Poslanik Dejan Bulatović osniva novu političku organizaciju

Pogledajte prilog 1289906
327793522_515692314023881_5803855579083752797_n.jpg

Pogledajte prilog 1289909
328097735_929527341761269_504691414810892817_n.jpg
Ogladneh od ove slike.Koja je kafana u pitanju?Kakva je klopa?Lep enterijer...
 

Bulatović za Nova.rs: Nisam se „prodao“ Vučiću, vreme će pokazati ko jeste


1675181520160.png


Tvrdnja da sam se „prodao Vučiću“ nije istinita, a vreme će pokazati da li se neko drugi prodao. Uvek će biti pojedinaca kojima svi smetaju i nikad im niko ne odgovara, kaže u razgovoru za naš portal Dejan Bulatović, predsednik novoosnovanog Saveza socijaldemokrata, narodni poslanik i bivši potpredsednik Stranke slobode i pravde.

Osnovali ste Savez socijaldemokrata. Da li je reč o stranci ili o pokretu i koliko vam je trebalo da prikupite potpise za osnivanje?

Reč je o pokretu. Odmah na početku smo raspolagali sa mnogo više potpisa od onog broja koji je potreban za osnivanje. Da su se potpisali svi ljudi koji su odmah spremni da daju svoju podršku, ne bismo imali dovoljno mesta na papiru. Sledeća faza je svakako osnivanje političke partije, što planiram da se dogodi u maju ove godine. U međuvremenu, bavićemo se osnivanjem povereništva širom Srbije, koja će prerasti u odbore. Ti odbori će se, između ostalog, baviti i prikupljanjem potpisa za osnivanje stranke. Za to je potrebno 10.000 potpisa. Uveren sam da ćemo mi skupiti daleko više od tog broja.

Mnogi su vam zamerali sastanke sa ministrima od kada ste izašli iz SSP-a, a pojedini tvrde da ste se „prodali Vučiću“. Kako to komentarišete?

Sastanke koje sam imao, ali i koje ću imati sa ministrima Vlade Republike Srbije, inicirao sam sa stanovišta ozbiljnosti i prihvatanja odgovornosti kao narodni poslanik. Obilazeći sela širom cele Srbije i razgovarajući sa domaćinima i poljoprivrednicima, uvek sam isticao da će Parlament biti njihov drugi dom i da ću se kao narodni poslanik zalagati za njihova prava i ispunjenje njihovih zahteva. U domu Narodne Skupštine mora da se čuje njihov glas, kako bi poljoprivreda i sela ponovo oživela. Iz tog razloga se i sastajem sa ministrima, tražeći da se rešavaju nagomilani problemi građana koji mi se obraćaju. To je isključivo jedini razlog tih sastanaka, da se u okviru sistema institucija rešavaju problemi. Tvrdnja da sam se „prodao Vučiću“ nije istinita, a vreme će pokazati da li se neko drugi prodao. Uvek će biti pojedinaca kojima svi smetaju i nikad im niko ne odgovara. Sa svojom organizacijom se spremam za moguće izbore, koji će biti ove godine i narod će na tim izborima odlučiti kojoj opoziciji će dati glas. Za razliku od drugih političara, ja nikada nisam činio vlast. Veoma ćete biti iznenađeni mnogim udruženjima poljoprivrednika i drugim organizacijama koje će me podržati na tim izborima. Moj slogan će biti „Ne dam poljoprivrednika“.


Bulatović o tome zašto se kao poslanik SSP nije viđao sa naprednjacima, a sad to čini


Politika
13. jan 2023

Dejan Bulatović

Dejan Bulatović: Izašao sam iz SSP zbog Marinike Tepić



Među prvima ste osnovali zelenu stranku u Srbiji. Zatim ste sa tadašnjim predsednikom PSG-a Sašom Jankovićem napravili „Srbiju 381“, ali ni to nije potrajalo. Na mesto potpredsednika SSP-a ste dali ostavku, kako ste rekli, zbog Marinike Tepić. Kakvim ljudima ste se sada okružili?

I kada sam pravio Zelenu ekološku partiju – ZEP Zeleni, koja je bila deo saveza „Građanski blok 381“, ali i kada smo od te stranke napravili Stranku slobode i pravde, sa mnom su bili ljudi koji i danas čine ovu novu političku priču. Neki od njih su i Mithat Nokić i Mirko Brajušković, koji su kao članovi Predsedništva napustili Stranku slobode i pravde kad i ja. Pored njih, ima još ljudi koji su uz mene od samog početka, ali isto tako je i važno da naglasim da će u Savezu socijaldemokrata biti puno novih lica koji se do sada nisu bavili politikom i koji potpuno iskreno ulaze u ovu priču.

Pojedinci komentarišu da logotip vaše nove organizacije podseća na amblem SNS-a, pa i Srpske liste. Da li je to slučajnost?

Zaista ne mogu da verujem da neko na bilo koji način može da poveže logotip Saveza socijaldemokrata sa logotipom bilo koje druge političke organizacije. Ja tu ne vidim nikakvu sličnost i potpuno je neverovatno da se iko na takav način bavi ovom temom, jer potpuno spada u domen teorija zavera. Ja sam ozbiljan političar i ne komentarišem teorije zavere. Samo ime „Savez socijaldemokrata“ govori o tome koliko smo udaljeni ideološki od vladajuće stranke i apsolutno smatram zlonamernim takvu vrstu poređenja. To je krajnji apsurd i potpuno besmisleno.
 
Ko je Dejan Bulatović i zašto je bitan?
Narodni poslanik Dejan Bulatović jedan je od retkih autentičnih predstavnika srbijanske oporbe iz devedesetih koji je i danas aktivan političar. A sada je bitan jer time što raskrinkava lažnu opozicionarku Mariniku Tepić, Bulatović implicitno raskrinkava glavnog 'trojanca' Dragana Đilasa bez koga bi vaš režim odveć bio prošlost!

1675596285838.png

https://www.slobodnaevropa.org/a/dokument-eu-srbija-rusija-vucic/31887102.html
 

Back
Top