Poslednje upozorenje Rusije da sa F-16 avionima postaje direktna nuklearna NATO pretnja Rusiji

znaci, doslo je vreme za ultimatume, da se rok tim zemljama da povuku sta su rekli, i do znanja da su posle isteka u ratu sa rusijom, a da se op. planovi za njihovo eliminisanje vec razradjaju, jer su izjave njihovih zvanicnika shvacene ozbiljno

skandinavske, balticke, engleska, francuska, a ostalim zemljama staviti do znanja da sledi totalna destrukcija ako se umesaju, ultimatum, pa neka vide sta ce, da li ce da zaurlicu, nafo brani nas, jel hoces? pa rekao si da hoces

jes rekao, ali smo mi ameri rekli da se ne gadja u dubinu rusije, a vi ste hteli, tako da ste sada mete vi, a ne mi - sami ste se :guza:

Британски обавештајац: Путин не блефира- Пројекат Запада нас води у катастрофу!

takoe, vas vodi, ali ne i nas, potopice vas, ruje sta vas briga

Poslednja izmena:

To je bilo malo tužno, ali mi radimo puno tužnih stvari, puno razornih stvari, puno ratova.
Mi smo zemlja vječnog rata.

I mi ne gledamo u prošlost, ne bismo smjeli ni pričati o tome.

-----------------------

Sachs je pomogao osmisliti i provesti Globalni fond za borbu protiv AIDS-a, tuberkuloze i malarije.
Jeffrey D. Sachs je svjetski poznati profesor ekonomije, autor bestselera, inovativni edukator i globalni lider u održivom razvoju .

Bolje i to nego život pod ruskom čizmom. Dapače, bolje da cijeli planet steriliziramo nego da živimo pod tim maloumnicima. Tatari ih guzili 500 godina, nakon Tatara svaki vladar im bio psihopat, uopće nemaju osjećaj za mjeru i normalno. Ne hvala.
vazi sav nuklearni arsenal ce se iz from love made in sssr da se sruci na eu i usa i obrnuto...ko je pobedio?

Не знам какав је механизам, али не мислим баш да је то једно црвено дугме које Хомер Симпсон може случајно да закачи лактом и да крену пројектили.

Savremenik Tarabica ipak predvidja:

Screenshot-20240530-221111-Chrome.jpg

...

BAJDEN ODOBRIO NAPAD NA RUSIJU! Ukrajini dozvoljena upotreba američkog oružja: Ovaj grad je glavna meta​

Administracija predsednika SAD Džoa Bajdena je tiho dala Ukrajini dozvolu da izvrši napad unutar Rusije, isključivo u blizini oblasti Harkova, koristeći oružje koje su obezbedile SAD, izjavili su danas američki zvaničnik i još dve osobe koje imaju saznanja o tome, objavio je Politiko.

Nitko. Bolje i bez pobjednika nego da Rusi pobjede. Ja se stvarno ne mogu zamisliti u njihhovom sustavu vrijednosti i radije bih s njima ratovao nego im se podčinio.
Jes vala, tako su i vaši dedovi mislili kad su krenuli na Istočni front, posle
klanja Srba u Jasenovcu.
Pa su se delom zahebali, a delom prebegli da puše Rusima, junačine ustaške... :mazi:

hehe, gazi slabije..... ma nemoj.

a NATO vojnio savez samo napada jače i to iz humanitarnih razloga... :hahaha:
sravnili su moćni Irak , Libiju. Avganistan, Srbiju..........

Nisu sravnili nego su uveli red. Na srednjem istoku gde god imaš Amere, tu se živi pristojno. Kako Ameri odu, onda krenu da se ubijaju i kamenuju žene.

Mislim da se ruska politika strateške strpljivosti – koja je imala za cilj da je Zapad shvati kao želju Moskve da ne eskalira sukob i da je ona spremna za njegovo zatvaranje (pod njenim ključnim uvjetima) – sada iscrpila, da ne kažem doživjela fijasko. Zapad je rusku suzdržanost i oprez shvatio kao strah, nemogućnost i nedostatak političke odlučnosti.

Vidiš, tu postoji mali problem. Ruski ključni uvjeti nisu prihvatljivi za zapad. Šta više, zapad mi se čini više fleksibilnim u vezi traženja mirovnog rešenja nego što to možemo videti od ruske strane.

Kako bih u svemu ovome barem prividno ostao optimist (jer to nisam) smatram mogućim i da je čitava ova pokrenuta glasna priča o dozvolama za Kijev za nanošenje udara zapadnim oružjem usmjerena na zastrašivanje Rusije i njeno primoravanje na početak pregovora o zaustavljanju rata pod uvjetima koji će se pokušati dogovoriti na lipanjskoj konferenciji u Švicarskoj (na koju Rusija nije pozvana).

Da je Putin spreman za razgovor, verujem da bi ga zvali. Kako nije iskazao spremnost na dogovor već ima svoje uvjete, onda nema neke svrhe zvati ga, zar ne.

Autorska
Svi na zapadu misle da su F-16 avioni prekretnica i da bi onda Ukrajina mogla da zaustavi Rusiju ali to nikakve veze nema jer prava istina je u tome šo ti avioni mogu da nose nukleano oružje i svaki borbeni let prema Rusiji biće Ruska ruka na crvenom dugmetu.A da li ste uopšte svesni šta to znači?
To znači da će i niži oficiri u Ruskom lancu komande imati ovlašćenje da upotrebe nuklearno taktičko oružje a to znači sam svetski rat.
Posle toga se više narod u državama neće pitati nego samo ginuti kao Ukrajinci sada.
Svaki avion može nositi nukelarno oružje.
I cepelin, dirižabl, balon na topao zrak.
Kakve su to gluposti? :lol:

Da je Putin spreman za razgovor, verujem da bi ga zvali. Kako nije iskazao spremnost na dogovor već ima svoje uvjete, onda nema neke svrhe zvati ga, zar ne.
Bravo bugarine, odlično si to procenio.
I brat Si ne dolazi, tako da će NATO phizdurine da "dogovore" uslove
između sebe i sa onom narkomančinom, koja čak nije više ni predsednik.
U kom svojstvu će on da učestvuje ... kao turista iz Ukrajine?
Uglavnom, dogovaraće se uslovi o prekidu vatre bez jedne strane, drugu
će predstavljati turista iz Ukrajine bez legitimiteta i to je kao neko rešenje?
E, blago tebi... :mazi:

Bravo bugarine, odlično si to procenio.
I brat Si ne dolazi, tako da će NATO phizdurine da "dogovore" uslove
između sebe i sa onom narkomančinom, koja čak nije više ni predsednik.
U kom svojstvu će on da učestvuje ... kao turista iz Ukrajine?
Uglavnom, dogovaraće se uslovi o prekidu vatre bez jedne strane, drugu
će predstavljati turista iz Ukrajine bez legitimiteta i to je kao neko rešenje?
E, blago tebi... :mazi:

Pa ne može bolje. Kako da se dogovaraš sa nekim ko nije spreman na razgovor već uslovljava. Zapad je odavno rekao da mu odgovara kompromisno rešenje, tako da su spremni da se odreknu neke teritorije Ukrajine, ali Putin preteruje, mora i on da iskaže nameru za kompromis. Po njegovoj varijanti zapad treba da čini kompromis a on ne. Kako bilo, dogovor će morati da sačeka neka drugu priliku, za sad neka se barem zapad usaglasi među sobom oko zajedničke strategije. Njima je mnogo teže jer ih ima više, Putin je samo jedan i u tom smislu mu je jednostavnije da povlači poteze.

Zapad je odavno rekao da mu odgovara kompromisno rešenje, tako da su spremni da se odreknu neke teritorije Ukrajine, ali Putin preteruje, mora i on da iskaže nameru za kompromis.
Na prvoj konferenciji o primirju, obe strane su našle neki kompromis, bile spremne da
se dogovore.
I onda je, gle čuda, po povratku sa konferencije, šef ukrajinske delegacije, kao slučajno,
likvidiran.
Naravno da to nije imalo nikakve veze sa njegovim stavovima i konferencijom... :mazi:

Autorska
Svi na zapadu misle da su F-16 avioni prekretnica i da bi onda Ukrajina mogla da zaustavi Rusiju ali to nikakve veze nema jer prava istina je u tome šo ti avioni mogu da nose nukleano oružje i svaki borbeni let prema Rusiji biće Ruska ruka na crvenom dugmetu.A da li ste uopšte svesni šta to znači?
To znači da će i niži oficiri u Ruskom lancu komande imati ovlašćenje da upotrebe nuklearno taktičko oružje a to znači sam svetski rat.
Posle toga se više narod u državama neće pitati nego samo ginuti kao Ukrajinci sada.
Я больше всего в НАТО не играю

Vidiš, tu postoji mali problem. Ruski ključni uvjeti nisu prihvatljivi za zapad. Šta više, zapad mi se čini više fleksibilnim u vezi traženja mirovnog rešenja nego što to možemo videti od ruske strane.
trebao je prvo da izbombarduje zapad pa onda "uvjeti"

mislim gde si ti bio na minskim pregovorima? koji sad zapad, kad je zapad poceo tacno da pregovara? ja sam cuo da ukrajina pregovara kao strana u sukobu, ali ako je zapad, onda prvo valjda rat bombardovanje tog zapada, pa posle da se vidi sa pregovorima i "uvjetima", po proceduri

e, zapad trazi mirovno resenje, a zabranili minski sporazum koji je bio pa finalizovan - na kojim li si ti drogama da mi je znati
i sa kim zapad trazi mirovno resenje, sa koalicijom voljnih da ratuje? zasto kina ne ucestvuje y tom trazenju resenja?

ali ovo tvoje sve od a do s je glupost, lagarija, bulaznjenje

Poslednja izmena:
Pa ne može bolje. Kako da se dogovaraš sa nekim ko nije spreman na razgovor već uslovljava
ukrajina je zabranila pregovore dekretom, ili zakonom
sa kim se ona dogovara osim sa natoom?

sta je uslovljavanje? ko uslovljava?
jel ce ukrajina da udje u nato? zasto je ne primaju? jer su je uslovili oksimoronski, ako izgubi nema svrhe, a ako je u ratu ne primamo
jel ce rusija da izadje iz ukrajinje? jel sad krim vise ne mora da se povrati? a sta mora? a ko to odredjuje? ko komanduje?> boris dzionson? pa gde je on sad, rekao je nema mira i, kada ce da izda sledecu komandu?

Poslednja izmena:

Back