Породични закон

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.747
На овом линку можете прочитати тренутно важећи породични закон који регулише односе, права и обавезе у оквиру породице и у оквиру који се тиче закона.

Законом су обухваћени неки аспекти породичног живота.

Свакако да постоје и неки аспекти који нису регулисани а свакодневне ситуације из живота доводе до потребе да се та регулација уведе или да се измени постојећа.

Да ли имате, узевши у обзир разне теме које су на овом пдф-у активне, предлоге, примедбе, коментаре на поједине чланове закона?
 
Да ли имате, узевши у обзир разне теме које су на овом пдф-у активне, предлоге, примедбе, коментаре на поједине чланове закона?
kako da ne, predlog člana:
mama ako se razvede ne bi smela da šeta dete bez pismene overene saglasnosti oca.
zapravo ne bi smela nigde sa detetom bez saglasnosti oca!

predlog drugog člana,
ako žena psihički napada muško onda muško ima pravo ili da
1) je krivično tuži ili
2) da joj fizički vrati

predlog trećeg člana
ukoliko muškarac ili žena koriste bilo šta od narkotika (alkohol, cigare, droge, tablete) dete im se oduzima dok ne batale te narkotike (tj. dok se ne unormale)
 
predlog drugog člana,
ako žena psihički napada muško onda muško ima pravo ili da
1) je krivično tuži ili
2) da joj fizički vrati
Potpuno se slažem da ima jako puno nesnosnih žena.. zvocala, ispiračica mozgova, manipulatorki svih vrsta.. urnišu vas psihički.. sve znam i često me bude sramota što su "moje" ne mozgom več polom uopšte
Slažem se s onim pod jedan da zaslužuju krivičnu tužbu jer same jesu nezaustavljive u tome što rade pa zaista treba nekako reagovati (mada ne treba ni čekati da dođe do toga već se lepo razvesti na vreme) ali ono pod dva, vratiti joj fizički? Zar nije logičnije vratiti joj istom merom, dakle psihički.. i zar se ne gubi i M od muškarca onog momenta kad fizički nasrne na ženu?
Ako si muško (ne obraćam se tebi lično) nasrćeš na one što su fizički tebi ravni znači na muškarce, a ako nasrneš na fizički slabijeg od sebe šta si onda ti..? Pichka najobičnija zar ne
 
Poslednja izmena:
Potpuno se slažem da ima jako puno nesnosnih žena.. zvocala, ispiračica mozgova, manipulatorki svih vrsta.. urnišu vas psihički.. sve znam i često me bude sramota što su "moje" ne mozgom več polom uopšte
Slažem se s onim pod jedan da zaslužuju krivičnu tužbu jer same jesu nezaustavljive u tome što rade pa zaista treba nekako reagovati (mada ne treba ni čekati da dođe do toga već se lepo razvesti na vreme) ali ono pod dva, vratiti joj fizički? Zar nije logičnije vratiti joj istom merom, dakle psihički.. i zar se ne gubi i M od muškarca onog momenta kad fizički nasrne na ženu?
Ako si muško (ne obraćam se tebi lično) nasrćeš na one što su fizički tebi ravni znači na muškarce, a ako nasrneš na fizički slabijeg od sebe šta si onda ti..? Pichka najobičnija zar ne
Fizicki je muski izbor kao sto je zenski preko advokata,niko njega ne pita da li se slaze da se biju njenim oruzjem pa tako nek se kocka kako ce joj biti vraceno
 
Fizicki je muski izbor kao sto je zenski preko advokata,niko njega ne pita da li se slaze da se biju njenim oruzjem pa tako nek se kocka kako ce joj biti vraceno
Slažem se da se kockaju, čačkaju mečku što se kaže, drkaju vas do tačke pucanja zaista sve razumem.. Ali ostanite muškarci jbg ne posežite za takvim rešenjem.. Podnesite tužbu za razvod čim ona krene sa psiho igricama, nemojte trpeti pa time u jednom momentu dovesti sebe do prekida filma
 
Svakakvih rospija ima, totalno sam na vašoj strani. Znam koliko zloupotrebljavaju zakon koji je na strani žena. Dok ga takve zloupotrebljavaju neke druge koju su zaista ozbiljno zlostavljane ćute i trpe uopšte se ni ne hvataju zakona i na moju veliku žalost završe u crnoj hronici. Sve je naopako ljudi ne čekajte da dođe do najgoreg, ne puštajte nikog da vam se igra sa živcima.. a žena to ume bolje od svakog muškarca. Ako se ne može zajedno, razlaz i svako na svoju stranu
 
Slažem se da se kockaju, čačkaju mečku što se kaže, drkaju vas do tačke pucanja zaista sve razumem.. Ali ostanite muškarci jbg ne posežite za takvim rešenjem.. Podnesite tužbu za razvod čim ona krene sa psiho igricama, nemojte trpeti pa time u jednom momentu dovesti sebe do prekida filma
Vidi ako je zena postala usput zmija prema njoj nema potrebe da se ostaje muskarac,prosto jedno iz drugog izvlace najgore sto ne znaci da ce prema drugima biti takvi,imao sam normalne devojke kojima nisam uputio ruznu rec a i pacijente kojima sam iebo sve po spisku a mnogo gore su zasluzile
 
Vidi ako je zena postala usput zmija prema njoj nema potrebe da se ostaje muskarac
Zbog sebe ostaneš muškarac. Što da te neka zmija pretvori u nešto što nisi. Ko je yebe, eliminišeš je iz svog života

prosto jedno iz drugog izvlace najgore
prvi i osnovni znak toksične veze, treba je što pre okončati

imao sam normalne devojke kojima nisam uputio ruznu rec a i pacijente kojima sam iebo sve po spisku a mnogo gore su zasluzile
Jasno, ono si šta one bude u tebi. Upravo zato pacijente odjebeš u startu čim osetiš da su pacijenti. Uživaš sa normalnima u normalnim vezama gde jedno iz drugog izvlačite samo ono najbolje
 
Ma daleko je od bajke, naravno..
Al ti uradiš šta je do tebe, skloniš se na vreme i zabole te šta dalje radi. Ostavi je samu u njenoj igri, smoriće se majku mu ne može večno pa kolki god pacijent bila. U krajnjoj liniji naći će drugu žrtvu kad vidi koliko si je oladio.. ono ne postojiš za mene više mi ništa ne možeš, taj rad
 
Sad shvatam o čemu tačno pričaš @georgejune ja sam više ono o vezama generalno..
Ovo je onaj rat bez pobednika na kraju, koji žena vodi samo jer joj se može i jer joj zakon dozvoljava i smiriće se.. verovatno nikad, ako je od onih na koje ja mislim, iz dosta priča koje znam.. Imaju samo jedan cilj, zagorčati vam život do koske. O svemu što preko dece rade tek to da ni ne pominjem..
 
Rađanje, majka i dete


Član 5


(1) Žena slobodno odlučuje o rađanju.


(2) Majka i dete uživaju posebnu zaštitu države.

Као што можете да видите, овде је отац потпуно изостављен.
Што имплицира да мушкарац нема никаква права у одлуци о рађању свог детета.

Али, узевши у обзир да чин рађања биолошки не припада мушкарцу, да ли би овај члан могао да се измени, прошири, објасни са некаквим утицајем мушкарца у процесу рађања осим оплодње?
 
Као што можете да видите, овде је отац потпуно изостављен.
Што имплицира да мушкарац нема никаква права у одлуци о рађању свог детета.
апсолутно добро запажање - моје мишљење (доста са становишта завере или владавине над рајом) јесте да су морали некако да ставе улар на слободне, здраве и слободно мислеће мушкарце, како? е па фаворизујеш слабију страну (жене) и ето ти белаја.. (иначе тако раде и на државном нивоу.. имамо пример србије и окружења - увек фаворизују слабије.. типа србија угњетава јадне шипце, хрвате, мулсимане....
.... одлично, одлично макар се неки буде из хипнозе :p
 
На овом линку можете прочитати тренутно важећи породични закон који регулише односе, права и обавезе у оквиру породице и у оквиру који се тиче закона.

Законом су обухваћени неки аспекти породичног живота.

Свакако да постоје и неки аспекти који нису регулисани а свакодневне ситуације из живота доводе до потребе да се та регулација уведе или да се измени постојећа.

Да ли имате, узевши у обзир разне теме које су на овом пдф-у активне, предлоге, примедбе, коментаре на поједине чланове закона?
kako da ne...

ZDRAVSTVENO OSUGURANJE NEZAPOSLENOG LICA KOJE ŽIVI SA RODITELJEM PENZIONEROM

Prema važećem zakonu punoletno nezaposleno lice treba da plaća za zdravstveno osiguranje, kako zakon nalaže - od penzije roditelja

Isto tako roditelj u penziji može da prijavi nasilje u porodici ako mu nezaposleni sin ili ćerka traže od penzije...

Ne ulazimo da li je reč o samoljubivom patološkom slučaju ili prosto ta osoba želi svoju penziju u celosti.
 
A ako ćemo još tačnije ljubavi je kraj još onda kad su se rodila ona neobuzdana osećanja koja su prethodila prvom udarcu. Da se ljudi razilaze na vreme do velikog broja prvih udaraca ne bi ni došlo.
mada, kako će muškarac da objasni ženi da ga ne maltretira psihički ako joj je već 100x rekao da prestane a ona ne kapira?
... jer ako razvedeš brak zbog jednog vaspitnog šamara praviš mnogo veću štetu deci ako ih ima u datoj vezi.

drugo je kada muško dođe pijano kući pa počne da baljezga i izigrava nasilnika
 

Back
Top