postanite lik price. Zajednicko pisanje knjige

rudy_kv:
Anakinice ja bih u tvom svetu verovatno ziveo na svemirskom brodu.
Ponekad budem bacen u skoro bezizlazne depresije, takve da mi ni dop nebi pomogao...Posto volim da se sam izvlacim iz gliba depresije koja moze da bude i strasno zarazna, donosiocima srece je bilo najlakse da me stave u brodic pa na put nekim novim zvezdanim stazama, zajedno sa robotom po imenu Marvin...Stalno trazeci ljubav, prateci trag od mrvica, pokusavam da se vratim kuci...

ej pa super! android-paranoid!! nastavi!
 
U SF-u sam na svom terenu...
Mrzim hemiju i sve ostale stvarcice koje ti daju tripove ili lazni osecaj srece. Posto sam vojnik, kada su pokusali na silu - lose su prosli, pa su me na prevaru poslali "far, far away" :D
Brodic-kanta iz proslog veka koja se jedva drzi na okupu, robot Marvin od koga svojim glasnim razmisljanjem pravim depresivnog idiota, i zracak svetlosti - kom uredjaj na kome ne radi video signal, zaglavljen na jednom napustenom kanalu preko kojeg mu stize poruka od Ene
 
babydoll:
Zasto mislis da sam debela i da nemam decka?
btw primrtila sam da to svim devojkama govoris. U cemu je problem ili je to neki nov fazon a ja ga ne razumem?
Lepo ti ja kazem druzi se sa nama, bice ti lepo i neces biti tako cangrizav ko neka BABA.

ma nisam dzangrizav, nego kritican. u stvari jesam malo i dzangrizav(gadna baba iz mene raste). a to sto govorim da si debela i sta ti ja znam, pa zar ne vidis da sam pun predrasuda. nisi debela jel da?
 
mr_pleasure:
babydoll:
Zasto mislis da sam debela i da nemam decka?
btw primrtila sam da to svim devojkama govoris. U cemu je problem ili je to neki nov fazon a ja ga ne razumem?
Lepo ti ja kazem druzi se sa nama, bice ti lepo i neces biti tako cangrizav ko neka BABA.

ma nisam dzangrizav, nego kritican. u stvari jesam malo i dzangrizav(gadna baba iz mene raste). a to sto govorim da si debela i sta ti ja znam, pa zar ne vidis da sam pun predrasuda. nisi debela jel da?

a-a nisam nikad ni bila :lol:
 
rudy_kv:
U SF-u sam na svom terenu...
Mrzim hemiju i sve ostale stvarcice koje ti daju tripove ili lazni osecaj srece. Posto sam vojnik, kada su pokusali na silu - lose su prosli, pa su me na prevaru poslali "far, far away" :D
Brodic-kanta iz proslog veka koja se jedva drzi na okupu, robot Marvin od koga svojim glasnim razmisljanjem pravim depresivnog idiota, i zracak svetlosti - kom uredjaj na kome ne radi video signal, zaglavljen na jednom napustenom kanalu preko kojeg mu stize poruka od Ene

...Negde sam.I nigde.Ima me. I nema me.Zarobljena u Kuli Ostaklici Velikog demona Vale. Optocena njegovim zubima.Biserna sva...sa ogrlicom od sardonixa.Sa diablerosima oko mENE...sa diablerosima oko Kule...sa diablerosima koji na zraku meseceve kosmicke boje, u svojim stozubim njuskicama, nose stalno novu ocaklinu sa vulkana Atlantide...
...postacu bezvremENA...postacu bezimENA...
...ako.
 
Anakin je stala ispred ogledala, ne prepoznajuci lik u prvom momentu. ovo se uvek desavalo posle transmisije. iduci tako daleko u izabrani trip, gubila se forma. sama je postajala trip dok to me bi izbrisalo i crte njenog lica. dobar umetnik. ali sad je opet pokusavala da desifruje svoje lice u odrazu ogledala. bled odsjaj zore na istaknutim jagodicama. blago zakosene oci, genetska zaostavstina oca samuraja. prav, mali nos i oblik lica bliskog nomadskom srodniku sa majcine strane. ovalan, izduzen, izmoren dugim lutanjima. opaki siljci kose bodu visoko celo. bljesak zuba ispod punih usana..
 
anakin:
Anakin je stala ispred ogledala, ne prepoznajuci lik u prvom momentu. ovo se uvek desavalo posle transmisije. iduci tako daleko u izabrani trip, gubila se forma. sama je postajala trip dok to me bi izbrisalo i crte njenog lica. dobar umetnik. ali sad je opet pokusavala da desifruje svoje lice u odrazu ogledala. bled odsjaj zore na istaknutim jagodicama. blago zakosene oci, genetska zaostavstina oca samuraja. prav, mali nos i oblik lica bliskog nomadskom srodniku sa majcine strane. ovalan, izduzen, izmoren dugim lutanjima. opaki siljci kose bodu visoko celo. bljesak zuba ispod punih usana..

BAJKE O DECI SA FORUMA KNJIZEVNOSTI

BAJKA O ANAKIN


Anakin vrištaše oči u zatvorenoj vrtešci vremena. Sva njena slomljena lica rasuše se po podu od praha. Na ivici prevoja ka njenom otporu nalazila se jedna zaboravljena slika. Na slici zaboravljeni predeli njenih zaboravljenih snova. Mašte više ne imaše, ni u Boga više ne verovaše. Svaki njen trud u suznu rosu pobeže i svaki njen korak već na usponu bejaše sasečen. Od njenoga lika ogledalo pred kojim stajaše zadrhta, od njenoga neverja oblaci po danu zatamniše, od njene zebnje snežne pahulje padoše pre vremena. Verovaše u neverovanje, govoriše iz ničega, odmaraše se na ničemu i ostavljaše zablude po svojemu putu. Sleđena onim likovima sa foruma koji joj bejahu strani i po priči i po veri i po suštini, ona pred ogledalom stajaše pokušavajući odbraniti govor svoga bića pred sobom.

Nastavak sledi...................... :lol: :lol: :lol:

Autor - Ms
 
ms:
anakin:
Anakin je stala ispred ogledala, ne prepoznajuci lik u prvom momentu. ovo se uvek desavalo posle transmisije. iduci tako daleko u izabrani trip, gubila se forma. sama je postajala trip dok to me bi izbrisalo i crte njenog lica. dobar umetnik. ali sad je opet pokusavala da desifruje svoje lice u odrazu ogledala. bled odsjaj zore na istaknutim jagodicama. blago zakosene oci, genetska zaostavstina oca samuraja. prav, mali nos i oblik lica bliskog nomadskom srodniku sa majcine strane. ovalan, izduzen, izmoren dugim lutanjima. opaki siljci kose bodu visoko celo. bljesak zuba ispod punih usana..

BAJKE O DECI SA FORUMA KNJIZEVNOSTI

BAJKA O ANAKIN


Anakin vrištaše oči u zatvorenoj vrtešci vremena. Sva njena slomljena lica rasuše se po podu od praha. Na ivici prevoja ka njenom otporu nalazila se jedna zaboravljena slika. Na slici zaboravljeni predeli njenih zaboravljenih snova. Mašte više ne imaše, ni u Boga više ne verovaše. Svaki njen trud u suznu rosu pobeže i svaki njen korak već na usponu bejaše sasečen. Od njenoga lika ogledalo pred kojim stajaše zadrhta, od njenoga neverja oblaci po danu zatamniše, od njene zebnje snežne pahulje padoše pre vremena. Verovaše u neverovanje, govoriše iz ničega, odmaraše se na ničemu i ostavljaše zablude po svojemu putu. Sleđena onim likovima sa foruma koji joj bejahu strani i po priči i po veri i po suštini, ona pred ogledalom stajaše pokušavajući odbraniti govor svoga bića pred sobom.

Nastavak sledi...................... :lol: :lol: :lol:

Autor - Ms





Jedini nacin da od ovoga nastane knjiga je da je svi zajedno pisemo...Neka svako izabere neki lik s foruma koji mu je zanimljiv, sa kojim vodi debatu o necemu, neka zamisli taj lik...pa dok cika Zmaju ne prodje temperatura, da ovaj forum se ipak ne ugasi.......Ovo ste vi zapoceli, vi i finisirajte...........Pisite i polemisite o vec napisanom, dajte nove ideje i razmisljanja.......I na kraju cika Zmaj ce imati veliki materijal za svoju knjigu..Moci ce da shvati nase stavove, razmisljanja upravo kroz nase pisanje, jer PISANJE ODAJE............... :wink: :wink: :wink: :wink: 8) 8) 8) 8) 8)
 
anakin:
ja sam mislila da bi bilo bolje da svako podje od sebe, da se u pocetku nekako jedni drugima objasnimo.

ms, ne preteruj ipak, da ti se ne vrati istom merom.

I ja se slazem. To je pametnije.

p.s. - nisam mislila nista lose, ja te ni ne poznajem i kako mogu bilo sta da zaista znam o tebi, ali tako sam te ja zamislila......to je moja masta. Ti mi licis na buntovnika....i kad si rekla da ne verujes u Boga....ja sam pomislila kako je onda coveku koji ne veruje u Boga...i tako je to ispalo.
Mislila sam da bi od ovoga moglo nesto ispasti...cak sam i pogledala sajt onog Zmaja i tek onda shvatila sta se ovde desava.........To je negativno kod net-a.....sto receno nije isto sto i misljeno...ili ti...drugacije.........pa mi ne poznajemo ni osobe sa kojima zivimo, a kamoli tamo neke sa net-a....

Izvini, ako te je uvredio moj opis........nista licno. Svideo mi se tvoj opis sebe pred ogledalom i imala sam inspiraciju ..i potekle su reci.... :wink: :wink: :wink:
 
anakin:
Anakin je stala ispred ogledala, ne prepoznajuci lik u prvom momentu. ovo se uvek desavalo posle transmisije. iduci tako daleko u izabrani trip, gubila se forma. sama je postajala trip dok to me bi izbrisalo i crte njenog lica. dobar umetnik. ali sad je opet pokusavala da desifruje svoje lice u odrazu ogledala. bled odsjaj zore na istaknutim jagodicama. blago zakosene oci, genetska zaostavstina oca samuraja. prav, mali nos i oblik lica bliskog nomadskom srodniku sa majcine strane. ovalan, izduzen, izmoren dugim lutanjima. opaki siljci kose bodu visoko celo. bljesak zuba ispod punih usana..

SECANJE...
...Reka.Siroka.Maglena.Sunce.Stopice u pesku.Kikot...
..a onda se vreme pomutilo.Potamnelo.Sunce...macije oko postalo.Ratnici demona Vale. Sa mocnim macevima.Ostrica...Saturnov zrak.Drska...Salagram Sila.Gema izvadjena stokandzastim sapicama diablerosa. Sa dna Svete Reke.
Ostricom, raspolucENA.Od druge sebe, odvojENA...
...pa obe, kristalnim zrakom Velikog Rulera, astralovane...

Ima me. Sedefnim lancicem, od skoljkica sa Atlantide, privezana. U Kuli Ostaklici. Sa bezodraznim ogledalom ispred sebe.
Nema me.Druge mENE
 
....MS izadje iz svoje bele, zlatom nakicene palate. jutarnje dejstvo droge je pocelo da popusta i njoj se cinilo da mehanicki slavuji ne pevaju tako lepo kao inace. uopste, nesto se cudno desavalo sa svetom danas. naravno, svet je uvek bio kriv a ne ona. stvari koje su se desavale u njoj je lako mogla ucutkati drogom ali u tim pauzama izmedju uzimanja, morao se naci neki razlog. slavuji. ne, glista!!! ruzna, prljava glista u njenom savrsenom vrtu??? kako se usudila, Koelja joj?? glista je gmizala na svoj glistast nacin...a MS je u soku posmatrala. zar ona, ONA, treba da bude izlozena ovim prizorima? momentat strasnog sazanjenja nad sobom je zamenila cista i opaka mrznja. ubiti. uzela je jedan savrseno izglacan kamen i uzela glistinu sudbinu u svoje ruke.
sluz se cedila sa kamena. sad je sve zaista bilo savrseno. sad je mogla, ta duhovna lepotica, da prelistava Alhemicara u tom prekrasnom vrtu, diveci se skladu...ONA, vrt i Koeljo. ali prvo - nova doza! progutala je tabletu. dejstvo je bilo momentalno i ona je drhtavo uzdahnula, ushicena svojim savrsenim postojanjem.
 
ms:
anakin:
ja sam mislila da bi bilo bolje da svako podje od sebe, da se u pocetku nekako jedni drugima objasnimo.

ms, ne preteruj ipak, da ti se ne vrati istom merom.

I ja se slazem. To je pametnije.

p.s. - nisam mislila nista lose, ja te ni ne poznajem i kako mogu bilo sta da zaista znam o tebi, ali tako sam te ja zamislila......to je moja masta. Ti mi licis na buntovnika....i kad si rekla da ne verujes u Boga....ja sam pomislila kako je onda coveku koji ne veruje u Boga...i tako je to ispalo.
Mislila sam da bi od ovoga moglo nesto ispasti...cak sam i pogledala sajt onog Zmaja i tek onda shvatila sta se ovde desava.........To je negativno kod net-a.....sto receno nije isto sto i misljeno...ili ti...drugacije.........pa mi ne poznajemo ni osobe sa kojima zivimo, a kamoli tamo neke sa net-a....

Izvini, ako te je uvredio moj opis........nista licno. Svideo mi se tvoj opis sebe pred ogledalom i imala sam inspiraciju ..i potekle su reci.... :wink: :wink: :wink:

...pisemo...?
 
anakin:
....MS izadje iz svoje bele, zlatom nakicene palate. jutarnje dejstvo droge je pocelo da popusta i njoj se cinilo da mehanicki slavuji ne pevaju tako lepo kao inace. uopste, nesto se cudno desavalo sa svetom danas. naravno, svet je uvek bio kriv a ne ona. stvari koje su se desavale u njoj je lako mogla ucutkati drogom ali u tim pauzama izmedju uzimanja, morao se naci neki razlog. slavuji. ne, glista!!! ruzna, prljava glista u njenom savrsenom vrtu??? kako se usudila, Koelja joj?? glista je gmizala na svoj glistast nacin...a MS je u soku posmatrala. zar ona, ONA, treba da bude izlozena ovim prizorima? momentat strasnog sazanjenja nad sobom je zamenila cista i opaka mrznja. ubiti. uzela je jedan savrseno izglacan kamen i uzela glistinu sudbinu u svoje ruke.
sluz se cedila sa kamena. sad je sve zaista bilo savrseno. sad je mogla, ta duhovna lepotica, da prelistava Alhemicara u tom prekrasnom vrtu, diveci se skladu...ONA, vrt i Koeljo. ali prvo - nova doza! progutala je tabletu. dejstvo je bilo momentalno i ona je drhtavo uzdahnula, ushicena svojim savrsenim postojanjem.

E, Anakin...bas si me slatko nasmejala (ovo tumaci kako pise, a ne kako ti mislis... nisam ironicna. Od ovoga moze ispasti vrlo mudra knjiga..ali nismo mi likovi te knjige, vec nasa masta o drugim likovima........i tako eto resenja...mi zapravo smo kreativni i pisemo o ljudima o kojima nista ni ne znamo...ali ih zamisljamo na osnovu postova....na osnovu par recenica - NARAVNO DA JE REALNOST DRUGACIJA I DA JA NISAM DETE ZLATNOG VRTA, VEC TOTALNA SUPROTNOST....I jos nesto...mislim da pisuci o DRUGIM LIKOVIMA....mi zapravo PISEMO O SEBI.......a sada odoh da spavam.....CMOK :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
anakin:
....MS izadje iz svoje bele, zlatom nakicene palate. jutarnje dejstvo droge je pocelo da popusta i njoj se cinilo da mehanicki slavuji ne pevaju tako lepo kao inace. uopste, nesto se cudno desavalo sa svetom danas. naravno, svet je uvek bio kriv a ne ona. stvari koje su se desavale u njoj je lako mogla ucutkati drogom ali u tim pauzama izmedju uzimanja, morao se naci neki razlog. slavuji. ne, glista!!! ruzna, prljava glista u njenom savrsenom vrtu??? kako se usudila, Koelja joj?? glista je gmizala na svoj glistast nacin...a MS je u soku posmatrala. zar ona, ONA, treba da bude izlozena ovim prizorima? momentat strasnog sazanjenja nad sobom je zamenila cista i opaka mrznja. ubiti. uzela je jedan savrseno izglacan kamen i uzela glistinu sudbinu u svoje ruke.
sluz se cedila sa kamena. sad je sve zaista bilo savrseno. sad je mogla, ta duhovna lepotica, da prelistava Alhemicara u tom prekrasnom vrtu, diveci se skladu...ONA, vrt i Koeljo. ali prvo - nova doza! progutala je tabletu. dejstvo je bilo momentalno i ona je drhtavo uzdahnula, ushicena svojim savrsenim postojanjem.

...u ozracju Hemije, sa tiktakanjem u glavi koje je pocelo da se javlja.Skerletnim prstom je pokupila sluz sa kamena i olizala je. I tek sada je zaista sve bilo savrseno.Bela palata se priblizila, natkrilila je, mehanicki slavuji su se dogeguckali, skriputavo, zevkali svojim kljunicima...ne, nesto se zaista desavalo.Cudno.MS je slusala bezglasnu pesmu.
Ali.Bezopusteno.Tiktakanje u glavi se pojacavalo.Mlazevi necijih misli su je zasipali. Nerazumljive reci su joj palacale i
udarale usne bubnjice.Nova tableta.Ili dimcic od samlevenih Svetih trava, diablerosovih zubica i kandzica i sedefnih puzica sa Atlantide.Koji sagorevaju u cilibarskoj Cevi punoj zarobljenih Mesecevih drosofil
 
Otvorio je oci i pogledom presao po onome sto bi trebalo da bude tavanica. Nevoljno su mu u fokus ulazile lampice koje su ritmickim svetlucanjem signalizirale da se brod jos uvek drzi na okupu. Lampice ga nisu zanimale, sama cinjenica da je budan bila mu je dovoljna. Na monitorima su se smenjivale slike - habitat, pogon, komandna soba, ostave, svemir. Tu se zaustavio. Gde sam? Gde je kuca?
Kuca...
Nebo boje olova, bleda lica prolaznika, uljasta povrsina okeana, teski trupovi teretnih lebdelica, a tek ponekad jedva vidljivo plavetnilo neba, ili zrak sunca.
Okrenuo se na peti i krenuo ka replikatoru.
"Sefe, stanje redovno, letimo po planu."
Pogledom je osinuo robota koji se nalazio u uglu kraj monitora i kojeg je pokusao da ignorise...
"Da, po planu. Po cijem planu?! Gde to?!?" Iskezio se ka robotu stisnutih pesnica. Posle par sekundi zurenja u robotovo bezizrazajno lice izgubio je volju da ga tresne po sred njuske...
 
stara zena je lezala sa kacigom na glavi, prikopcana na svoju omiljenu seriju koja je ulazila u 11.tu godinu svog emitovanja. Neprekidno intravenozno davanje droge omogucavalo je potpunu vegetaciju. ili potpuni zivot, u zavisnosti sa koje strane monitora se nalazite. sa poluidijotskog osmeha slivala se pljuvacka.
"Majko", sapnu Anakin, pokusavajuci da probije zid virtuelnog sveta. dodirnula je mlitavu ruku. "Ena?"..slabasan krkljaj. "Ne, nije Ena, ja sam, Anakin", rece preko tupog bola razocarenja.
Ena u kuli od stakla. Ena se bori sa demonima. Ena uvek pobedjuje. Glavna glumica. Boginja. Legenda. Svi su je poznavali. Njena ljubicasta sociva sa potpisom skupe firme zurila su sa bljestavih plakata.

Anakin izadje na hladni plocnik. vec 11 godina nije videla oci svoje majke.
a majka je cekala Enu da je odvede u kulu od stakla.
 
anakin:
stara zena je lezala sa kacigom na glavi, prikopcana na svoju omiljenu seriju koja je ulazila u 11.tu godinu svog emitovanja. Neprekidno intravenozno davanje droge omogucavalo je potpunu vegetaciju. ili potpuni zivot, u zavisnosti sa koje strane monitora se nalazite. sa poluidijotskog osmeha slivala se pljuvacka.
"Majko", sapnu Anakin, pokusavajuci da probije zid virtuelnog sveta. dodirnula je mlitavu ruku. "Ena?"..slabasan krkljaj. "Ne, nije Ena, ja sam, Anakin", rece preko tupog bola razocarenja.
Ena u kuli od stakla. Ena se bori sa demonima. Ena uvek pobedjuje. Glavna glumica. Boginja. Legenda. Svi su je poznavali. Njena ljubicasta sociva sa potpisom skupe firme zurila su sa bljestavih plakata.

Anakin izadje na hladni plocnik. vec 11 godina nije videla oci svoje majke.
a majka je cekala Enu da je odvede u kulu od stakla.

...Ja...Veliki Demon...
...Umotavam predele u senke, sipam Kristalnu vodu sa Troroge Meseceve Planine u sive celijice.Razaram.Svetove drobim.Trooko gledam na Plavu planetu.Kosmickim vetrom saljem moje SalagramaSilaste Ratnike. I opake Stozubaste i Stokandzaste.I odnosim.A donosim.U Sumporastoj Sobi razvrstavam...
...u svemirske brodove, u crnu plastiku, u prekrasne vrtove umotavam,zamotavam, crnopredim. Velikokandzastim prstima, nanoznicama od Cvetova Tame, nevidljivim, okivam...
...Ja...Veliki Demon...
...Trooko gledam. Trozubim celjustima se pukotinasto smejem.Troprstim Velikokandzastim niti, od beztelesnih Crnih Zmija na Atlantidi zacetih, za nanoznice privezane,
povlacim...
...Ja...Veliki Demon..
 
ena28:
anakin:
stara zena je lezala sa kacigom na glavi, prikopcana na svoju omiljenu seriju koja je ulazila u 11.tu godinu svog emitovanja. Neprekidno intravenozno davanje droge omogucavalo je potpunu vegetaciju. ili potpuni zivot, u zavisnosti sa koje strane monitora se nalazite. sa poluidijotskog osmeha slivala se pljuvacka.
"Majko", sapnu Anakin, pokusavajuci da probije zid virtuelnog sveta. dodirnula je mlitavu ruku. "Ena?"..slabasan krkljaj. "Ne, nije Ena, ja sam, Anakin", rece preko tupog bola razocarenja.
Ena u kuli od stakla. Ena se bori sa demonima. Ena uvek pobedjuje. Glavna glumica. Boginja. Legenda. Svi su je poznavali. Njena ljubicasta sociva sa potpisom skupe firme zurila su sa bljestavih plakata.

Anakin izadje na hladni plocnik. vec 11 godina nije videla oci svoje majke.
a majka je cekala Enu da je odvede u kulu od stakla.

...Ja...Veliki Demon...
...Umotavam predele u senke, sipam Kristalnu vodu sa Troroge Meseceve Planine u sive celijice.Razaram.Svetove drobim.Trooko gledam na Plavu planetu.Kosmickim vetrom saljem moje SalagramaSilaste Ratnike. I opake Stozubaste i Stokandzaste.I odnosim.A donosim.U Sumporastoj Sobi razvrstavam...
...u svemirske brodove, u crnu plastiku, u prekrasne vrtove umotavam,zamotavam, crnopredim crnorupim predivom. Velikokandzastim prstima, nanoznicama od Cvetova Tame, nevidljivim, okivam...
...Ja...Veliki Demon...
...Trooko gledam. Trozubim celjustima se pukotinasto smejem.Troprstima Velikokandzastim niti( od beztelesnih Crnih Zmija na Atlantidi zacetih) za nanoznice privezane,
povlacim...
...Ja...Veliki Demon..[/quo
 
Kuda li nas vodi ova prica, pitao se zmaj koji pricu nekada davno zapoceo. Od kada je, neprezno, onako bunovan od nekakve terevenke sa Raskoljnjikovim, bljunuo svoju vatru u ogledalo, i ona mu se vratila usmerivsi svoju snagu protiv sirotoga zmaja, izgubio je nit price. No, dobro, rece, prica moze imati bezbroj niti, koje idu svaka na svoju stranu, da bi se jednom, negde, presekle u zajednickom cvoru smisla.
 

Back
Top