Poskupljenje u prehrambenim prodavnicama

Ово повећање сада условљено је растом цена сировина на светском тржишту код одређених производа пролетос и летос, а оно које нам тек следи од најраније краја Јануара биће условљено поремећајима на глобалном тржишту и осетним повећањем цена контејнерског превоза робе у последњих месец дана. (два до три пута)

А контејнерима се не превозе само готови производи, већ и сировине. Обзиром да је повећање цена значајно, а да су маргине мале и да не могу да трпе оволику разлику, логично је да ће се ланчано осетити у свакој фази процеса стварања вредности.

Овај ефекат ће бити видљив на цене у малопродаји најраније од Јануара па постепено током пролећа и бојим се да неће заобићи ни једну врсту робе
 
Užas... Ja samo znam da sad za iste pare manje kupim... A cigare svake Ng opet idu gore... A plate iste, ako Bog da da radiš i imaš posla...
Niko ne gleda posledicu pandemije da narod nema para, koriste momenat što se hrana više troši pa da malo čimnu dok mogu...
Iskreno neke namirnice i sirovine jesu poskupele ali ne toliko da gotov proizvod poskupi 20 posto
To je čista pljačka
 
I meso je poskupelo kad nije na akciji
A meso ne možeš da kupiš neko đubre ipak
Razmišljala sam da li se nešto može uraditi, ali ako država odluči da cena cigareta ode u nebo, ništa se ne može uraditi
Niti ako nešto što zavisi od neba ne rodi
Ali me ipak kopka kako to da nikad ništa ne pojeftini i kad cene sirovina idu na dole
 

Back
Top