Poslovi za tinejdzere

Zavke

Početnik
Poruka
30
Ne znam da li je ikada bila ovakva tema ali svejedno, da pocnem.

U jednoj dobi zivota kao mladi vecina vas je radila neki posao kako bi sebi zaradila za patike,majice, dzeparac i ostale gluposti.
Moje pitanje je sa koliko ste poceli da radite, kakav je posao to bio i koliko para ste zaradili od tog posla?
 
Ne znam da li je ikada bila ovakva tema ali svejedno, da pocnem.

U jednoj dobi zivota kao mladi vecina vas je radila neki posao kako bi sebi zaradila za patike,majice, dzeparac i ostale gluposti.
Moje pitanje je sa koliko ste poceli da radite, kakav je posao to bio i koliko para ste zaradili od tog posla?
Ziveo sam u Zemunu kao tinejdzer i bjo sam uclanjen u omladinsku zadrugu na Novom Beogradu.Zaboravio sam u kojoj ulici.Imao je Navipov podrum konjaka u Prvomajskoj preko puta naselja,radio sam tu ,tovareci i istovarajuci kutije sa konjakom za prodavnice.Fadio sam Na GAK-u,tad je neki preduzimac uzeo taj posao i trazio radnike.Posto je GAK potanjao,tamo u cosku gde je bila vesernica,verovatno zbog vode.Trebalo je da se podkopavaju kanali pod coklom zgrade,stojemoralo da se radi samo rucno,kramp i lopata,pa je on komresorom ubacivao beton i izdizao taj cosak.Tu smo drugar i ja zaradili dobre pare,da smo proveli 12 dana na primorju.od Istre do Ulcinja.tada je u Hotel Jugoslaviji imao rent a car za iznajmljivanje satora i ranaca sa svom potrebnom opremom za letovanje.I to smo otisli stopom i vratili se.To je krajem '70-ih bio san snova.
 
Ne znam da li je ikada bila ovakva tema ali svejedno, da pocnem.

U jednoj dobi zivota kao mladi vecina vas je radila neki posao kako bi sebi zaradila za patike,majice, dzeparac i ostale gluposti.
Moje pitanje je sa koliko ste poceli da radite, kakav je posao to bio i koliko para ste zaradili od tog posla?
odmalena. ja sam oduvek imao pare kod sebe.moje zaradjene pare.
redjati crni luk u djakice od 10 kila,cupkati list persuna,tovariti kukuruz u ambar,podvezivati paradajze,..ta iskustva ZA PARE sam iskusio uveliko vec do devete godine :lol:
kasnije na baliranje,pa na mesalicu i na kraju zavrsio na zanatima.
jbg, nebi ja doguro dovde da sam gubio vreme na skolu. ofkors :cool:
 
odmalena. ja sam oduvek imao pare kod sebe.moje zaradjene pare.
redjati crni luk u djakice od 10 kila,cupkati list persuna,tovariti kukuruz u ambar,podvezivati paradajze,..ta iskustva ZA PARE sam iskusio uveliko vec do devete godine :lol:
kasnije na baliranje,pa na mesalicu i na kraju zavrsio na zanatima.
jbg, nebi ja doguro dovde da sam gubio vreme na skolu. ofkors :cool:
Lajk zbog posledmje recenice
 
Ne znam da li je ikada bila ovakva tema ali svejedno, da pocnem.

U jednoj dobi zivota kao mladi vecina vas je radila neki posao kako bi sebi zaradila za patike,majice, dzeparac i ostale gluposti.
Moje pitanje je sa koliko ste poceli da radite, kakav je posao to bio i koliko para ste zaradili od tog posla?
Sa 17 za 3 nedelje pranja sudova soma zaradio,naci svako tako treba i pravac vojska,bez toga nema zenidbe
 
vidim danasnju decu. problem su radne navike.
svi mi smo kao klinci imali obaveza.

i nejasno mi je da ljudi koje poznajem od malena sto su ceo zivot vredni ljudi da imaju decu koja su nesposobna da obave bilo koji posao.
a u slucaju i da urade to je uz molbe,ucene,drame dok je to njima kao klincima bilo to najnormalnija stvar.

"kad popodne ides u skolu ujutru ocisti peci i pripremi za lozenje" to je bila obaveza kao dobar dan
 

Back
Top