Postoji li totalna iskrenost u nekom coveku?

ja sam nesikren u dosta situacija..

1) rekao sam da sam neiskren
2) da li sam iskren ako sam rekao da sam neiskren ili sam neiskren iako sam iskren kad sam rekao da sam neiskren?
E to je dobro pitanje.. mada vise mi vuce ovo prvo jer nekako ako vec svi kazete da je neminovno da moramo nekad slagati iako nas neka osoba pita da li smo slagali da onda kazemo da jesmo i priznamo da smo bili neiskreni to mi deluje kao iskreno vise nego neiskreno
 
Pa ako neko nekome prica najintimnije stvari ili najintimnije zelje to je apsolutna sloboda,apsolutna iskrenost je kada drugome pricate sustinske stvari o sebi.Ako nekoj zeni odma kazete da je volite u lice to je apsolutna iskrenost ali i ako joj kazete da je mrzite.



Ako toj zeni kazete da ste je prevarili ili da zelite da je vodite u neki svingeraj to je vec apsolutna sloboda.
 
Pa ako neko nekome prica najintimnije stvari ili najintimnije zelje to je apsolutna sloboda,apsolutna iskrenost je kada drugome pricate sustinske stvari o sebi.Ako nekoj zeni odma kazete da je volite u lice to je apsolutna iskrenost ali i ako joj kazete da je mrzite.



Ako toj zeni kazete da ste je prevarili ili da zelite da je vodite u neki svingeraj to je vec apsolutna sloboda.
Ma dobro znam razliku izmedju slobode i iskrenosti. Ali ja pitam ima li to negde onako 100 posto da se nadje u osobi.. i da ima takvu slobodu a i iskrenost
 
Ma dobro znam razliku izmedju slobode i iskrenosti. Ali ja pitam ima li to negde onako 100 posto da se nadje u osobi.. i da ima takvu slobodu a i iskrenost
Mislim da li poznajete takvu osobu? Odnosno kako cete i sto posto biti sigurni jedino da se igrate detektiva i da imate detektor lazi ako zelite da znate da je ta osoba u svakom trenutku iskrena jel? Mislim kako drugacije
 
Ma dobro znam razliku izmedju slobode i iskrenosti. Ali ja pitam ima li to negde onako 100 posto da se nadje u osobi.. i da ima takvu slobodu a i iskrenost

Oboje da se nadje ne vjerujem,jedno itekako

Samo ce sa ljudima mnogo bolje proci apsolutno slobodan nego apsolutno iskren covjek.

I zena ce prije pozeljeti nego apsolutno slobodoodnog muskarca,nece svaka ali oce neke.Dok apsolutno iskrenog nece pozeljeti nijedna,kao sto nijedan muskarac nece zeljeti da ima takvog za prijatelja


Jer ako si apsolutno slobodan onda ces u neku ruku biti kontraverzan a to ima prodju kod ljudi naravno ne kod svih.


Ako si apsolutno iskren onda ces biti definitivno lud za druge i neces imati prodju kod nikog


A to je bas ono glupo.Besmislena ljudska rasa


U teoriji ce svi reci mi zelimo iskrene ljude kraj sebe,ali u praksi je totalno drugacije.Cak ce ti biti super kada neki glumac na tv iskren u filmu makar iako glumi.Ali kada ti je neko takav u privatnom zivotu odma ces udariti rampu toj osobi,ovaj ili ova je luda bjezi tamo.I obicno tim iskrenim dusama kazu,daj opusti se,budi kul sve je zabava.Bas licemjerno.A ovamo svi kao zele iskrene kraj sebe.
 
Poslednja izmena:
Pa po ovome sto pises.. znaci ima razlike i u polovima.. dok muskarac mozda ne zeli skroz iskrenog druga. Zena zeli totalno iskrenog prijatelja. Nemam pojma ali zasto bi trebao da imas prodju kod bilo koga? Ako nadjes par osoba koje su okej sa time sta ti ina da alazis prodje kod drugih ljudi da li im se svidja yvoja iskrenost ili sloboda…
 
Pa po ovome sto pises.. znaci ima razlike i u polovima.. dok muskarac mozda ne zeli skroz iskrenog druga. Zena zeli totalno iskrenog prijatelja. Nemam pojma ali zasto bi trebao da imas prodju kod bilo koga? Ako nadjes par osoba koje su okej sa time sta ti ina da alazis prodje kod drugih ljudi da li im se svidja yvoja iskrenost ili sloboda…


Sada ce ispasti da ne volim ljude i mrzim a opet kazem vecina je takva,uvijek imas ljude izuzetke divne,magicne,poeticne al oni su teska manjina i kao takvi malo koji zaradi za neki ok i pristojan zivot,to je tako.Ruzni svijet


Da se vratim na temu konkretno.


Ne radi se o tome da li ljudi vise vole iskrenost ili slobodu.Radi se o principu duplog lica.Ljudi vole u covjeku ono sto je invertno, prljavo,pokvareno,bezobrazno,bezosjecajno,samo sto to tako ne kazu nego koriste euefemizme ta osoba je kul,drugacija otkacena,svoja,mangup je.Svi oce da joj budu prijatelji,svaka zena oce tu osobu itd.A naravno javno da pitas bilo koga svi ce to da kritikuju svi traze dobru vrijednu iskrenu osobu.
 
Apsolutno iskren je covjek najcesce je dobar kao covjek mada ne mora biti uvijek,svakako je bolji covjek od apsolutno slobododnog covjeka 100 puta,ali ce takav covjek 100 puta gore proci u zivotu


I ako takav covjek ne snadje se u zivotu onda ce vecina da kaze,e kako je to dobar lik i super zao mi ga je ( a nije im zao) a da mu daju par dinara ne bi niko,da mu neko bude drug skoro niko,od zena da mu neka da poljubac nijedna,
 
Poslednja izmena:
Da to ljudi uvide bolje uzmite javnu scenu,koga publika najvise voli od tih pjevaca,igraca...


Pod 1 neiskrenog: koji nikada niocemu nema svoje misljenje ( a naravno da ima al ga krije)

Pod 2 onoga koji laze

Koji u svakom gradu kaze,ovo je najbolji grad na svijetu ovo je najbolja publika na svijetu

Pod 3 pokvareng

Imao crnu biografiju...

Svaki od tih ljudi koje publika obozava,na ulici da vam treba da prezivite ne bi vam dali ni dinar,upravo bi vam to dali za one koje mislite da su ludi,uzas.
 
Pa po ovome sto pises.. znaci ima razlike i u polovima.. dok muskarac mozda ne zeli skroz iskrenog druga. Zena zeli totalno iskrenog prijatelja. Nemam pojma ali zasto bi trebao da imas prodju kod bilo koga? Ako nadjes par osoba koje su okej sa time sta ti ina da alazis prodje kod drugih ljudi da li im se svidja yvoja iskrenost ili sloboda…



Zena ne zeli iskrene ljude kraj sebe i nesto mnogo dobre,kao ni muskarci.


Zena ako to trazi tu iskrenost i dobrotu onda ona nije vise zena,nego Vila


Muskarac ako to trazi tu iskrenost i dobrotu onda on vise nije muskarac,nego Andjeo


Vila i Andjela imas na ovom svijetu ali jako malo,i prolaze kroz golgotu cak iako su i fizicki lijepi kao andjeli i vile,duh se poradzumijeva
 
Sada ce ispasti da ne volim ljude i mrzim a opet kazem vecina je takva,uvijek imas ljude izuzetke divne,magicne,poeticne al oni su teska manjina i kao takvi malo koji zaradi za neki ok i pristojan zivot,to je tako.Ruzni svijet


Da se vratim na temu konkretno.


Ne radi se o tome da li ljudi vise vole iskrenost ili slobodu.Radi se o principu duplog lica.Ljudi vole u covjeku ono sto je invertno, prljavo,pokvareno,bezobrazno,bezosjecajno,samo sto to tako ne kazu nego koriste euefemizme ta osoba je kul,drugacija otkacena,svoja,mangup je.Svi oce da joj budu prijatelji,svaka zena oce tu osobu itd.A naravno javno da pitas bilo koga svi ce to da kritikuju svi traze dobru vrijednu iskrenu osobu.
Sa ovime se slazem u potpunosti
 
Sa ovime se slazem u potpunosti


Covjek u zivotu najvise potencira stvari koje zapravo nema.


Nikada se vise ljudi nisu pozivali na ljubav i dobrotu a nikad je manje nije bilo.Da neko stvarno ima ljubav i dobrotu on to nikada ne bi pricao.Ako neka osoba trazi dobru iskrenu osobu ona to javno nikada nikome nece reci,jer vjerovatno vec ima takvu osobu.Niko na ovom svijetu se ne poziva na stvari i osobine koje posjeduje.Kao zene mnoge koje pricaju ceznu za princem a u stvari je kontra.Narod uvijek govori traze najbolju osobu na vlasti pa da je imaju ne bi pricali o tome.A u stvari imaju losu osobu.To imaju i o tome ne pricaju.Zena kada kaze voli nekog dobrog muskarca znaci da joj to fali i nema,a u svojoj realnosti ima nekog probisvjeta sa kojim je al o tome ne prica to se poradzumijeva.Zena koja bi javno pricala da voli probisvjete neke takva je upravo sa nekim dobrim likom, dobrom dusom


Sve sto ljudi govore to nije bitno,bitno je uvijek ono sto ne kazu.Nece najbolji fudbaler svijeta govoriti za sebe da je najbolji ako to stvarno jeste.Ako vec prica znaci da nije.


Nece nikada hrabar covjek za sebe reci da je hrabar ali nikada.


Uvijek obrati paznju sa osobama koje poznajes sta je to sto oni najvise potenciraju u dijalogu sa tobom,i sa drugima i to ne jedanput nego svaki put kada sa bilo kim pricaju,to sto potenciraju to je ono sto nemaju,a sve sto je kontra toga sto nemaju takav im je i zivot i takvi su kao i osobe


Zapitaj se ko najvise voli da prica o bajkama i avanturama po svijetu da drzi paznju ljudi,pa upravo onaj koji sve to nema,kakav je zivot te osobe pa dosadan,spor,nista se ne desava normalno da to drugima nece pricati.
 
Poslednja izmena:

Back
Top