После диверзије од стране Ђиласа, професорка Биљана Стојковић једини је заједнички кандидат свих оних који су права опозиција десничарском режиму

crnizmaj0

Aktivan član
Poruka
1.289
Поента приче је да је збирно име за људе са Француским држављанством - француз, а када неко за људе из Србије каже "Србијанци", то се схвата као увреда.
Имате ли неки други предлог како назвати збирно више људи који не припадају истој нацији али су држављани Србије ?
Nema potrebe za drugim (adekvatnijim) nazivom - takve ljude i treba zvati bas *Srbijanci* kako je i predlozeno jos od vremena Vuka Karadzica. Za taj *tehnicki* (administrativni) naziv je nevazno da li je neko etnicki Madjar, Albanac ili Srbin - bitno je samo da je *iz Srbije* tj. stanovnik Srbije kao drzave.
I ne vidim zasto bih se vredjao zbog toga sto sam i ja kao Sbin isto Srbijanac kao i neki Madjar Ferenc iz Sente ili Nedzad iz N. Pazara - svi smo stanovnici ISTE drzave Srbije i, samim tim, Srbijanci... (iz cega NE PROIZILAZI da smo iste nacionalnosti)
Ne znam cemu uopste, po stoti put, besmisleno raspravljanje o tome kad je ovo tehnicko resenje bez ikakve mane...
Sem za kompleksase koji misle da su pametniji od pomenutog Vuka Karadzica

Poslednja izmena:

ves.bole

Iskusan
Poruka
5.280
Da počnemo od toga što se ne kaže svo, nego sve vreme, ali to po strani.
Da završimo sa tim:
Pravilno je "svo" a ne "sve".
Da bi "sve" bilo pravilno, moralo bi da bude množina (sve lopte, sve devojčice).
Ti se slobodno drži Klajna (ako uopšte znaš ko je to).

Araon

Veoma poznat
Poruka
10.711
Da završimo sa tim:
Pravilno je "svo" a ne "sve".
Da bi "sve" bilo pravilno, moralo bi da bude množina (sve lopte, sve devojčice).
Ti se slobodno drži Klajna (ako uopšte znaš ko je to).

Ok, možemo još jedan krug.

Pridev i zamenica sav u srednjem rodu glasi sve.
Menja se po zameničkoj promeni: sve-svega-svemu-sve-svim-svemu u jednini i sva-svih-svima-svih-svima-svima u množini.
Ovo e u sve je ostatak iz davnih vremena kad je zamenica sve imala oblik vse. Iza mekog s nije moglo doći o nego e. Kad smo metatezom od vs dobili sv nije bilo razloga (glasovnih) da se čuva e. Iako je oblik svo veoma čest u govornom jeziku norma ga ne prihvata.

Ovo ću početi i da naplaćujem, ovo je već edukacija i obrazovanje.

crnizmaj0

Aktivan član
Poruka
1.289
A, šta je istina?

Hrvatsko drzavljanstvo (u situacijama kao sto je njegova) se TRAZI i dobija samo ako drzava Hrvatska odobri. Nema nikakvog automatizma niti se drzavljanstvo sadasnje drzave Hrvatske dobija time sto je neko rodjen u nekadasnjoj jugosl. republici Hrvatskoj (kako to preds. kandidat Ponos manipulativno obmanjuje) . Treba predati zahtev, napisati zbog cega se zeli hrvatsko drzavljanstvo, platiti, cekati odgovor, neki od ministara treba da potpise , posle se ponovo pise zahtev za izdavanje pasosa i licne karte...
Ponos je morao ZATRAZITI hrv. drzavljanstvo

Poslednja izmena:

Araon

Veoma poznat
Poruka
10.711
Hebo te Klajn, koji sa logikom ima veze koliko i moj papagaj. :dash:
Nije zamenica nego pridev.
btw, pozdravili te iz zeleneučionice.com.

Ok, standardno, neko ti ukaže na grešku ili propust, ali ne, ti znaš bolje. Internet je besmislen prosto za bilo kakvu diskusiju.

Hrvatsko drzavljanstvo (u situacijama kao sto je njegova) se TRAZI i dobija samo ako drzava Hrvatska odobri. Nema nikakvog automatizma niti se drzavljanstvo sadasnje drzave Hrvatske dobija time sto je neko rodjen u nekadasnjoj jugosl. republici Hrvatskoj (kako to preds. kandidat Ponos manipulativno obmanjuje) . Treba predati zahtev, napisati zbog cega se zeli hrvatsko drzavljanstvo, platiti, cekati odgovor, neki od ministara treba da potpise , posle se ponovo pise zahtev za izdavanje pasosa i licne karte...
Ponos je morao ZATRAZITI hrv. drzavljanstvo

Zašto neko ne bi imao državljanstvo zemlje u kojoj je rođen i koja je trenutno u EU, znači omogućava ti šta god poželiš?

crnizmaj0

Aktivan član
Poruka
1.289
*Kandidat ujedinjene opozicije za predsednika Srbije Zdravko Ponoš izjavio je da hrvatsko državljanstvo nije nešto što su on i stotine hiljada Srba rođenih u Hrvatskoj trebali da traže već, kako je naveo, jednostavno imaju po svom rođenju.

„Ja sam Srbin iz Krajine, rođen sam u Kninu. Proveo sam detinjstvo i odrastao u selu Golubić pored Knina... . Za sve nas, nekoliko stotina hiljada Srba rođenih u Hrvatskoj, hrvatsko državljanstvo nije nešto što smo mi trebali da tražimo već nešto što jednostavno imamo po svom rođenju“, naveo je Ponoš za današnje izdanje lista Nova.
*
(https://www.danas.rs/vesti/politika...jine-hrvatsko-drzavljanstvo-imam-po-rodjenju/)

Kako vidimo preds. kandidat Ponos je izjavio ovako nesto sto je potpuna laž. Radi se o tome da neko ko zeli da bude predsednik Srbije NE SME DA LAZE... I u tome je problem a ne da li sme ili ne da ima jos neko drzavljanstvo...Nemoj meni te zamene teza. Kao sto prezirem SNS-ovsku manipulativnost ovu sa tzv. druge strane prezirem 3 X VISE... jer oni treba da budu nova (bolja) vlast. Zasto bih jedne prevarante menjao drugim prevarantima?
A, kao sto vidimo, on eto, sad zeli da bude predsednik u Srbiji a ne *u zemlji u kojoj je rodjen* i cije je drzavljanstvo MORAO PONOVO DA TRAZI (iako laze, i to u kampanji, da nije morao).
Imam i ja (kao birac ciji glas on trazi da bi postao predsednik Srbije) neke zelje. Zelim da mi predsednik bude stabilna licnost cvrstog karaktera a ne neki kolebljivac koji u jednom trenutku zeli pasos zemlje *koja je trenutno u EU* posto mu to omogucava *sta god pozeli* a, nekoliko godina kasnije, zeli da bude predsednik Srbije iako ona nije u EU sto bi znacilo da ne omogucava *sta god pozelimo*.
Drugim recima, zelim predsednika ciji se zivot ne svodi na jurenje za *jarcem pecenim* vec ima neke ozbiljnije vrednosti kao pokretace (dobrobit zajednice npr.)

Araon

Veoma poznat
Poruka
10.711
*Kandidat ujedinjene opozicije za predsednika Srbije Zdravko Ponoš izjavio je da hrvatsko državljanstvo nije nešto što su on i stotine hiljada Srba rođenih u Hrvatskoj trebali da traže već, kako je naveo, jednostavno imaju po svom rođenju.

„Ja sam Srbin iz Krajine, rođen sam u Kninu. Proveo sam detinjstvo i odrastao u selu Golubić pored Knina... . Za sve nas, nekoliko stotina hiljada Srba rođenih u Hrvatskoj, hrvatsko državljanstvo nije nešto što smo mi trebali da tražimo već nešto što jednostavno imamo po svom rođenju“, naveo je Ponoš za današnje izdanje lista Nova.
*
(https://www.danas.rs/vesti/politika...jine-hrvatsko-drzavljanstvo-imam-po-rodjenju/)

Kako vidimo preds. kandidat Ponos je izjavio ovako nesto sto je potpuna laž. Radi se o tome da neko ko zeli da bude predsednik Srbije NE SME DA LAZE... I u tome je problem a ne da li sme ili ne da ima jos neko drzavljanstvo...Nemoj meni te zamene teza. Kao sto prezirem SNS-ovsku manipulativnost ovu sa tzv. druge strane prezirem 3 X VISE... jer oni treba da budu nova (bolja) vlast. Zasto bih jedne prevarante menjao drugim prevarantima?
A, kao sto vidimo, on eto, sad zeli da bude predsednik u Srbiji a ne *u zemlji u kojoj je rodjen* i cije je drzavljanstvo MORAO PONOVO DA TRAZI (iako laze, i to u kampanji, da nije morao).
Imam i ja (kao birac ciji glas on trazi da bi postao predsednik Srbije) neke zelje. Zelim da mi predsednik bude stabilna licnost cvrstog karaktera a ne neki kolebljivac koji u jednom trenutku zeli pasos zemlje *koja je trenutno u EU* posto mu to omogucava *sta god pozeli* a, nekoliko godina kasnije, zeli da bude predsednik Srbije iako ona nije u EU sto bi znacilo da ne omogucava *sta god pozelimo*.
Drugim recima, zelim predsednika ciji se zivot ne svodi na jurenje za *jarcem pecenim* vec ima neke ozbiljnije vrednosti kao pokretace (dobrobit zajednice npr.)

Ok, poštujem, a ko je onda tvoj kandidat, pošto ti kažeš da predsednik Srbije ne sme da laže, a svaki laže čim zine?

комшија

Stara legenda
Poruka
76.882
1648243066321.png

Stojković: Razumemo probleme građana jer smo potekli sa ulice

Kandidatkinja za predsednicu Srbije koalicije Moramo Biljana Stojković izjavila je da razume probleme građana jer je "potekla sa ulice".

Stojković: Razumemo probleme građana jer smo potekli sa ulice

23.03.2022.

"Vrlo neposredno, direktno, mi sami imamo sve te iste probleme", navela je Stojković, a saopštila je koalicija.

Ona je naglasila da je koalicija "Moramo" spremna da probleme, zbog kojih je bila na ulici, ulaskom u sistem rešava, a i da ih sprečava.

Ona će na predsedničkim izborima biti pod rednim brojem 2.

Hix

Poznat
Poruka
8.678

bas kao

Veoma poznat
Poruka
12.870
Biljana Stojković | Recite Al Jazeeri

комшија

PRVO NAS VREDJAS SA SRBIJANCI, PA PLJUJES PREKODRINCE, ALI SA ALDZAZIROM MISLIS DA SI NAM POPIO PAMET, HA?
koga god ti podrzavas, taj nema sanse, badava arcis net,

опозиција десничарском режиму

ali podrzavam da vi s leva uzmete glasove voolini, jul je kul, dacicu i koga tu jos ima od mirinih pulena

nama zadrtim desnicarima tesko da mozete da uzmete i 1 glas

комшија

Stara legenda
Poruka
76.882

1648267743324.png

Stojković (Moramo): Srbija mora najkraćim putem u Evropsku uniju

1648111729-Beta-x8g2jloqn4-750x500.jpg

Kandidatkinja koalicije Moramo za predsednika Srbije Biljana Stojković poručila je da je najvažnija i najistaknutija proklamacija te koalicije da Srbija mora najkraćim putem u Evropsku uniju (EU).

Stojković je za današnju Politiku ocenila da je licemerno što „odlazeći predsednik“ koristi rat u Ukrajini za nametanje straha i panike kod naroda, kako bi se narod ujedinio oko jednog barjaka i jednog, aktuelnog vođe.

Sigurna sam da će građani ovog puta glasati i glavom i plućima, rekla je Stojković.

Povećana raznolikost političke ponude sa ove opozicione strane može da motiviše veći broj građana da 3. aprila izađu na glasanje i time obezbede smenu dosadašnje vlasti u Srbiji, ocenila je ona.

crnizmaj0

Aktivan član
Poruka
1.289
ko je onda tvoj kandidat, pošto ti kažeš da predsednik Srbije ne sme da laže, a svaki laže čim zine?
Da je ostao Skoro glasao bih za njega posto je on kao nezaposleni novinar najslicniji proseku naseg bauljajuceg naroda...
Posto njega nece biti onda mogu za bilo kog *indijanca* sa listica (sem Vucica) - cisto da me ne grize savest da nisam pokusao da sprecim diktatora da pobedi u I krugu... recimo za Branku *Saturn* posto je i ona kao *vracara* slicna narodu ciji bi da bude predsednik.
Ali, ako bi cudom doslo do II kruga a onda nasuprot diktatora da bude NATO Ponos bio bih u ozbiljnom unutrasnjem konfliktu (verovatno bi prezir prema Vucicu ipak nadjacao gadjenje prema laznom generalu)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.