prvepruge
Iskusan
- Poruka
- 6.607
S' vremena na vreme mi dijsaporci potegnemo put otadzbine, neki cesce ( gastosi iz evropskih drzava), neki bas svake godine ( mi sa druge strane zemljine kugle).
Meni i mojoj boljoj polovini se eto desio taj put u ovom mesecu (hajde da za Uskrs budemo sa nasima, mozda zadnji put u zivotu). Bili smo sa porodicama iz kojih smo potekli, bar onim ljudima koji su jos pretekli, sa prijateljima, malo smo lutali po rodnim nam gradovima i po Srbiji te pokupili mnoge utiske o danasnjoj Srbiji.
Generalno, bolje se zivi, veci je standard ma sta pricali/pisali blokaderosi po ovom forumu ili na drugim mestima. Ljudi voze bolje automobile, imaju vece plate (bez obzira na skupocu), odlaze na izlete u inostranstvo o praznicima i letovanja na daleke destinacije (tako da nisam mogao uskladiti vidjenje sa nekim ljudima koji su u vreme mog boravka otisli ili u Napulj, Lisabon ili na Azorska ostrva), kupuju se stanovi po BGD ili kuce podno Fruske/Kosmaja, deca salju na skolovanje po mrskoj EU.
Beograd izgleda poprilicno zapusteno, fasade su uglavnom ruinirane, iskrabane do besvesti besmislenim navijackim grafitima ili politickim porukama, na sve strane smece ( najupecatljiviji su mi bili mladici koji bace prazne konzerve pica tamo gde se zateknu, bez pokusaja da odu do kante za smece), rupe na kolovozu, trotoarima u kojima 'ladno slomis ili tocak od kola ili uganes nogu. Zgrade iz socijalistickog doba na NBGD (i ostalim delovima grada verujem) su u ocaj stanju, zapustene fasade, prastara i raspala stolarija, prljavi ulazi, liftovi u krs stanju koji cesto i ne rade. Po ulicama, na parkinzima i cesto na travnjacima gomila nabacanih automobila koji se danima (danima? mesecima bre) ne micu sa tesko osvojenih mesta (pravio sam krugove i krugove oko blokova dok ne ubodem mesto gde ostavljah rentani automobil).
No, postoje i malo bolji delovi grada, ma sta blokaderosi k.e.njali, hajde da preskocim burzujska naselja na Topciderskom brdu, koji Beograd ipak malo dizu, daju mu neki savremeniji i uredjeniji izgled i izdizu se iz opsteg rasula i prljavstine.
Medju blokaderosima omrazeni B.N.V. deluje uredjeno i odrzavano, bar onaj deo koji je zavrsen, nema haosa oko parkiranja. Airport city deluje drugacje od okoline (pogotovo blokica 63-64 ili vec koji su tamo oko Immo centra), bih tamo nekim poslom, uredjen sistem satnovanja i kancelarijskog prostora, ljudi koji se tamo krecu su mladji i ocito urbaniji od recimo onih koji se krecu po susednim blovima.
Itd.
A mogu i da pisem o ljudima koji su nadrndani, o gomili strane radne snage, neljubaznim sluzbenicima, ljudima bez empatije, bahatim vozacima i jos bahatijoj omladini... bez obzira sto sam naleteo i na gomilu noramalnih i pristojnih ljudi. Jer ljudi ipak cine grad, bez obzira na stanje zgrada i ulica.
Meni i mojoj boljoj polovini se eto desio taj put u ovom mesecu (hajde da za Uskrs budemo sa nasima, mozda zadnji put u zivotu). Bili smo sa porodicama iz kojih smo potekli, bar onim ljudima koji su jos pretekli, sa prijateljima, malo smo lutali po rodnim nam gradovima i po Srbiji te pokupili mnoge utiske o danasnjoj Srbiji.
Generalno, bolje se zivi, veci je standard ma sta pricali/pisali blokaderosi po ovom forumu ili na drugim mestima. Ljudi voze bolje automobile, imaju vece plate (bez obzira na skupocu), odlaze na izlete u inostranstvo o praznicima i letovanja na daleke destinacije (tako da nisam mogao uskladiti vidjenje sa nekim ljudima koji su u vreme mog boravka otisli ili u Napulj, Lisabon ili na Azorska ostrva), kupuju se stanovi po BGD ili kuce podno Fruske/Kosmaja, deca salju na skolovanje po mrskoj EU.
Beograd izgleda poprilicno zapusteno, fasade su uglavnom ruinirane, iskrabane do besvesti besmislenim navijackim grafitima ili politickim porukama, na sve strane smece ( najupecatljiviji su mi bili mladici koji bace prazne konzerve pica tamo gde se zateknu, bez pokusaja da odu do kante za smece), rupe na kolovozu, trotoarima u kojima 'ladno slomis ili tocak od kola ili uganes nogu. Zgrade iz socijalistickog doba na NBGD (i ostalim delovima grada verujem) su u ocaj stanju, zapustene fasade, prastara i raspala stolarija, prljavi ulazi, liftovi u krs stanju koji cesto i ne rade. Po ulicama, na parkinzima i cesto na travnjacima gomila nabacanih automobila koji se danima (danima? mesecima bre) ne micu sa tesko osvojenih mesta (pravio sam krugove i krugove oko blokova dok ne ubodem mesto gde ostavljah rentani automobil).
No, postoje i malo bolji delovi grada, ma sta blokaderosi k.e.njali, hajde da preskocim burzujska naselja na Topciderskom brdu, koji Beograd ipak malo dizu, daju mu neki savremeniji i uredjeniji izgled i izdizu se iz opsteg rasula i prljavstine.
Medju blokaderosima omrazeni B.N.V. deluje uredjeno i odrzavano, bar onaj deo koji je zavrsen, nema haosa oko parkiranja. Airport city deluje drugacje od okoline (pogotovo blokica 63-64 ili vec koji su tamo oko Immo centra), bih tamo nekim poslom, uredjen sistem satnovanja i kancelarijskog prostora, ljudi koji se tamo krecu su mladji i ocito urbaniji od recimo onih koji se krecu po susednim blovima.
Itd.
A mogu i da pisem o ljudima koji su nadrndani, o gomili strane radne snage, neljubaznim sluzbenicima, ljudima bez empatije, bahatim vozacima i jos bahatijoj omladini... bez obzira sto sam naleteo i na gomilu noramalnih i pristojnih ljudi. Jer ljudi ipak cine grad, bez obzira na stanje zgrada i ulica.