Посао у Београду

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.368
Ja napisah cim izadjem iz stana da neka svinjarija ne gine..
Evo sad vozac stane izadje i svojih kola nogom sutne drugog u glavu, ovaj uzima metalnu policu i cepa je na pola pravi sipku, tu su neki koji oduzimaju metal iz ruku , a ovi sve krvavi, tuku se, prolazi autobus, tu nema negativnog, sta ce, gledaju ali deca se pustaju iz skole, svi komentari , joj vidi kako ga je udario nogom u glavu , pao u nesvest (1 , 2 razred osnovne) a ovaj, poceo da ga gazi i naskace...a sad ce sipkama, wow, osmesi od uva do uva...
ne krecu kuci , napajaju se energijom, moci besom...
Devojcice gledaju, neke krenule kuci zovu bracu , oni nece da idu , odvojeni 30m ali hoce da gledaju osim pocepanih usana i delova obraza , hoce meso da se odvaja..

Roditelji te dece nece nikad saznati , niti ce ikad ista reci svojoj deci u smislu negativnosti takvog napajanja moci....posle ce im deca biti navijaci zvezde partizana, veljkovi arkanovi....na kraju ce to proci , imace par poslova sumnjive prirode, zaradice par desetaka hiljada evra kao moj brat rodjak i onda ce biti uzoran gradjanin, s vremena na vreme odrade nesto sto treba pouzdano a krimosima..

Nije tacno da ce neko miroljubiv da isprovocira ovakvu situaciju, ali moze ladno da se desi slican scenario...
Ja sam 2m sa 2m , a to mnogo otklanja ovakve situacije, ako ne provociram, a da provociram, bilo bi svejedno takvih situacija.
Medjutim, ima kad ne pomaze ni 2 x 2...
Evo ovi su bili jaki , ja bih rekao gradjevinci , ne bi mogli da pocepaju jedan drugom glavu i obraz i lice da nisu jaki...
Ali i da su slabi , neprijatno je osecati svaki dan tuce u komsiluku...neprijatno strasno...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.368
Imam koristan vlog, onog vesica, on se doselio u bg sad pre mesec dana, kucaj youtube ,vesic ili avesic, ne secam se tacno , tamo ces imati prilike da cujes kako covek lala iz zrenjanina valjda, ali ima pokrice od 500e mesecno gleda na Beograd....
Ima vise videa, pa ces videti nesto vise nego sto ti pisemo...
On je na nbgd strani znaci mozda ne oseti guzve u prevozu , ali ostalo ce osetiti..

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.368
Meni iako sam bio specijalac i gledao krv, jedino oci povredjene mi teze padaju, ovako sam gledao i gole kosti zglobove, krvi i svasta, pa mi treba pola sata da se opasuljim od krvavog pira dva majmuna ili jednog majmuna i drugog koji izgleda kao parnjak majmunu..
Biju se 250m od policijske stanice...u G , 150m+100m...
Toliko ih zabole tuki za policiju...

4thman

Iskusan
Poruka
5.877
da, tako i ja znam, nije to veliki grad...znam samo da se ja bez problema tamo parkiram u centru ili bilo gde...
Da i ja sam. I motorom i automobilom.

No da ne kvarimo temu. Najbitnije ti je da li želiš tako veliku promenu? @Mimi-95
Ako želiš onda ti je lako odlučiti.
Ako ne želiš onda traži posao u NS. Pa dok ne nađeš. Poslodavac tebe bira..

Mimi-95

Poznat
Poruka
7.376
@Mimi-95 šta si se zapanjio, ufonjao? ? Ne dolazis u dzunglu. ?
Па рекао сам да сам из малог места,и за мене је као џунгла.

Naravno osim kad je auto vec na pesackom a on se breca sto je morao da stane milisekundu
Да,па се та милисекунда претвори у неколико минута....

Da i ja sam. I motorom i automobilom.

No da ne kvarimo temu. Najbitnije ti je da li želiš tako veliku promenu? @Mimi-95
Ako želiš onda ti je lako odlučiti.
Ako ne želiš onda traži posao u NS. Pa dok ne nađeš. Poslodavac tebe bira..
Ја не возим ауто,тако да долази у обзир само такси и градски превоз.

Belgradeboy

Iskusan
Moderator
Poruka
6.485
Па рекао сам да сам из малог места,и за мене је као џунгла.

Да,па се та милисекунда претвори у неколико минута....

Ја не возим ауто,тако да долази у обзир само такси и градски превоз.
Vecina je iz malog mesta dosla u Bg, pa nam nista ne fali. Lagano. Ovde imam odlican odnos sa ljudima koji su ovde ceo zivot od npr sa vecinom iz mog grada koji samo oni znaju razlog kuliranja i prekida kontakta. A upoznao sam dobre ljude isto iz drugih gradova. Doduse ja sam ceo zivot na relaciji moj grad > Bg i ovde provodio letnji raspust.

cronnin

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.390
Ali pešak ima prvenstvo, ma koliko da je glup ili nepažljiv.

svi smo prvo hodači(pešaci) pa vozači.

Ово ти се своди на онај случај где наилазиш на пут са правом првенства пролаза. Ти лепо успориш, увериш се да нема никога и да можеш безбедно да прођеш и када кренеш, онда на тебе ниоткуд налети лик 160 km/h, па си као ти крив.

Frederick_

Zainteresovan član
Poruka
473
Поздрав људи!
Из малог сам места,студирао сам у Новом Саду и планирао сам тамо да нађем посао.
Међутим,добио сам понуду за посао у Београду.Посао је занимљив,и верујем да је добра плата,али се помало плашим живота у Београду.
Волео бих да ми дате неки савет шта да радим.

Isto sam rodom iz malog mesta, pa da ti kazem svoj ugao:

Ako si samac, 1000 evra ti je minimalna plata za kolko-tolko dostojanstven zivot u Beogradu. Ispod toga je grcanje.

Drugo, ako nemas u startu bar 3 prijatelja u Beogradu, mozes se osetiti bas usamljenim, i trebace ti dosta vremena da svoj socijalni zivot podignes na neki okej nivo.

Buka je šit. Zagadjenje (vazduh pogotovo) je šit. Saobraćaj najgori u Evropi. I to su sve stvari koje ti jako utiču na kvalitet života.

S druge strane, kao mlad momak, u Beogradu mozes da ostvaris sve svoje perverzije, jer nema šta nema. Lako nadjes partnerku/partnera (sta god preferiras) za kakvu god kombinaciju hoces.

E, sad, meni je Bgd bio najbolji ja svetu kao studentu, manje-vise okej kao momku, ali u momentu kad sam prestao da budem single i zivim sa partnerkom i planiram buducnost, Bgd je postao šit.

Sad, vidi šta ćeš.

miki208

Domaćin
Poruka
3.620
U centru Bga je došlo da više ne može da se nađe smeštaj za iznajmljivanje ispod 400 evra, a cena hrane i ostalih računa je otišla u nebo, tako da ovo što @Frederick_ kaže skroz ima smisla. Dobro se raspitaj o plati pre nego što prihvatiš. Možda ne mora 1000 evra, ali ispod 800 evra posle plaćanja stanarine, računa, hrane i prevoza ostaješ maltene na nuli, znači izuzetno malo ili nimalo novca za sporedne stvari.

Živeti blizu posla u centru košta. Troškove možeš smanjiti tako što ćeš tražiti smeštaj u prigradskim naseljima, a ne u centru, ali onda nastaje neizbežan problem uvaljivanja u gužve u većim špicevima kad ljudi idu na posao. Generalno, van špica se iz većine prigradskih naselja stiže za 20-ak min, max pola sata. Za vreme špica možeš očekivati sve, pa i sat i po do dva u prevozu u jednom smeru za rastojanje od 10-15km. Mostovi su najkritičniji.

A ovo oko plašenja od ko zna kakve mafije itd, nema razloga za brigu. Ne kačiš se ni sa kim i ne ulaziš u opako društvo, nema brige. Jedino može da se desi nešto greškom, za šta je zanemarljivo mala verovatnoća. U najgorem slučaju neko može da te odžepari u prevozu ako nisi pažljiv, to već nije retkost.

Poslednja izmena:

Cici90

Zainteresovan član
Poruka
121
Bila sam i u Beogradu godinu dana, sama , vratila sam se zbog toga sto bih odlepila da sam jos ostala tamo. Prvo gledaj koji deo grada uzimas, ja sam se zeznula sto sam uzela Karaburmu, zbog jeftinije kirije , najveća greska , bolje da sam u Batajnicu otisla. Toliko mi je pocela smetati guzva i onaj kraj , krimi deo, prevoz , nijedna plata mi nije bila dovoljna , toliko da preživim , skupim ti se ja i dodjem na selo da odmorim mozak i da vidim da li cu se vratiti i da se sklonim of guzve.
Rado bih menjala Beograd za Novi Sad , ali nismo svi isti , nekome prija to, nekome ne, mentalitet nije isti slazem se 🙂 Bez 800 evra u BG tesko. Radila sam u jako poznatim firmama sa platom od 55-70.000 , standard im je 50-60.000, jedino dobre plate su u IT sektoru, menadzeri , inzenjeri. Slazem se za cimerisanje, ima to svojih prednosti a i mana, ne mozes sa svakom osobom ni da zivis.

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.