Post-Apstinencija

Dont_Break_The_Oath:
Kiss_Me, ti si izgleda previse spavala sa bogom da se on totalno zasitio sexa ...

Mislim da izmedju tebe i mene nema potrebe za ovakvom vrstom "pljuvanja", slazes li se?
_____________________________________________________________

U ostalom ljudi, ja sam samo pitala nesto sto do sada niko nije, zar sam toliko pogresila i oskrnavila nesto?
 
Mislim da sam ja bio sasvim jasan i PROTIV bilo kakvih religijskih uverenja koja NISU potrebna coveku da bi mogao ziveti. Iznad religijskog ubedjenja stoji VOLJA, koja je iznad tog takozvanog boga, te fanaticne idiotarije olicene u bilo kojoj vrsti religije.

A ti King 7, ako ne shvatas principe postojanja COVEKA po sebi, skloni se, posti i cuti.
 
Dont_Break_The_Oath:
Mislim da sam ja bio sasvim jasan i PROTIV bilo kakvih religijskih uverenja koja NISU potrebna coveku da bi mogao ziveti. Iznad religijskog ubedjenja stoji VOLJA, koja je iznad tog takozvanog boga, te fanaticne idiotarije olicene u bilo kojoj vrsti religije.

A ti King 7, ako ne shvatas principe postojanja COVEKA po sebi, skloni se, posti i cuti.

Nisam ja rekla nista protiv tvojih verovanja i uverenja, ti znas da sam ja OPEN MIND ali, ja govorim o nasem odnosu.
 
Dont_Break_The_Oath:
Mislim da sam ja bio sasvim jasan i PROTIV bilo kakvih religijskih uverenja koja NISU potrebna coveku da bi mogao ziveti. Iznad religijskog ubedjenja stoji VOLJA, koja je iznad tog takozvanog boga, te fanaticne idiotarije olicene u bilo kojoj vrsti religije.

A ti King 7, ako ne shvatas principe postojanja COVEKA po sebi, skloni se, posti i cuti.
Nije da se slazem sa Kingom 7 ali ovo mi je bas bezveze. Ako si ti shvatio principe postojanja Coveka po sebi, blago tebi, ali reci nekome da se skloni i da cuti samo zato sto ne deli tvoje principe... steta je bre.
 
Dont_Break_The_Oath:
Mislim da sam ja bio sasvim jasan i PROTIV bilo kakvih religijskih uverenja koja NISU potrebna coveku da bi mogao ziveti. Iznad religijskog ubedjenja stoji VOLJA, koja je iznad tog takozvanog boga, te fanaticne idiotarije olicene u bilo kojoj vrsti religije.

A ti King 7, ako ne shvatas principe postojanja COVEKA po sebi, skloni se, posti i cuti.
Vidim mudar si. poznajes principe coveka. Imas volju cak. Sa tom svojom voljom mozes recimo, da blenes samo kad iluja udari leti i da se eventualno sklonis. Sta je ljudska volja i ko je taj koji poznaje sve? Nisi ti jasan protiv nikakvih religijskih uverenja, ti samo besnis protiv neceg koje te niti dodiruje niti vredja. Post nije propisan kao pretplata RTS - a. Devojka je pitala i ja sam odgovorio a ti si pohisterisao nesto. Niko te nije pomenuo. I Boga ne izazivaj.
 
King 7:
Vidim mudar si. poznajes principe coveka. Imas volju cak. Sa tom svojom voljom mozes recimo, da blenes samo kad iluja udari leti i da se eventualno sklonis. Sta je ljudska volja i ko je taj koji poznaje sve? Nisi ti jasan protiv nikakvih religijskih uverenja, ti samo besnis protiv neceg koje te niti dodiruje niti vredja. Post nije propisan kao pretplata RTS - a. Devojka je pitala i ja sam odgovorio a ti si pohisterisao nesto. Niko te nije pomenuo. I Boga ne izazivaj.

Ovde je nekada postojao podforum religija, i cisto zbog toga ne zelim da budem preglasan i zaista od sveg srce iskreno brutalan prema fanaticnim vernicima kao sto si ti.
Ja gajim ateizam u svakom trenutku i na svakom mestu i zato ne volim da mi se serviraju gluposti i lazi kako nesto iznad nas postoji.
I boga ne mogu da izazovem, nema ga.
 
tralalala:
Post nije dijeta nego ciscenje duse od telesnih strasti i ruznih misli.
Pa ako vec postite, trebalo bi da to bude nesto vise od smanjenja nivoa holesterola.
Sve ostalo je puki folklor o kome ne vredi raspravljati.
Pa ko voli nek izvoli.
Tacno! Postalo je pomodarstvo postiti, a gubi se sustina....
Isto kao i crkveno vencanje - trenutak kad mladenci imaju krune na glavi predstavlja simbolicno pobedu na strastima. (a danas su cesto mlade trudne...:) tako da - covek je izgubio zelju da se bori sa strastima, uziva u njima, i zato i post i crkveno vencanje nemaju prvobitnu svrhu i udaljuju se od sustine....)
 
Dont_Break_The_Oath:
Our Father who are in Hell
Hallowed be thy name
Thy kingdom is come
Thy will is done
On earth as it is in Hell
We take this night our rightful due
And trespass not on the path of He
Lead us unto temptation
And deliver us from false piety
For thine is the Kingdom
And the Power
And the Glory
Forever

Shemhamforash!

Znas..... Ako ne verujes u Boga, ne bi trebalo da verujes ni u Satanu......
 
Dont_Break_The_Oath:
Ovde je nekada postojao podforum religija, i cisto zbog toga ne zelim da budem preglasan i zaista od sveg srce iskreno brutalan prema fanaticnim vernicima kao sto si ti.
Ja gajim ateizam u svakom trenutku i na svakom mestu i zato ne volim da mi se serviraju gluposti i lazi kako nesto iznad nas postoji.
I boga ne mogu da izazovem, nema ga.
Liku, bez tog podforuma moze i Bog a mogu i ja. Ne mozes ti biti brutalan ni prema cemo osim prema sebi samom jer stvari koje bi da pohulis i pljunes su jako, jako visko iznad tvoje cupave, narcisoidne glave. ja sad trenutno u postu te se iskreno ne primam na tvoje pokusaje da samnom zapodenes kavgu. Niko te nije pitao nesto u vezi posta i vere ali ocigledno te nesto uznemirava. Ako nemas mir onda se porazmisli. Ako milion likova kao sto si ti napada svetinju onda je ona istinski svetinja i ja znam da je Hrist Bog dokle god ima vas milion ili milijarda takvih.
 
Petar_Pan:
Znaci oni koji nisu religiozni su djavoli... :roll:

Ma nek se oni "uzviseni" bave religijom....
Taman posla. Kakvi su to zakljuci? Upravo, Hrist je radi nas gresnih i gresni se mole i idu u crkvu. Oni koji ne prihvataju veru prihvataju djavola. Ne moze covek biti djavo nego moze samo igrati po djavoljem a djavo tezi da covek postane kao sto je on sam. Hule, ubistva, idolatrija, laz, prevara, podlosti, zloba, zavist i ostala zla idu od njega a postom se on i njegova dela teraju jer djavo ne podnosi ni post ni molitvu a covek je prizeljkuje.
 
ima mnogo ljudi ciste duse koji ne poste
i mnogo onih koji poste, a cine zlo, i misle zlo..i to ne unoseci u sebe hranu i pice, ili vodeci ljubav sa nekim...
grehovi su i laz, sujeta, i gordost...
svaki onaj , koji je posmislio da je bolji od drugog ljudskog bica, zgresio je...
svaki onaj, koji u hristovo ime blati i pljuje druge ljude, bez obzira na razlog, nije dosao do sustine hristovog ucenja...
al ajd, nije ovo mesto za verske rasprave...

:?
 
King 7:
Liku, bez tog podforuma moze i Bog a mogu i ja. Ne mozes ti biti brutalan ni prema cemo osim prema sebi samom jer stvari koje bi da pohulis i pljunes su jako, jako visko iznad tvoje cupave, narcisoidne glave. ja sad trenutno u postu te se iskreno ne primam na tvoje pokusaje da samnom zapodenes kavgu. Niko te nije pitao nesto u vezi posta i vere ali ocigledno te nesto uznemirava. Ako nemas mir onda se porazmisli. Ako milion likova kao sto si ti napada svetinju onda je ona istinski svetinja i ja znam da je Hrist Bog dokle god ima vas milion ili milijarda takvih.

Tipican odgovor zagrizenog vernika.
Ja ne pokusavam da zapocnem svadju, nego iznosim svoje subjektivno misljenje koje je zasnovano na argumentima da iznad nas ne postoji nista. Ali vernici poput tebe uvek udaraju ovakve kontre zaobilazeci sustinu.
Dokazi mi da bog postoji i sam cu poceti da odbacujem "gresne misli" i da postanem vernik.
Ono sto mene uznemirava u celoj ovoj prici jesu lazi koje se milenijumima serviraju kao istina lepo upakovane pod okrilje bilo koje religije. A pri tom sve je neargumentovano.
Mi atesti barem imamo snage i volje da kazemo NE vasim pokvarenim i brutalnim lazima, da se suprotstavimo vasem kukavicluku, jer se non stop hvatate boga samo da bi skinuli odgovornost sa sebe samih.
Strah od sebe samih je oblikovao jedan lik koji je nazvan jednom jako ruznom reci - bog.
 
Original postavio Petar_Pan
Znaci oni koji nisu religiozni su djavoli...

Ma nek se oni "uzviseni" bave religijom....

King 7:
Taman posla. Kakvi su to zakljuci? Upravo, Hrist je radi nas gresnih i gresni se mole i idu u crkvu. Oni koji ne prihvataju veru prihvataju djavola. Ne moze covek biti djavo nego moze samo igrati po djavoljem a djavo tezi da covek postane kao sto je on sam. Hule, ubistva, idolatrija, laz, prevara, podlosti, zloba, zavist i ostala zla idu od njega a postom se on i njegova dela teraju jer djavo ne podnosi ni post ni molitvu a covek je prizeljkuje.

Mislim da ste oboje u pravu. Slazem se sa Petrom kada kaze "Ma nek se oni "uzviseni" bave religijom", mada mislim da, u vom slucaju, nema potrebe za ironijom. Svak pronalazi sebi put do srece onako kako misli da treba. Bolje je i biti religiozan, sve dok to ne prerasta u fanatizam, nego li ne verovati u niusta. Mislim da oni koji iskreno veruju u postojanje Boga, veruju u postojanje dobra. Ne treba da postoji tenzija izmedj dve strane u ovom slucaju, jer u pitanju je ista strana, samo je ugao gledanja drugaciji.

Tnks ;)
 
Kiss_me:
Da li za vreme posta (ako postite) i apstinirate sa sexom?
Ako da, da li vam je tesko, posebno ako ste u ozbiljnoj vezi, i kako sve to dozivljavate?
Više puta sam postila post vezan za jelo, ali nisam postila u onim drugim stvarima. Isto tako sam postila tjelesno, a jela sve što mi je dopadalo šaka. :confused:
 
Dont_Break_The_Oath:
Tipican odgovor zagrizenog vernika.
Ja ne pokusavam da zapocnem svadju, nego iznosim svoje subjektivno misljenje koje je zasnovano na argumentima da iznad nas ne postoji nista. Ali vernici poput tebe uvek udaraju ovakve kontre zaobilazeci sustinu.
Dokazi mi da bog postoji i sam cu poceti da odbacujem "gresne misli" i da postanem vernik.
Ono sto mene uznemirava u celoj ovoj prici jesu lazi koje se milenijumima serviraju kao istina lepo upakovane pod okrilje bilo koje religije. A pri tom sve je neargumentovano.
Mi atesti barem imamo snage i volje da kazemo NE vasim pokvarenim i brutalnim lazima, da se suprotstavimo vasem kukavicluku, jer se non stop hvatate boga samo da bi skinuli odgovornost sa sebe samih.
Strah od sebe samih je oblikovao jedan lik koji je nazvan jednom jako ruznom reci - bog.
Sa tobom vise nemam sta da pricam posle ovakve reci i uvrede koju si napisao. Nema lepog i dobrog osim Boga. Ja da ti dokazujem, pa ko si ti? Zar se nesto dokazuje koje je neshvatljivo? pa kad bi se Bog dokazivao svakome onda ne bi bio Bog nego bi vi bili bogovi. Pricas o kukavicluku. Ponesi jedan metar krst koji je Hristos nosio i izdrzi samo jedam ninut batine i pljuvanje koje je On izdrzao. U istoriji su mnogi vitezovi i junaci bili bas Hriscani. o kakvim ti argumentima pricas kad ne znas odakle je sve poteklo a koje je osnovni argument svega. Svaki argument se zasniva na onome u sta verujes pa i onaj da atom postoji a nisi ga video niti ces ga videti a verujes da postoji. Prica o postojanju atoma je stara nekoliko hiljada godina i stalno se dokazuje ali ljudi kao ti biraju u sta ce da veruju odnosno sta ce da mrze iako tvrde ta to sto mrze ne postoji. Na kraju, vi bogoborci ste jako svesni postojanja Boga jer nije to pitanje razuma samo nego i necega drugog. Ne biste se vi borili toliko jako, satanski da Ga nema. Nego, nikad necete presuditi onome koji ce na kraju presuditi vama. Nemam sta vise sa tobom da pricam.
 
King 7:
Taman posla. Kakvi su to zakljuci? Upravo, Hrist je radi nas gresnih i gresni se mole i idu u crkvu. Oni koji ne prihvataju veru prihvataju djavola. Ne moze covek biti djavo nego moze samo igrati po djavoljem a djavo tezi da covek postane kao sto je on sam. Hule, ubistva, idolatrija, laz, prevara, podlosti, zloba, zavist i ostala zla idu od njega a postom se on i njegova dela teraju jer djavo ne podnosi ni post ni molitvu a covek je prizeljkuje.
Hrist i Djavo su samo u necijim glavama. Dobro i zlo nema veze sa njima nego sa samim covekom. Ono sta ja radim i kako ja razmisljam nema veze ni sa jednim ni sa drugim...jer oni prosto i nepostoje...
Daklem ja nisam Djavo i ne igram po Djavoljem...
Igram po mom.... Igram po dobrom... mojim dobrom... A nisam cak ni bog... :lol:
I mojne me uvlacis u neke teoloske rasprave.... Ima ovde bogoslovija i pricah sa mnogim a o tim temama i nijedan me nije uverio da bog postoji... I nijedan i nece...

I da uopste nisi ni shvatio temu....
 

Back
Top