Postoperativni tok kod operacije hemoroida

Hrani se povrćem, uvek sveže pripremljeno, od mesa samo belo pileće i riba. Obavezno supa i čorbice od povrća. Voće, jogurt, musli, pije dosta vode.
Žali se na osećaj žarenja u operisanom predelu posle krvarenja. Kaže da nije obilno, više kao sukrvica.
Meni sve to zvuči kao ''on bi na svoju ruku''. Što nije dobro. Dva meseca je, moram priznati, dug period da bi tegobe te vrste oi dalje bile prisutne. Ali nisam njegov lekar, i nemam prava da generalizujem. Samo apelujem da, za njegovo dobro, obavi pregled. A to što je pregled ''bolan'' (iako, objektivno, ''ne bi trebalo'' da je neizdržljiv) nije ništa čudno. Nije ni život baš mačiji kašlj, nekada (uvek?) moramo da se borimo. Za sebe...
 
Meni sve to zvuči kao ''on bi na svoju ruku''. Što nije dobro. Dva meseca je, moram priznati, dug period da bi tegobe te vrste oi dalje bile prisutne. Ali nisam njegov lekar, i nemam prava da generalizujem. Samo apelujem da, za njegovo dobro, obavi pregled. A to što je pregled ''bolan'' (iako, objektivno, ''ne bi trebalo'' da je neizdržljiv) nije ništa čudno. Nije ni život baš mačiji kašlj, nekada (uvek?) moramo da se borimo. Za sebe...

Aha. I meni. Zato pitam. Guglala sam i nigde ne nadjoh takvo iskustvo, ali ni opis post operatvnog toka, pa apelujem opet da mi neko napiše, please!

Pacijent je razmažen, to mi je jasno, ali brinem zbog povremene pojave sukrvice. Rektoskopija nije pokazala ništa više do hemoroida IV stepena.
Pacijen nije medicinski neobrazovan, pa to otežava moj pristup problemu zato što ima svoja tumačenja.
A bol pri pregledu je definisao kao neizdrživ :roll:
 
Nikako :eek:. Ne podnosi gubitak kontrole, a i "opasno" je :mrgreen:
Zato ga zovem pacijent, a ne dragi :lol:
Situacija je za :dash::dash::dash:
Muskarci su kukavice.
Ja sam operaciju imala 15.decembra i jedini problem sad imam zbog stolice.Nije svejedno ali sam ja imala vise problema pre operacije.Trebalo bi da obrati paznju na ishranu-nikako SLANO,LJUTO,KISELO,ZAPRZENO.Nije smak sveta,sta bi radio da je morao na porodjaj.Ja sam jos uvek na dijeti,a probala sam da prekinem<uzasno boli>
 
Molim stručno mišljenje i iskustva.
Koliko traje, kako se manifestuje, .....
Operacija je uradjena klasičnom metodom pre dva i po meseca, ali pacijent i dalje ima povremena krvarenja prilikom defekacije i ...... kuka :confused:
Veliki problem kod klasične operacije je to što je oporavak jako dug i težak. Veliki problem je i to što ćete do kraja života morati strogo da pazite šta jedete i da izbegavate bilo kakav fizički napor kako ne biste ponovo dobili hemoroide.
Upravo zbog toga je mnogo bolje operisati hemoroide THD metodom koja je daleko jednostavnija, oporavak traje samo par dana i gotovo da je bezbolan, a najbolja stvar je što se THD operacijom otklanja sam uzrok pojavljivanja hemoroida tako da se isključuje svaka mogućnost da se oni ponovo pojave. Posle THD operacije možete sve jesti, možete se baviti sportom i obavljati sve uobičajene aktivnosti bez bojazni da će se hemoroidi ponovo pojaviti.
 

Back
Top