Poštuj nemačke vrednosti ili idi!

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Vladajući demohrišćani Angele Merkel sastavili su strategiju integracije zasnovanu na poštovanju nemačke kulture i vrednosti i znanju nemačkog jezika. Ko nije spreman na to – snosiće sankcije, poručila kancelarka.

Nedavna izjava kancelarke Angele Merkel kako je „multikulturalnost mrtva“ naišla je na široku podršku na kongresu CDU. U Deklaraciji o budućnosti Nemačke konstatuje se da je neophodna politika integracije zasnovana na nemačkim interesima i da bi trebalo okončati „politiku pogrešno shvaćene tolerantnosti“. Predlog deklaracije prihvaćen je bez rasprave.

Kancelarka je, inače, podsetila da se u društvu moraju poštovati pravila igre: „Ta pravila su lako razumljiva: ko želi ovde da živi mora da nauči nemački. Ko ovde živi mora da poštuje naše zakone i vrednosti. Ko tako postupa dobro je došao. Ko to ne čini mora da računa na sankcije. To je tako jednostavno.“

Vlada je nedavno odlučila da se ne produžavaju dozvole boravka i da se smanji socijalna pomoć onima koji odbijaju da se integrišu u nemačko društvo. Na kongresu hrišćanskih demokrata ponovo je, inače, dominirala sporna koncepcija dominantne kulture što su pre nekoliko godina Zeleni ismevali kao „prinudnu germanizaciju“.

Kako je za Dojče vele objasnila vladina poverenica za integraciju Marija Bemer ne govori se više o nemačkoj dominantnoj kulturi, nego o dominantnoj kulturi u Nemačkoj. U svakom slučaju njeni koreni su judeo-hrišćanski. Na pitanje da li bi jednog dana bila moguća dominantna nemačka kultura koja bi uključivala i islamske elemente Bemerova je odgovorila:

„Podrazumeva se da svako može da živi u svakodnevnom životu u skladu sa onim što donosi sa sobom. Ali, mora se imati u vidu da za neka pravila, poznata kao šarija, nema mesta u našoj zemlji. Presudna je ravnopravnost, a ne patrijalhalnost i zato je pitanje kako će se islam dalje razvijati u Evropi i u Nemačkoj“.

Marija Bemer istovremeno tvrdi da pojam dominantne kulture nema veze sa pritiskom za asimilaciju i kaže: „Uvek smo govorili da ne želimo asimilaciju u Nemačkoj i po tome se razlikujemo od mnogih suseda, kao i od zemalja koje ostavljaju ljudima da žive zajedno kako im drago. Ni jedno, ni drugo ne vodi željenoj koheziji u društvu. Mi smo se odlučili za drugi put, put integracije.Integracija znači učešće, znači orijentisati se na osnovu vrednosti i pravila koja su na snazi u zemlji i priznavati ih ne samo kao nešto što je zapisano u ustavu, nego i živeti u skladu sa njima“.
Ideje predsednika Kristijana Vulfa da je i islam deo Nemačke nema u dokumentima kongresa CDU.
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6238596,00.html

Елем,пошто је демокрацијска њемачка велики пријатељ и један од ментора еуропске србије,море ли се ође очекивати исто?
Што вели мултикулурално пућанство еуропске и граџанске србије?
Да почињем да учим њемачки,зарад будућности?
 
Nemačka je najveća civilizacija, kultura ove planete.
Nemačka je jedana od najozbiljnijih zemalja sveta.
Nemačka je u jednom momentu postradala, ali se oporavila brže, bolje, moćnije no iko u istoriji čovečanstva.
Nemačka bi trebala da se pita i ima pravo veta za sve stvari na svetu, jer tu ima više discipline no igde na svetu.
Nemačka je jedna, a svih ostalij je na stotine.
 
Швабе су дефинитивно одлучиле да се окану америчких штетних измишљотина, колико ће успети питање је. Национална држава, ''Немачка Немцима'', ''Србија Србима'' је најприроднија могућа ствар и основ за равноправну међудржавну сарадњу.

Ако Немачка успе у својој намери, а нема сумње да ће је ВБ и САД у томе спотицати, Србија треба да нађе своје место у причи која јој отвара могућност за обрачун са шиптарским и муслиманским фактором, а не да се инати ко 1941.
 
Nemačka je najveća civilizacija, kultura ove planete.
Nemačka je jedana od najozbiljnijih zemalja sveta.
Nemačka je u jednom momentu postradala, ali se oporavila brže, bolje, moćnije no iko u istoriji čovečanstva.
Nemačka bi trebala da se pita i ima pravo veta za sve stvari na svetu, jer tu ima više discipline no igde na svetu.
Nemačka je jedna, a svih ostalij je na stotine.
Nemačka medicina je najbolja na svetu....

 
Елем,пошто је демокрацијска њемачка велики пријатељ и један од ментора еуропске србије,море ли се ође очекивати исто?
Што вели мултикулурално пућанство еуропске и граџанске србије?
Да почињем да учим њемачки,зарад будућности?

Nemci nisu prijatelji Srbije.
Kad su Nemci tražili naše prijateljstvo, mi smo im okrenuli ledja zarad interesa Engleske. Pogazili smo datu reč, pokvarili im planove, možda presudno uticali na ishod rata. Misliš da su nam to zaboravili?
Nemci su prijatelji onima koji su njihovi verni prijatelji i koji im nisu okretali ledja - Hrvatima, Rumunima, Bugarima. 50 godina su čekali, ali su im se odužili. Hrvati su dobili svoju državu, Rumuni i Bugari su expresno primljeni u EU iako ne ispunjavaju uslove. Odužili su se i nama... :(
Šta su nama pomogli Englezi, a šta Rusi? Ili Ameri čije su pilote Srbi spašavali i sklanjali? Kad smo do grla bili u gov... gurali su nas još dublje.
Zato nemoj da se podsmevaš Nemcima, oni su ljudi od reči.
Ako ćeš na nekog da se ljutiš, ljuti se na svoje lidere kroz istoriju.
A nemoj da učiš nemački, uči bolje kaubojski engleski, to će ti pomoći u p.m. vole glupi.
 
Nemci nisu prijatelji Srbije.
Kad su Nemci tražili naše prijateljstvo, mi smo im okrenuli ledja zarad interesa Engleske. Pogazili smo datu reč, pokvarili im planove, možda presudno uticali na ishod rata. Misliš da su nam to zaboravili?
Nemci su prijatelji onima koji su njihovi verni prijatelji i koji im nisu okretali ledja - Hrvatima, Rumunima, Bugarima. 50 godina su čekali, ali su im se odužili. Hrvati su dobili svoju državu, Rumuni i Bugari su expresno primljeni u EU iako ne ispunjavaju uslove. Odužili su se i nama... :(
Šta su nama pomogli Englezi, a šta Rusi? Ili Ameri čije su pilote Srbi spašavali i sklanjali? Kad smo do grla bili u gov... gurali su nas još dublje.
Zato nemoj da se podsmevaš Nemcima, oni su ljudi od reči.
Ako ćeš na nekog da se ljutiš, ljuti se na svoje lidere kroz istoriju.
A nemoj da učiš nemački, uči bolje kaubojski engleski, to će ti pomoći u p.m. vole glupi.


Bravo, Golube.
Mi smo sami krivi što su nas Nemci krljali od kad je sveta i veka....
 
Kancelarka je, inače, podsetila da se u društvu moraju poštovati pravila igre: „Ta pravila su lako razumljiva: ko želi ovde da živi mora da nauči nemački. Ko ovde živi mora da poštuje naše zakone i vrednosti. Ko tako postupa dobro je došao. Ko to ne čini mora da računa na sankcije. To je tako jednostavno.“
Ovde to ne ne vazi ni za vecinski narod to pridrzavanje zakona i pravila , a kamoli neke druge , a i broj emigranata iz drugih zemalja je zanemarljiv ako ne racunamo nesto Kineza , nesto siptara semenkara i izbeglice iz susednih drzava , a posto smo vukojebina od zemlje tako ce i ostati jos dugo vremena .Tako da je svako poredjenje Srbije sa Nemackom po ovom pitanju taman pametno kao i poredjenje u ekonomiji , uticaju u svetu , velicini i broju stanovnika .
 
Poslednja izmena:
Nemci nisu prijatelji Srbije.
Kad su Nemci tražili naše prijateljstvo, mi smo im okrenuli ledja zarad interesa Engleske. Pogazili smo datu reč, pokvarili im planove, možda presudno uticali na ishod rata. Misliš da su nam to zaboravili?
Nemci su prijatelji onima koji su njihovi verni prijatelji i koji im nisu okretali ledja - Hrvatima, Rumunima, Bugarima. 50 godina su čekali, ali su im se odužili. Hrvati su dobili svoju državu, Rumuni i Bugari su expresno primljeni u EU iako ne ispunjavaju uslove. Odužili su se i nama... :(
Šta su nama pomogli Englezi, a šta Rusi? Ili Ameri čije su pilote Srbi spašavali i sklanjali? Kad smo do grla bili u gov... gurali su nas još dublje.
Zato nemoj da se podsmevaš Nemcima, oni su ljudi od reči.
Ako ćeš na nekog da se ljutiš, ljuti se na svoje lidere kroz istoriju.
A nemoj da učiš nemački, uči bolje kaubojski engleski, to će ti pomoći u p.m. vole glupi.
Je.bes Nemce, sta ce nam takvi poremeceni prijatelji!
 
"Hoćeš rakije"
- "A ne hvala. Patim od stomaka"
- "Uzmite onda ovo"
- "Die beste"
- "Di beste, di beste. Nemačka medicina je najbolja na svetu"
- "Kanda bi se obradovao da dođu ovamo?".
- "Pa bar bi se znao red i disciplina"
- "Ubijao sam ja te švabove ko vaške. Sve treba uz zid pa metak u čelo"
- "Imate sto godina, a govorite gluposti"

:mrgreen:
 
za ww2 jesmo,a za ww1 jesmo jer smo potpisali onaj spoazem sa Austrougarima o trgovini a Svabe su nas napale samo zbog saveza sa Madjarima.
Jes majku mu... Sve su sporazume u WW2 poštovali, pa bi sigurno ispoštovali i onaj potpisan sa Kraljevinom Jugoslavijom?

A i u WW1, sami smo sebe napali, najverovatnije, jer smo od početka mi (a ne bečki dvor) imali plan da nas nema na karti sveta????
 

Back
Top