Porodilja: Lekari su mi ostavili posteljicu u stomaku

MMMD

Zainteresovan član
Poruka
296
NOVI SAD - Mogla je da umre!
Iako je od njenog porođaja prošlo čak mesec dana, Novosađanka Snežana Glišić moraće da ode na operaciju jer joj, kako kaže, lekari Klinike za ginekologiju i akušerstvo u Novom Sadu nakon porođaja nisu iz materice izvadili posteljicu. Nekoliko dana nakon što je došla kući, počela je obilno da krvari i trpi strahovite bolove. Kad je otišla na kontrolu, shvatila je da nešto nije u redu.

http://www.***************/drustvo/-porodilja-lekari-su-mi-ostavili-posteljicu-u-stomaku---11-08
 
Pojma nemam sto ste se uzbudli, pa ovakve greske dogadjaju se svaki dan sirom sveta,
Gde je ovde senzacija?

svuda u svetu postoji lekarska greska, osim u Srbiji ...
ljudi ostaju bez posla i dozvole za rad, postoji cirkulacija
samo se na odredjenim mestima na svetu fasuje inf, pa i sepsa zbog nesterilnih instrumenata

u srbiji se potencira bela kuga i borba protiv iste


ovde se nacuje za izuzetno mali br ovakvih slucajeva, vecinu cujemo i vidimo samo od blizih
 
svuda u svetu postoji lekarska greska, osim u Srbiji ...
ljudi ostaju bez posla i dozvole za rad, postoji cirkulacija
samo se na odredjenim mestima na svetu fasuje inf, pa i sepsa zbog nesterilnih instrumenata

u srbiji se potencira bela kuga i borba protiv iste


ovde se nacuje za izuzetno mali br ovakvih slucajeva, vecinu cujemo i vidimo samo od blizih

Varas se, u Srbiji je ista prica kao i u Nemackoj, Svedskoj ili Francuskoj.

Pricati o sepsi je neka "omerta", kodeks koga se drzi i lekari i medicinsko osoblje, kao pijan plota.

To ne moze da se dokaze na sudovima, ili procesi traju 20 godina, a na kraju je pacijent uvek izvukao deblji kraj.

Uostalom, sepsa nije nista novo u bolmnicama, mada u ovom slucaju, o kome diskutujemo, to uopste i nema veze sa nehigijenom
nego su lekari nest prevideli, mada sve zvuci jako cudno.
 
To ne moze da se dokaze na sudovima, ili procesi traju 20 godina, a na kraju je pacijent uvek izvukao deblji kraj.

Uostalom, sepsa nije nista novo u bolmnicama, mada u ovom slucaju, o kome diskutujemo, to uopste i nema veze sa nehigijenom
nego su lekari nest prevideli, mada sve zvuci jako cudno.

zadnji slucaj za koji sam cula, koji nije zavrsen sepsom na srecu- bi se VEOMA LAKO dao dokazati na SUDU

ali se postavlja pitanje kako bi nase sudstvo odreagovalo

nije ni smrt nista novo po bolnicama, zamislite
 
zadnji slucaj za koji sam cula, koji nije zavrsen sepsom na srecu- bi se VEOMA LAKO dao dokazati na SUDU

ali se postavlja pitanje kako bi nase sudstvo odreagovalo

nije ni smrt nista novo po bolnicama, zamislite

Ova slucaj je zaista druga prica, nema veze sa tim bakterijama po bolnicama od kojih hiljade pacijanata diljem sveta godisnje umire.
Uglavnom se radi o ljudima ciji je imun sistem oslabljen, ali opet kazem da to sa ovim dogadjajem nema veze.
 
Ova slucaj je zaista druga prica, nema veze sa tim bakterijama po bolnicama od kojih hiljade pacijanata diljem sveta godisnje umire.
Uglavnom se radi o ljudima ciji je imun sistem oslabljen, ali opet kazem da to sa ovim dogadjajem nema veze.

vi izigravate lekara :confused:

ne, drugi slucaj je posledica nesterilnih instrumenata, gde je zena sama izbacila posteljicu

kako niste replicirali predhodni post, on se direktno obraca vasoj izjavi ?
 
Ja sam učio da to samo ispada, u sedmom razredu valjda
E sad ja bih napisao nešto al i da napišem neće promeniti svet
Žene će i dalje da ostaju samoljubive muškarci će i dalje da budu glupanderi
Tako da neću ništa da pišem, posteljica sama ispada, znaju to i babe bez osnovne

U idealnom slučaju, kada je sve u redu.
Nije retko da se zalepi.
Ja se dva puta poradjala, oba puta morala na reviziju.

Nije mi jasno kako nisu to proverili, kako nisu videli? Pa to krvari još na porodjajnom stolu, mnogo više nego što je normalno. Jadna žena, ne želim ni da zamislim njene muke, dobro sepsu nije zaradila :sad2:
 
Pojma nemam sto ste se uzbudli, pa ovakve greske dogadjaju se svaki dan sirom sveta,
Gde je ovde senzacija?

ne dogadjaju se...zivis u nemackoj, reci sta bi se desilo lekarima kojima bi se nekoliko puta uzastopno desavali ovakvi propusti...u srbiji se ovo konstantno desava...umiru bebe, porodilje i trudnice zbog banalnih gresaka i nemarnosti, a sto je najgore, niko jos nije ni zasta odgovarao...
 
Sta vas sve ovo cudi. Pa izlaze sa specijalizacije ginekolozi i hirurzi koji nisu ispunili ni 10-ti deo prakticnog programa niti bi ga ispunili u sledecih 10 godina, a cak se i gledanje pise u knjizicu ko da su radili. Posledica svega je mogucnost birkanja , pa pacijent ili pacijentkinja mogu da odluce ko ce ih operisati, ko ce poradjati. Za svaku intervenciju koju bi mogao da odradi specijalizant mora da se trazi dozvola pacijenta. Pa su se onda pre par meseci pacijentkinje bunile sta ce specijalizanti na porodjajima. Pa sada uvode specijalizante na porodjaje kao da im tamo nije mesto. Ne deo bog da specijalizant pod nadzorom mentora odradi neku intervenciju recimo reviziju, svaka porodilja trazi iskusnog lekara. Ranije smo imali dobre specijaliste zato sto su izlazili sa mnogo prakse sa tih specijalizacija. Znalo se ako profesor ili iskusan lekar mentor odluce da prepuste intervenciju specijalizantu tu se nije postavljalo pitanje da ili ne, niti se pacijent ista pitao. Zato sto i specijalizant mora da se nauci na nekome. Imate jako lose organizovanu obuku buduceg kadra a onda zakljucite kakvu uslugu moze kasnije da pruza lose obucen kadar.
 

Back
Top