Porodično okupljanje za stolom

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.680
Okupite-decu-u-txt2.jpg

Dade mi Metla ideju za temu..

Volite li porodicna okupljanja za stolom nekim povodom ili jednostavno za nedeljni ručak jednom mesecno
ili kada imate vremena i volje ili gledate da to izbegnete kako znate i umete..

Pogledajte prilog 1504772

Volite li porodicna okupljanja za stolom nekim povodom ili jednostavno za nedeljni ručak jednom mesecno
ili kada imate vremena i volje ili gledate da to izbegnete kako znate i umete.
Komplikovano pitanje.
Kad je moja porodica u pitanju, volim i svakodnevna okupljanja za stolom.
Kada idem kod majke,...onda gledam da to bude što ređe.
Mda,... čovek koji živi sa njom je predivan i uglavnom spremi sve što volim da jedem.😁

Dobrodošli su kad god banu. Neki put bude gozba, neki put su na meniju prženice, uštipci, šta se našlo. Nemamo striktno dogovoreno vreme, ali svako se sve vreme oseća kao kod svoje kuće-što i jeste.
Možda, eto... razmišljam, možda treba da poradimo na tome da se za nedeljne ručkove sastajemo u cilju potvrde da jedni druge vidimo, volimo i podržavamo kao porodicu sve vreme, što se ovako možda ne oseća baš potpuno. Mogu da pokušam, šta mi teško!
Hajde...
Deluje toplo i ima potencijal.

Nikada u zivotu nisam imala ta okupljanja za stolom redovno (mozda par puta ze ceo zivot). Mnogo mi je lepo kada imam prilike da budem deo toga u nekoj drugoj porodici.
Svakako bih volela da u svojoj buducoj porodici zajedno rucamo makar vikendima ako je nemoguce radnim danima (uza porodica).
Ona veca porodicna okupljana iskreno i ne volim preterano. Dovoljno bi mi bilo jednom mesecno ili redje.

Meni to mnogo znači. Čak imam i neke stolnjake koje je moja majka vezla prije 40 i više godina,jedan za nedeljni a jedan za ručak za Bozic i Uskrs. Mnogo mi znace ti stolnjaci,kao da je ona s nama kad ih stavim na sto.
Ja sam te vezene i heklane stvari odnela sa sobom još kao balavica. I sada ih čuvam kao porodični "totem". Dato mi je jer sam žensko u porodici i predaću snaji koja ih bude htela. Neke stvari se jednostavno poklanjaju i uzimaju od srca, jer drugačije ne vredi.
Ali zato nikakav odnos prema nakitu i novcu nemam. Više od polovine sam po selidbama pogubila, ali se zato od porodičnog "totema" ne odvajam.😁

Ja sam te vezene i heklane stvari odnela sa sobom još kao balavica. I sada ih čuvam kao porodični "totem". Dato mi je jer sam žensko u porodici i predaću snaji koja ih bude htela. Neke stvari se jednostavno poklanjaju i uzimaju od srca, jer drugačije ne vredi.
Ali zato nikakav odnos prema nakitu i novcu nemam. Više od polovine sam po selidbama pogubila, ali se zato od porodičnog "totema" ne odvajam.😁
Da,ne bih to bacila ni po koju cijenu. Imam i neke zavjese koje je majka pravila i kcerka je zainteresovana za sve to,ali ja još ne dam. :lol:

Da,ne bih to bacila ni po koju cijenu. Imam i neke zavjese koje je majka pravila i kcerka je zainteresovana za sve to,ali ja još ne dam. :lol:
Kažu,...da se oseti pravi trenutak, kad ih treba dati. I kome, nara'fno. 😁
Mlada sam otišla od kuće,...nisam tada ni imala šta drugo poneti od kuće. Pok.baka me je tako ispratila.❤️
Prošlo je više od 20 god,...k'o da je juče bilo. Šta ti je život!😁

Volim. Obzirom da nemam "svoju" porodicu, povremeno ručamo zajedno roditelji, sestra i ja. Uvek se lepo ispričamo. Otac sve slabije vidi i čuje i po prirodi je nekako simpatično šeprtljiv čovek pa se uvek i lepo ismejemo, najčešće na njegov račun. Pomislim da, sve smo stariji, jednog dana će neko tu faliti i da su ovo, u stvari, ta neka dobra stara vremena kojih ću se jednog dana sa setom sećati. Možda.

Moja porodica ruca zajedno bas uvijek

A porodicna okupljanja tipa mi, nase mame i tate, isključivo na nase rodjendane.
Posto nas ima dosta to je i previse :lol:
Moj tata je cangrizav,njegov prepametan a svekrva opet u svom svijetu gdje joj je sin jedinac ispred svih.
I mm i ja se psih pripremimo za te dane

Volim, uistinu volim. Sama sam tako odrastala, negovao se ritual nedeljnog rucka a negde dva puta mesecno se islo kod nane na rucak.
Imamo naviku da jedemo skupa kada je vreme obroku, manje ili vise gladni i odrasli vole da sede sa decom dok deca jedu...iako deca imaju po dvadesetak godina ali ako neko jede ko je slobodan bi mahom seo za sto "da mu pravi drustvo".

Uopste sam rob navika, imam dnevne i mesecne rutine, torte koje pravim za taj i taj praznik, u to i to doba godine.
Stvarno jedem sama ako bas, bas moram.
Kao mala sam bacala iza frizidera od rucka pre skole jer mi se nije jelo. Sa sestrom sam vec uvek jela.

Volim da vidim porodicu na okupu, svoju, tuđu, kako god, volim da vidim tu nasmejane ljude koji se zaista vole, ta atmosfera mi je sjajna.

Nažalost, zbog poslovnih obaveza i tempa života sa mojima to radim za praznike, a i tada nismo svi tu, ali uživam u tome kad god se desi.

Volim. ❤️
I mozda bas zato sto sam odvojena od moje pocetne porodice toliko vise ovu drugu drzim oko sebe. I njegovi su svi divni ljudi i mnogo volim kad smo zajedno. ❤️

Volim. Obzirom da nemam "svoju" porodicu, povremeno ručamo zajedno roditelji, sestra i ja. Uvek se lepo ispričamo. Otac sve slabije vidi i čuje i po prirodi je nekako simpatično šeprtljiv čovek pa se uvek i lepo ismejemo, najčešće na njegov račun. Pomislim da, sve smo stariji, jednog dana će neko tu faliti i da su ovo, u stvari, ta neka dobra stara vremena kojih ću se jednog dana sa setom sećati. Možda.
lepo opisano.............iako sa setom.

Back