Porodica od 4 (+1) dece

Sta ti nije jasno oko zloupotreba?

Zloupotreba postoji svuda, ali to sto ti radis je da na osnovu pojedinacnih slucajeva okarakterises sve, i izvrsis generalizaciju svega.

To je kao da na osnovu toga sto skoro svi huligani imaju istetovirana obelezja srpske pravoslavne crkve i izjasnjavaju se kao pravoslavci, da svakog pravoslavca koji ima istetoviran krst (na primer), okarakterises kao huligana.
 
Zloupotreba postoji svuda, ali to sto ti radis je da na osnovu pojedinacnih slucajeva okarakterises sve, i izvrsis generalizaciju svega.

To je kao da na osnovu toga sto skoro svi huligani imaju istetovirana obelezja srpske pravoslavne crkve i izjasnjavaju se kao pravoslavci, da svakog pravoslavca koji ima istetoviran krst (na primer), okarakterises kao huligana.
Ja sam na pocetku male diskusije u koju ste se umesali rekao da ce biti dobro ako na kraju ne oduzmu te bebe zbog malih primanja roditelja.

Pusti me tih nesuvislih poredjenja
 
Porodica prima od grada Beograda 64 000 mesečno. Ona radi za 28, on za 50. Dobijaju razno razne pomoći od ministarstva i CSR-a. Ovo je lepa vest, nek im je sa srećom. Samo ne znam zašto je ovo čudno za medije? Žena kaže nećemo milostinju , a mediji su napravili priču o njima kao da im treba.

https://www.kurir.rs/vesti/beograd/...ce=mil1&utm_medium=referral&utm_campaign=mil1
Nešto se ovde ne slaže. Nisu ugroženi ali bez pomoći ne bi mogli da prežive mesec dana sa prihodima.
Verovatno je htela da kaže da nije htela milostinju od nepoznatih ljudi već pomoć od države. A da su finansijski ugroženi jesu.
 
Sad ja da nagađam o kapacitetima bake,njenom zdravstvenom stanju,mogućnosti da brine o deci,njenom psihičkom statusu...i ne obraćaj mi se sa "vi ste oduzeli" jer ja nisam i ne personifikujem sve CSR.
Znam za neke porodice koje su sa moje tačke gledišta nisu imale dobre uslove za podizanje dece. Alkoholizam, nehigijena vaspitno zapušteni..
Nisu im oduzeta deca.
Ako njima nisu, onda je stvarno oduzimanje u nekim krajnjim slučajevima.
I sigurno da ne rade svi csr isto.
Pa možda upravo tajnost takvih podataka izaziva sumnju, uz dužno poštovanje.

Uzgred čudilo bi me da neko ne želi starije dete. Za decu sa deformitetom razumem. Ali opet se pitam ko zaista igde želi takvu decu.

Da li CSR prati njihovu sudbinu?
Ta starija deca obično idu u hraniteljske porodice. Nekad to protekne sasvim u redu, a nekad bude vrlo, vrlo zahtevno pogotovo kod tinejdžera
 
Kada se čitaju komentari stiče se utisak da u Srbiji niko ne radi svoj posao kako treba , a to nije neka Srbija , to smo mi sami.
Ne znam stvarno kakav to treba da budeš nečovek da bi radio u zdravstvu ili ustanovi socijalnog tipa pa da manipulišeš na takav grozan način. Mora da se shvati da većina priča jeste prazna , a izuzeci ne čine svakog učesnikom.
 
Lepo je objasnila situacije kada se dete oduzima roditelju .
I ja lepo objasnio da to u stvarnosti i nije bas tako kako je ona opisala.
Mnogo prljavstine tu ima.

Kako rekoh, uzevsi okolnosti u obzir, dobro ce biti ako ta deca ostanu sa roditeljima do kraja, a roditelji ne budu proglaseni ludacima narkomanima ili vec nekako diskreditovani.
 
Kada se čitaju komentari stiče se utisak da u Srbiji niko ne radi svoj posao kako treba , a to nije neka Srbija , to smo mi sami.
Ne znam stvarno kakav to treba da budeš nečovek da bi radio u zdravstvu ili ustanovi socijalnog tipa pa da manipulišeš na takav grozan način. Mora da se shvati da većina priča jeste prazna , a izuzeci ne čine svakog učesnikom.
Za zlocine koje su zdravstveni radnici pocinili tokom korona fasizma, sudice im savest, ako je ima.

Sa obzirom na masovno gazenje Hipokratove zakletve vecina lekara bi trebalo da odgovara bar moralno, ako ne i materijalno.
Cast onima malobrojnima sa integritetom.
 
Kada se čitaju komentari stiče se utisak da u Srbiji niko ne radi svoj posao kako treba , a to nije neka Srbija , to smo mi sami.
Ne znam stvarno kakav to treba da budeš nečovek da bi radio u zdravstvu ili ustanovi socijalnog tipa pa da manipulišeš na takav grozan način. Mora da se shvati da većina priča jeste prazna , a izuzeci ne čine svakog učesnikom.
Pa to jeste naša Srbija. Isto kao pitanje otkud nam takvi političari. Nisu oni pali sa neba već su odavde, iz naših porodica.
I to jeste za zamisliti se.
 

Back
Top