"PORŠE, MEJD IN ČAČAK" Nemačka kompanija počinje proizvodnju u Preljini, Vučić na otvaranju fabrike

Nemam pojma, kao im radi neki pogon, neki me radi... Tavore. Jeste, kupio ih je Metalac pre par godina.
A pazi tu logiku, ovi proizvode šerpe i razbijaju se od posla a koliko puta čovek u životu kupi šerpu ili džezvu. A ovi drugi prave možda i najpotrošnije delove za automobile a automobila mali milion gde god pogledaš, i oni propali (!?!?!?!?)

Toliko znam a toj fabrici, a nakon toliko godina shvatim da ništa ne znam

Kako, zašto ? Duga je to i opširna priča sa mnogo detalja ... možda nakon ovih godina nije prestrogo ako kažem da su upravo Nemci kumovali da ona propadne .
 
Nemam pojma, kao im radi neki pogon, neki me radi... Tavore. Jeste, kupio ih je Metalac pre par godina.
A pazi tu logiku, ovi proizvode šerpe i razbijaju se od posla a koliko puta čovek u životu kupi šerpu ili džezvu. A ovi drugi prave možda i najpotrošnije delove za automobile a automobila mali milion gde god pogledaš, i oni propali (!?!?!?!?)

Људи купују шерпе и тигање много чешће него што мислиш. На страну што продају целом тзв региону.
 
Toliko znam a toj fabrici, a nakon toliko godina shvatim da ništa ne znam

Kako, zašto ? Duga je to i opširna priča sa mnogo detalja ... možda nakon ovih godina nije prestrogo ako kažem da su upravo Nemci kumovali da ona propadne .

Znaš šta je tu, oni su verovatno najviše stradali devedesetih i za vreme te krize. Državna firma, država nema para da ih finansira, oni su godinama stajali u mestu, nisu se usavršavali, nisu ulagali u mašine, infrastrukturu, razvoj... U međuvremenu izgubili kupce, pojavili se novi, konkurentniji, moderniji proizvođači i eto...

Људи купују шерпе и тигање много чешће него што мислиш. На страну што продају целом тзв региону.

Dobro, to je tačno. Dosta oni izvoze a prave i bojlere, sudopere, imaju kartonažu, transport, trgovinski lanac... Ali kad mi ljudi pričaju koliko se tu dnevno proizvede džezvi recimo, tiganja, lončića... prosto se zapitaš gde to sve ide.
 
Znaš šta je tu, oni su verovatno najviše stradali devedesetih i za vreme te krize. Državna firma, država nema para da ih finansira, oni su godinama stajali u mestu, nisu se usavršavali, nisu ulagali u mašine, infrastrukturu, razvoj... U međuvremenu izgubili kupce, pojavili se novi, konkurentniji, moderniji proizvođači i eto...

Oni nisu imali nikakv veliki problem do privatizacije . S olidno tržište , proizvodnja, pun magacin repro materijala ... a onda nastaje haos

Kakvih sam se budala nagledala koji su se "bavili" tom fabrikom da se zapitaš - da li je to realno ? Da ipak to nije bilo namerno , a ne puno neznanje .
 
Ne prosečna plata jeste možda 50k mesečno ali od toga mora da oduzmes min 10k evra koliko im daju godišnje .. znači svaki radnik koga Vučići zaposli košta ostale koji pune taj budžet godišnje min 9500evra.. Sta kažeš jel treba nastaviti sa zapošljavavnjem na ovaj način ...
kad tad, račun će doći...a onda biće kuknjave...svesno idemo u kataklizmu
 
Сви на трг по шаку жита па кући...

опасно закувавају глобалисти, узимају Немцима фирму и шаљу у Србију, циљ је да се Немачка демонтира, јер није прсла ко Франција...

Док Немце не урнишу скроз изгледа не могу да праве хаос ко сад по Америци...

Nemac je uvek hegemon. Ima tu nečega. Našli su se u globalizmu, naročito svetska super klasa Frankfurtera ...
 

Back
Top