Pošta Srbije, uništen paket iz Hrvatske

mario80

Legenda
Poruka
59.722
Davno nekada kada sam bio dete u ona divna zlatna vremena, deda i baba su nam slali iz Hrvatske paket sa juznim voćem, ponekom šunkom i kobajom... Uvek oko nove godine... Danas neko drugi misli na mene i željno sam iščekivao paket...

Nekako sam se prisetio svih proslih vremena ali... Na vrata mi je zazvonio službenik pošte i čekalo me je iznenadjenje: potpuno uništen paket oblepljen selotejpom Pošta Carina! Kartonska kutija koja je poprimila oblik lopte jer su verovatno sa njom na carini igrali fudbal!!!!

Naime zašto kažem da je na carini uništen paket? Zato što je ta j udarac koji je probio paket upravo njihovim selotejpom oblepljen :)

Paketić od jedva 8 kg pomorandzi nezaboravnog ukusa koštao je do Beograda tačno 20 evra + 270 dinara dostava pošte na kućnu adresu koju sam ja platio.

Zar je paket morao da bude uništen jeli bednici iz Pošte? Zar vam nije dosta što mi cepate sve veće koverte i virite unutra da vidite šta ima pa posle lepite selotejpom??? Da bog da vam se deci osušile oči!

Evo kako to izgleda:





 
Malo preterano da im se deci osuše oči, a?

Ti se žališ zbog pomorandži, a moj prijatelj je sa amazon.co.uk naručio najskuplji Microsoftov komplet bežični miš+bežična tastatura, a paket je podigao pocepan i ponovo oblepljen, i video da je Microsoftova kutija pocepana i unutra ostao samo miš, neko ukrao tastaturu. Kad se žalio u svojoj pošti, rekli su mu da paketi imaju prirodnu osobinu da kaliraju i da je to zato.
 
Gde? Mislis da imaju neku sluzbu za korisnike, zalbe i slicno? Zabole ih k primitivni ološi. Šta me pita kolika je vrednost pošiljke ako nema žalbe???

Naravno da postoje sluzbe za zalbe i reklamaciju posiljke,pa koliko god "primitivne" bile.Elem,osnovna stvar prilikom slanja posiljke je adekvatno spakovana ista,gde je neophodno navesti prirodu posiljke,sa naznakom na "osetljivo ili lomljivo".Ovako spakovan paket ne govori ni jedno ni drugo.Ono sto ocigledno neznate je, da bi vam bilo kakva steta bila nadoknadjena svaki paket mora imati odredjen iznos vrednosti.Priznajem,ove pomorandze zaista deluju ukusno,ali bez naznacene vrednosti,iste su kao i ovo koje mozete kupiti u Srbiji.
 
Znachi kaliranje je izraz za kradju tokom carinjenja poste? A jel ima neki izraz za cepanje svih mogucih koverti i virenje unutra? Mora da za to imaju neki izraz? Virkanje?
Zanimljivo, pa sto su onda naplatili 2300 dinara ako su sa namerom unishtili paket? Jel treba u sefu da saljem nesto??? Lopovi.
 
Svaka medjunarodna posiljka mora biti ocarinjena,samim tim i otvorena,ili virkanje kako kazete.Razumem bes,ali ne razumem odakle ideja sa se sa namerom unistavaju paketi,vise zvuci ljutito nego dokazano.A ono sto mi je licno trn u oku,je to sto paket nije otisao iz Srbije,nego je dosao ovde,pa se po default-u osudjuju radnici Ptt Srbija,bez mogucnosti da je propust napravljen tamo odakle je poslat.
 
Citaj gore sve pishe, paket je udaren ovde i ostecenje je prelepljeno carina selotejpom. Kraj priche. Bacali su paket dok ga nisu unishtili.
Cepanje koverata pricham za unutrasnji saobracaj, znaci svaki katalog ili malo veci koverat koji su mi slali u srbiji - neko je u poshti cepao i virio unuitra a posle lepio selotejpom.

Ali vrhunac cinizma je sto pre nego zalepi - perforira ivice da izgleda da je paket pao pa tu pukao. Naravno, katalog neostecen.

Stoka poshtarska lopovska.
 
Pa ti si neka poštarka sad tek vidim :)

Jel i ti kaliraš kao paketi? :) Ceo život mi cepaju koverte i vire u MOJU privatnost, ovo sa paketom je samo prevršilo svaku meru! Stavicu snimak paketa i na youtube, nek vidi ceo svet kakve gladne životinje rade u poštama Srbije.

I kako u glavnoj pošti šalteruše prave red do izlaznih vrata jer piju kafu a oko 7, izadju iz nekog ćumeza da "odrade" stoku koja čeka po sat vremena da plati račun? Da bi otisle kući al pre toga se zaključaju ulazna vrata pošte? Ima bre ko da radi, ima puno nezaposlenih!
 
Pa ti si neka poštarka sad tek vidim :)

Jel i ti kaliraš kao paketi? :) Ceo život mi cepaju koverte i vire u MOJU privatnost, ovo sa paketom je samo prevršilo svaku meru! Stavicu snimak paketa i na youtube, nek vidi ceo svet kakve gladne životinje rade u poštama Srbije.

I kako u glavnoj pošti šalteruše prave red do izlaznih vrata jer piju kafu a oko 7, izadju iz nekog ćumeza da "odrade" stoku koja čeka po sat vremena da plati račun? Da bi otisle kući al pre toga se zaključaju ulazna vrata pošte? Ima bre ko da radi, ima puno nezaposlenih!
z:cry:z:cry:
Nazalost ovo je skroz tacno, X puta sam naletela na redove i morala da odem do banke gde me obavezno oderu za proviziju. z:cry:

Jel si prebrojao da li fali koja pomorandza? Mozda su mastili brke, iza tvojih ledja z:mrgreen:
 
Ma ne zanimaju me pomorandze, one su od udaraca sve natrule i mogle su u djubre nego što zadiru u privatnost, kao da je pošta njihovo vlasništvo i da imaju puno pravo da otvaraju koverte i gledaju šta je unutra. Muka mi je od toga. Što neki račun ne plate? To zaobilaze :lol:

Imali smo i jednog poštara koji je "vrteo penzije" ljudima iz kraja, kasnio je sa isplatom po nedelju dana, vrteo lovu negde... Navatali ga penzosi iz kraja i odleteo je u neke juznije krajeve :lol:
 
Pa ti si neka poštarka sad tek vidim :)

Jel i ti kaliraš kao paketi? :) Ceo život mi cepaju koverte i vire u MOJU privatnost, ovo sa paketom je samo prevršilo svaku meru! Stavicu snimak paketa i na youtube, nek vidi ceo svet kakve gladne životinje rade u poštama Srbije.

I kako u glavnoj pošti šalteruše prave red do izlaznih vrata jer piju kafu a oko 7, izadju iz nekog ćumeza da "odrade" stoku koja čeka po sat vremena da plati račun? Da bi otisle kući al pre toga se zaključaju ulazna vrata pošte? Ima bre ko da radi, ima puno nezaposlenih!

Ovo uopste nije bitno,a nije ni tacno.Da li ja kaliram ili ne,najmanje me briga sta ti mislis ;).Mora da si mnogo "bitna" faca pa svi u posti zure da zavire u tvoju privatnost...msm daj :)...Elem,da se vratim na pocetak.Ono sto sam ustvari htela reci jos od prvog posta,izgleda da si skroz pogresno shvatio,pa mi jos i stavio "titulu" postarke.Ne volim kad se neosnovano mesaju babe i zabe.Dakle,prvo moras biti upoznat sa svojim pravima prilikom slanja bilo kakve poste ili posiljke,pa tek onda da osudjujes i napadas.Da,slazem se,posta(ako nisi upoznat) ima puno pravo da otvori svaku posiljku ili pismo,jer verovatno pouceni iskustvom svasta se nedozvoljeno slalo,da ne nabrajam.Sto se salterusa tice,nisu ni bolje a ni gore od svih ostalih u svakoj drzavnoj ustanovi,dakle,svuda se mnogo ceka.I da ovde stanem,jer jasno mi je da su tebi iako zivis(predpostavljam u Bgd) ipak draze pomorandze iz Hrvatske,pa mi nije cudno otkuda tolika mrznja prema Srpskom PTT sistemu...;)
 
Neću da se upuštam u raspravu pošto vidim da poprima političke boje. Pošta nema pravo da otvara pošiljke bez prisustva primaoca. Ako se sumnja na terorističku pošiljku onda postoji vrlo precizna procedura ko i kako pregleda pošiljke, u svakom slučaju to ne mogu da rade poštanski službenici. A da se pošiljke namerno otvaraju radi krađe sadržaja radi se baš na veliko i to tvrdim iz ličnog iskustva. Mora poštar da zaviri u pošiljku radije nego hleba da jede, čast poštenim poštarima i službenicima koji su sigurno u većini.
Sestro draga, privatnost je ustavna kategorija i niko nije dao pravo pošti da može da otvara pošiljke po želji. Carina to radi po službenoj dužnosti ali na fotografiji je traka pošte, dakle stvar je mnogo očita, nema tu nikakve veze Hrvatska.
 
Poslednja izmena:
Ovo uopste nije bitno,a nije ni tacno.Da li ja kaliram ili ne,najmanje me briga sta ti mislis ;).Mora da si mnogo "bitna" faca pa svi u posti zure da zavire u tvoju privatnost...msm daj :)...Elem,da se vratim na pocetak.Ono sto sam ustvari htela reci jos od prvog posta,izgleda da si skroz pogresno shvatio,pa mi jos i stavio "titulu" postarke.Ne volim kad se neosnovano mesaju babe i zabe.Dakle,prvo moras biti upoznat sa svojim pravima prilikom slanja bilo kakve poste ili posiljke,pa tek onda da osudjujes i napadas.Da,slazem se,posta(ako nisi upoznat) ima puno pravo da otvori svaku posiljku ili pismo,jer verovatno pouceni iskustvom svasta se nedozvoljeno slalo,da ne nabrajam.Sto se salterusa tice,nisu ni bolje a ni gore od svih ostalih u svakoj drzavnoj ustanovi,dakle,svuda se mnogo ceka.I da ovde stanem,jer jasno mi je da su tebi iako zivis(predpostavljam u Bgd) ipak draze pomorandze iz Hrvatske,pa mi nije cudno otkuda tolika mrznja prema Srpskom PTT sistemu...;)

A čekaj, jel vam praksa da virkate u pakete motornom testerom ili sekirom kako se meni čini jer je unutra sve rastureno da ne kažem zdrobljeno? :)
Previše si se ti stručno izrazila gore da ne bi posumnjao da imash veze sapostom :)
Nego, ako si ovo ti u profilu, sto sediš kući subotom uveče? :think:
 
Neću da se upuštam u raspravu pošto vidim da poprima političke boje. Pošta nema pravo da otvara pošiljke bez prisustva primaoca. Ako se sumnja na terorističku pošiljku onda postoji vrlo precizna procedura ko i kako pregleda pošiljke, u svakom slučaju to ne mogu da rade poštanski službenici. A da se pošiljke namerno otvaraju radi krađe sadržaja radi se baš na veliko i to tvrdim iz ličnog iskustva. Mora poštar da zaviri u pošiljku radije nego hleba da jede, čast poštenim poštarima i službenicima koji su sigurno u većini.
Sestro draga, privatnost je ustavna kategorija i niko nije dao pravo pošti da može da otvara pošiljke po želji. Carina to radi po službenoj dužnosti ali na fotografiji je traka pošte, dakle stvar je mnogo očita, nema tu nikakve veze Hrvatska.

Ni ja naravno ne bih da se raspravljam,ali posto vidim zavidno znanje i kako rekoste iskustvo,onda ste zaboravili da posta u svom sastavu ima posebnu sluzbu carina gde njeni sluzbenici imaju itekako pravo da otvore posiljku,sto naravno nema veze sa nabijanjem nosa u neciju privatnost,vec cista sluzbena duznost.Da,ne shvatite pogresno,ima svakakvih slucajeva,ali smeta mi generalizacija svakog tipa.
 
A čekaj, jel vam praksa da virkate u pakete motornom testerom ili sekirom kako se meni čini jer je unutra sve rastureno da ne kažem zdrobljeno? :)
Previše si se ti stručno izrazila gore da ne bi posumnjao da imash veze sapostom :)
Nego, ako si ovo ti u profilu, sto sediš kući subotom uveče? :think:

Meni sigurno nije praksa...;)...a ni posao da virkam.Strucno izrazavanje moze biti i samoobavestenost,a ne i nuzno postanski radnik.
Sto sedim kuci...nije li ovo virkanje u privatnost...;)...c,c,c,c...isti si kao "ovi" u posti :)
 

Back
Top