Poskupljenje cigareta 1 januara 2011 za 20 dinara!

tu tu tu

Buduća legenda
Poruka
45.209
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/220076/Pakla-skuplja-20-dinara


Ministarka finansija Diana Dragutinović kasno preksinoć donela je odluku da poveća akcize na cigarete u 2011. godini i na taj način u državnu kasu od njihove prodaje namakne tri milijarde dinara više nego što je to bilo predviđeno, saznaje “Blic”. Sa ovakvom akciznom kalkulacijom ispada da će cigarete od 1. januara u maloprodaji poskupeti za oko 20 dinara po paklici.

Da li će pušači ostaviti cigarete ili će ih kupovati na komad

O povećanju akciza, kako saznaje “Blic”, ministarka nije konsultovala proizvođače cigareta, čime je direktno prekršila raniji dogovor o akciznoj politici koja je trebalo da se sprovodi do 2012. godine.




Prema važećem Zakonu o akcizama koji je usvojen maja prošle godine, proporcionalna akciza na cigarete ove godine iznosi 35 odsto od cene paklice, dok specifična nominalna akciza iznosi 17 dinara po paklici.



Po ovom zakonu, proporcionalna akciza u 2011. godini trebalo je da ostane na 35 odsto, dok je specifična nominalna akciza trebalo da poraste na 21 dinar plus stopa godišnje inflacije, što bi iznosilo 23,50 dinara po paklici.
 
Toliko su bedni.

Ali baš zbog te bede ne žele još i cigara da se odreknu.

ybene cigare bi trebale da budeu zadnja stvar koja bi ih smorila do te mere da se podignu na razmisljanje.
haha pelene i decija oprema katastrofa skupi ali koga zabole kad nam se ne radjaju deca i kad svake godine Srbija na negativnom prirodnom prirastaju izgubi 30.000 ljudi:super:
 
:ok:

I ne samo to..cigarete su ovde vise metafora :lol:

Da, to je on dostojanstvo koje je iščezlo odavno.


ybene cigare bi trebale da budeu zadnja stvar koja bi ih smorila do te mere da se podignu na razmisljanje.
haha pelene i decija oprema katastrofa skupi ali koga zabole kad nam se ne radjaju deca i kad svake godine Srbija na negativnom prirodnom prirastaju izgubi 30.000 ljudi:super:

Nekom zadnja, nekom prva.

Kako kom, nismo svi isti, niti u istim prilikama.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/220076/Pakla-skuplja-20-dinara


Ministarka finansija Diana Dragutinović kasno preksinoć donela je odluku da poveća akcize na cigarete u 2011. godini i na taj način u državnu kasu od njihove prodaje namakne tri milijarde dinara više nego što je to bilo predviđeno, saznaje “Blic”. Sa ovakvom akciznom kalkulacijom ispada da će cigarete od 1. januara u maloprodaji poskupeti za oko 20 dinara po paklici.

Da li će pušači ostaviti cigarete ili će ih kupovati na komad

O povećanju akciza, kako saznaje “Blic”, ministarka nije konsultovala proizvođače cigareta, čime je direktno prekršila raniji dogovor o akciznoj politici koja je trebalo da se sprovodi do 2012. godine.




Prema važećem Zakonu o akcizama koji je usvojen maja prošle godine, proporcionalna akciza na cigarete ove godine iznosi 35 odsto od cene paklice, dok specifična nominalna akciza iznosi 17 dinara po paklici.



Po ovom zakonu, proporcionalna akciza u 2011. godini trebalo je da ostane na 35 odsto, dok je specifična nominalna akciza trebalo da poraste na 21 dinar plus stopa godišnje inflacije, što bi iznosilo 23,50 dinara po paklici.


Smrdljive jajare i gnjide na čelu "države". To jedino znaju da rasprodaju sve i dižu akcize
 
cigarete i alkohol su ono sto stondira Srbiju da bi mogla lakse da podnosi kancer olicen u demokratama bez alternative.

Тачно.....:ok:

п.с. и овде је очигледно поскупљење ЛИНЕАРНО па ће тако ОПЕТ они који су најсиромашнији и пуше најјефтиније цигарете ПЛАТИТИ НАЈВИШЕ а они који пуше најскупље И ПУНЕ КАСЕ СТРАНЦИМА - НАЈМАЊЕ...:cool:
 

Back
Top