port forward huawei mt882

cune

Početnik
Poruka
13
ako neko moze da mi kaze kako da otvorim portove na routeru huawei mt882 koji sam dobio uz mtel ADSL?portovi mi trebaju da bi mogao da dignem server za cod2.na portforwarding.com sam gledao upustva ali nijedna ne odgovara mojem jer je sve razlicito kad se udje u ona podesavanja routera preko ip adrese.molim one koji znaj neka pomognu.:)
 
ako neko moze da mi kaze kako da otvorim portove na routeru huawei mt882 koji sam dobio uz mtel ADSL?portovi mi trebaju da bi mogao da dignem server za cod2.na portforwarding.com sam gledao upustva ali nijedna ne odgovara mojem jer je sve razlicito kad se udje u ona podesavanja routera preko ip adrese.molim one koji znaj neka pomognu.:)

Pomuci se malo pretrazi lepenke naci cec i podesavanja rutera. Ili jos bolje pozovi o11 100 100 telekomov servis, besplatan je poziv i dobices odgovor, naravno ako imas njihov ADSL.
 
Pali internet explorer. U adress bar kucaj 192.168.1.1( da bi pristupio modem setovanjima)

Username i pass su po defaltu: admin i admin.

Zatim idesh na Basic. Pa - wan settings.
Kliknes na olovcicu( pored kante) - I pod mode sa PPOE prebacish na PURE BRIDGE.

Zatim klik na submit ,pa klik na save all( na dnu side menija)


I upravo si rekao modemu da se on ne konektuje na net.I diskonektovao se sa neta . Sad josh da kazesh PCju da treba da se konektuje.. A to radish tako sto idesh na.

Network connections -> create new connection -> connect to the internet -> set up my connection manualy -> connect using a broadband connection that requires a username and password -> Kao username i password kucas ono sto si dobio od telekoma uz ugovor( xxxxxxxxx@xdsl.isp.telekom.yu)

I onda lepo kliknes na connect. I voila. Kad ne budesh hteo da ides na net samo disconect( iz ikonice koju ces da imash u systray).
 
@cune
na ovaj način ti direktno idu svi mogući portovi direktno u XP ;)
(pa stavi i neki firewall )
i sa ovim modemom je potencijalno bolja konekcija i/ili torentz na taj način

( ali ne mogu onda dva kompa istovremeno , da dodam i to. )

@jagodinac035
super uptstvo , kratko ali 'bitačno :super: :super:
 

Back
Top