POŠTO NOVINAR ?

lider

Poznat
Poruka
7.768
Nekada se znalo,dnevni list "Politika" je bila zvanično glasilo komunista.
Danas postoji mišljenje da se svaki tekst može narućiti i plasirati željena informacija.
Da li su novinari potkupljivi ili su ideološki zastupnici određenih stranaka?
 
Lider ... jel ti ko spasioci, krenuo da nas zajebavaš... A jel' veruje baba sera u javnom WC da radi koristan rad. Moroni veruju i uvek će verovati, dok jednom ne dodju na sumanutu ideju da napišu svojeručno nešto što su smislili van okvira clippinga. E kad opizde glavom o bulju urednika, onda će da se pitaju... A šta ja to radim... a onda postoji nastavak ali o tome kasnije...
 
lider:
Dobro,nije reč samo o štampi...
BK ili B92 rade za lovu ili veruju u to što rade?

Уредници часописа или ТВ станица су људи које ангажује власник медија и који у договору са власником промовишу и спроводе одређена политичка виђења која су блиска овој или оној странци. Уредник дели задатке новинарима који врло добро знају шта и како треба да пишу. Ретки су они који имају одрешене руке, тј. то су углавном они који су у јавности већ својим текстовима или емисијама опредељени за одређену политику.

Међутим највише се разнмножавају они новинари који за сто двеста евра пишу по наруџбини шта год хоћеш - а најчешће су то невероватне конструкције и измишљотине.

Правог истраживачког новинарства НЕМА - већ само оног који је наручен да покуша да уобличи и "докаже" неку ординарну лаж као што то ради чувена Бранкица са Б92.

Најодвратнији су ми они бивши комунистички послушници од којих су њих99% у ствари радили за полицију - а данас су само променили свога газду јер у својој бити имају нечег слугерањског - такви су онај Милош Васић, Гордана Суша и многи други... туга их је гледати и читати.
 
serb_pagan:
ne gotivis milosha? :confused: misha vasic je istinski kralj naseg novinarstva,ljudina u moru bezveznjakovica


Милош Васић је најљигавија, ћелава, знојава пандурчина која се довукла у овај град... који ће сигурно платити за оно што чини, јер Бога и правде има, он је једном речју јутарњи дувански шлајм... :evil:
 
eremita:
Милош Васић је најљигавија, ћелава, знојава пандурчина која се довукла у овај град... који ће сигурно платити за оно што чини, јер Бога и правде има, он је једном речју јутарњи дувански шлајм... :evil:

pa ko ti je onda dobar novinar? aj bas me zanima...
 
PA vi odlučite da li vam je draže da čitate program neke stranke u svakoj drugoj reči nekog lista ili, opet, preuveličane, sutradan demantovane, lažne dojave, interpretacije onoga što oko zabeleži sa pesničkom slobodom... Sve se svodi na isto.
 
lider:
Nekada se znalo,dnevni list "Politika" je bila zvanično glasilo komunista.
Danas postoji mišljenje da se svaki tekst može narućiti i plasirati željena informacija.
Da li su novinari potkupljivi ili su ideološki zastupnici određenih stranaka?

Ideoloski zastupnici odredjenih moneta ( -rnih fondova ).
 
serb_pagan:
pa ko ti je onda dobar novinar? aj bas me zanima...

Zoran Petrovic Pirocanac.

Znam ga licno i mogu reci da vredi i kao covek, nepotkupljiv je i nije sklon ideologizmu (kako li se to kaze).

Jos devedesetih je otisao i radio za TFI bas zbog tadasnjeg rezima a o ovome vremenu (novinarimau ovom rezimu, koji se uvlaceci u dupence vlasti, tako da bi sacuvali posao..., tesko da je neko potplacen, jer ima toliko sitnih, malih dusa, da to nije ni potrebno) je rekao da je novinarstvo u Srbiji srozano da je sramota i govoriti o novinarstvu u Srbiji.
 
A jel znaš Djakomo, pred rat pisao on o Bogoljubu lepo i neki još i svi dobiše od Bogija one Mazde... beše valjda dok je bio u Politici, ako se ne varam, ali posle reko Bogi... ma to je samo poklon... ništa više. Inače slažem se da kao čovek deluje ozbiljno i nije moron kao mnogi novinari....
 
marlon:
A jel znaš Djakomo, pred rat pisao on o Bogoljubu lepo i neki još i svi dobiše od Bogija one Mazde... beše valjda dok je bio u Politici, ako se ne varam, ali posle reko Bogi... ma to je samo poklon... ništa više. Inače slažem se da kao čovek deluje ozbiljno i nije moron kao mnogi novinari....

Ne znam, ali 'ajde kazi logicno, ko je bio uopste taj Bogoljub pred rat? Pa svi koji imaju njegovu karticu (063) na neki nacin su povladjivali tom Bogoljubu...

E, sada cu ti reci nesto o cemu sigurno ne znas: Akademik Milasin Milanovic, koji je moj komsija (poreklom, sada zivi u BG-u, i ovo isto nevazno, ali za mene izuzetno vazno, da je njemu upravo pomogao moj deda, da bi postao neko i nesto... ne bih da se pomisli kako se ja pravim vazan, kako poznajem neke poznate licnosti, ali jeste tako), sada je savetnik generalnog direktora u PTT ili Telekomu, ne znam tacno, je trebao da posle 5. oktobra postane ministar za informacije..., na to mesto je postavljen Tadic... Covek je zavrsio u bolnici sa infarktom. E, sta je tu bilo, on o tome ne prica, napomenuo je da Z. Djindjic, prica jedno posle 15-ak minuta sam sebe opovrgava. Ovo ipak nije razlog da neko dozivi infarkt (a to je ono sto ja mnogima skrecem paznju, da stvari nisu onako kako izgledaju, kako se na TV-u prikazuju, ko zna sta je tu bilo?)... E, taj Milanovic Milasin (o njemu svakog starijeg radnika u posti mozes da pitas, nema toga ko za njega ne zna, osim ako je neki kreten) je pre Karica predlagao kako da funkcionise fiksna i da se uvede mobilna telefonija, kako da impulsi budu jeftiniji, da svugde ima prikljucak i u najzabacenijem selu a mobilna telefonija da izgleda kao danas (signal na svakom koraku). To je predlagao jos pre nego sto je Karic i cuo za mobilnu telefoniju. Tada je, kada je dosao da poseti svoju staru majku u mom komsiluku, ja sam bio klinac i slusao sam kako razgovara sa svojim bratom, rekao je da nece imati nikakve poslove sa razbojnicima (bivsim rezimom) i napomenuo jos tada kako neki hoce da namlate pare i da ih stave u dzep. Nisam znao o kome ni o cemu se radi, ali sam posle ukapirao...

Karic je tada bio samo jedan obican biznismen i nisu ga mnogi poznavali, pa prema tome, ne mozes Pirocancu uzimati to za zlo..., ali ti napominjem da je Karic, veoma lukavi dupeuvlakac. On je tajno hteo da da neke informacije, nekima u Evropi o Slobi (ne znam tacno o cemu se tu radilo i izvinjavam se na nepreciznost), ali da ima odresene ruke da radi sta hoce... a to sto on tupi nesto za Slobu, prica o patriotizmu, to je mazanje ociju, kao sto je i Jezda radio.
 
da...Grmeč sekcija - za ćevape dobiješ šta god hoćeš u novinama :mrgreen:
Nemojte generalizovati, pliz. Ima tu i poštenog sveta, literata, koji taj posao rade zbog Vase Ladačkog :)
Ali viidm da je priča o aferaško-političkom "novinarstvu"....tu nemam šta da kažem, mnogo toga me nervira
 
Kazanova:
Ne znam, ali 'ajde kazi logicno, ko je bio uopste taj Bogoljub pred rat? Pa svi koji imaju njegovu karticu (063) na neki nacin su povladjivali tom Bogoljubu...

E, sada cu ti reci nesto o cemu sigurno ne znas: Akademik Milasin Milanovic, koji je moj komsija (poreklom, sada zivi u BG-u, i ovo isto nevazno, ali za mene izuzetno vazno, da je njemu upravo pomogao moj deda, da bi postao neko i nesto... ne bih da se pomisli kako se ja pravim vazan, kako poznajem neke poznate licnosti, ali jeste tako), sada je savetnik generalnog direktora u PTT ili Telekomu, ne znam tacno, je trebao da posle 5. oktobra postane ministar za informacije..., na to mesto je postavljen Tadic... Covek je zavrsio u bolnici sa infarktom. E, sta je tu bilo, on o tome ne prica, napomenuo je da Z. Djindjic, prica jedno posle 15-ak minuta sam sebe opovrgava. Ovo ipak nije razlog da neko dozivi infarkt (a to je ono sto ja mnogima skrecem paznju, da stvari nisu onako kako izgledaju, kako se na TV-u prikazuju, ko zna sta je tu bilo?)... E, taj Milanovic Milasin (o njemu svakog starijeg radnika u posti mozes da pitas, nema toga ko za njega ne zna, osim ako je neki kreten) je pre Karica predlagao kako da funkcionise fiksna i da se uvede mobilna telefonija, kako da impulsi budu jeftiniji, da svugde ima prikljucak i u najzabacenijem selu a mobilna telefonija da izgleda kao danas (signal na svakom koraku). To je predlagao jos pre nego sto je Karic i cuo za mobilnu telefoniju. Tada je, kada je dosao da poseti svoju staru majku u mom komsiluku, ja sam bio klinac i slusao sam kako razgovara sa svojim bratom, rekao je da nece imati nikakve poslove sa razbojnicima (bivsim rezimom) i napomenuo jos tada kako neki hoce da namlate pare i da ih stave u dzep. Nisam znao o kome ni o cemu se radi, ali sam posle ukapirao...

Karic je tada bio samo jedan obican biznismen i nisu ga mnogi poznavali, pa prema tome, ne mozes Pirocancu uzimati to za zlo..., ali ti napominjem da je Karic, veoma lukavi dupeuvlakac. On je tajno hteo da da neke informacije, nekima u Evropi o Slobi (ne znam tacno o cemu se tu radilo i izvinjavam se na nepreciznost), ali da ima odresene ruke da radi sta hoce... a to sto on tupi nesto za Slobu, prica o patriotizmu, to je mazanje ociju, kao sto je i Jezda radio.

Pa o tome ti i ja pričam čoveče. Da nije čovek sam rekao , kažem ti.... Piroćanac je pojam za mnoge novinare i po erudiciji, a i bogme po onome što ima u glavi... Drugo da ne širimo priču o Bogiju, on je sic president Miloševićeve love, to koliko je on "poslovan" nije tema. Pazi, novinarstvo je kao profesija ista svuda u svetu... sa malim razlikama. U drzavama koje su militantne gde su tirani na vlasti, zna se kako prolaze ako pokusaju da budu pametni. Kod nas je tako prošla Dada Vujasinović kad je htela da bez zaledjine vodi borbu protiv nekih protiv kojih ti treba armija, ima još slučajeva...

Ne zameri mi za Piroćanca, ali iz iskustva znam da novinar kada dobije poklon od nekoga to nije na lepe oči... ako je i bila patka evo nek ja budem grbav, ali se baš toga sećam jer sam cenio čoveka koji je imao svoje ja kad je to trebalo. Mi mistifikujemo sve, opšte je poznato da npr. sportski novinari kod nas nema šanse da napišu neki tekst npr. o Zvezdi ili Partizanu a da to nije odradjeno u upravama oba kluba. Pre nekoliko godina, mala digresija, vlasnik fudbalsklog kluba Roma poklonio svim sudijama iz serije A po zlatne satove, a najpoznatijima zlatne Rolexe.... cela italijanska javnost je brujala o tome, jel treba da kažem na kom je mestu Roma završila prethodnu sezonu.... :D Znači ima svakakvih radnji, kao što i naravno ima poštenih novinara kojei normalno rade svoj posao.
 

Back
Top