Posao- blagoslov ili kazna

15 godina radim više manje isti posao, menjala sam firme, i branše, ali ostala u istom sektoru
Posao mi nije blagoslov to je sigurno
Ovaj sad je stresan i težački
Plaća se ali te pojedu psihički
Da li sam u poziciji da biram
Ne previše, svuda je isto kad radiš u ovoj branši
 
Koji ste posao u svom životu najteže podneli psihički a koji fizički ?
I šta vam je najviše prijalo da radite ?
Odnosi se na posao koji donosi materijalnu dobit, ne na hobi i razonodu.
Kancelarija.
Sve sam radila, racunovodstvo, ugovore, kredite... sve... psihicki ubija besmisao svih tih papira, a fizicki sedenje...
Sad imam posao fizicki zahtevniji ali mi je lakse. Nemam radno vreme, hvala Bogu.
Prija mi posao.

A ono sto mi jos vise prija je posao koji radim volonterski. On me relaksira. Dusu hrani. Osecam se bolje. Svrsishodnije na ovoj planeti. :)
 
Koji ste posao u svom životu najteže podneli psihički a koji fizički ?

Ја сам од оних којима сваки посао тешко пада. И психички и физички.

I šta vam je najviše prijalo da radite ?

Да јурим женске.

Odnosi se na posao koji donosi materijalnu dobit, ne na hobi i razonodu.

Јбг, ово си требала написати на почетку поста.

Иначе мени посао и рад нису синоними. Посао не волим, али рад волим.

Осим горе наведеног рада много више радим на земљи и са земљом.

Гајим воће и држим пчеле.

И тај рад ми доноси материјалну добит и благотворно утиче на мене. И психички и физички.
 
Koji ste posao u svom životu najteže podneli psihički a koji fizički ?
I šta vam je najviše prijalo da radite ?
Odnosi se na posao koji donosi materijalnu dobit, ne na hobi i razonodu.
Ufff, pa svaki pre ovog sad mi je bio horor, u psihickom smislu, ono prevrce ti se zeludac kad zvoni alarm.... kinezi, butici, tezge, fast fudovi, marketi.... osecala sam se promaseno, izgubljeno
A fizicki najtezi je bio brod jer sam zavrsila na infuzijama i morala da se maknem odatle ako mislim da spasim svoje dobrano naruseno zdravlje, hebo avanturu spasavaj zivu glavu....

Od kad radim ovo sad, vec par god, prvo frilens pa onda kao redovno zaposlena, ja sam prodisala, meni je sad to ko banja....
 
Ufff, pa svaki pre ovog sad mi je bio horor, u psihickom smislu, ono prevrce ti se zeludac kad zvoni alarm.... kinezi, butici, tezge, fast fudovi, marketi.... osecala sam se promaseno, izgubljeno
A fizicki najtezi je bio brod jer sam zavrsila na infuzijama i morala da se maknem odatle ako mislim da spasim svoje dobrano naruseno zdravlje, hebo avanturu spasavaj zivu glavu....

Od kad radim ovo sad, vec par god, prvo frilens pa onda kao redovno zaposlena, ja sam prodisala, meni je sad to ko banja....
Metlaja ti svaki dan kukas na posao, sjebano ti je zdravlje zbog posla, a ne mozes bolovanje da uzmes... gde si prodisala? Kakva banja?
Ti sebe da citas svaki dan kako pises o svom poslu i sad ovo za banju, rekla bi Jbt ko koga zaebava...
i nemoj odmah da se ljutis, ne kritikujem te, komentarisem ono sto citam...
 
Kukam kad se preumorim na umor, jer sam kreten koji nema mere, ne umem da doziram i rasporedim, sama sam se naguzila ove zime da se preforsiram, niko me nije terao....ne kukam na posao kao posao...to je velika razlika...

Bolovanje mogu da uzmem kad ocu ko i vecina, stos je u tome sto si ti neiskusna pa ne znas da sa dugackim bolovanjem idu i neki "propratni nezeljeni efekti" svim redovno legalno ne preko veze zaposlenima...sf za tebe pa se nemoj ni baviti time....

I tvoje postove kad covek cita mislio bi da je najveca posast koja moze da ga zadesi imati decu i muza...
Ili ipak nista nije tako crno belo a ;) (da docaram tvojim omiljenim idiotskim smajlijem)
 
Poslednja izmena:
Kukam kad se preumorim na umor, jer sam kreten koji nema mere, ne umem da doziram i rasporedim, sama sam se naguzila ove zime da se preforsiram, niko me nije terao....ne kukam na posao kao posao...to je velika razlika...

Bolovanje mogu da uzmem kad ocu ko i vecina, stos je u tome sto si ti neiskusna pa ne znas da sa dugackim bolovanjem idu i neki "propratni nezeljeni efekti" svim redovno legalno ne preko veze zaposlenima...sf za tebe pa se nemoj ni baviti time....
Moja prijateljica radi u opstini i to nije za stalno, ali ima malo dete, i jako je cesto na bolovanju.
To tako ne mora metlaja.
Ne moras da budes zmajev rob.
Pisem ti dobronamerno.
Pocni da cenis sebe, svoj rad, trud, svoje telo, svoje mogucnosti, granice... pocece i drugi.
Ako ti ne cuvas sebe, nece te ni drugi.
 
Moja prijateljica radi u opstini i to nije za stalno, ali ima malo dete, i jako je cesto na bolovanju.
To tako ne mora metlaja.
Ne moras da budes zmajev rob.
Pisem ti dobronamerno.
Pocni da cenis sebe, svoj rad, trud, svoje telo, svoje mogucnosti, granice... pocece i drugi.
Ako ti ne cuvas sebe, nece te ni drugi.
Cile sve duze od dal od dve ili 3 nedelje ne mogu da se setim podleze nekim zajebancijama
Ja nisam zmajev rob, ja sam idiot koji oce sto pre da nauci sve i da sebe unapredi iduci dalje, ocu sve odjednom, a to se onda placa raznim posledicama... ni jednog momenta meni zmaj nije reko moras, ja imam svoje radno vreme koje ispostujem a sve preko toga je moja cista ludost i idenje glavom kroz zid
On nije ni bio svestan sta se desava jer ga nije ni bilo veci deo vremena je po inostranstvu, pa je tek pre neki dan kad je video sta se desava popizdeo zasto sam samo ja vukla celu pricu sto nismo rasporedili drugacije....
Sad cemo da vidimo kad dodje ako moram da dogovaram dugacko bolovanje kako ce se on poneti, ne moze da zabrani, no sta ce hteti da dogovorimo.... na osnovu toga ce reci mnogo o sebi....

Uostalom sto se ti sekiras, za neki dan kad budem znala tacno sta mi treba od med tretmana i sta mi je ciniti ja cu delati u tom pravcu.... veruj mi ja svaki dan idem na taj isti posao sa mnogo gorim dijagnozama od vrata u bolovima.... pa nikom nista, vecina ni ne zna tamo nista, a ni vi ovde....
Samo je sad ovo sa vratom previse ocigledno, sto bi fensi rekli transparentno, ne mozes da sakrijes kragnu i situaciju da ne smes da se sagnes, pa sam sebi dala oduska da malo gundjam i kukam na bolove...imam i ja dusu :lol:
 
Cile sve duze od dal od dve ili 3 nedelje ne mogu da se setim podleze nekim zajebancijama
Ja nisam zmajev rob, ja sam idiot koji oce sto pre da nauci sve i da sebe unapredi iduci dalje, ocu sve odjednom, a to se onda placa raznim posledicama... ni jednog momenta meni zmaj nije reko moras, ja imam svoje radno vreme koje ispostujem a sve preko toga je moja cista ludost i idenje glavom kroz zid
On nije ni bio svestan sta se desava jer ga nije ni bilo veci deo vremena je po inostranstvu, pa je tek pre neki dan kad je video sta se desava popizdeo zasto sam samo ja vukla celu pricu sto nismo rasporedili drugacije....
Sad cemo da vidimo kad dodje ako moram da dogovaram dugacko bolovanje kako ce se on poneti, ne moze da zabrani, no sta ce hteti da dogovorimo.... na osnovu toga ce reci mnogo o sebi....

Uostalom sto se ti sekiras, za neki dan kad budem znala tacno sta mi treba od med tretmana i sta mi je ciniti ja cu delati u tom pravcu.... veruj mi ja svaki dan idem na taj isti posao sa mnogo gorim dijagnozama od vrata u bolovima.... pa nikom nista, vecina ni ne zna tamo nista, a ni vi ovde....
Samo je sad ovo sa vratom previse ocigledno, sto bi fensi rekli transparentno, ne mozes da sakrijes kragnu i situaciju da ne smes da se sagnes, pa sam sebi dala oduska da malo gundjam i kukam na bolove...imam i ja dusu :lol:
Kukaj... izbaci to iz sebe... zato i postoji forum...
Ali sam ja u modu “Cuvaj sebe”, i volela bih da svi mi, pogotovo zene, vodimo vise racuna o sebi...
 
Kukaj... izbaci to iz sebe... zato i postoji forum...
Ali sam ja u modu “Cuvaj sebe”, i volela bih da svi mi, pogotovo zene, vodimo vise racuna o sebi...
Ja to ne umem
Kad se zalaufam ne stanem dok ne zavrsim razbijena....
Nikalo to da naucim

Generalno u ovom poslu zna se stradaju ledja, ne znam kolegu a da ne zivi na lekovima za bolove, bensedinima za opustanje misica, fizijatrima i kiropraltocarima...a pozamsan broj je i iso na operacije diskova....
Ja sam se samo nadala da ce malo kasnije...da saceka barem 40te....
Al kao i uvek ja sam morala da tresnem da bi mi doslo do mozga.... takmicila sam se sama sa sobom, digla normu celoj firmi....evo mi ga sad....sad cu usporiti tempo, udaram samare sebi, ocu da dogovorim neke stvari sa zmajem da oboje budemo zadovoljni, a to nije nikad lako ni sa kim, kamo li sa sefom.... (jel ni sa kim ili nisakim???)
Sad me zanima da li ce se drzati slepo zakona i ispasti gowwno, ili ce sagledati cinjenice i zaboraviti na matematiku...ocekujem najgore nadam se najboljem....
 
Drzim ti fige da sve bude dobro po tebe.
Ali moras da naucis da ne trcis pred rudu.
I ne dajes vise od svojih mogucnosti.
Pricas sa osobom kojoj su lekari rekli ne idi na brod ne smes al je otisla jer hoce :lol: e kad je zavrsila na infuzijama i tri meseca bolovanje, doslo joj iz dupeta u glavu
Ja ako nesto necu onda necu, al kad ocu tad sam gora od onog kad necu....
Dijagnoza.... pusti budalu :lol:
Sad nosi kragnu i pregovaraj za bolovanja ko te hebe gusko
Na stranu sto ako stvrno uzmem bolovanje ja cu da umrem od dosade, ima odem da radim posle par dana, vec me zezaju u firmi za to
Pa ja letos tri dana bolovanja sam htela da umrem, jos se poklopilo sa odmorom, zvala da se vratim da radim, pa me napujdali :lol:
Zato kazem prodisala sam, u psihickom smislu, menogo volim ovo, zato i ocu sveee bez mere....
 
Pricas sa osobom kojoj su lekari rekli ne idi na brod ne smes al je otisla jer hoce :lol: e kad je zavrsila na infuzijama i tri meseca bolovanje, doslo joj iz dupeta u glavu
Ja ako nesto necu onda necu, al kad ocu tad sam gora od onog kad necu....
Dijagnoza.... pusti budalu :lol:
Sad nosi kragnu i pregovaraj za bolovanja ko te hebe gusko
Na stranu sto ako stvrno uzmem bolovanje ja cu da umrem od dosade, ima odem da radim posle par dana, vec me zezaju u firmi za to
Pa ja letos tri dana bolovanja sam htela da umrem, jos se poklopilo sa odmorom, zvala da se vratim da radim, pa me napujdali :lol:
Zato kazem prodisala sam, u psihickom smislu, menogo volim ovo, zato i ocu sveee bez mere....

Reci im da te podmite krempitom da ne dodjes 7 dana da radis, mozda upali.
 
Посао као посао, није ми тежак. Али најтежи период у мом животу је војска, где толико измуче, да само размишља о кад це крај. Тело не може висе, али мозак мора да иде напред. И ако сконтам да тело не може, мозак може бити 30% и то је велика истина. У Русији су обавезне војске, људи беже из Русије само како не би прошли војску, јер су били врло брутални. Спаваш три сата, обучен врло тешко, а дежурни војници само чекају да нешто погреше како би те казнили. Насиље у војсци је дозвољено, нема војника који не добија батине. Стално галама, и кад легнеш озвања ти у глави. Али војска носи поруку. Ја кад не могу више, мораш наставити ко те пита може ли. Али тако исто није живот бајка. Живот може да постане бајка, ало треба проћи оно најгоре како бих дошао до бајке.
Ово је права истина о руској војсци:

((Извињавам се због свог лошег српског))
 
Koji ste posao u svom životu najteže podneli psihički a koji fizički ?
I šta vam je najviše prijalo da radite ?
Odnosi se na posao koji donosi materijalnu dobit, ne na hobi i razonodu.
Nije mi prijalo fizikalisanje na njivi, neki radovi koji se najbolje izvode ručno, bez korišćenja mehanizacije, i uopšte sve što podrazumeva manipulisanje nekim teretom, kičmatrans operacije.
Prijala mi je ona polulegalna trgovina, u cilju preživljavanja, a ne bogaćenja, tokom veselih devedesetih, jeste bilo sumorno to vreme ratova, sankcija, bede, pljačke naroda, ali rad s ljudima je tada bio zanimljiv, pošto smo bili mladi i ludi. A što se tiče struke izdvojio bih epizodicu saradnje sa jednom lepuškastom eminentnom forumašicom koja je nadam se njoj donela neku zaradu, mada nisam joj pomogao koliko sam mogao, jer je bila prvenstveno orijentisana na umetnički dizajn.
 
Radio sam u magacinu. Čisto fizikalisanje. Interesantno, nije mi toliko teško padalo i nisam se bunio, ali jeste bilo zahtevno za organizam (svo to prenošenje robe tamo-amo plus rano ustajanje).

Posao koji baš nisam voleo bio je predavanje engleskog Azijatima, uglavnom Japancima. Najviše zbog mojih slabo razvijenih socijalnih veština i anksioznosti.
 

Back
Top