После диверзије од стране Ђиласа, професорка Биљана Стојковић једини је заједнички кандидат свих оних који су права опозиција десничарском режиму

комшија

Stara legenda
Poruka
76.881
Biljana Stojković: Država solidarnosti, a ne divljačko polje gde vlada agresija

1648510583134.png

Kandidatkinja koalicije "Moramo" za predsednicu Srbije Biljana Stojković izjavila je da želi državu solidarnosti i jednakosti, koja predstavlja zajednicu ljudi, a ne divljačko polje gde se ljudi mrze i gde vlada agresija.

Stojković je na završnoj konvenciji koalicije „Moramo“ istakla da je njena osnovna teza demontiranje partijske države.

Ona je naglasila da u državi ništa ne sme biti tajno i da će sve tajne ugovore otvoriti.

Stojković je istakla važnost lične odgovornosti, ali i ukazala da se ženska snaga ne razume dovoljno u Srbiji i pozvala žene da istupaju u javnoj sferi pokažu šta znaju i mogu.

Epidemiolog Zoran Radovanović najavio je Biljanu Stojković ocenivši da je ona ikona protestnih okupljanja, bilo da je reč o borbi protiv plagiranja doktorata ili u borbi za zdravu životnu sredinu u Podrinju.

"Nema je frižideru, ali je svuda gde je borba protiv nepravde", rekao je Radovanović.

1648510689323.png

On je istakao da se Stojković zalaže za modernu evropsku socijaldemokratiju, da nastupa sa osmehom, ali da se iza njenog osmeha krije čelična lejdi.

Veselinović: Zelen, održiv, solidaran i pametan grad

Prvi na listi koalicije "Moramo" na beogradskim izborima Dobrica Veselinović rekao je da više od 10 godina sanjaju "san o drugačijem gradu i drugačijoj Srbiji".

Kako je rekao, koalicija ima plan kako da Beograd postane "zelen, održiv, solidaran i pametan grad" i istakao da će otvoriti sve ugovore koje je potpisala sadašnja vlast i urediti gradski prevoz tako da se njime za 30 minuta stiže od kuće do posla, kao i da se obnove institucije.

Veselinović je poručio da se treba probuditi iz "dana mrmota" jer su na bilbordima ljudi koji su tu "već 30 godina" i da je za promenu potrebno 3. aprila glasati za njihovu listu i Biljanu Stojković.

"Glasajte za grad u kojem naša deca odrastaju srećna, uz srećne roditelje, grad u kojem želimo da ostanemo", poručio je Veselinović.

Njega je najavio advokat i nekadašnji poverenik za informacije od javnog značaja Rodoljub Šabić da je, kada se pojavila "žuta patka", opozicija bila pasivna i da je on bio oduševljen pojavljivanjem pokreta Ne davimo Beograd.

Kako je rekao, tada je mislio da opozicija treba da doprinosi promeni vlasti, ali da ne može sama i da joj je potrebno osveženje "pristojnih i novih ljudi", kao i da je bio srećan kada su takvi ljudi počeli da se pojavljuju.

On je istakao da koaliciju "Moramo", suprotno stereotipima u Srbiji, ne vode poglavice, već je čine kvalitetni ljudi, među kojima je uspeo da se istakne Dobrica Veselinović.

Zelenović: Subvecnije poljoprivrednicima i energetska efikasnost

Prvi na listi koalicije "Moramo" za parlament Nebojša Zelebović istakao je da su male lokalne borbe ujedinili u jednu veliku.

On je naglasio kako činjenica da za predsedničkog kandidata imaju Biljanu Stojković dokazuje da je "pobedila normalnost", a da su ljudi na listi spremni da nema završavanja poslova "preko veza" i da kažu "ne" tajnim dogovorima, već daju prednost javnim ugovorima.

Zelenović je istakao važnost poljoprivrede i najavio da će, ako postanu vlast, dati subvencije od 200 evra po hektru.

On je naglasio da je sada vreme za agrarnu reformu, a da je druga važna stvar energetika, posebno ušteda energije kroz energetsku efikasnost.

Ćuta: Investitori ne smeju narušavati zdravlje dece

Ekološki aktivista i lider Ekološkog ustnka Aleksandar Jovanović Ćuta poručio je da su investitori, bili oni Kinezi, Rusi ili Amerikanci dobrodošli, da slobodno mogu da razvijaju biznise, ali da ne smeju narušavati zdravlje dece.

On je ukazao da je sa građanima Zaječara i Slatine protestovao ispred kineske ambasade jer im kineski investitor otima zemlju i truje vodu, a država njihovo imanje procenjuje na šest dinara po kvadratnom metru.

Jovanović je građanima poručio da nisu sami, da će se boriti na svakom mestu, kao i da će aktivistička energija s ulice prvi put ući u Skupštinu Srbije.

"Hteli ste cirkus, imaćete cirkus", rekao je Jovanović.

Konvencija je održana u Domu omladine Beograda, gde je bina bila dekorosana biljkama, a na kraju su pušteni zeleni baloni.

Poruka
72.871
Ako načelnik nije na čelu GŠ, izvini.
Ja sve do sada mislio da jeste.

Ministarstvo.
Nakon konsultacija sa direktorom Vodovoda, naravno.
Ili beše ipak sa nekim drugim, možda načelnikom GŠ?

Pa nije bio Ponoš načelnik generalštaba u to vreme.

Poruka
72.871
Sto se tice Ponosa ovo zacrnjeno je kljucno. Vecina ovde misli da je on vlasnik hrvatskog pasosa tek tako - pukom cinjenicom da je rodjen na teritoriji nekadasnje jugosl. republike Hrvatske... a to nije istina

A čekaj; otkud uopšte da on poseduje hrvatski pasoš, pre svega?

Poruka
72.871
Hrvatsko drzavljanstvo (u situacijama kao sto je njegova) se TRAZI i dobija samo ako drzava Hrvatska odobri. Nema nikakvog automatizma niti se drzavljanstvo sadasnje drzave Hrvatske dobija time sto je neko rodjen u nekadasnjoj jugosl. republici Hrvatskoj (kako to preds. kandidat Ponos manipulativno obmanjuje) . Treba predati zahtev, napisati zbog cega se zeli hrvatsko drzavljanstvo, platiti, cekati odgovor, neki od ministara treba da potpise , posle se ponovo pise zahtev za izdavanje pasosa i licne karte...
Ponos je morao ZATRAZITI hrv. drzavljanstvo

Kakve gluposti ti pišeš. :lol: Je li ti uopšte znaš ijednog Srbina iz Krajine?

Poruka
72.871
Znam vise od *ijednog* Srbina iz Krajine.
Sta su gluposti u mom pisanju?

Objasni, deder, šta ti to tačno zamišljaš; da Republika Hrvatska nije odlučila da prizna državljanstvo SR Hrvatske i donela odluku da svi građani moraju iz početka aplicirati za sopstveno državljanstvo?

Poslednja izmena:

crnizmaj0

Aktivan član
Poruka
1.289
Tako je, mada ne bas *svi*.
I to mozes da procitas upravo u komentarima Srba iz Krajine na tekst u *Danasu* za koji sam ostavio link u poruci br. 107 na ovoj temi.
Citiracu ti par njih (da se ne mucis) -

• komentator
    04. februara 2022. u 12.49
    Srbi koji nisu proveli rat u Hrvatskoj (na teritoriji pod kontrolom hrvatskih vlasti) su nakon rata morali (ako to žele) tražiti priznavanje državljanstva (ne prijem u državljanstvo, nego priznavanje), kako bi dobili „domovnicu“ (nešto kao potvrdui hr. državljanstva), tako da nije baš tačno to što gospodin tvrdi. Nije tu bilo nikakvog automatizma, a nisu svi koji su tražili ni dobili, kao npr. ja, uz objašnjenje iz MUP-a HR da matične knjige iz MZ u kojoj sam zaveden nisu vraćene od strane vlasti SAO Krajine nakon rata

• Koja
      04. februara 2022. u 09.22
      I moja majka je rodjena tamo ali ga nema,jer ga nije ni tražila. Dakle tražio si državljanstvo.

• Aca
        04. februara 2022. u 14.18
        I ja sam iz Knina, ali sam na MOJ ZAHTEV zatražio i dobio državljanstvo Hrvatske!!!
        Zašto sam to uradio?
        Zato da se ne zatre trag (broj) Srbima u Hrvatskoj!!!
        Dakle, tzv.general Ponoš je morao ZATRAŽITI hrvatsko državljanstvo!!!

Nadam se da si sad nesto shvatio - nesto sto preds. kandidat Ponos ne zeli da vecina biraca shvati

Poslednja izmena:
Poruka
72.871
Tako je, mada ne bas *svi*.
I to mozes da procitas upravo u komentarima Srba iz Krajine na tekst u *Danasu* za koji sam ostavio link u poruci br. 107 na ovoj temi.
Citiracu ti par njih (da se ne mucis) -

• komentator
    04. februara 2022. u 12.49
    Srbi koji nisu proveli rat u Hrvatskoj (na teritoriji pod kontrolom hrvatskih vlasti) su nakon rata morali (ako to žele) tražiti priznavanje državljanstva (ne prijem u državljanstvo, nego priznavanje), kako bi dobili „domovnicu“ (nešto kao potvrdui hr. državljanstva), tako da nije baš tačno to što gospodin tvrdi. Nije tu bilo nikakvog automatizma, a nisu svi koji su tražili ni dobili, kao npr. ja, uz objašnjenje iz MUP-a HR da matične knjige iz MZ u kojoj sam zaveden nisu vraćene od strane vlasti SAO Krajine nakon rata

• Koja
      04. februara 2022. u 09.22
      I moja majka je rodjena tamo ali ga nema,jer ga nije ni tražila. Dakle tražio si državljanstvo.

• Aca
        04. februara 2022. u 14.18
        I ja sam iz Knina, ali sam na MOJ ZAHTEV zatražio i dobio državljanstvo Hrvatske!!!
        Zašto sam to uradio?
        Zato da se ne zatre trag (broj) Srbima u Hrvatskoj!!!
        Dakle, tzv.general Ponoš je morao ZATRAŽITI hrvatsko državljanstvo!!!

Nadam se da si sad nesto shvatio - nesto sto preds. kandidat Ponos ne zeli da vecina biraca shvati

Gluposti. Ja znam na stotine Srba ih Hrvatske, uključiv i u familiji. Ti bi mogao da se ne informišeš o ovakvim stvarima da anonimnih komentara na internetu. Još čak tvrdiš da na osnovu toga znaš bolje od samih Srba iz Hrvatske...

Izdaje se potvrda; ako su se prethodno odrekli državljanstva SR Hrvatske i zamenili ga nekim drugim SFRJ državljanstvom (u Jugoslaviji nije postojalo dvojno državljanstvo) onda treba aplicirati za sticanje hrvatskog, iz kojeg je prethodno bilo ispisa na osnovu zahteva.

Poslednja izmena:

crnizmaj0

Aktivan član
Poruka
1.289
Ne informisem se SAMO na osnovu anonimnih komentara (mada i njima nista ne fali ako su logicni) - isto sam cuo i u gostovanju uzivo od jedne poznate polit. licnosti (koje trenutno ne mogu da se setim jer gledam previse tih politikanata sa previse informacija...ali to je sigurno izjavio i to nedavno - ne principijelno vec bas konkretno u vezi Ponosa i njegove kandidature... a ta licnost nije sa rezimske strane. Ako bih se bas napregnuo verovatno bih se i setio ko je izjavio - nisam upamtio jer nisam mislio da cu sa nekim morati da se preganjam oko takve trivijalnosti). To me je i podstaklo da kasnije malo proguglam i da onda nadjem i komentare ovih Krajisnika koje sam iznad citirao.
Tako da je za Ponosa to ipak tacno - da je trazio naknadno hrv. drzavljanstvo. Mozemo i da se kladimo ti i ja ako hoces - smisli nacin da direktno pitamo Ponosa u formi pitanja na koje mora da nedvosmisleno odgovori - *Da li je trazio hrv. drzavljanstvo u pisanoj formi ili nije*?
Vrlo je signifikantno i *neceprkanje* po ovoj temi od strane *nase* (opozicione) strane sto je takodje solidan indikator sta je ovde istina.

Poslednja izmena:

комшија

Stara legenda
Poruka
76.881
Снимак из 2013. Професорка Биљана Стојковић учествовала је у (одличној) емисији Peščanika са темом о секуларним вредностима друштва:

комшија

Stara legenda
Poruka
76.881

1649033552847.png

Stojković (MORAMO) za Danas: Uspeli smo da izvučemo veliki broj mladih ljudi na izbore

Stojković (MORAMO) za Danas: Uspeli smo da izvučemo veliki broj mladih ljudi na izbore 1

03.04.2022. 22:34

Koalicija Moramo koju čine Ne davimo Beograd, Akcija, Ekološki ustanak i brojne druge lokalne organizacije, dočekuju rezultate izbora u KC Grad u Beogradu.

„Prema nasoj proceni, četiri miliona građana je izašlo na izbore. Zašto ćutiš RIK, je li frka? Branićemo svaki glas, rekao je Aleksandar Jovanović Ćuta u izbornom štabu koalicije Moramo.

Istu poruku poslali su nosilac liste na republičkin izborima Nebojša Zelenović i kandidtkinja za predsednicu, Biljana Stojković.

Stojković kaže za Danas da je velika izlaznost na izborima, uprkos opstrukcijama uoči i tokom izbornog dana, dokaz da je opozicija, odnosno koalicija koju predstavlja, uspela da na birališta izvuče veliki broj mladih ljudi koji su do sada ignorisali izborni proces.

Komentarišući ograđivanje sedišta RIK policijskim snagama, odnosno odgovarajući na pitanje da li koalicija Moramo ima plan za reakciju na eventualnu krađu izbora od strane vlasti, Stojković je rekla da je situacija neizvesna i nepredvidiva i da su u toku konsultacije o tome koji će koraci biti preduzeti.

Biljana Đorđević iz Ne davimo Beograd rekla je da će ovo će biti duga noć, kao i da je koalicija Moramo već „pobedila“.

Činjenice o izbornim neregularnostima, odnosno okruživanje RIK policijom i saopštenje da se, uprkos uobičajnoj praksi, neće oglašavati do sutra, u izbornom štabu Moramo izazvala je burne reakcije koje ukazuju na njihova očekivanja da izborni rezultat ide u prilog opoziciji, odnosno da altuelni režim SNS nije očekivao ovoliku izlasnost a samim tim i sopstveno slabljenje.

Svi čelnici ove koalicije, koja učestvuje na izborima na svim nvoima, predsedničkim, parlamentarnim i beogradskim, okupili su se na ovom mestu zajedno sa aktivistima, novinarima i građanima.

Glasanje i dalje traje, koliko zbog povećane izlaznosti jer građani žele promene, toliko i zbog opstrukcije i namernog usporavanja glasanja od strane režima, s obzirom na očiglednost trenda njihove smene.

Robert Kozma iz Ne davimo Beograd rekao je u izbornom štabu koalicije MORAMO da će kontrolori ove koalicije učiniti sve kako bi sačuvali svaki glas i omogućili svima da ostvare glasačko pravo.

Takođe, ukazao je na niz nepravilnosti tokom procesa glasanja, od nasilja fizičkog i verbalnog do duplih briračkih spiskova i pokušaja potkupljivanja birača, o čemu je Danas izveštavao tokom dana.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.