ПОШТЕНО - Ми вама ДЕМОКРАТИЈУ а ви нама НАФТУ и ГАС

Bombardovali su nas da bi oslabili Milosevica,a nama nema ko sta da uzme posto nista i nemamo...

Ти још увек верујеш у ту причу о свргавању злог Слобе ?

Донели нам демократију на крилцима томахавка - какав превоз таква и демократија.

А о слободи да и не говоримо.
 
znaci zbog Milosevica?Sad ga tek mrzim,hvala na tipu

Da,cudno kako na narod deluje to kada mu lete avioni iznad glava i oseti apsolutno odumiranje najvaznijeg drzavnog zadatka-odbrane!Zato je sledece godine puk'o-aj sto nismo imali sta da jedemo,al' da nas neko bije po glavi zbog njega-to vec ogromna vecina nije mogla da prihvati...
 
Poslednja izmena:
Ти још увек верујеш у ту причу о свргавању злог Слобе ?

Донели нам демократију на крилцима томахавка - какав превоз таква и демократија.

А о слободи да и не говоримо.

Koga zabole za demokratiju-jednostavno im je smetao,verujem da je jos '96 imao fore da krene putem kojim su krenule ostale drzave regiona i istocne Evrope nakon rusenja berlinskog zida,ali nije...i zato su odlucili da zavrse sa njim....
 
Ти још увек верујеш у ту причу о свргавању злог Слобе ?

Донели нам демократију на крилцима томахавка - какав превоз таква и демократија.

А о слободи да и не говоримо.


Nije tačno.

Tomahavcima su nam oduzeli Kosovo, a demokratiju smo uveli sami.

Kakvi mi, takva nam i demokratija.
 
Koga zabole za demokratiju-jednostavno im je smetao,verujem da je jos '96 imao fore da krene putem kojim su krenule ostale drzave regiona i istocne Evrope nakon rusenja berlinskog zida,ali nije...i zato su odlucili da zavrse sa njim....

Заборавих да ти кажем да су нам узели све оно што су хтели.
Узели су нам младост.
Више је младих високообразованих стручњака напустило Србију после "ослобођења" него током мрачних деведесетих.

Узели су нам образовану младост а оставили су нам Титине унучиће - а то значи да су нам узели будућност.

Нама су на тај начин одузели СВЕ а Либијцима ће узети само НАФТУ и ГАС.
 

U principu Amerikanci uvek plaćaju naftu, a ne kradu je.

Čak i u Iraku, koji je najflagrantnija agresija do sada, Irak ima naftne prihode od na primer $52 milijarde u 2010.

.ne znam devojchice da li si znala da su im fakturisali "oslobadjanje" od mrskog "tiranina" a i procvetashe sa tih 52 milijarde dolara ,ceo bagdad kao Pariz svetli ,hoteli puni turista i stranih radnika ,ima struje ,vode,hrane u ozobilju ,isto ono izobilje koje cheka i Libiju ,trebalo vas je poslati prvo u Tripoli 7 dana u "cheljusti " kasapina pa onda malo na exkurziju u Bagdad pa da nam kazete inpresije iz demokratije poshto sad znamo kako je u tiraniji ...............
 
Заборавих да ти кажем да су нам узели све оно што су хтели.
Узели су нам младост.
Више је младих високообразованих стручњака напустило Србију после "ослобођења" него током мрачних деведесетих.

Узели су нам образовану младост а оставили су нам Титине унучиће - а то значи да су нам узели будућност.

Нама су на тај начин одузели СВЕ а Либијцима ће узети само НАФТУ и ГАС.

Izvini,ali ta mladost je sama otisla zato da ne bi svoj zivot protracila ovde,tek sad nakon 10 godina od "promena" se pokazalo koliko su ti mladi ljudi bili u pravu i na vreme otisli...

Mogu samo da zamislim koliki bi teret bili drzavi da su ostali i koliko bi manje deviza ulazilo u Srbiju svake godine (koje salju svojim rodjacima a drzavi smanjuju posledice spoljnotrgovinskog deficita)...
 

U principu Amerikanci uvek plaćaju naftu, a ne kradu je.

Čak i u Iraku, koji je najflagrantnija agresija do sada, Irak ima naftne prihode od na primer $52 milijarde u 2010.

Да - плаћају је - али по којој цени ? По цени коју сами себи одреде. Наравно уз одбијање за текуће трошкове, типа најам 6-е флоте....

Колико кошта галон бензина у малопродаји у Сједињеним државама - погледај и упореди са ценама у Европи... и биће ти све јасно.
А сравни и цене деценију уназад, две деценије уназад...

Сва сранија на Блиском Истоку изазавали су Амери... и то само из једног јединог разлога. Заправо два. Нафта и Гас.
 
Koliko znam Rusi sa Libijom(Gadafijem) imaju opasne poslovne aranzmane (pruge,oruzje gradjevina naftovodi) tako da ce u slucaju intervencije seste flote i ostalih sve to biti ugrozeno. Bas me zanima kako ce Ruje stititi svoje interese u ovoj zemlji?

.kao i u lokalnom biznisu ,kompezacija ,ti tamo ja ovamo i mirna bachka ,srem i banat..........
 
Izvini,ali ta mladost je sama otisla zato da ne bi svoj zivot protracila ovde,tek sad nakon 10 godina od "promena" se pokazalo koliko su ti mladi ljudi bili u pravu i na vreme otisli...

Mogu samo da zamislim koliki bi teret bili drzavi da su ostali i koliko bi manje deviza ulazilo u Srbiju svake godine (koje salju svojim rodjacima a drzavi smanjuju posledice spoljnotrgovinskog deficita)...

Младост је сама отишла - али после бомбардовања ... дакле НАКОН ИНТЕРВЕНЦИЈЕ МИЛОСРДНОГ АНЂЕЛА. Услове за одлазак омладине створила је АГРЕСИЈА на ову ЗЕМЉУ а не на Милошевића.
 
Koliko znam Rusi sa Libijom(Gadafijem) imaju opasne poslovne aranzmane (pruge,oruzje gradjevina naftovodi) tako da ce u slucaju intervencije seste flote i ostalih sve to biti ugrozeno. Bas me zanima kako ce Ruje stititi svoje interese u ovoj zemlji?

Ruje jos nisu sigurne na svojim pozicijama na Kavkazu,a severna Afrika im dodje druga planeta...
 
Koliko znam Rusi sa Libijom(Gadafijem) imaju opasne poslovne aranzmane (pruge,oruzje gradjevina naftovodi) tako da ce u slucaju intervencije seste flote i ostalih sve to biti ugrozeno. Bas me zanima kako ce Ruje stititi svoje interese u ovoj zemlji?

У Либији су и дан данас надзорни органи на сваком послу нико други до Британци - а најјачи ини-партнер у Либији је Италија.
 
Младост је сама отишла - али после бомбардовања ... дакле НАКОН ИНТЕРВЕНЦИЈЕ МИЛОСРДНОГ АНЂЕЛА. Услове за одлазак омладине створила је АГРЕСИЈА на ову ЗЕМЉУ а не на Милошевића.

Ma nije samo u tome stvar-pogledaj primer ceskih lekara-idu ljudi u Nemacku da rade za 4,5 puta vece plate,a Cesi zive pet puta bolje nego mi...

Ja samo kazem da je nasa drzava kroz istoriju pokazala da ne zna kako da iskoristi potencijal mladih ljudi,naucnika,onih koji bi doprineli opstem dobru...al',ovde ti je glavna fora da vozis iili iznajmljujes bager,a oni verovatno nisu hteli da se prekvalifikuju pa su otisli iz zemlje...:mrgreen:
 
Ти још увек верујеш у ту причу о свргавању злог Слобе ?

Донели нам демократију на крилцима томахавка - какав превоз таква и демократија.

А о слободи да и не говоримо.
Он је био зао, ту нема спора. Нама Србима највише. И он је требало да оде, и много раније

Али, он је њима био само изговор, ради остваривања њихових интереса.
Они су, уосталом, и њега употребљавали, према потреби тих интереса, а затим одбацили, кад им се истрошио.

Демократија је такође само изговор.

И само једна реч. Лепа жеља.
 

Back
Top