Сталкер
Elita
- Poruka
- 23.163
Čačak: Porodila se na trotoaru jer je nisu pustili u bolnicu
Vesti - Društvo | SrbijaNet | 06 novembar 2010
Ispred urgentnog centra čačanske bolnice dogodila se prava drama, kada je Snežana Petković (27) iz dragačevskog sela Goračići bila primorana da se porodi na trotoaru jer niko od osoblja nije izašao da joj pomogne.
Kako tvrdi porodilja i članovi njene porodice, medicinsko osoblje ih je samo uputilo na porodilište, a Snežani su u pomoć pritekla dva pacijenta, koja su u tom trenutku bila u čekaonici urgentnog centra.
’Brat i ja smo je dovezli pošto je dobila porođajne bolove 18 dana pre termina’ priča Snežanin dever Zoran. ’Nismo znali da sada postoji novi prilaz porodilištu, pa smo kolima krenuli na glavnu kapiju čačanske bolnice. Tu su nas upućivali kuda da idemo, ali porođaj je već bio počeo. Istrčao sam iz kola i otrčao do desetak metara udaljene prijavnice urgentnog centra i rekao da se žena porađa u automobilu, na šta mi je medicinska sestra rekla da porodilju odvezem u porodilište koje je udaljeno oko 200 metara. Naglasio sam da je porođaj u toku i da za tako nešto nemamo vremena, na šta je ona slegla ramenima i kazala da ne zna kako može da nam pomogne. Bio sam van sebe od besa. Tada su skočila dvojica pacijenata, od kojih jedan u gipsu, uzeli kolica i strčali do automobila’.
Međutim, kada su došli do kola, Petkovićeva se već porodila. Pošto je porođaj već poodmakao, Snežanin suprug Goran ju je izneo iz automobila i postavio na ćebe koje je prostro na trotoar. Četiri muškarca su onda unela ženu i bebu u bolnicu, osoblje je preseklo pupčanu vrpcu i uvilo dete. Po rečima njenog muža, Snežana je još četrdeset minuta sedela u kolicima i čekala lekare koji su pozvani iz porodilišta.
Međutim, u čačanskoj bolnici tvrde da je pacijentkinji pružena sva neophodna medicinska pomoć i da nije bilo greške medicinskog osoblja. 'Pacijentkinja i njeni pratioci su, verovatno iz neznanja, došli na ulaz u bolnički krug koji se već godinu dana ne koristi za ulaz na porodilište, tako da se pacijentkinja našla ispred Urgentnog centra. Sugerisano im je da porodilju odvezu na drugi ulaz, za šta bi im bila potrebna nepuna dva minuta. Pratilac porodilje je potom otišao do automobila, ali se ubrzo vratio rekavši da je porođaj u toku, nakon čega je osoblje reagovalo i majci i novorođenčetu pružilo neophodnu pomoć’ izjavio je PR čačanske bolnice dr Slobodan Gujaničić.
Vesti - Društvo | SrbijaNet | 06 novembar 2010
Ispred urgentnog centra čačanske bolnice dogodila se prava drama, kada je Snežana Petković (27) iz dragačevskog sela Goračići bila primorana da se porodi na trotoaru jer niko od osoblja nije izašao da joj pomogne.
Kako tvrdi porodilja i članovi njene porodice, medicinsko osoblje ih je samo uputilo na porodilište, a Snežani su u pomoć pritekla dva pacijenta, koja su u tom trenutku bila u čekaonici urgentnog centra.
’Brat i ja smo je dovezli pošto je dobila porođajne bolove 18 dana pre termina’ priča Snežanin dever Zoran. ’Nismo znali da sada postoji novi prilaz porodilištu, pa smo kolima krenuli na glavnu kapiju čačanske bolnice. Tu su nas upućivali kuda da idemo, ali porođaj je već bio počeo. Istrčao sam iz kola i otrčao do desetak metara udaljene prijavnice urgentnog centra i rekao da se žena porađa u automobilu, na šta mi je medicinska sestra rekla da porodilju odvezem u porodilište koje je udaljeno oko 200 metara. Naglasio sam da je porođaj u toku i da za tako nešto nemamo vremena, na šta je ona slegla ramenima i kazala da ne zna kako može da nam pomogne. Bio sam van sebe od besa. Tada su skočila dvojica pacijenata, od kojih jedan u gipsu, uzeli kolica i strčali do automobila’.
Međutim, kada su došli do kola, Petkovićeva se već porodila. Pošto je porođaj već poodmakao, Snežanin suprug Goran ju je izneo iz automobila i postavio na ćebe koje je prostro na trotoar. Četiri muškarca su onda unela ženu i bebu u bolnicu, osoblje je preseklo pupčanu vrpcu i uvilo dete. Po rečima njenog muža, Snežana je još četrdeset minuta sedela u kolicima i čekala lekare koji su pozvani iz porodilišta.
Međutim, u čačanskoj bolnici tvrde da je pacijentkinji pružena sva neophodna medicinska pomoć i da nije bilo greške medicinskog osoblja. 'Pacijentkinja i njeni pratioci su, verovatno iz neznanja, došli na ulaz u bolnički krug koji se već godinu dana ne koristi za ulaz na porodilište, tako da se pacijentkinja našla ispred Urgentnog centra. Sugerisano im je da porodilju odvezu na drugi ulaz, za šta bi im bila potrebna nepuna dva minuta. Pratilac porodilje je potom otišao do automobila, ali se ubrzo vratio rekavši da je porođaj u toku, nakon čega je osoblje reagovalo i majci i novorođenčetu pružilo neophodnu pomoć’ izjavio je PR čačanske bolnice dr Slobodan Gujaničić.

