Poslanici vlasti najavili podršku povećanju TV pretplate

toz972

Poznat
Poruka
8.371
Poslanici vlasti najavili podršku povećanju TV pretplate
Poslanici vladajuće većine najavili su podršku poskupljenju pretplate za medijski javni servis Srbije za 35 dinara, dok je deo opozicije protiv jer program ne odgovara potrebama građana, a negodovali su i zato što se pretplata i dalje plaća kroz račun za struju.

https://www.021.rs/story/Info/Srbij...-najavili-podrsku-povecanju-TV-pretplate.html
tv_daljinski2_pxb.jpg

Pretplata za javni servis je 220 dinara, a posle poskupljenja do kog će doći ako predlog usvoji Skupština Srbije iznosiće 255 dinara.

Šefica poslaničke grupe Stranke moderne Srbije Tatjana Macura rekla je da se ta stranka oštro protivi povećanju takse za javni medijski servis jer RTS i RTV ne odgovaraju potrebama građana i ne rade ono što je u opisu njihovog posla.

"Mislimo da bez obzira što je malo povećanje i što možda neće mnogo opteretiti budžet građana, jednostavno nije opravdano", rekla je Macura.

S obzirom da se pretplata plaća u sklopu računa za struju, poslanik Srpske radikalne stranke (SRS) Milorad Mirčić pitao je dokle će ljudi u Srbiji kada uključe ringlu ili rernu da plaćaju TV pretplatu za televiziju i radio javnog servisa, dok je samostalni poslanik Milorad Ševarlić rekao da i "stoka figurativno plaća TV pretplatu jer i u štalama postoji brojilo za struju".

"Sve štale koje imaju brojilo, čak iako nema stoke u njima, moraju da plaćaju TV pretplatu. Sva brojila koja se nalaze na banderama i služe kao pogonska energija za pokretanje pumpi i za navodnjavanje u povrtnjacima, voćnjacima i drugim obradivim površinama plaćaju TV pretplatu svih 12 meseci iako su ta brojila praktično u funkciji najviše četiri meseca u toku godine", rekao je Ševarlić.

Mirčić je kazao da je bilo razumljivo u jednom periodu plaćati preko računa za struju TV pretplatu kada je bila ekonomska kriza, odnosno kada je bilo dovedeno u pitanje funkcionisanje javnih servisa, ali da bi to sada trebalo prekinuti.

"Više smo puta slušali u proteklim godinama da smo izašli iz ekonomske krize čak se išlo u nekim tvrdnjama da smo ušli u zlatno doba. Mislim da bi sada trebalo razmišljati", rekao je Mirčić.

Poslanik Socijaldemokratske partije Srbije (SDPS) Branimir Jovanović rekao je da je "povećanje takse nepopularan predlog, ali neophodan".

On je istakao da je osnovni zadatak javnog sevisa da promoviše ravnopravnost i jednakost svih građana, da emituje program određenog kulturno-umetničkog sadržaja, dokumentarne emisije, kvalitetan program za decu i program edukativnog karaktera, koji nisu atraktivni za oglašivače.

Jednostavno komercijalne televizije vode se zakonima tržišta i rukovode se profitom i ovo je jedan od načina da osnaživanjem javnog servisa ulažemo, zapravo, u ovakvu jednu oblast koja se tiče pre svega kulture. Dakle moramo da shvatimo da su kvalitet programa i njegova dostupnost ključni faktori koji opravdavaju finansiranje javnog servisa", rekao je Jovanović.

Poslanica Socijalističke partije Srbije (SPS) Stefana Miladinović izjavila je da se svuda naplaćuje taksa samo da je metodologija naplate različita. Ona je rekla da dokumentarni program RTS u poslednje vreme ima više prostora u ukupnom sadržaju i pohvalila RTS Digital kanal namenjen pre svega kulturi i obrazovanju.

Poslanica Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandra Tomić ukazala je da je pre tri, četiri godine iz budžeta izdvajano četiri milijarde dinara, a da je sada tri milijarde i 150 miliona dinara. Ona je kazala da bi trebalo da izađu na tržište i pokažu da zaista rade u interesu svih građana Srbije jer taksu plaćaju svi građani Srbije.

Sednica Skupštine Srbije na kojoj treba da se usvoji ovaj predlog nastavlja se u ponedeljak.

Zar SNS kada je dolazio na vlast nije obećao da će se ukinuti pretplata za RTS i RTV? Ode povećanje plata i penzija na povećanje cena struje i pretplate za TV.
 
Vučić: Biće ukinuta TV pretplata
Televizijska pretplata će, kao što sam i obećao građanima Srbije, biti ukinuta, rekao poptredsednik Vlade Aleksandar Vučić. To je naša obaveza od koje nećemo odustati, ističe Vučić.
ČETVRTAK, 23. MAJ 2013, 13:32 -> 14:05

Prvi protpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će televizijska pretplata biti ukinuta.

"Televizijska pretplata, kao što sam i obećao građanima Srbije, biće ukinuta, jer ja ne pripadam onom tipu ljudi koji je 12 godina obmanjivao građane Srbije i bavio se samo marketinškim trikovima. To je naša obaveza od koje nećemo odustati", napisao je Vučić na Tviteru.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/1329284/vucic-bice-ukinuta-tv-pretplata-.html
 
Ђубрета !!! Прво поскупели СТРУЈУ сада ће ТВ ПРЕТПЛАТУ - па чему онда тзв.повећање и плата и пеМзија......... идиоти !!!

Dragi Mito,

ja par puta napisao neštA a ti meni reko da pišem gluposti...

Porezi, akcize, pdv, provizije, takse, ****** materine - sve je to SMANJENJE CENE RADA ROBOVIMA.

Pošto se niko ne buni "da mu ne bude gore" - biće mu tri put gore nego se pribojavao u podsvesti.

Prvo ti oporezuju lični dohodak sa forama bruto/neto
Zatim te pelješe sa PDV od 20%?
To znači tebi se čini da imaš 30.000 u novčaniku, pazarićeš za 24.000 a 6.000 "pojela maca"

Benzin eto nije skup voza se narod ko da smo u Dubaiju - čik predji ulicu...
Ne samo to što u kolima sedi po jedan nego što dosta sirotinje ima po tri četri automobila. Onaj od 450 evra pa onak od 480 pa od 830 dok će onaj od 750 evra da registruku tu mora se menja samo lamela, kvačilo i druk lager.

Ej koja se lova vrti na porezu zvanom "registracija"

I sve to državi malo???
 
Vučić: Biće ukinuta TV pretplata
Televizijska pretplata će, kao što sam i obećao građanima Srbije, biti ukinuta, rekao poptredsednik Vlade Aleksandar Vučić. To je naša obaveza od koje nećemo odustati, ističe Vučić.
ČETVRTAK, 23. MAJ 2013, 13:32 -> 14:05

Prvi protpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će televizijska pretplata biti ukinuta.

"Televizijska pretplata, kao što sam i obećao građanima Srbije, biće ukinuta, jer ja ne pripadam onom tipu ljudi koji je 12 godina obmanjivao građane Srbije i bavio se samo marketinškim trikovima. To je naša obaveza od koje nećemo odustati", napisao je Vučić na Tviteru.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/1329284/vucic-bice-ukinuta-tv-pretplata-.html
....... ....... .......
 

Back
Top