породица ,држава ,форума ЗАЈЕДНИЦА

Poruka
20.637
Главни и основни проблем свих заједница па било то породична или државана је егоизам ,постављање својих и само својих жеља изнад свега другог.Себичлук који се огледа у не жељењу да се своје жеље подреде интересима заједнице и потребама свих ,поништава свакога као јединку те заједнице, Е сада у свакој заједници постоји лидер ,вођа ,алфа или како год желели да га назовете,и када неке јединке из заједнице не функционишу у њој ,његово је да их усклади ,међутим модерним схватањима потире се заједница као потреба човек и намеће се култ бунта против лидера,онај ко треба да реши проблеме заједнице то неможе да уради јер нема подршку самих чланова заједнице.
 
Молио бих да се из странке свекрва избаце све могуће инсинуације које их могу довести у везу са било којом већ постојећом интересном групацијом

Sta da radim kad je skracenica SNS? :rotf: Mozda ..debelih svekrva pa da bude DS? :mrgreen:
 
Главни и основни проблем свих заједница па било то породична или државана је егоизам ,постављање својих и само својих жеља изнад свега другог.

Себичлук који се огледа у не жељењу да се своје жеље подреде интересима заједнице и потребама свих ,поништава свакога као јединку те заједнице,

Е сада у свакој заједници постоји лидер ,вођа ,алфа или како год желели да га назовете,и када неке јединке из заједнице не функционишу у њој ,његово је да их усклади ,међутим модерним схватањима потире се заједница као потреба човек и намеће се култ бунта против лидера,онај ко треба да реши проблеме заједнице то неможе да уради јер нема подршку самих чланова заједнице.

Па главни задатак за стварање нестабилног друштва (више вођа) којим је лако манипулистаи је уништавање породице и монархије...као онога шта нас је везало у ту једну целину без обзира на наша различита контања...
 
Па главни задатак за стварање нестабилног друштва (више вођа) којим је лако манипулистаи је уништавање породице и монархије...као онога шта нас је везало у ту једну целину без обзира на наша различита контања...
Могао бих се сложити са тобом Марти,уништење главе породице,државе ,фирме

породица се уништава ушењем ауторитета мушкарца
држава монарха
фирме преко уситњавања власништва и системом акционарства
 
Уништавање породице и моралних норми, ставање себичног појединца, отуђавање од људи је основно оружје Еу и САД , којим од народа праве робове и марву која се шиша како им падне на памет. Једини лек против тога је промоција православља, породичних вредности, материнства, верности, тј све оно што ради путинова и медведова русија
 
Уништавање породице и моралних норми, ставање себичног појединца, отуђавање од људи је основно оружје Еу и САД , којим од народа праве робове и марву која се шиша како им падне на памет. Једини лек против тога је промоција православља, породичних вредности, материнства, верности, тј све оно што ради путинова и медведова русија

Види не мислим да је то само у ЕУ и у САД мислим да је то систем преко кога се влада народима
Е сада ко влада то је већ дискутабилно
 
Могао бих се сложити са тобом Марти,уништење главе породице,државе ,фирме

породица се уништава ушењем ауторитета мушкарца
држава монарха
фирме преко уситњавања власништва и системом акционарства

Управо...јсве се ради смишљено и постепено...
Како рече један мој пријатељ..више није крајње време...него су већ почеле рововске битке на кућном прагу...битке за главу и душу Срба...
 
Управо...јсве се ради смишљено и постепено...
Како рече један мој пријатељ..више није крајње време...него су већ почеле рововске битке на кућном прагу...битке за главу и душу Срба...

Марти нас највише погађа невоља нашег народа , мада мислим да је слично свуда у свету
 
Марти нас највише погађа невоља нашег народа , мада мислим да је слично свуда у свету

Треба да се бринемо за свој народ пре свега..па када ми будемо живели у рају на земљи(ако је могуће) после помажемо наше ближње...

Као сваки прави домаћин прво нацепаш дрва за своју кућу па помажеш комшији...

:)
 
Треба да се бринемо за свој народ пре свега..па када ми будемо живели у рају на земљи(ако је могуће) после помажемо наше ближње...

Као сваки прави домаћин прво нацепаш дрва за своју кућу па помажеш комшији...

:)
слажем се
 
Управо...јсве се ради смишљено и постепено...
Како рече један мој пријатељ..више није крајње време...него су већ почеле рововске битке на кућном прагу...битке за главу и душу Срба...

А корен свега је обезбоженост.Убити Бога у човеку, није само стара изрека која испразно звучи.

Вера и традиција су основ и стуб народа.Када му то одузмете остаје само празна љуштура.

А на ту празнину су се устремили баш ти који су је испразнили и попуњавају је садржајем без садржаја.

Да не звучим превише архаично, али старо патријархално васпитање је имало огромних предности.Знало се за ред у кући, а даље и за ред у друштву и заједници.

Данас тога реда нема, систем вредности је постављен на главачке и у општем хаосу, тешко је остати на ногама, а камоли изабрати пут којим се треба ходити.

Навала Содоме и Гоморе прети да угрозио сновну ћелију сваког друштва - породицу, а потом по прогресији све што је њена надградња.
 
Porodica ne sme da bude razularena grupica u kojoj radi ko sta hoce..

Malo je strpljenja..malo samoodricanje..malo razumevanja.

Pod opasnoscu da izazovem gnev feministkinja, moram da kazem da je u porodici vazno da se svako postavi na mesto koje mu pripada i da ne uzurpira prostor onog drugog.

Znaci..mora da se zna ko kosi ,a ko vodu nosi..

1. Muz (otac)
2. Zena (majka)
3.deca
4.
5.
6.
7.
8.
9. taste..svekrve ( kao 9.rupa na svirali..) :mrgreen:
 
Porodica ne sme da bude razularena grupica u kojoj radi ko sta hoce..

Malo je strpljenja..malo samoodricanje..malo razumevanja.

Pod opasnoscu da izazovem gnev feministkinja, moram da kazem da je u porodici vazno da se svako postavi na mesto koje mu pripada i da ne uzurpira prostor onog drugog.

Znaci..mora da se zna ko kosi ,a ko vodu nosi..

1. Muz (otac)
2. Zena (majka)
3.deca
4.
5.
6.
7.
8.
9. taste..svekrve ( kao 9.rupa na svirali..) :mrgreen:

Икел2 мико Божија заповест
ПОШТУЈ РОДИТЕЉЕ СВОЈЕ
није без везе ,поштуј родитеље своје да би тебе деца твоја поштовала
ја разумем шта ти причаш
Увек сам говорио да мој отац никада неможе веровати мени као што може мој син
али ни ја сину мом немогу веровати као што могу оцу мом
Мој отац ће за мене и мог сина учинити све
а ја никада нећу за оца као што ћу за сина
и то иде тако и то јесте нормално
 

Back
Top