Posete babi i dedi

Charlotte

Primećen član
Poruka
694
Koliko cesto posecujete svoje babe i dede?
Da li je njima to dovoljno ili bi zeleli da ih posecujete cesce?
Kako se osecate dok ste sa njima?
Da li osecate grizu savesti ako ih ne posecujete dovoljno?
 
Nedovoljno cesto kolko bi moja baba zelela (vise puta dnevno kad bi se ona pitala!:))
Osecam se uglavnom ok, i da - osecam grizu savesti ako je ne posetim vise od 3-4 dana..... :(
(P.s. moja baba ima 98 godina, jos uvek je sasvim bistra 'u glavu', i najzdraviji je clan nase porodice! A i uvek mi daje kintu - ko da sam ja neko dete, zaledila se na mom razvoju od 18 godina pa mi jos uvek daje dzeparac! Bog je blagoslovio! :):):) )
 
Ja sam moju baku i deku (tatine roditelje) obozavala kao i oni mene i sestru. Zajedno smo putovali dok smo bile male, ugadjali su nam, kupovali, imali su vise sluha za nase potrebe nego roditelji, kasnije kad smo odrasle i dalje su nam davali dzeparac, brinuli o svemu, ja sam kod njih odlazila svakog petka ili subote i provodila kod njih vikende. To je bila uzivancija i za njih i za mene. Kad se deka razboleo jaaako tesko sam to podnosila gledajuci ga nemocnog , sada imamo samo baku. Obilazim je svake druge subote, zovem je svaki dan, prica mi neke price koje me i ne interesuju ali uvek jos dok sam bila mladja, govorila sam da ce mi oni ipak jednog dana nedostajati kad ih ne bude tako da imam strpljenja da slusam i ono ssto mi se bas ne slusa. Zao mi je sto su se neke vazne stvari desile u mom zivotu a deka to nije docekao. :( Moj zivot je bio lepsi yahvaljujuci bacici i dekici kako smo ih zvale. Za mamime roditelje nismo nikada bile tako vezane, mozda zato sto smo zivweli daleko i oni su imali vise unucadi, postujemo ih i volimo na neki nacin, ali nije to odnos kad sa ovom bakom i ovim dekom. :|
 
Ja retko idem kod bake jer zivi u drugom gradu. Ali mislim da smo toliko povezane da smo svesne da volimo jedna drugu, da mislimo jedna na drugu i da smo "zajedno" bez obzira koliko dugo se ne videle i ne cule. Ona me je odgajila u ranom detinjstvu i naucila da volim.
Za drugu baku uopste nisam nesto vezana, mada nije losa.
 

Back
Top