PORODJAJ U GAK VISEGRADSKA ILI KAZNA???????

uzas. a to nije jedina prica iz porodilista. upravo to me najvise odvraca da ikada imam bebu. ne strah od bola ili bilo cega, nego to maltretiranje zena koje su u tom trenutku bespomocne. jedina pravda za tog lekara je da ako iam decu da mu se od dece naprave teski invalidi, pa neka ih dozivotno gaji i podseca se svojih grehova. i nemoj neko da mi kaze da deca nisu kriva, isti je to genetski materijal. a i taj lekar bi trebao da ostane invalid, jer to je gore od smrti. cela porodica. oko za oko zub za zub je jedina pravda.

sta reci kada se moaj keva poradjala pre xy godina u narodnog fronta, lekara nije bilo na vidiku u tom trenutku. mojoj kevi trudnocu vodila neka doktorka i zena lepo rekla da je moja keva za carski rez. medjutim zena imala nekih problema i jedno vreme nije radila i moju kevu prebace kod drugog lekara i taj je pustio da se porodi prirodno. malo je falilo da umremo i ona i ja. a glavna babica je te noci vodila glavnu rec i ladno prosla pored moje keve i rekla - ovu ostavljamo, nema od njih dve nista. nije htela da zove lekara. ali, nasao se u tom trenutku stazista i to arapin i on otrcao po lekara. taj lekar je te noci bio ok i spasio i moju kevu i mene. meni radili reanimaciju.

posle kada se moja keva oporavila i naletela u hodniku na tu babicu malo je falilo da je ubije i nekim cudom s etu nasao bas taj lekar koju ju je porodio i odvukao je da ne bi moja keva odgovarala za ubistvo. on nije prijavio nista, a ova babica nije smela. valjda je bila svesna da je mojoj kevi mrak na ocima i kako ce se to zavrsiti. i posle mi keva rekla da ju je ova prijavila da bi je ladno ubila, ako nista drugo ne bi mogla da uradi.

toliko do mene.

OVO JE CELA PRICA KOJA JE ISLA NA B92-INFO U PRVOM DELU JE DEVOJKA KOJA NIJE HTELA DA SE OTKRIJE A U DRUGOM DELU SAM JA I MOJ SUPRUG

У нашој земљи је увек било оваквих ствари.

Моја мајка је, као прворотка, родила моју старију сестру плаву, без плача, вакумом, а сама је скоро смртно искрварила јер је главну реч у сомборском породилишту, у том периоду (1979. год) водила нека бабица Катарина док др спава и ако је дежурни.

Преко 36 сати су је држали на порођајном столу!!!!

Да се разумемо, прворотке се порађају од 18-24 сата. То није чудно и увек се оставе толико на столу ако су срчани тонови ок. Али 36+ сати, то је лудост.

Исход је био тај да је моја мајка, уз болове, устала с порођајног стола, шчепала бабицу за гушу и рекла јој да ако роди мртво дете, убиће је.
Наравно, др се одмах насликао ту и породили су је промптно вакумом.
Знамо шта је вакум и какав је исход могао бити.

Срећа, све се добро завршило, изузев што је мојој мајци шивено и дебело црево.

На жалост Андријана, у овој држави се још увек није формирао фронт који би могао да се избори са мафијом у белом.
А само здравство и даље функционише захваљујући лекарима ентузијастима којих још увек, хвала Богу , има.

Жао ми је што Вам се то десило.

i sa njima treba tako postupati. za svako ubistvo treba odgovoriti istom merom i to po porodici i njihovoj deci, pa da vidimo dal bi onda trazili pare i ponasali se tako.

Била је баш у ГАК-у у Вишеградској ситуација....кад је муж једне труднице ухватио неког доктора и избацио га напола кроз прозор уз образложење да ће завршити на бетону не буде ли се одмах поринуо за његову жену.

Страшна ситуација али изгледа такви само тај језик разумеју!

Да, жена кад дође у породилиште, прво дође на пријем где је прегледа гинеколог са пријемног.
Ту се одлучује какав ће бити порођај.
И да, ако се тај неко с пријема намерачио да порађа жену на овај или онај начин, то је то.
Осим ако се сам др који је водио трудноћу не нацрта ту. А како да дође ако није његова смена, дежурство....то је мешање посао.

Да, жена кад дође у породилиште, прво дође на пријем где је прегледа гинеколог са пријемног.
Ту се одлучује какав ће бити порођај.
И да, ако се тај неко с пријема намерачио да порађа жену на овај или онај начин, то је то.
Осим ако се сам др који је водио трудноћу не нацрта ту. А како да дође ако није његова смена, дежурство....то је мешање посао.

Pa kako onda moze nacelnik da ti ne da da uradis carski rez ako je carski rez jasno indikovan?

zasto kod nas muz ne moze da prisustvuje porodjaju....lako im je da glume ludilo bez svedoka:sad2:

U nekim porodilištima može, u nekim ne može... Uglavnom se plaća, otac mora da uradi odredjene analize maximalno dve nedelje pre ženinog porodjaja ( nakon toga zastarevaju, pa mora da radi ponovo :roll: ), treba mu pismeno odobrenje načelnika da sme da prisustvuje porodjaju... a ni sve to nije garancija da će zaista prisustvovati... a i kada ima sve to, osoblje to mrzi najviše na svetu...

Pa kako onda moze nacelnik da ti ne da da uradis carski rez ako je carski rez jasno indikovan?

Не знам о чему се радило.
Не знам ни на ког начелника мислиш тј. начелника ког одељења.
Али има свега.
Сећам се девојке која се порађала са мојом сестром, др који јој је водио трудноћу је сматрао да је индикован царски, али на пријему су јој рекли да нема потребе. Радило се о карличном положају бебе.
Срећа па је др који је водио трудноћу био дежуран иначе би је порађали карлично...мада, руку на срце, гледала сам и карлични порођај...има гинеколога који га савршено изведу али се жена мало више намучи.

У медицини је маса ствари чист осећај и слободна процена.
Знаш и сам да медицина није математика и да је увек много оних прелазних случајева који упадну и у ''ову'' и у ''ону'' категорију.

Царски рез је операција. Жена се уводи у анестезију, сече се перитонеум, утерус...и ако је рутинска операција, постоперативни ток увек може да се искомпликује. Зато је увек боље претегнуту на природни порођај. Осим у јасним случајевима.
Жена која је поставила тему јесте у породилишту доживела брутално иживљавање и безобразлук али ако је цтг показивао откуцаје, то је чиста ситуација. Не можеш рећи за тог гинеколога да не зна свој посао. Али ако се жена и на индукцију не отвара, нема ту превише филозофије, ту се ради царски.
Моја нај другарица је имала ту ситуацију са ок откуцајима , а слабим отварањем.
Малецки је исто био у хипоксији, рупица у мозгу, хипертонус, годину дана након порођаја страс јер не знаш хоће ли дете бити како треба, међутим све се добро завршило. Мали је пресладак и права паметница.
Др је радио , што се каже, ''lege artis'' и не можеш га кривити за то што је природа ипак изнад медицинске науке и рекла бих судбине.

moj primer trudnoce su mogli da uce u skolama jer je i bila za primer,dete zdravo,normalno, veliko.... u visegradsku sam otisla 12.01.2011 u 06h jer mi je pukao vodenjak, tu pocinje cela moja muka.... na stolu sam bila vec u 07h oko podne mi je ukljucena indukcija pa prekidana pa ukljucivana.... doktor koji mi je pratio trudnocu se nasao dezuran tog dana i mislila sam da imam srece sto je tako. bila sam planirana za carski rez posto sam nosila jako visoko dete ali doktor se predomislio jer je mislio da moze da me porodi normalno sto je bila najveca greska jer ja nisam dobijala napone vec samo bolove... molila sam ih da mi daju epidural, nudila pare za njega, nudila pare za carski rez ali niko nije hteo da me cuje rekli su mi da sam bezobrazna i da necu da saradjujem.... cak me je dr. milicevic zakljucao samu u boks i rekao " sad se sama poradjaj ja cu doci samo po dete a svi ostali nemoj da je neko usao kod nje"..... posle 20 sati porodjaja bilo je kasno za sve... rodila sam decaka koji je posle 2 sata hitno prebacen u tirsovu na aparate i jos uvek je tamo sa teskim ostecenjem mozga i nervnog sistema i koji nema nade da prezivi ...... nadam se da ce ovo neko da vidi i da sazna kako rade doktori u visegradskoj a oni ce za sve sto su ucinili platiti ili na sudu posto ih to ceka ili bogu kad budu dosli na ispovest.... moj vam je savet bezite odande sto pre mozete da vam se ne desi da placate skolu nekom koji je umislio da je bog. andrijana kamber[/B]

Naslov teme je jako bezobrazan jer je nekoliko mojih komšinica prezadovoljno tretmanom
i ponašanjem osoblja tokom cele trudnoće
Šta ćemo sad?

Loše smo naučeni kako nastaje život, beba ne može da bude visoka
Šta je trebalo da radi moja keva - 4,750 Kg sa mnom?

Seljački se zataškavaju šuntavila po familijama i ne priča se o familijarnim bolestima
a isto tako mnogi ne znaju ni čemu suži Rh u krvnoj grupi
ishrana tokom trudnoće i sve ostalo

najlakše - krivi lekari za moje navike i genetiku

Poslednja izmena:
Naslov teme je jako bezobrazan jer je nekoliko mojih komšinica prezadovoljno tretmanom
Šta ćemo sad?

Seljački se zataškavaju šuntavila po familijama i ne priča se o familijarnim bolestima

Trebalo bi da sednes i porazmislis da li je u redu da pricas takve stvari na ovako potresnoj temi,a kao prvo da dobro razumes napisano.Zena nije rekla da je beba "visoka" nego da ju je nosila visoko u trudnoci.

Šta ćemo sad?

A sledeći njen post:

NAZALOST SVE SE ZAVRSILO I PRE NEGO STO JE POCELO! STEFAN JE UMRO POSLE 43 DANA BORBE A DOKTOR NESMETANO RADI POSTO SUD CASTI OCIGLEDNO ZATVARA OCI PRED ISTINOM!

Sve, sve, ali treba imati malo mere u komentarisanju. Super što su tvoje komšinice zadovoljne, kamo sreće da je svaka porodilja zadovoljna i da priča lepe priče i nosi lepe utiske iz porodilišta. Ali nije tako...
Osetljiva tema za komentarisanje... ipak treba imati malo mere...

Šta ćemo sad?

..guglaj malo o gestacionom dijabetesu, pa priupitaj majku o ponechemu.. :neutral:
..razumem frustraciju shto nema nachina da svedesh prichu na obrezivanje kod jevreja, ali ti si sluchaj za posmatranje metar u vis, nazalost..

Back