porodiliste kraljevo! Babice....

tina kupina

Obećava
Poruka
65
Pocinju bolovi,odlazite u porodiliste a tamo prvo pitanje nije na koliko imate kontrakcije vec KO JE VAS LEKAR! A ako kazete da nemate svog lekara gledaju vas kao da to nije moguce.Od pruzanja pomoci i psiholoske podrske, davanja odgovora na vasa pitanja, slobodno zaboravite,barem je moje iskustvo od tri porodjaja takvo.Nisam nikakva razmazotina, ne trazim da me neko drzi za ruku i mazi i dvori ali su zaista neljubazni, drski ukoliko ih pre toga niste dobro "podmazali"!Dobar deo posla oko tek porodjene zene preuzimaju i higijenicarke, koje kasnije kada ustanete i napravite 'baru' ispod sebe, jos se i deru 'pa gde si posla' (a posla u wc), I bogoradaju....A kada je bio dan babica, ne znam tacno kada, licno sam gledala na kraljevackoj televiziji reportazu iz porodjajnog boksa, gde su babice onako kao za televiziju govorile kako pruzaju svim buducim majkama svu mogucu psiholosku i moralnu podrsku, pripremaju ih za porodjaj,odgovaraju na pitanja.....sve samo pred kamerama.A kasnije, kada beba stigne a one ne dobiju nista, ne zato sto vi ne zelite da date,vec zato sto nemate,gledaju vas kao da niste normalni....pa valjda znate da to tako treba...sok i kafa i bombonjera su "luk i voda", to vise nije prihvatljivo uopste.Tate tek nadrljaju kada treba da vide svoju bebicu, sve ispod hiljadu dinara ili 10e za desetosekundno upoznavanje sa bebicom, je nista.Verujem da ovoga ima svuda, u svim porodilistima, ali je preterano....Pa dati lekaru onoliko koliko im se obicno daje a to je oko 100E, pa sa tim se moze svasta kupiti za novu bebicu, krevetac ili kolica, pa koliko samo pelena i maramica koje odlaze ko alva...Imate li vi slicna iskustva?
 
Klasika u zdravstvu....Ja sam se porodila 2003.godine.Bio mi je prvi porodjaj.Porodjaj kao porodjaj je bio lak,ali posle toga uzas,msm na dojenje.Kao prvorotka nisam znala nista,a niko,ama bas niko,nije hteo da mi pokaze kako da dojim dete.Silnih para sam dala sestrama,ali dzaba.Stvorile su se velike rane na grudima,krv ide iz njih,a sestre dodju i kazu kako moram da budem uporna.Ja im kazem da dete place jer je gladno,jer ne moze da sisa krv,a oni kazu ne,morate da budete uporni.Strasno...Onda,imala je avent pumpica za izmuzavanje,bolnicka,koja je kruzila od porodilje do porodilje,ali kad sam dva puta pitala sta je sa njom,kazu pokvarila se.Moja mama ode u apoteku i kupi je,tada kostala 4500 din.Sutradan ja saznam da bolnicka uopste nije bila pokvarena,nego je neka sestra dala svojoj pacijentkinji...Bruka.E onda sam videla da stvarno moram da nadjem dobru vezu.Muz to sredi,i onda ostatak boravka u porodilistu je bio malo normalniji...Kazu za porodiliste da je najsrecniji deo bolnice,ali ja se ne slazem,jer sam preplakala,pritom stvarno nisam razmazena,samo sam trazila nesto osnovno....Tada se lekar castio sa 50-100 e,a sada kazu da je mnogo vise...Sramota...Znaci nista se nije promenilo do sada,mozda je gore?Pozzzz
 
nista se, na zalost, od tada nije promenilo.Ja sam mozda imala srece jer su sva tri moja porodjaja prosla bez ikakvih komplikacija,hvala Bogu, i nisam imala te probleme sa grudima i dojenjem, ali drskost sestara koje se brinu o bebama i njihovo neobaziranje na vasa pitanja, nesigurnost sa prvim detetom...a tek kada dolazi vizita, kao streljacki vod....muva ne sme da se cuje, beba u kolevci ako place, pogledaju te kao da beba ne sme da place dok su oni u sobi a vi ne smete da je uzmete, jer morate biti u krevetu i ne smete da se mrdnete dok ne prodje viizita...
 
Ništa novo...
0118-yawn.gif
 
Tina, Jelena, jeste li isle na psihofizicke pripreme? Ja sam na trecoj imala problema sa pritiskom i ostavili su me na odeljenju ali mislim da su mi i te dve pomogle. A to sto ste napisale nije nista novo. Leshinarke gadne. :thumbdown: Skoro da se samo zbog njih premisljam u vezi prekida terapije i nove trudnoce.
 
ja nisam isla ni na kakve pripreme, sve je proslo kako treba....a na kraju trece trudnoce sam i ja imala probleme sa pritiskom pa sam to malo cesce kontrolisala...meni su dali neki lek koji se zove metildopa i bensedin i to je stabilizovalo moj pritisak....kakav je tvoj pritisak,nizak ili visok?
 

Back
Top