Quantcast

Posao- blagoslov ili kazna

BojaMagije

Veoma poznat
Poruka
12.508
2100 je kilo.ranije je bilo 1800.mozes da pogledas njihov meni na netu.harpun,novi sad

pa saran je bre tako oko 500 dinara kg. u lidlu je bio 399/kg, ako je sitniji divljak moze i za trista kilogram.

pretpostvaljam da je taj pecen kad je 2100 dinara, al ga preterase. ovde gde ja kupujem lovljenu ribu ciscenje uzimaju 50 dinara po kg..znaci da ti ociste i urede ribu skroz ti samo da je peces. previse je to 2100 dinara/kg...ja bih ih obilazila u sirokom luku.

Marge Simpson

Poznat
Poruka
7.441
A penzija... da li znate nekoga ko je baš srećan u penziji ? Ja baš i ne, pogotovo kad u nju odeš sa 65-70...šta ti ostaje nego da se lečiš i vučeš po banjama a i to teško sa ciframa koje penzioneri dobijaju.
Da li je penzija blagoslov ili je blagoslov to da možeš da radiš i zaradiš koliko ti treba ?

winx vila

Iskusan
Poruka
5.047
A penzija... da li znate nekoga ko je baš srećan u penziji ? Ja baš i ne, pogotovo kad u nju odeš sa 65-70...šta ti ostaje nego da se lečiš i vučeš po banjama a i to teško sa ciframa koje penzioneri dobijaju.
Da li je penzija blagoslov ili je blagoslov to da možeš da radiš i zaradiš koliko ti treba ?
bas to, blagoslov je postojanje mogucnosti izbora da radis i zaradis koliko ti treba.. izbor je i odluka radditi za sebe il raditi za drugog.. razlicit stepen slobode, odgovornost i profit.. kljucni momenat je spremnost preuzimanja odgovornosti; ko odgovornosti nema zivot ce mu proci u visedecinijskim kuknjavama nad poslom, poslodavcima, svi ce biti krivi za njegov tuzan stresan shitty life, sem njih samih.

Mali čičak

Legenda
Poruka
70.912
bas to, blagoslov je postojanje mogucnosti izbora da radis i zaradis koliko ti treba.. izbor je i odluka radditi za sebe il raditi za drugog.. razlicit stepen slobode, odgovornost i profit.. kljucni momenat je spremnost preuzimanja odgovornosti; ko odgovornosti nema zivot ce mu proci u visedecinijskim kuknjavama nad poslom, poslodavcima, svi ce biti krivi za njegov tuzan stresan shitty life, sem njih samih.
Bas tako.
Sve je do tebe samog.

Mene cerka juce u setnji pita Zasto moramo do kasno da radimo? Jel mi jako tesko?(tuzno)
I ja joj odgovorih onako iskreno da mi nije uopste tesko jer bas volim da radim to sto radim i pogotovo sa njenim tatom. A tek drugi posao, on me ozari.
Tek kad sam zavrsila shvatih izgovoreno.
I zapitah se A zasto onda ponekad kukam?
Valjda ako se nisi umorio, ko da nisi radio, ako ne kukas kao da ne zivis... ako nisi mucenik kakav si covek? :lol:

macka vracarka

Veoma poznat
Poruka
11.083
Ja mislim da penziju moja generacija neće dočekati da ćemo sa radnog mesta na večni počinak. Koliko god da zaradjujem penzija mi neće biti s tim u skladu jer zna se kolika penzija može da bude max i to ti je.
Ja bih samo volela da radim nešto manje stresno, da mogu da biram šta i kada hoću da radim i tako još par sitnica 😂

kalis

Elita
Poruka
18.872
Ja jedva čekam da odem u penziju. :)
i ne neće mi biti dosadno.
Bice mi dovoljno novca koliko god da imam. U penziji ti se lepo "prospe" svo vreme ovog sveta pred noge, pa uživaš do mile volje. Jedino u detinjstvu i u penziji imaš 24h za sebe. Nisam se dosadjivala ni u detinjstvu, ne nameravam ni u penziji.
j e d v a č e k a m

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.