеље испред деце. То додуше у највећој мери има везе са нашом културом. Док није Тито довео сељаке у град, они су морали да се ослањају на своје најближе. Данас је баланс поремећен јер се више не живи по задругама тако да тај део бриге око старих родитеља треба да се решава на другачији начин.
Pa ovako, gleda se tu sve, ko je sta dobio u nasledje, pretpostavljam.
Da, u pravu si, u najvecoj meri ima veze sa nasom kulturom, a i eto da neko ne pokaze prst na nas, da ne brinemo dovoljno o roditeljima.
Razumem ja nju, samo da ne preteruje, da to svede na neku normalu.
Da salje roditelje u staracki dom, nije to opcija za nju, a verovatno ne bih ni ja svoje slao, pa zasto su nas cuvali.
Nekako verujem da ce se srediti, mlada je, treba vremena.
 
Pa ovako, gleda se tu sve, ko je sta dobio u nasledje, pretpostavljam.
Da, u pravu si, u najvecoj meri ima veze sa nasom kulturom, a i eto da neko ne pokaze prst na nas, da ne brinemo dovoljno o roditeljima.
Razumem ja nju, samo da ne preteruje, da to svede na neku normalu.
Da salje roditelje u staracki dom, nije to opcija za nju, a verovatno ne bih ni ja svoje slao, pa zasto su nas cuvali.
Nekako verujem da ce se srediti, mlada je, treba vremena.
Ја кривим родитеље још више ако они захтевају и очекују да им ћерка остави тек рођену бебу да њима прави друштво сваки дан.
 
Ukoliko su stari i nefukcionalni,bolesni onda ok,jbga zivot se desava. Ti lepo rasporedi svoje vreme,dogovorite se ko kada sta i kako,preguracete,nista ne traje vecno.
Ukoliko su samo stariji a funkcionalni,onda imas problem...Nije nikako normalno da zena ostavlja skoro rodjeno dete na toliko sati...
U prici nedostaje dosta detalja...Koliko je pozrtvovana,radosna kada nije tamo,kako se ophodi prema tebi,itd...Kakva je bila pre...
 
Ne znam da li postoji ovakva tema, pa sam hteo sam pokrenuti.
Sa sadasnjom zenom imamo bebu od 6 meseci. Zivimo u mojoj kuci.
A ima ona i svoju, gde joj zive roditelji, stariji ljudi.
Od kako se beba rodila, nakon 20 do 30 dana, zena dosta vremena provodi kod svoje kuce.
Ostavi mi dete, i nema je po 4, 5, 6, 7, 8 sati, nekad i 10 i tako svaki dan.
Nekad ide i 2x dnevno. Stalno ide nesto im zavrsava, te ovamo, te onamo.
Govorim joj da prebaci deo posla i na drugu sestru, jer ona ima odraslu decu, uzalud.
Pokusao sam da joj objasnim, da joj je dete prioritet sad, ne vredi, krene da vice na mene.
Jesu joj roditelji stari i bolesni i da im treba pomoc, ali njeno odsustvo je predugo.
Ja moram da brinem o detetu za to vreme, da ga hranim, presvlacim.
Imam i svoje druge obaveze (radim kao prevodilac, freelancer), pa zbog svega ovoga, zapostavljam posao i gubim klijente.
Stize me umor, gubim zivce, koncentracija pada tako da nisam na nekom nivou na kom sam bio.
Prihodi se smanju, a ocekuje da ja placam racune (ona ne zeli da ucestvuje), jer ona pomaze roditelje koji imaju manje penzije.
Ona ima svoj posao, na porodijskom je, te ne moze da izgubi posao, prihodi su joj fiksni.
Da se barem angazuje u kuhinji, da pripremi nesto normalno, pa da i taj deo olaksa.
A ono, ni tamo sjajno, sve se nesto dovijamo za hrano, jedemo na brzaka spremljeno, ili se kupuju peciva.

Ne znam, da li ja gresim sto trpim ovo ili treba da imam razumevanja, zbog roditelja?
Da li je njeno odsustvo predugo, kakvo je vase vidjenje?
Jasta da gresis. Ti si tu samo nuzno zlo koje joj dobro dodje da cuva dete. Stavise i to je sumnjivo, jer je malo zena koje ne bi trceci obavile druge poslove i vratile se detetu.
Medjutim, dete je tvoje i vama je dobro, organizuj se bez nje i pocni da spremas hranu i zivis kao da je nema.
 
Женин инстикт је да води рачуна о детету. Обзиром да твоја жена има опцију да укључи сестру за бригу око њихових родитеља онда је дискутабилно зашто она ставља своје родитеље испред деце. То додуше у највећој мери има везе са нашом културом. Док није Тито довео сељаке у град, они су морали да се ослањају на своје најближе. Данас је баланс поремећен јер се више не живи по задругама тако да тај део бриге око старих родитеља треба да се решава на другачији начин.

možda je prosto nekako uskomešana i možda su roditelji ono mogu da umru svaki čas
s kim pa ona ima da razgovara
 
као самозвани психолог могу да ти кажем да твоја жена то ради јер бежи од куће и обавеза око малог детета. Ненормално је да угрожава нови живот на рачун старог. Ти имаш много дубље проблеме него што би да признаш а ценим да си уствари тога свестан.
Lijepo i tačno rečeno.
 

Back
Top