Poslanici traže da Srbija prizna lažne zločine na KiM, pozivaju se na Hag

Шиптари су традиционално печалбари, а известан број њих се већ неколико деценија бави и разним врстама шверца. У страним земљама издвајају новац за фамилије на КиМ и одређеним делом за "државу".
I kad pomru ti što su ostali, kome će da šalju?

Pečalbari su jer nema posla, nemaju industriju niti išta konkretno od čega bi živeli. Ima to malo uglja i ruda koje će ameri da izvuku u kratkom roku i šta onda?
To što su od Srba oteli/kupili dobru zemlju nakon II sv. rata sada postaje nebitno. Niko neće u poljoprivredu i stočarstvo. To će sve da izumre u narednih 20 godina, i šta će onda? Njihov jedini spas je da se nakače ili na Srbiju ili na Albaniju, a na Albaniju neće da može bez rata.

Rešenje za Kosovo je da Albanci nagovore šiptare da se vrate u sastav Srbije jer ćemo da osnujemo "Zapadnobalkanski sporazum o slobodnoj trgovini" gde bi prolaz robe i ljudi bio lagan, kao što je recimo sa Crnom Gorom i RS.
 
I kad pomru ti što su ostali, kome će da šalju?
Рекао сам да шаљу фамилији, што значи и браћи која су остала на КиМ, а не само родитељима.
Pečalbari su jer nema posla, nemaju industriju niti išta konkretno od čega bi živeli. Ima to malo uglja i ruda koje će ameri da izvuku u kratkom roku i šta onda?
To što su od Srba oteli/kupili dobru zemlju nakon II sv. rata sada postaje nebitno. Niko neće u poljoprivredu i stočarstvo. To će sve da izumre u narednih 20 godina, i šta će onda? Njihov jedini spas je da se nakače ili na Srbiju ili na Albaniju, a na Albaniju neće da može bez rata.
Реакао сам да су традиционално печалбари, а не само од проглашења "Косове". Одлазе у печалбу већ 80 - 100 година.
Нисам знао да на КиМ има malo uglja i ruda !?
За сада се види да делују по плану Призренске Лиге, одн. на формирању Велике Албаније.
Rešenje za Kosovo je da Albanci nagovore šiptare da se vrate u sastav Srbije jer ćemo da osnujemo "Zapadnobalkanski sporazum o slobodnoj trgovini" gde bi prolaz robe i ljudi bio lagan, kao što je recimo sa Crnom Gorom i RS.
Какав "Zapadnobalkanski sporazum o slobodnoj trgovini" ?
Тај споразум, првобитно називан "Мали Шенген" је користан за Албанију, а Србији не доноси неке значајне користи. Шта више, може да допринесе даљем развоју корупције и донесе нове безбедносне ризике. (Еди Рама се недавно хвалио да је успео да убеди Вучића да прихвати ту идеју).
 
Рекао сам да шаљу фамилији, што значи и браћи која су остала на КиМ, а не само родитељима.
I braća gledaju da odu čim uzmognu, tj. kad sahrane roditelje.
Нисам знао да на КиМ има malo uglja i ruda !?
Državni budžet Kosovo od uglja dobije tek oko 25 miliona evra godišnje a od eksploatacije svih ruda još oko 37

Kao kontrast, Srbija godišnje dobija od ruda i energetskog sektora skoro 5 milijardi evra.
 
I braća gledaju da odu čim uzmognu, tj. kad sahrane roditelje.
Немојте да се тешимо, не одлазе сви, а неки се и враћају.
Državni budžet Kosovo od uglja dobije tek oko 25 miliona evra godišnje a od eksploatacije svih ruda još oko 37
То је већ нешто друго, ниси био прецизан у претходном коментару.
Kao kontrast, Srbija godišnje dobija od ruda i energetskog sektora skoro 5 milijardi evra.
Извор? Колико одлази страним компанијама?
 
Ko je taj Grbic,znam za nekog Grbovica,njega ne mogu da smislim,ali on nece preci cenzus,osim ako ga vi ne pogurate :heart:
Zar neće biti na jedinstvenoj listi?
7529A951-A3B2-4A50-8571-C8A1C62737A9.jpeg
 
Kurir objavljuje priču kako su 3 poslanika, Ahmedin Škrijelj, Minela Kalender i Šaip Kamberi, tražili da Srbija momentalno prizna "zločine na KiM"

Pogledajte prilog 1899690
A šta bi tek bilo da su svi šiptari ostali pod upravom Srbije?
То је хвала што примају огромну плату, да лажима трују омладину и радни народ Србије која верује једино Влади Србије.
 
Kurir objavljuje priču kako su 3 poslanika, Ahmedin Škrijelj, Minela Kalender i Šaip Kamberi, tražili da Srbija momentalno prizna "zločine na KiM"

Pogledajte prilog 1899690
A šta bi tek bilo da su svi šiptari ostali pod upravom Srbije?
da su siptari ostali u jedinstvenoj Srbiji, sada bi bili koalicioni partneri Aleksandra Vucica i SNS...AV i SNS, vladali bi jos 1000 godina
 

Back
Top