Poslednje reči Jovana Čirilova: "Mene više nema, a svet postoji."

Soradze

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.122
Čuveni Jovan Ćirilov, teatrolog, pisac, filozof, preminuo je 16. novembra 2014. godine...
Imao je 84 godine i nije se plašio smrti...

"Ne verujem u Boga. Kao što ne verujem da se selimo negde drugo. Nema govora!
Posle smrti ne postoji ništa.

Posle operacije, u trenutku buđenja iz anestezije, prvi put sam osetio strah. Neku strepnju.
Tu strašnu provaliju ništavila. I onda se izgubilo. Više se ne bojim. Mada o njoj nikada ne
razmišljam intenzivno. Možda potiskujem, ko zna... U svakom slučaju siguran sam da umreti
nije ni lepo ni lako. Ali, šta da radimo? Sa tim se moramo pomiriti"... ispričao je u jednom
od svojih poslednjih intervjua...

Jovan Ćirilov je pisao za NIN skoro 30 godina. Poslednju "Reč nedelje" napisao je sa željom
da bude objavljena u NIN-u nakon njegove smrti...

Evo poslednje "Reči nedelje", tekst koji je NIN štampao po želji preminulog kolumniste...
Možda će neke od nas navesti na razmišljanje...

🍁🍁🍁🍁🍁
Screenshot_9.png

🍁🍁🍁🍁🍁

Screenshot_10.png

Black_star

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.036
Zivot je kao poljana sa cvecem, a ego je pcelica koja leti sa cveta na cvet i sakuplja med...
I ona najvrednija kao i ona najonemogucenija pcela skupe neku kolicinu meda...
Kao sto ce poljana i cvece ostati i kad pcela ode s ovoga sveta, trik je stvoriti ravnotezu
izmedju priznanja i zahvalnosti poljani za sav med, kao i priznanja sopstvenoj ulozi... za ostvareni i okuseni med... :cool:

Soradze

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.122
Zivot je kao poljana sa cvecem, a ego je pcelica koja leti sa cveta na cvet i sakuplja med...
I ona najvrednija kao i ona najonemogucenija pcela skupe neku kolicinu meda...
Kao sto ce poljana i cvece ostati i kad pcela ode s ovoga sveta, trik je stvoriti ravnotezu
izmedju priznanja i zahvalnosti poljani za sav med, kao i priznanja sopstvenoj ulozi... za ostvareni i okuseni med... :cool:
Lepo, bajkovito poređenje... trik je u triku...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.