Quantcast

Пошто је прича о мојим већ историјским мукама са андроидима прешла на другу страну...

Trandaiflko

Primećen član
Poruka
948
Већ сам писао, па да додам нове детаље. Седим са човеком, назовем накратко трећег човека, завршим разговор. закључам екран и ставим мобилни на сто. За пар минута звони његов телефон. Он погледа и каже: па ти си ме звао! А мој телефон мирује, затамњен екран...
И још примера лажних позива…
Да не бих грешком нешто притиснуо, склонио сам са почетног екрана и контакте и тел. и размену порука. На почетном имам само сат.
Кад некога зовем, значи морем да повучем прстом налево, да ми дође екран 2.
Па контакти.
Па особа коју одаберем за звање.
Када додирнем тј контакт, не зове је одмах, него изађу њени подаци, па опције: обавештења, зови, пошаљи поруку.
Значи, тек четвртим додиром екрана зовем некога.
А овамо мобилни некога позове сам.
Према томе, нема шансе да ја својим наводним незнањем, непажњом и сл позовом некога, када ми за звање требају чак 4 додира екрана.

Или, шта се дешава од јуче: Деактивирам и бежичну на њему, и пренос података картицом. Не треба ми никакав интернет. Значи тотално сам офлајн. Закључам екран. Када притиснем мустру-шаблон за активирање, искочи ми страна рецимо Курира са неком вешћу. А оф-лајн сам.
Или, 2-3 апликације, каскадно поређане, а пре слања телефона на „спавање“ затворим све.
Помислим: можда неке од апликација праве русвај. Али, шта имам уопште на њему:
Бус– плус апликацију, Нотес, верзија Брзе белешке, Менаџер фајлова, „војс рикордер“ српски, тј снимач звука,музички плејер.
Усликао сам да се види које су конкретно, пошто их има на десетине у понуди на Гугл шопу..
Кад год сам неку апликацију скидао са Гугл плеја, одустајао сам ако тражи много дозвола. За који ће враг апликацији Нотес. Куповина у апликацији, моји контакти, локација, па онда дозвола да обавља позиве и сл. Наравно, за плејер треба дозвола да приступи датотекама, јер како би иначе репродуковао музику.
За неке апликације чак пише да траже дозволу да обављају позиве. Замислите...И сад, ја пазим шта скидам, а колико народа уопште не чита листу тих дозвола него само кликну за уградњу...
Дође ми да их све обришем, да видим. шта ће се дешавати, иако ниједна није тражила превише.

Па ако неко може да посаветује који нотес-белешке да скинем који плејер и који Фајл менаџер, аудирорикордер, а да не траже да ми роваре по телефону. Може рецимо да услика иконицу. На рачунару користим VLC али тај плејер на андроиду тражи да нам завири и у гаће:. идентитет, контакте, крвну групу, вероисповест… Добро, претерујем али…

Ишао сам код провајдера да ми промене картицу, можда је заражена. Пре ће бити да је заражен мој налог код њих.
Добих Нокиу Е52, још да нађем батерију и враћам се на ретро.

Prilozi

• 1632427182778.png
    1632427182778.png
    390,3 KB · Pregleda: 6

mario80

Buduća legenda
Poruka
29.722
E to sam imao i ja to nema veze sa telefonom nego sa krš provajderom u ovom slučaju hr tcom. Zovem sa mobilni na fiksni i ništa. Prekinem i posle 15 minuta fiksni zvoni do kraja. Onda okrenem sa fiksnog mobilni isto, nema nikakvog signala. Prekinem a mobilni posle 15 min zvoni. Onda sam okrenuo sa jednog na drugi u isto vreme pa su oba tel zvonila u isto vreme jedan pored drugog posle 15 min. Prijavio kvar i oni popravili. Mobilni neki stari samsung nije android uopšte.

Pošto je ovde tel spojen na ruter mislim da je bilo podešavanje rutera.

ДраганЖ

Ističe se
Banovan
Poruka
2.335
Обриши сву историју и кеширане податке из браузера који ти је основни. А по свему судећи је гуглово срње које иначе има више дозвола него корисник. У неком моменту си дозволио да примаш обавештења од неких веб страница преко браузера и то је оно што ти се дешава по питању обавештења. Просто и не мораш бити на мређи да би ти изашла та обавештења јер се иста чувају у кеш меморији браузера.
Моја навика је да основни веб прегледач блокирам да се не покреће у позадини нити надограђује. Користим Фајерфокс и Јандекс браузер при чему искључујем могућност објављивања обавештења засебних веб адреса.

Trandaiflko

Primećen član
Poruka
948
Још ми ово није јасно: на једном од два Ленова са андроидом, интерна меморија пуна. А све слике и остало одмах пребацим на СД картицу. Од апликација само Вибер и ФБ. Шта му је заузело толику меморију? Идем ставку по ставку, све испражњено..

zx16

Domaćin
Poruka
3.450
Већ сам писао, па да додам нове детаље. Седим са човеком, назовем накратко трећег човека, завршим разговор. закључам екран и ставим мобилни на сто. За пар минута звони његов телефон. Он погледа и каже: па ти си ме звао! А мој телефон мирује, затамњен екран...
И још примера лажних позива…
Да не бих грешком нешто притиснуо, склонио сам са почетног екрана и контакте и тел. и размену порука. На почетном имам само сат.
Кад некога зовем, значи морем да повучем прстом налево, да ми дође екран 2.
Па контакти.
Па особа коју одаберем за звање.
Када додирнем тј контакт, не зове је одмах, него изађу њени подаци, па опције: обавештења, зови, пошаљи поруку.
Значи, тек четвртим додиром екрана зовем некога.
А овамо мобилни некога позове сам.
Према томе, нема шансе да ја својим наводним незнањем, непажњом и сл позовом некога, када ми за звање требају чак 4 додира екрана.

Или, шта се дешава од јуче: Деактивирам и бежичну на њему, и пренос података картицом. Не треба ми никакав интернет. Значи тотално сам офлајн. Закључам екран. Када притиснем мустру-шаблон за активирање, искочи ми страна рецимо Курира са неком вешћу. А оф-лајн сам.
Или, 2-3 апликације, каскадно поређане, а пре слања телефона на „спавање“ затворим све.
Помислим: можда неке од апликација праве русвај. Али, шта имам уопште на њему:
Бус– плус апликацију, Нотес, верзија Брзе белешке, Менаџер фајлова, „војс рикордер“ српски, тј снимач звука,музички плејер.
Усликао сам да се види које су конкретно, пошто их има на десетине у понуди на Гугл шопу..
Кад год сам неку апликацију скидао са Гугл плеја, одустајао сам ако тражи много дозвола. За који ће враг апликацији Нотес. Куповина у апликацији, моји контакти, локација, па онда дозвола да обавља позиве и сл. Наравно, за плејер треба дозвола да приступи датотекама, јер како би иначе репродуковао музику.
За неке апликације чак пише да траже дозволу да обављају позиве. Замислите...И сад, ја пазим шта скидам, а колико народа уопште не чита листу тих дозвола него само кликну за уградњу...
Дође ми да их све обришем, да видим. шта ће се дешавати, иако ниједна није тражила превише.

Па ако неко може да посаветује који нотес-белешке да скинем који плејер и који Фајл менаџер, аудирорикордер, а да не траже да ми роваре по телефону. Може рецимо да услика иконицу. На рачунару користим VLC али тај плејер на андроиду тражи да нам завири и у гаће:. идентитет, контакте, крвну групу, вероисповест… Добро, претерујем али…

Ишао сам код провајдера да ми промене картицу, можда је заражена. Пре ће бити да је заражен мој налог код њих.
Добих Нокиу Е52, још да нађем батерију и враћам се на ретро.
Шонекад треба очистити телефон а блокирати рекламе и остало без ђубре.
Џаба ти офлајн када ти је остало ђубре у телефону.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.