Postaju li muškarci "nežniji pol?"

Neprilagođena

Leptirica
Banovan
Poruka
95.554
https://www.blic.rs/slobodno-vreme/vesti/metroseksualci-se-sminkaju-vise-od-zena/gkmx59h

Metroseksualci se šminkaju više od žena​

1646740245512.png

Metroseksualci nisu samo oni muškarci koji se brinu o svom izgledu
i koriste nešto više od standardnog muškog higijenskog pribora (sapun, dezodorans i penu za brijanje).
Iznenađujuće statistike pokazuju kako više od 60 posto muškaraca redovno koristi šminku
i kozmetičke proizvode koji su namenjeni ženama.

1646740335717.png



Svaki sedmi metroseksualac od svoje partnerke "posuđuje" olovku za oči, maskaru,
korektor za prikrivanje podočnjaka ili nesavršenosti na licu, kao i sredstvo za samopotamnjivanje.

U svetu gde su poremećene vredosti u društvu, muškarci su zamenili uloge sa ženama.
Svetski dizajneri, koji su u većini slučajeva homoseksualci, nameću stil oblačenja kako devojkama tako i muškarcima.
Devojke prate modu i prepisuju modu iz magazina, međutim pravi muškarci ne padaju na taj stil odevanja.

Rusel Brend - Muzičar i bivši partner pevačice Kejti Peri podržava šminkanje i metroseksualce i kaže da svako jutro nanosi na svoje lice toner, puder, korektor i krejon

Rusel Brend - Muzičar i bivši partner pevačice Kejti Peri
podržava šminkanje i metroseksualce i kaže da svako jutro nanosi na svoje lice toner, puder, korektor i krejon




Glumac Džoni Dep je javno priznao da se svakodnevno šminka i lakira i van svojih uloga

Glumac Džoni Dep je javno priznao da se svakodnevno šminka i lakira i van svojih uloga
 
Nakon botoksa, maskara i hulahopki za muškarce ništa nas ne može iznenaditi.
Sada su muškarci odlučili lupiti šakom o sto (s ogledalom) i reći kako je njihovo vreme došlo.
1646740512822.png


Šminka odavno nije rezervisana samo za žene, to tvrde i pripadnici svetskog džet-seta.
Od rokenrol legendi do popularnih glumaca, veliki broj muških zvezda ne može bez pudera i alajnera.
Pored velikog broja ljubitelja šminkanja naveli smo top 10 faca koji koriste šminku svakodnevno:
Džoni Dep, Stiven Tajler, Ozi Ozborn, Adam Albert, Robert Smit, Merilin Menson,
Džastin Timberlejk, Džastin Biber, Zak Efron, kao I Rusel Brend.

Merilin Menson - Najluđi i najslobodniji muzičar, koji pored sebe oduvek ima lepe devojke svakodnevno ima tone šminke na svom licu. Nekoliko puta je izjavio da spava sa šminkom

Merilin Menson - Najluđi i najslobodniji muzičar, koji pored sebe oduvek ima lepe devojke
svakodnevno ima tone šminke na svom licu. Nekoliko puta je izjavio da spava sa šminkom




Najpopularniji kozmetički proizvodi muškaraca su farba za kosu, kreme za oči, anti-ejdž proizvodi,
olovka za oči i sredstvo za samotamnjenje, a na dugačkom spisku su se takođe našli -
korektor, puder, lak za nokte, maskara, pa čak i ruž za usne.


Poznati dizajner Mark Džejkobs

Poznati dizajner Mark Džejkobs

Poznati dizajner, Mark Džejkobs je prvi napravio liniju šminke za muškarce
njegove proizvode možete naći u radnjama Sefore.
Tu spadaju sjaj za usne, paleta senki, gel za obrve, tečni puder, maske,
kao i sjajevi za usne sa ukusima.
Džejkobsu je najdraži kozmetički proizvod korektor,
za koji kaže da je veoma prijatan, jer rashlađuje kožu ispod očiju.

1646740667577.png


Šta mislite o ovome?
Gde nestaju pravi muškarci?
 
Nisam znao da se i Rasel Brend šminka delovao mi je obično da ne kažem normalno dok je Merlin Menson cirkuzant njega sa te strane i mogu da razumem

Verovatno je u pitanju umerena šminka.
Kao i kod ženskog pola , ne nanose sve žene istu količinu šminke na sebe.

KO SU METROSEKSUALCI I ŠTA ČINI JEDNOG MUŠKARCA TAKVIM​

Nova, moderna vremena donela su sa sobom i mnoge novine.
Po prvi put u istoriji mode i muževnosti, standard grubog, neurednog fizički atraktivnog muškarca koji se do tada smatrao pojmom muževnosti,
zamenjen je mekšim, negovanijim muškarcem 21. veka.

Na red je došao pojam „metroseksualac“.
Metroseksualac je “urbani muškarac bilo koje seksualne orijentacije
koji ima snažan smisao za estetiku i koji troši veliku količinu vremena i novca na svoj izgled i način života”.

. Zgodni, lepi i besprekorno negovani muškarci, koji se ne stide da priznaju
da idu na tretmane lica, manikire, pedikire, vole šoping ..


Neke karakteristike metroseksualaca obično se stereotipno povezuju s karakteristikama homoseksualaca, iako oni to nisu.
Metroseksualnost, osim što ima tu reč u sebi, nema apsolutno nikakve veze sa seksualnim opredeljenjem.
 
Verovatno je u pitanju umerena šminka.
Kao i kod ženskog pola , ne nanose sve žene istu količinu šminke na sebe.

KO SU METROSEKSUALCI I ŠTA ČINI JEDNOG MUŠKARCA TAKVIM​

Nova, moderna vremena donela su sa sobom i mnoge novine.
Po prvi put u istoriji mode i muževnosti, standard grubog, neurednog fizički atraktivnog muškarca koji se do tada smatrao pojmom muževnosti,
zamenjen je mekšim, negovanijim muškarcem 21. veka.

Na red je došao pojam „metroseksualac“.
Metroseksualac je “urbani muškarac bilo koje seksualne orijentacije
koji ima snažan smisao za estetiku i koji troši veliku količinu vremena i novca na svoj izgled i način života”.

. Zgodni, lepi i besprekorno negovani muškarci, koji se ne stide da priznaju
da idu na tretmane lica, manikire, pedikire, vole šoping ..


Neke karakteristike metroseksualaca obično se stereotipno povezuju s karakteristikama homoseksualaca, iako oni to nisu.
Metroseksualnost, osim što ima tu reč u sebi, nema apsolutno nikakve veze sa seksualnim opredeljenjem.

Kada vidim musko sa sminkom a nije na bini/filmu ne odaje mi utisak nekog muzevnog vec obrnuto.
 
i ja volim da izgledam uredno i fino ali šminka za muškarce wtf
To je nešto sasvim drugo i u redu je .
Ali da poljubim lika i pojedem mu karmin ili da ne smem da mu pipnem kosu jer
ću da mu pokvarim frizuru...Mislim..

I tu depilaciju ne kontam..
Što mora da izgleda ko bebina guza..
Daj malo maljavosti , pa muško si .
Naravno -ne mislim da treba da bude ko majmun , prekriven dlakama ,
Ali ono , u nekim granicama.
 
a sta molicu lepo fali krupnim debelim i premaljavima sa 150+ kila
kad legnu na tebe tako krhu i jadnu svu koscatu a osecas njegov dah od cigara i belog luka
ne mozes da se otimas jer te pritiska sa svih strana i kad udje onako ko drvoseca divlje bez predigre
l kazes sebi u podsvest..konacnooo pravi muskarac.... al dodajes isto u sebi.... samo ti yebi
ima i za tebe zakon u ovu drzavu kad me uzimas grubo na silu a da ja ocu.... ovaj necu :)
 
To je nešto sasvim drugo i u redu je .
Ali da poljubim lika i pojedem mu karmin ili da ne smem da mu pipnem kosu jer
ću da mu pokvarim frizuru...Mislim..

I tu depilaciju ne kontam..
Što mora da izgleda ko bebina guza..
Daj malo maljavosti , pa muško si .
Naravno -ne mislim da treba da bude ko majmun , prekriven dlakama ,
Ali ono , u nekim granicama.
Ja se brijem mašinicom ispod pazuha i stomak i grudi i stidne dlačice jer mi se tako sviđa nikakva depilacija ili da brijem noge i sl.lice brijem na svaka 2-3 dana a puštao sam bradu punih 10 godina i dosadilo mi je bolje mi je ovako kad sam obrijan
 
a sta molicu lepo fali krupnim debelim i premaljavima sa 150+ kila
kad legnu na tebe tako krhu i jadnu svu koscatu a osecas njegov dah od cigara i belog luka
ne mozes da se otimas jer te pritiska sa svih strana i kad udje onako ko drvoseca divlje bez predigre
l kazes sebi u podsvest..konacnooo pravi muskarac.... al dodajes isto u sebi.... samo ti yebi
ima i za tebe zakon u ovu drzavu kad me uzimas grubo na silu a da ja ocu.... ovaj necu :)
Ne preteruj.
To nije pravi muškarac , nego stoka.
 

Back
Top