Постоји друга шанса у љубави ?

Јагода

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
188
Добро веће свима,не желим да ваш мучим овом мојом причом,али морам некоме испричати,макар на овом форуму.
Пре шест година упознала сам једног проблематичног момка ,није се бавио криминалом ,али доста се тукао и правио је разноразне глупости . Углавном то је радио из дефанзиве . Био је против алкохола,дроге,цигарета,блуда , али је имао веома низак праг толеранције.Чак је провео шест месеци у притвору. Све сам то заобишла и започели смо везу . Морам признати да ми је било лепо,осећала сам велику пажњу,сигурност,љубав...Али сад друге стране је изгледао веома хладан,још посебно кад заврати рукаве где се виде ожиљци,али сам знала да је у души једно мало дете ,али није показивао своје емоције . Родитељи су ми говорили да се склоним од њега али нисам хтела јер сам га волела .
Након четри године наше везе он ме запроси ,спремимо све за свадбу,али као што је свима познато пре свадбе долази девојкачко/момачко веће,нисмо хтели да девојачко/момачко веће правимо дан пре свадбе. Он је први направио момачко веће,провео је са пар другара у својој кући ,плакали су сви јер су се присећали свог старог живота,иначе су свашта прошли од тренутка кад укупно нису имали 100 динара,до затвора ,па све до смрти једног друга ,што је и утицало на њих да се смире.
Затим је дошао ред на моје девојачко веће,другарице су донеле тоне алкохола ,мушка стрипере ,торту у облику мушког полнпог органа,била је веома велика лудница. Све се то заврсиоло. Свом тад миселећи будућем мужу нисам говорила за мушке стрипере ,сакрила сам то од њега . Али брзо је сазнао .
Затим је тражио да му исприучам шта се све десило на мојој девојачкој вечери,све сам му испричала. Затим је узео телефон и показао поруке у којима се налазио садржај текста где су његови другови њему хтели да припреме стриптижете,али оне је одбио уз реченицу 'имам кући своју стрптижету',а затим је нервозно изашао из куће. Кад се вратио кући,није хтео да легне поред мене у кревет,него је легао и заспао у дневној соби . Ујутру ми је рекао да могу слободно да изађем из куће и да се више никад не вратим,молила сам га ,али је затим повисио тон и изашла сам из куће. Свадба није била одржана .
Избегавао ме је,кад се сретнемо негде он је склањао поглед са мене,кад га нешто питам он не одговори.
Од тога је пошло две године,а ја сам пре месец дана сазнала да имам рак на дојци,од тог тренутка сам изгубила другарице,родитељи су ми иначе погинули ,кад ми је нејтеже нема никога . А затим једно јутро пре десет дана неко ми звони на врата,отворим их ,кад угледам мушкарца који је хтео да му будем супруга ,али овог пута је имао сузе у очима и само је рекао 'чуо сам све,све ће бити добро',затим ме стажно загрлио . А ево десет дана ме води у болићу , храни ме ,даје ми снагу да победим рак,чак ме убаци у кревет и чека док не заспим,а сво време ме мази по лицу. Тек сад знам шта сам изгубила ,сви су отишли кад сам се разболила,а он се вратио ,желим га више него икад и не желим више да правим грешке.
Постоји друга шанса у љубави ?
 
Poslednja izmena:
više ne pravi greske

mada striper nije neka greska , nego sou ,

ali kad znaš šta nekome smeta ili potencijalno smeta - ne radi to.

a i on treba imati poverenje u tebe , ali ljudi nisu savršeni.

Али он је особа која има своје принципе ,не гази преко својих рећи ,чуди ме и што је дошао до мене и још ми помаже . Ево пар дана се питам је ли он можда само жели тим својим поступком да покаже колики је човек,иако сам га издала ...
 
U tim okolnostima, kad je zdravlje ugroženo ozbiljnom bolešću, ne bi se trebalo opterećivati razmišljanjem o bivšim ljubavima. Pažnja i podrška prijatelja je dobrodošla, bez upliva u razvrstavanje emocija koje ga pokreću.

Тешко је победити болест ако немаш за кога да живиш. Сестре/браћу немам,родитељи су му погинули у судару,пријатељи су ме напистили кад сам се разболила,jos мi jedna другарица шаље снимак на истаграму како се они проводе ...
 
Тешко је победити болест ако немаш за кога да живиш. Сестре/браћу немам,родитељи су му погинули у судару,пријатељи су ме напистили кад сам се разболила,jos мi jedna другарица шаље снимак на истаграму како се они проводе ...
Upravo zbog toga bi trebalo ceniti potez tog čoveka, možda će ti pomoći u pronalaženju motiva da se bolest savlada, možda to nije odraz njegove ljubavi, ali čin dostojan prijatelja jeste.
 
nisi ti njega izdala,
on je samo rob svojih odgojnih predrasuda.

Тешко је рећи за такву особу да је роб. Одрастао је на улици. Дружио се са највећим олошима и лихварима али никад није радио оно што су они радили, имао је границу . Стварно кад воли онда воли , док код њега не постоји мржња ,него равнодушност .
Кад погледам сад како стоје ствари ,онда бих и мени сметало да моја вољена особа изнајми стриптизете .
 
Upravo zbog toga bi trebalo ceniti potez tog čoveka, možda će ti pomoći u pronalaženju motiva da se bolest savlada, možda to nije odraz njegove ljubavi, ali čin dostojan prijatelja jeste.

Он је иначе хладна особа, тешко је разумети шта та особa усвари мисли. Кад га погледам у очи,он не емитује никакве емоције . Али свака му реч пара значи .И онда угледаш тај тренутак где та особа пусти сузу,па те онда особа од 90-100 килограма загрли што јаче може ...
 
Postoji druga sansa u zivotu.
A postoji i druga, peta, stota u ucenju.
Pa dok se razvrsta sta je sta.

Да ли ће таква особа мени моћи да опрости ? Ради се о особи која на све ово гледа друкчије, не гази преко својих рећи ,држи се својих принципа , а тешко прашта ...
 
Да ли ће таква особа мени моћи да опрости ? Ради се о особи која на све ово гледа друкчије, не гази преко својих рећи ,држи се својих принципа , а тешко прашта ...
Nisam baba Vanga.A i nisi pazljivo procitala sta sam napisala,samo si reflektovala svoje zelje.
 
Nemas zasto da se izvinjavas.
U principu ono sto sto je rekao tuc muc, imas dovoljno stvari kojima trebas da se bavis, ne zivi se zbog drugih, nagon za samoodrzanjem je najjaci nagon u coveku.To sto je neko covek prema tebi, ne znaci da je automatski covek tvog zivota.Ti opet budes covek prema nekom drugom i tako u krug.
Ako je prica istinita, takve devojke obicno zavrse sa takvim likovima, a onda se mi nadamo da vas nece ubiti.
 
Nemas zasto da se izvinjavas.
U principu ono sto sto je rekao tuc muc, imas dovoljno stvari kojima trebas da se bavis, ne zivi se zbog drugih, nagon za samoodrzanjem je najjaci nagon u coveku.To sto je neko covek prema tebi, ne znaci da je automatski covek tvog zivota.Ti opet budes covek prema nekom drugom i tako u krug.
Ako je prica istinita, takve devojke obicno zavrse sa takvim likovima, a onda se mi nadamo da vas nece ubiti.

Живи се из љубави,да би човек имао љубав мора око себе да има вољене особе .
Тачније ја сам се заљубила у једног мушкарца два пута .
И не разумем ову задњу реченицу,ако можеш да појасниш.
 
Mislim da je njegova reakcija,na jedan zaista nesmotren gest,koji si ucinila dovodjenjem stripera.Znas,nasa sredina je veoma zaostala. Ono sto je u vecini
zapadnih zemalja normalno,u nasoj sredini je lose.Moj savet je na osnovu sadasnjeg ponasanja,tvog izabranika,da je ono vrlo iskreno.Proslo je vreme,
razmislio je,i shvatio,da si ti jedna dobra devojka,koja je napravila jedan pogresan korak,ali koji nije imao nikakve lose namere.Pruzi mu drugu sansu,jer
svako moze u trenutku ljutnje,da donese pogresnu odluku.Ti ces se osecati mnogo boljom i jacom,kada si sa njim.A veruj,da ces i bolest pobediti,mnogo
brze sa njim,nego da ostanes sama.
 
Mislim da je njegova reakcija,na jedan zaista nesmotren gest,koji si ucinila dovodjenjem stripera.Znas,nasa sredina je veoma zaostala. On sto je u vecini
zapadnih zemalja normalno,u nasoj sredini je lose.Moj savet je na osnovu sadasnjeg ponasanja,tvog izabranika,da je ono vrlo iskreno.Proslo je vreme,
razmislio je,i shvatio,da si ti jedna dobra devojka,koja je napravila jedan pogresan korak,ali koji nije imao nikakve lose namere.Pruzi mu drugu sansu,jer
svako moze u trenutku ljutnje,da donese pogresnu odluku.Ti ces se osecati mnogo boljom i jacom,kada si sa njim.A veruj,da ces i bolest pobediti,mnogo
brze sa njim,nego da ostanes sama.

Схватила сам своју грешку. Ипак он мени треба да пружи другу шансу,он неће тражити љубав од мене,то сигурно знам. Не верује своји осећањима,а људима поготово. Комплименти му ништа не значе. Пре шест година ја сам њему прва пришла,а затим је требало дуго времена да дођем до његовог срца, а кад сам дошла до његовог срца онда сам видела топлину коју не емитује према другим љидма. Али има стварно веома добру душу , није искварен , нникад не би некога повредио ... Понављам поново, он је одрастао мушкарац који и деље верује у љубав као нешто свето .
 
@cvetak zanovetak
Мораш ми мало појаснити твоју задњу реченицу јер носи веома тешке рећи.
Каква сам ја то девојка ? Какав је он то лик ? Шта значи ово 'а онда се ми надамо да вас неце убити' ?
"Nizak prag tolerancije". Znaci da je agresivan.
"Kada mi je najteze nema nikoga" To je specificno labilno stanje, gde se razvija patoloska potreba za ljubavlju, bilo ko bilo kako.Obicno ide uz nisko samopostovanje i verovanje da u stvari covek nije vredan ljubavi.
"Kada se sretnemo"..Vec oblici manipulacije
Uglavnom scenarijo ide, uhvate takve devojke, ispiranje mozga,a onda vremenom krenu da ih mlate..jer uvek nadju neki glupav "razlog" za sta je ona "kriva".
Ultimativna sretna okolnost za manipulaciju jeste da ti "spasi zivot" uslovno receno.
Iskreno se nadam da se sve ovo nece desiti.
 

Back
Top