Poruka Srbiji na putu ka EU: Razmislite s kim stupate u brak

Tačno, ali taj problem se neće rešiti ostankom van EU jer Srbi će nastaviti egzodus ka EU čak i da Srbija ostane van iste. Tvoje rešenje onemogućava brži razvoj onim Srbima koji žele da ostanu u Srbiji.
A koji će da ostanu? Penzići, uhljebi, oni na državnim jaslicama i prestari i/ili zatucani koji nikome u EU ne trebaju?
 
Mi hoćemo da budemo MI. Ne Rusi, ne Belorusi, ne Kinezi, ne Amerikanci, hoćemo da budemo svi po malo, a na kraju samo Srbi,da idemo i da se vraćamo svojoj zemlji.
Realno...
samo hoćemo da očuvamo srpstvo i našu krajnje simpatičnu tradiciju narodima okolo; Ne znamo ni sami ko smo više,
treba iz inostranstva da nas uče koliko smo unikatni i lepi pa da shvatimo da nas tuđa sunca neće grejati ko naše... mnogi se bore i nadaju da nas isteraju odavde jer je naš dom vredan i skup nekome zbog nečega, a mi bi ga tako lako napustili.
Stoj, trpi, čekaj, muči se... 😥
Ustvari, radi šta hoćeš, ko sam ja da ti nešto pričam!
 
A koji će da ostanu? Penzići, uhljebi, oni na državnim jaslicama i prestari i/ili zatucani koji nikome u EU ne trebaju?
Nemoj da skakućeš sa teme na temu i pomeraš stative. Nebitno je ko će da ostane. Bitno je da im se omoguće bolji uslovi koje Srbija samostalno nije u stanju da uspostavi. To što si ti dospeo u treću trećinu života ne znači da svet posle tebe ne postoji.
 
Nemoj da skakućeš sa teme na temu i pomeraš stative. Nebitno je ko će da ostane. Bitno je da im se omoguće bolji uslovi koje Srbija samostalno nije u stanju da uspostavi. To što si ti dospeo u treću trećinu života ne znači da svet posle tebe ne postoji.
Sam si se zapetljao! A ovi koje ja spominjem NISU u stanju da omoguće bolje uslove. Ko sadašnjim građanima BRANI i KOČI da osiguraju bolje uslove? Oni koji će da OSTANU!? :zcepanje: :zcepanje:Ili misliš da će EU da hrani i osigurava bolje uslove u Srbiji? :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Sam si se zapetljao! A ovi koje ja spominjem NISU u stanju da omoguće bolje uslove. Ko sadašnjim građanima BRANI i KOČI da osiguraju bolje uslove? Oni koji će da OSTANU!? :zcepanje: :zcepanje:Ili misliš da će EU da hrani i osigurava bolje uslove u Srbiji? :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Pa da, ljudi koji žive u Srbiji i biraju svoju političku administraciju nisu u stanju da unaprede svoje živote. To znači da im je potreban vodič. Tata. Štaka. Pomoćni točkići.

Budući da cifre govore da EU jeste u stanju da sebi omogući bolji život u odnosu na Srbiju, stvar je decidna. Srbija mora u EU ne bi li se ispravila za pedesatk godina.
 
Pa da, ljudi koji žive u Srbiji i biraju svoju političku administraciju nisu u stanju da unaprede svoje živote. To znači da im je potreban vodič. Tata. Štaka. Pomoćni točkići.

Budući da cifre govore da EU jeste u stanju da sebi omogući bolji život u odnosu na Srbiju, stvar je decidna. Srbija mora u EU ne bi li se ispravila za pedesatk godina.
Samo se dalje i dublje ukopavaš u blato! :super:Za tu istu administarciju će da glasaju i dalje oni koji ostaju! Oni koji žele da odu, glasaju za neku opoziciju, ili uopšte i NE izlaze na izbore! Prema tome, ispada, da bi Srbiji krenulo na bolje, trebalo bi ISTERATI sve one koji glasaju za vladajuću administraciju!?


mouse.gif
 
Samo se dalje i dublje ukopavaš u blato! :super:Za tu istu administarciju će da glasaju i dalje oni koji ostaju! Oni koji žele da odu, glasaju za neku opoziciju, ili uopšte i NE izlaze na izbore! Prema tome, ispada, da bi Srbiji krenulo na bolje, trebalo bi ISTERATI sve one koji glasaju za vladajuću administraciju!?


Pogledajte prilog 643013
Naravno, ništa se neće promeniti preko noći. U početku, stare navike ostaju na snazi. EU nema čarobni štapić. Međutim, usvajanjem EU zakona i mera Srbija bi za 20 godina mogla da izgleda bolje nego što bi izgledala da je ostala samostalna.

Meni je taj prozorčić potencijala mnogo privlačniji od stanja koje je Srbiju zadesilo tokom samostalnosti od srednjeg XIX veka do danas.
 
Naravno, ništa se neće promeniti preko noći. U početku, stare navike ostaju na snazi. EU nema čarobni štapić. Međutim, usvajanjem EU zakona i mera Srbija bi za 20 godina mogla da izgleda bolje nego što bi izgledala da je ostala samostalna.

Meni je taj prozorčić potencijala mnogo privlačniji od stanja koje je Srbiju zadesilo tokom samostalnosti od srednjeg XIX veka do danas.
Možemo mi da usvojimo te EU zakone, ako treba i sutra! Ali džaba ti to kada nema MEHANIZAMA koji će osigurati SPROVOĐENJE tih zakona, kao što se NE sprovode ni mnogi, već postojeći zakoni! A tek ostale nepravilnosti? To će zakoni da reše? :super:
 
Znam, psihički zdrave osobe više vole da im djecu siluju i ubijaju imigranti i islamski teroristi u EU.
Koji je procenat nemačke dece ubijen od strane muhamedanaca? 0.0005%?

Možemo mi da usvojimo te EU zakone, ako treba i sutra! Ali džaba ti to kada nema MEHANIZAMA koji će osigurati SPROVOĐENJE tih zakona, kao što se NE sprovode ni mnogi, već postojeći zakoni! A tek ostale nepravilnosti? To će zakoni da reše? :super:

Tačno, slažem se. Grčka je npr. mislila da krediti postoje zarad baškarenja umesto investiranja i na taj način zaglavila u blatu. Ako narod sa takvom istorijom i (bivšom) kulturom može toliko da se sroza kao članica EU, zašto bi Srbiji bilo bolje? Validan argument.

Ne tvrdim da će plan uspeti, tvrdim da vredi pokušati. Rizik je minimalan, nepostojeći, a status kvo užasan.
 
Koji je procenat nemačke dece ubijen od strane muhamedanaca? 0.0005%?



Tačno, slažem se. Grčka je npr. mislila da krediti postoje zarad baškarenja umesto investiranja i na taj način zaglavila u blatu. Ako narod sa takvom istorijom i (bivšom) kulturom može toliko da se sroza kao članica EU, zašto bi Srbiji bilo bolje? Validan argument.

Ne tvrdim da će plan uspeti, tvrdim da vredi pokušati. Rizik je minimalan, nepostojeći, a status kvo užasan.
Sve je dobro dok nije tvoje dijete, je li tako?
U Bjelorusiji je taj % nula.
 
Poruka Srbiji na putu ka EU: Razmislite s kim stupate u brak
Evropski parlamentarac iz Stranke za Bregzit Nejtan Gil poručio je Srbiji, koja je na evropskom putu, da "razmisli s kim stupa u brak".

IZVOR: TANJUG SREDA, 29.01.2020. | 16:55

Gil kaže da sa oduševljenjem čeka trenutak izlaska Velike Britanije iz EU, poručuje da će se budući odnosi Londona sa Briselom, ali i Beogradom, zasnivati na trgovini i prijateljstvu.

"Ako se spremate za svadbu, onda morate širom da otvorite oči i budete iskreni u proceni šta tačno znači kada se udružujete sa tom osobom. Ulazak u EU nije ništa drugačiji", rekao je Gil novinarima u Briselu.

Pred konačno glasanje Evropskog parlamenta o povlačenju Velike Britanije iz EU, Nejtan Gil kaže da se za taj trenutak borio 16 godina. On ocenjuje da je vreme da Bitanija povrati svoj suverenitet, a EU i drugim zemljama poručuje da ostanu prijatelji i nastave trgovinu na fer osnovama.

"Mi smo nacija trgovaca. To smo oduveki i bili. Ne želimo da nam se naređuje i postavljaju uslovi koji su potpuno nefer", kaže Gil.

Na pitanje da li kao predstavnik zemlje koja izlazi iz EU može da pošalje poruku Srbiji koja je na putu ulaska u Uniju, Gil napominje da je situacija Srbije u velikoj meri drugačija od britanske, a da na njemu kao Britancu nije da donosi sud da li je nešto dobro za Srbiju ili nije.

"Vi ste ti koji morate da razumete šta tačno znači EU članstvo. To znači da morate da odustanete od svog suvereniteta. Ako želite to, ako ste zadovolji time da vaša zemlja postane država u državi, onda to uradite", navodi britanski parlamentarac.

Nejtan Gil smatra da ulaskom u EU dolazi do gubljenja nacionalnog identiteta i granica, a da država koja na to pristane postaje samo "još jedna teritorija u velikom prostoru EU".

"Ako ljudi u potpunosti shvate realnost EU članstva i ako zaista želite da vaša nacija bude nezavisna, da zadrži svoj kararter i jedinstvenost, onda bih bio vrlo skeptičan oko ulaska u EU", upozorava Gil.

On podseća da je Velika Britanija pre 46 godina ušla u Evropsku ekonomsku zajednicu, zasnovanu na trgovini i da je upravo to osnova na kojoj će se nakon Bregzita razvijati odnosi Londona sa Briselom, ali i Beogradom i drugim partnerima u svetu.

U tom smislu Gil najavljuje da će "nova mantra" Velike Britanije nakon izlaska iz EU biti "trgovina, prijateljstvo i prosperitet svih nacija".

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=01&dd=29&nav_category=1262&nav_id=1648321

Mnogo je veći broj ljudi u Srbiji koji protiv članstva u EU. Naravno i ja spadam među njih. Da je ta EU dobra ne bi Englezi izašli iz nje.

EU je Titanik koji tone i sa kojeg su otišli poslednji čamci za spasavanje.

Подсетимо се да су АнглоСаксонци у виду Британаца и Американаца више пута кроз генерације бомбардовале

циљано цивиле по Србији .....Подсетимо се да на престолу Британиј естоји Немица

Подсетимо се да су Британци били вековима убице по свету зарад јефтинога чаја шећера и кафе

У светлу свих подсећања ... сами одлучите да ли Британци добро мисле ....Балканцима ... или Британцима овим саветом

...

додатак ... Признали су Косово
 
Tačno, ali taj problem se neće rešiti ostankom van EU jer Srbi će nastaviti egzodus ka EU čak i da Srbija ostane van iste. Tvoje rešenje onemogućava brži razvoj onim Srbima koji žele da ostanu u Srbiji.

' БРОЈ СРБА КОЈИ ЖЕЛЕ ДА ОСТАНЕ У СРБИЈИ ЈЕ МАЊИ ОД КОЈИХ НЕМОГУ ДА ОДУ ИЗ СРБИЈЕ '

ТОМИСЛАВ НИКОЛИЋ
 
Sve je dobro dok nije tvoje dijete, je li tako?
U Bjelorusiji je taj % nula.
Nebitno je čije je dete već je bitno da se zlo meri u promilama. Ako si hteo da kažeš da balije nikom nisu potrebne, to je tačno. Ako smatraš da su nemačke ulice postale nesigurne zbog pridošlog bliskoistočnog šljama, to je netačno. Vidiš, to je jedan od razloga zašto vi nacionalsocijalisti stvarate probleme konzervativnim snagama. Ukazujete na validna društvena pitanja na kriminalno pogrešan način.

Da, jeste taj procenat u Belorusiji na nuli, ali tamo je i procenat da naslednicima prirediš bolji život takođe na nuli.
 
Nebitno je čije je dete već je bitno da se zlo meri u promilama. Ako si hteo da kažeš da balije nikom nisu potrebne, to je tačno. Ako smatraš da su nemačke ulice postale nesigurne zbog pridošlog bliskoistočnog šljama, to je netačno. Vidiš, to je jedan od razloga zašto vi nacionalsocijalisti stvarate probleme konzervativnim snagama. Ukazujete na validna društvena pitanja na kriminalno pogrešan način.

Da, jeste taj procenat u Belorusiji na nuli, ali tamo je i procenat da naslednicima prirediš bolji život takođe na nuli.

Твоја конзервираност се огледа једино у томе да СВОЈИМ наследницама и наследницама приредиш БОЊИ живот

на рачун и штету ДРУГИМ наследницама и наследницима

Тај КРЕДО либерализма дово је до тога да у СРБИЈИ постоје ии опстали су САМО ОНЕ И ОНИ који чине ЛОШЕ СВИМА

сматрајући да ће то КАД ТАД ДОНЕТИ ЛИЧНО ДОБРО ....

Конзервативци Европе су довољно велики да све проблемме превале преко границе ... како је овде негде лепо речено

'МИ ВАМА ИЗВЕЗЕМО ОЛОВО А ВИ НАМА ДАТЕ ЗЛАТО '
 

Back
Top