Postoje li ozbiljne i neozbiljne lokalne sredine?

Umri_muski

Legenda
Poruka
58.936
Da ja lepo definisem sve, jer Srbima sve mora da se crta a ova tema je bas o tome...

Ozbiljnost je mera od neozbiljnosti do ozbiljnosti , koja oznacava koliko se u nekoj sredini osobe sale, vesele, imaju vise znacenja za isti pojam jedno saljivo drugo ozbiljno i slicne stvari , veselost i zabavnost...

Povrsnost ide od povrsnosti do pedantnosti i oznacava koliko ljudi uocavaju i paze na detalje u realizaciji ili razmisljanju neke aktivnosti.

Preciznost je mera koliko se jasno oznacava, definise , upotrebljava , neki pojam, dogovor, niz aktivnosti.

Doslednost ide od nedoslednosti gde nesto nekad vazi nekad ne vazi , potpuno je nevezujuce sta se izgovara ili dogovara do doslednosti , a najvisi oblik doslednosti se obicno zove cast....

-------------------------------------------------------------------
Moze li neka sredina biti saljiva?
Moze li neka sredina mnogo neopterecujuce uzimati vernost partnera od neke druge sredine...zivot ide dalje...

Moze li neka sredina biti saljiva, a da ne bude povrsna, tj kad se sale sale se, a kad rade i dogovaraju se, dogovaraju se..

Moze li obrnuto , neka sredina biti ozbiljna, da sve shvata bukvalno , ozbiljno , uvredljivo , zakerajuci , a da istovremeno bude povrsna , neprecizna, i nedosledna....?
Hoce li nedoslednost od neke sredine skoro sigurno uciniti da bude povrsna....jer nema vrednosti da se necemu dublje posvecuje paznja jer se ne zna dubina povezanosti i izvesnost zavrsetka dogovorenog...

Ako je neka sredina malo veca, moze li se to prosiriti na obicaj ponasanja celog naroda....u okviru nekog lokaliteta.....imaju vise sklonosti i slicnosti nego pripadnici neke druge kulturne zajednice....?

Koliko stete nanosi odbacivanje svesti o ovim pojmovima o kojima je tema...tj nepostojanje svesti o znacaju doslednosti , dogovora, urednosti odnosa...
Npr ja imam dobrog drugara koji me nikad nece izvozati , ali nikad nece doci u vreme kad je rekao ....
Zakljucak, prvo sam prestao da ga ocekujem u naglaseno vreme, neverovatno koliko ne moze da ispostuje to....a posle sam prestao i da dolazim u dogovoreno vreme, malo cudan osecaj, nije sujeta, znaci neko bi ga stavio u sujetni deo , nego bukvalno kao da sam senilan, tj dogovorimo se i ja se uopste ne potrudim da to negde zapamtim kao dogovor, nego ako se setim setim....ako bas imam vremena da je prazno onda ispadne prioritet inace nije prioritet....ali nije dobar taj princip ponasanja...
Uostalom osim saljivosti i veselosti i opustenosti , nista na ovoj temi nije dobar princip ponasanja...

Nisam pročitao uvodni post, već samo naslov teme. Moj odgovor glasi da je neozbiljno sve ono što ima značenje LAŽI, a ozbiljo, samo ono što ima značenje ISTINE. I da su neozbiljne sve one lokalne sredine koje žive po LAŽI, a ozbiljne one koje žive po ISTINI.A imajući na umu da na svtu još uvek niko ne zna ISTINU i ne živi po njoj, to je logično zaključiti da na svetu još uvek ozbiljnih lokalnih sredina NEMA.

Moze li neka sredina biti saljiva?
Moze li neka sredina mnogo neopterecujuce uzimati vernost partnera od neke druge sredine...zivot ide dalje...
Naše Malo Misto!
Samo na TV-u, i stvoreno od strane nekog genijalca kao što je Miljenko Smoje. Ljudi se šale, ali ne dobijaju ništa za uzvrat. Hvala im je ako se NEKO konačno nasmeje na ovom veoma ali ne nužno ružnom mestu!

A ne bih rekao , sudeci po predrasudama Srba.
Nemoguce je da se to desava kod Srba, oni imaju totalno superiorne osobine, nikako nesto sto je opisivo sa ovim parametrima..
Ja sam cak i navikao da to vazi u svim sredinama samo kod Srba je sve jedan pojam, Srpska posla...

Nema sanse da se srbi ne sale, a to je samo tako retko , za praznike i nategnuto , skoro neprijatno svima ostalima....i kad se domacin pokazuje....

A opet nema sanse da ne bude sve povrsno , iz prsta, kao laganica , a ovamo sve propust do propusta....samo nekad je opravdanje nema ljudi , nekad nema para, nekad nemavolje, nekad nema zelje..
Nekad je bila VMA, sad je kao Dedinje...ostali ne mogu....nije im do posla, osecaju se da bi im bilo bolje da dobiju otkaze...

Moze lidl a ne moze maxi , ne moze metro, ne moze dis sigurno ,
Hajde....

Moze jedna mala skola u maloj varosici , a ne moze matematicka gimnazija, ne moze Tesla, ne moze nijedna druga skola u Srbiji...Hajde...

Mogu Valjevci , ne mogu Vlasotince i Bojnik....

Naše Malo Misto!
Samo na TV-u, i stvoreno od strane nekog genijalca kao što je Miljenko Smoje. Ljudi se šale, ali ne dobijaju ništa za uzvrat. Hvala im je ako se NEKO konačno nasmeje na ovom veoma ali ne nužno ružnom mestu!
E vidis ima jedno selo , bas samo jedno selo , na putu u bespuce, krajnja stanica posle toga su samo medvedi , neverovatno geogravski ali je tako....
I u tom selu iako nisu ni malo pitomi , eto desilo se da su i dalje oprezni prema seksualnosti ali je budala bila jaca pa je nekako uspela da promeni lokal, tj da bude opste prihvacen seoski svaler...sa kojim se ne vredi saliti a opet ne vredi ni ozbiljno jer ce uvek biti onakav kakav je....pa na kraju sve svi okrecu na salu....negiranje, a ne duhovitost, mada ispada duhovito svima...
Meni bilo cudno kao detetu da su inace nakaradni po pitanju seksualnosti toliko liberalni odjednom..i nisu , samo su uvedeni neki izuzeci i ustupci...

Nisam pročitao uvodni post, već samo naslov teme. Moj odgovor glasi da je neozbiljno sve ono što ima značenje LAŽI, a ozbiljo, samo ono što ima značenje ISTINE. I da su neozbiljne sve one lokalne sredine koje žive po LAŽI, a ozbiljne one koje žive po ISTINI.A imajući na umu da na svtu još uvek niko ne zna ISTINU i ne živi po njoj, to je logično zaključiti da na svetu još uvek ozbiljnih lokalnih sredina NEMA.
Kako uspevas da uvek zakljucis netacno ?
To je neki talenat a sasvim sigurno i cilj.....jer ako zakljucis netacno , sasvim sigurno si rezervisao autenticnost.....niko ne ide tim putem...

Mnogo je teze zakljuciti nesto tacno , pa onda smeta svima...cuvena niko ne zeli da cuje istinu....

Kako uspevas da uvek zakljucis netacno ?
To je neki talenat a sasvim sigurno i cilj.....jer ako zakljucis netacno , sasvim sigurno si rezervisao autenticnost.....niko ne ide tim putem...

Mnogo je teze zakljuciti nesto tacno , pa onda smeta svima...cuvena niko ne zeli da cuje istinu....
S obzirom da tvrdiš da je moj zaključaknetačan, dužan si da ti daš svoj zaključak koji misliš da je tačan. Moj zaključak je ovo:

"Neozbiljno je sve što je laž, a ozbiljno sve što ima značenje istine"

A ovo što sam rekao da ljudi još uvek ne znaju istinu ni o čemu (mislio sam na istinu o postojanju materije, života, Svemira, Svesti i Boga", to nije moj zaključak, već činjenica, tj ISTINA. A zaključak koji iz ove Istine proizilazi glasi da svi ljudi na svetu još uvek žive u laži i da su sve lokalne sredine u svetu NEOZBILJNE:

Hajde pokaži mi prstom koji je ovde moj zaključak netačan i ispravi ga tako što ćeš ti da izvedeš tačan.

S obzirom da tvrdiš da je moj zaključaknetačan, dužan si da ti daš svoj zaključak koji misliš da je tačan. Moj zaključak je ovo:

"Neozbiljno je sve što je laž, a ozbiljno sve što ima značenje istine"

A ovo što sam rekao da ljudi još uvek ne znaju istinu ni o čemu (mislio sam na istinu o postojanju materije, života, Svemira, Svesti i Boga", to nije moj zaključak, već činjenica, tj ISTINA. A zaključak koji iz ove Istine proizilazi glasi da svi ljudi na svetu još uvek žive u laži i da su sve lokalne sredine u svetu NEOZBILJNE:

Hajde pokaži mi prstom koji je ovde moj zaključak netačan i ispravi ga tako što ćeš ti da izvedeš tačan.
Vidis da znas, koji je....Bukvalno i konkretno eto tvrdis da je zezanje, veselje uvek laz.
Ja se ne osecam u lazi ako izadjem ili sednem negde pa muzika, pa igram, pa veselim se, nije svako zezanje muvanje, niti je zevzecenje , nase kreveljenje sustine, svalerisanje i tajno ostvarivanje nekih zelja , zabranjenih zelja ili cega sve.

Jeste tacno da je to vezano za seljakluk u Srbiji i tacno je da je postalo dominantno laz, tj vecina ljudi se i ne veseli i zeza, i to jeste prica koje smo svi svesni , tj da su neozbiljni i u zezanju a da se ne provode bas puno nego se zadovoljavaju te sitne zlobe pakosti i zluradosti..

Da ne poverujes koliko mnogo ljudi uziva u zluradostima prevare partnera ili navodjenja na prevaru osobe koju ebu....
Da taj lopovski i lukavi prevarantski gen u narodu se usrecuje ne samo protekcijom oportunizmom, zezanjem kvalitetnijeg kroz negativnu selekciju preko mocnijeg i neregularnog prodora nego i preko seksa, osecaja nadmoci rusenjem vrednosti u koje veruje taj pojedinac, radeci sam protiv sebe, to ga uzbudjuje jer rusi drugiga, a zivi u nadi da ne rusi sebe...

E sad ja nisam hteo da svuda izlazim u susret tom seljackom pokvarenom i zlom mentalitetu Srba, nisam hteo da i na filozofiji definisanja karakteristika psihologike i sociologike, tj socioloskog stanja neke lokalne sredine i lokalnih morala da snishodim tom nasem dominantnom seljackom nivou svesti , nego da ih bez rangiranja i procentuelizacije, tj normiranja da ih samo navedem kao opcije.....
Tacno je da obicno to ne radim, ali ima nekad trenutaka kad mi treba da sve bude opcija a ne po verovatnoci i normiranosti..

Meni licno smeta pristup da je sve preko normiranosti , tj da je svuda najvaznije biti mediokritet...
To je zica , boljka ovog naroda, sto svuda tezi mediokritetu i ne samo to nego i zabranjuje postojanje neseljackog pojedinca, tj nemoguce je da ti budes muskarac koji ne zeli da vara partnerku, nego moras da budes muskarac koji zeli da vara partnerku da uziva kad neku cistu , vernu zenu navodi na greh i kako se lomi u zelji da pogresi i ti maherski i zudnjom prevodis je preko poslednje odbrane njene cednosti i katarzicno se spajate u zabranjenim emocijama i strasti....
Da vara ali da ne sme posle toga da izgura dalje, samo prvih nekoliko puta a onda postaje muskarac koji ne sme i odgovoran je prema svojoj vezi i ljubavi....

Fetis pogresio je ali zna sta su mu najvece vrednosti i njegova ljubav je samo prema jednoj a penis prema svakoj...

Da ne sirim vise pricu sta je u osnovi toliko toga mediokritetnog u ovom narodu...a prisila je za figuru stereotipnog muskarca, genijalca, zene, domacice, vernice, nevernice, svesnice, nesvesnice, gresnice...majke, supermajke..

Mozda da i to moram da pojasnim, posto mi stalno prilikom kategorizacije, tj razdvajanja svih postojecih opcija pripisuju da generalizujem, jer trazim prisustvo svih mogucih opcija, tj nedam mediokritetizaciju kojom svi zele da se sakriju obicno...
A to jeste apsurd, pripisu ti generalizaciju kad uocis sta je mediokritetni pristup , kao ovo seljacisanje koje je toliko dominantno da je sasvim slobodno reci da su svi u Srbiji seljaci SADA i svi su lopovi SADA, i to bez mnogo greske...

Ali to nije generalizacija, jer normativno , u procentima to jeste tacno , nije to 70% pa ja greskom 30% oznacavam seljoberima i lopovima...nego je 95% i vise pa samo 5% nije u tom svinjcu....

Samo kad pitas koliko njih primecuje da krade redovno npr jednom mesecno , ni 2% nece primetiti to...ama ni 1%....mnogo je i to...
Naviklo to na svoj zivot u lopovisanju...

Ali to ne cini gresku kod tipizacije, a i nije zelja koja je prisutna u optuzbi generalizacije zelja za istinitim procentima, nego zelja da budu izuzetak, a nisu...
Obicno i logicno je da izuzeci znaju da su izuzeci i ne smatraju se prozvanim i izruganim....Posmatrajte kad kazete da su svi ljudi glupi , da li se cima neko ko je inteligentan u Srbiji , uopste se ni ne cimne ni da trepne....zna da jeste tako , pa nije pao sa marsa....a zna da se ne misli na njega, nago na 99% ostalih...jer ih srece svakodnevno..

Tako je kod svake tipizacije, ako ne upadas u mediokritetnu grupu , onda ti je tipizacija ustvari generalizacija....narocito kad ne zelis da javno budes pripadnik mediokritetne grupe, cuveno nase srpsko kritikovanje onih koji postoje a nismo svi mi , neko tamo razbija sve sto moze da slomi po gradu , svaku stanicu busa, staklo , ogledalo , usb punjac...ma stavice sibicu samo da pokvari..

Svi posteni i slicno..
Nedaj boze da napises to , ispasces zlobnik cim to primecujes, ali evo uzmite papir i lepo kad zamene sva stakla na stanicama i budu sve nova i nerazbijena, vi lepo papir i pa od stanice do stanice i samo gledajte sledecih nedelju dana kako se skoro sva polome....za 2 nedelje jos vise, a posle 3 nedelje skoro da nema nepolomljenih...

I posle ja zlobnik , a ne onaj koji nije slepac..
Ja zlobnik a oni koji lome su fina deca i fini ljudi....
I tako idemo u sledeci krug finjaka...i slepaca..

Mozda da i to moram da pojasnim, posto mi stalno prilikom kategorizacije, tj razdvajanja svih postojecih opcija pripisuju da generalizujem, jer trazim prisustvo svih mogucih opcija, tj nedam mediokritetizaciju kojom svi zele da se sakriju obicno...
A to jeste apsurd, pripisu ti generalizaciju kad uocis sta je mediokritetni pristup , kao ovo seljacisanje koje je toliko dominantno da je sasvim slobodno reci da su svi u Srbiji seljaci SADA i svi su lopovi SADA, i to bez mnogo greske...

Ali to nije generalizacija, jer normativno , u procentima to jeste tacno , nije to 70% pa ja greskom 30% oznacavam seljoberima i lopovima...nego je 95% i vise pa samo 5% nije u tom svinjcu....

Samo kad pitas koliko njih primecuje da krade redovno npr jednom mesecno , ni 2% nece primetiti to...ama ni 1%....mnogo je i to...
Naviklo to na svoj zivot u lopovisanju...

Ali to ne cini gresku kod tipizacije, a i nije zelja koja je prisutna u optuzbi generalizacije zelja za istinitim procentima, nego zelja da budu izuzetak, a nisu...
Obicno i logicno je da izuzeci znaju da su izuzeci i ne smatraju se prozvanim i izruganim....Posmatrajte kad kazete da su svi ljudi glupi , da li se cima neko ko je inteligentan u Srbiji , uopste se ni ne cimne ni da trepne....zna da jeste tako , pa nije pao sa marsa....a zna da se ne misli na njega, nago na 99% ostalih...jer ih srece svakodnevno..

Tako je kod svake tipizacije, ako ne upadas u mediokritetnu grupu , onda ti je tipizacija ustvari generalizacija....narocito kad ne zelis da javno budes pripadnik mediokritetne grupe, cuveno nase srpsko kritikovanje onih koji postoje a nismo svi mi , neko tamo razbija sve sto moze da slomi po gradu , svaku stanicu busa, staklo , ogledalo , usb punjac...ma stavice sibicu samo da pokvari..

Svi posteni i slicno..
Nedaj boze da napises to , ispasces zlobnik cim to primecujes, ali evo uzmite papir i lepo kad zamene sva stakla na stanicama i budu sve nova i nerazbijena, vi lepo papir i pa od stanice do stanice i samo gledajte sledecih nedelju dana kako se skoro sva polome....za 2 nedelje jos vise, a posle 3 nedelje skoro da nema nepolomljenih...

I posle ja zlobnik , a ne onaj koji nije slepac..
Ja zlobnik a oni koji lome su fina deca i fini ljudi....
I tako idemo u sledeci krug finjaka...i slepaca..
Da li je odsustvo mediokritetstva (da li je izuzetnost) sreća? Čovek prvo pomisli na filozofa Ničea koji je bio najveći kritičar mediokritetstva. Završio je jezivo. Odlična je novela Tomasa Mana Tonio Kreger o mediokritetstvu i izuzetnosti.

Vidis da znas, koji je....Bukvalno i konkretno eto tvrdis da je zezanje, veselje uvek laz.
Ja se ne osecam u lazi ako izadjem ili sednem negde pa muzika, pa igram, pa veselim se, nije svako zezanje muvanje, niti je zevzecenje , nase kreveljenje sustine, svalerisanje i tajno ostvarivanje nekih zelja , zabranjenih zelja ili cega sve.
Moja definicija istine i laži glasi da je istina sve što život omogućije, unapređuje i daje mu smisao. A laž je sve što život ugrožava, onemogućuje ili unazađuje. Po ovoj definiciji, igra, pesma i veselje daje životu smisao, pa prema tome, igra, pesma i veselje ne spada u kategoriju laž
Da ne poverujes koliko mnogo ljudi uziva u zluradostima prevare partnera ili navodjenja na prevaru osobe koju ebu....
Ja mogu moju definiciju Istine i laži da izreknem i tako što ću reći da značenje istine ima sve ono što može da se svrsta u kategodiju "dobra", a to je sve ono što omogućuje opšte duhovno i materijalno blagostanje.

A u značenje laži ima sve što može da se svrsta u kategoriju zla. Po ovoj definiciji, raditi zlo ili radovati se tuđem zlu, ima znaćenje laži, jer na taj naćin se ne ostvarujei duhovno, ni materijalno blagostanje.

Da ponovim, cilj sveukupnog postojanja i života je duhovno i materijalno blagostanje. Da bi se to ostvarilo, potrebno je znanje, a znanje uvek ima značenje Istine. I ako neko ne radi na svom ili tuđem dobru, već na zlu, to znači da ne radi po znanju, već NEZNANJU. A neznanje se ne može kvalifikovati kao Istina, već samo kao kaž.

Ova moja definicija postaje jasnija ako se kaže da jedno društvo može da ostvari svoje i materijalno i duhovno blagostanje samo ako svi njegovi članovi žive po principu "ljubi blićnjega svoga kao samoga sebe", odnosno, po principu svi za jednoga, jedan za sve" i da samo ovaj princip može da ima značenje ZNANJA, ISTINE, DOBRA i OZBILJNOSTI.

A da život jednog droštva po principiu prava jačega i prirodne selekcije, po kojem ljudi, inače, od uvek žive, ima značenje, NEZNANJA; LAŽI, ZLA i NEOZBILJNOSTI.

Back