Poštovati tuđu veru ...

Christadelphian

Aktivan član
Poruka
1.554
je jedno a poštovati ono šta veruje je drugo.
Kako ja mogu čestitati nekome Bajram?
Kako mogu čestitati slavu ?
Kako Božić ?
Šta mu čestitam ako mislim da greši i da to nije ispravno ?
Nije li to Licemerje?
Ja ga neću pljuvati i omaložavati daću mu za pravo da veruje i poštovaću njegova ubedjenja neću ga proganjati ni ubijati .Pomoću mu uvek kada mu je pomoć potrebna .
Da li mu je to bolje ili kao Licimeri da mu čestitam a zlo mu i o glavi mislim?
 
О каквом ти то крштењу говориш ? То што ви радите по сектама тамо је најобичније бајање. Уколико лице које крштава нема Апостолско Прејемство, у питању је најобичнији бајар... типа читача тарот карата. :roll:
 
А шта се онда буниш кад сам рекао да отпадници протестантизма ништа ни не славе што има везе са Богом. Ето, и сам си наводио некакве рођендане... :wink:
 
Ево питања за тебе... шта ти славиш а што је конкретно везано за веру ? Навео си крштење, за које сам ја већ рекао да је најобичније бајање. Има ли још нешто поред тога ? :roll:
 
Ja se slažem da druge treba poštovati. Međutim, kako poštovati muslimane kada oni nikoga drugog ne poštuju?! Evo, baš danas su srušili dve sinagoge u Istanbulu. Možda oni tako pokazuju svoje shvatanje verske tolerancije, stvarno ne znam, ali dok se ne promene, ništa od ljudskog odnosa prema njima.
 
Hurricane:
Ja se slažem da druge treba poštovati. Međutim, kako poštovati muslimane kada oni nikoga drugog ne poštuju?! Evo, baš danas su srušili dve sinagoge u Istanbulu. Možda oni tako pokazuju svoje shvatanje verske tolerancije, stvarno ne znam, ali dok se ne promene, ništa od ljudskog odnosa prema njima.
Poštovati one koji su u suprotnosti sa Božijim rečima nikako
već poštovati pravo na veru onih koji svojom verom ne škode drugima
 
Christadelphian:
Hurricane:
Ja se slažem da druge treba poštovati. Međutim, kako poštovati muslimane kada oni nikoga drugog ne poštuju?! Evo, baš danas su srušili dve sinagoge u Istanbulu. Možda oni tako pokazuju svoje shvatanje verske tolerancije, stvarno ne znam, ali dok se ne promene, ništa od ljudskog odnosa prema njima.
Poštovati one koji su u suprotnosti sa Božijim rečima nikako
već poštovati pravo na veru onih koji svojom verom ne škode drugima

Pa, gore pomenuti su i u suprotnosti sa Božijim rečima i svojom verom štete drugima.
 
Мислим да бркате овде нешто веома важно... Човека као Божје створење и чињеницу да он у нешто верује и има свој став, треба поштовати... АЛИ... оно у шта он верује се може а и не мора поштовати, јер то нешто у шта он верује по нашем убеђењу може бити и погрешно, чакштавише богохулно и безбожничко. Капите ? :wink:
 

Back
Top