POREZ NA NEKRETNINE

Žao mi je što ne mogu da se složim sa vama!
Neko ko ima imovinu vrednu nekoliko stotina hiljada evra ne može biti sirotinja - bez obzira da li je to nasledio ili je "otkupio"!
U celom je svetu normalno da se plaća porez na imovinu. To što ga u Hrvatskoj još nema samo je posledica nekih njihovih unutrašnjih nesporazuma.
Slažem se da je nekome ko živi sam u stanu od sto ili više "kvadrata" mnogo da pored svih troškova plaća još i porez. Međutim odmah se nameće pitanje da li su njemu zaista neophodni svi ti "kvadrati"? Može li nešto izdati pa imati i za sebe i za porez?
Nije li malo mnogo ako neko hoće i svoj komfor i male troškove?

Nije tačno da se svuda u svetu plaća porez na nepokretnu imovinu, ima još primera osim Hrvatske. To toliko nije ni bitno jer šta me zabole šta se u kojoj zemlji od poreza plaća. Oporezivanje imovine po tržisnoj vrednosti se vrši u trenutku prodaje i plaća se porez na promet a u suprotnom radi se o"konfiskaciji". Niko ne spekuliše imovinom ili zemljištem ako ga upotrebljava da na njemu živi i drugo imovina ili zemljište je po novom Zakonu o planiranju i izgradnji privatna svojina a ne gradska svojina-resurs, nije to rudnik zlata u državnoj svojini. Fiskalne mere ne mogu biti instrument za teranje građana iz svojih kuća. "Obaveza plaćanja poreza i drugih dažbina je opšta i ZASNIVA SE NA EKONOMSKOJ MOĆI OBVEZNIKA"(čl.91.Ustava.) Prema tome treba se boriti protiv bilo koga ko ugrožava Ustavom zagarantovano pravo na mirno uživanje svojine (čl.58.Ustava)
 
Poslednja izmena:
Nije tačno da se svuda u svetu plaća porez na imovinu, ima još primera osim Hrvatske. To toliko nije ni bitno jer šta me zabole šta se u kojoj zemlji od poreza plaća. Oporezivanje imovine po tržisnoj vrednosti se vrši u trenutku prodaje i plaća se porez na promet a u suprotnom radi se o"konfiskaciji". Niko ne spekuliše imovinom ili zemljištem ako ga upotrebljava da na njemu živi i drugo imovina ili zemljište je po novom Zakonu o planiranju i izgradnji privatna svojina a ne gradska svojina-resurs, nije to rudnik zlata u državnoj svojini. Fiskalne mere ne mogu biti instrument za teranje građana iz svojih kuća. "Obaveza plaćanja poreza i drugih dažbina je opšta i ZASNIVA SE NA EKONOMSKOJ MOĆI OBVEZNIKA"(čl.91.Ustava.) Prema tome treba se boriti protiv bilo koga ko ugrožava Ustavom zagarantovano pravo na mirno uživanje svojine (čl.58.Ustava)

..u Hrvatskoj se placa porez na nekretnine....
 
Fiskalne mere ne mogu biti instrument za teranje građana iz svojih kuća. "Obaveza plaćanja poreza i drugih dažbina je opšta i ZASNIVA SE NA EKONOMSKOJ MOĆI OBVEZNIKA"(čl.91.Ustava.) Prema tome treba se boriti protiv bilo koga ko ugrožava Ustavom zagarantovano pravo na mirno uživanje svojine (čl.58.Ustava)

Naravno.

Mozda za ovo moze da se tuzi i kod medjunarodnog suda nasa drzava.

Ionako skoro svako dobija spor protiv nje.
 
BORIS TADIC JE NEPRIJATELJ SRPSKOG NARODA I ON ZELI DA NAS UNISTI

jer kad ti neko skine zadnji par gaca i uzme poslednji komad hleba iz tanjira on nije nista drugo nego tvoj neprijatelj!

I okupatori su bili milosrdniji prema srpskom narodu i manje mu otimali nego sto to radi Boris Tadic i njegov rezim LOPOVA BANDITA I SECIKESA
 
"Obaveza plaćanja poreza i drugih dažbina je opšta i ZASNIVA SE NA EKONOMSKOJ MOĆI OBVEZNIKA"(čl.91.Ustava.)
Da li stvarno neko misli da je ekonomska moć posednika stana vrednog stotine hiljada evra i podstanara bez ikakve imovine ista?

Ne vidim uopšte odakle moralni osnov za uzimanje novca za to što imam imovinu.

Platio sam porez kad sam je kupovao ili gradio.

Zamislimo situaciju da se svake godine plaća porez na namirnice koje smo kupili ali nismo pojeli prošle godine i na njih već jednom platili porez.

Nije mi objektivno ni to što se plaća porez prilikom kupoprodaje polovnih automobila. Već je jednom plaćen.
Upravo u tome i jeste pljačka! Ne treba oporezovati promet ili nasleđe nego korišćenje!
Ako neko ima pouzdan izvor u SAD neka proveri koliki su tamo porezi na imovinu!
U ekskluzivnom delu Majamija na Floridi, kada bi mi neko ponudio kuću na poklon pod uslovom da platim samo jednodnevni porez morao bih da odbijem!

..porez na nekretnine se placa svugdje u svijetu...mi nismo na to nauceni jer nam je drzava bila uvijek sisa na kojoj smo visili..sada je dosao kraj i problem ce to biti za one sa viskom kvadrata i koji zive sami...komunjare koji su dosli poslje WWII do velebnih stanova u centru i koji su kasnije presli u ruke djece,rodjaka....
Upravo tako!

Ima slična tema na ovom pdf. Tamo je neko konstatovao nešto zanimljivo: ne bunimo se mi koji imamo nekretnine male vrednosti i sirotinja – bune se oni koji imaju nekretnine velike vrednosti.
 
Poenta i jeste da u kratkom roku nestane privatna svojina u obliku stanova kako bi banke onda nesmetano zelenashile na balkanu. Ipak su inicirale rat kako bi dobile novo trziste. Mislite o tome, rat jos nije gotov ;)
 
Poenta i jeste da u kratkom roku nestane privatna svojina u obliku stanova kako bi banke onda nesmetano zelenashile na balkanu. Ipak su inicirale rat kako bi dobile novo trziste. Mislite o tome, rat jos nije gotov ;)

....bash sam o tome sinoc sa prijateljima prichao ,jednostavno i kad se malo pomerish i sagledash situaciju vlasnici kapitala su enormno zaradili u bivshoj SFRJ,ako pogledamo koliko je dugovala juga do 1991 i pod kakvim uslovima imala kredite i sad kad saberesh sva dugovanja zemalja bivshe juge sa naravno novim uslovima i kamatama vidimo da su se zeshce oparili ,pa je to mozda i jedna od verovastnoca izbijanja sukoba na ovim prostorima ..................gledano chisto ekonomski bez emocija..........
 
Ima slična tema na ovom pdf. Tamo je neko konstatovao nešto zanimljivo: ne bunimo se mi koji imamo nekretnine male vrednosti i sirotinja – bune se oni koji imaju nekretnine velike vrednosti.

ma sta kazes?!?!? yebote koji si ti genije! oci si nam otvorio!
znas sta sam ja prmetio?? isto se ne bune zbog poreza na registraciju automobila oni koji nemaju automobile?!? KO BI TO MOGAO DA PRETPOSTAVI!?!
 
....bash sam o tome sinoc sa prijateljima prichao ,jednostavno i kad se malo pomerish i sagledash situaciju vlasnici kapitala su enormno zaradili u bivshoj SFRJ,ako pogledamo koliko je dugovala juga do 1991 i pod kakvim uslovima imala kredite i sad kad saberesh sva dugovanja zemalja bivshe juge sa naravno novim uslovima i kamatama vidimo da su se zeshce oparili ,pa je to mozda i jedna od verovastnoca izbijanja sukoba na ovim prostorima ..................gledano chisto ekonomski bez emocija..........

Ratove vode velike sile, nikako mali narodi :)
 
ma sta kazes?!?!? yebote koji si ti genije! oci si nam otvorio!
znas sta sam ja prmetio?? isto se ne bune zbog poreza na registraciju automobila oni koji nemaju automobile?!? KO BI TO MOGAO DA PRETPOSTAVI!?!
Evo odgovora sa drugog naslova:

Нечији статус одређујемо по његовој нето вредности. Рецимо,

Ако има €3 - сиромашан
Ако има €30.000 - просечан
Ако има €300.000 - добро ситуиран

Пре него што почну да се жале да немају пара да плате основне рачуне, морају почети да крцкају свој капитал.

Није прихватљиво да неко има Ауди од €50.000 у власништву, а истовремено тражи зајам да купи хлеба, јер "гладује."

Тај би прво морао да искористи сопствене паре, тако што ће ауто од 50к да замени за ауто од 20к.

Због тога, они који поседују куће и станове, нису никакви социјално угрожени сиромаси које треба да оплакујемо овде.
Решење за њих је да пређу на мање луксузан стил живота.
Nema potrebe da bilo šta dodajem!
 
KAKO JE MOGUCE DA SE POREZ NA IMOVINU U HRVATSKOJ UOSTE NE PLACA A KOD NAS TOLIKI NAMETI.????TREBA JOS DA NAPUNUMO DZEPOVE DINKICU I OSTALIM GMAZOVIMA LOPOVSKIM.STA JE OVOM NARODU?DOKLE CEMO DA CUTIMO?DOKLE?TOLIKO SU SE NAKRALI DA TO VISE NEMA MERE I DALJE TO RADE ?:dash::worth::besna::besna:

Da li si ti svestan veličine idiotarije koju si ovde napisao?

Da, jasno je nisi.

Porez na imovinu se plaća SVUGDE U CIVILIZOVANOM SVETU

Znaš li ti koja je svrha poreza u jednoj državi?
Država je ono što služi umesto neuređenog čopora.
 
Tebi Kruskice izgleda prija da te neko rebne pet puta po ledjima umesto jednom?
Sado mazo,ovo ono a?
Od mene ce da dobiju onu stvar u dupe jer ne dam svoje a da su pametni svi i da se sloze i da izadju na ulice i da zakrce saobracaj ovog novokomponovanog nameta ne bi bilo tj.ostao bi stari skromni koji je u skladu sa sadasnjim zaradama!
Nemam ja nista protiv da platim ali daj mi ti pet puta vecu platu pa cu da platim!!!
Onda se ne bih bunio a ovako samo dizanje i dizanje a plate se smanjuju-to u svetu nema jer ne sme tako da se radi-pala bi vlada momentalno!
Samo mi slepci cutimo i blejimo jer nam ovi ispiru mozak!
Tako su sad spustili extra porez za motocikle sa 31000 na 10000 i sad mi treba da budemo sretni jer sad treba manje da platimo??? Koliki je extra porez za auto koji ima do 2000 kubika? I to treba da se poredi sa jednim motorom?
Ja svoju kucu necu da prodam da bih uzeo manju i ispostovao nekog debila koji je osmislio ovaj zakon a ko to uradi neopisiva je budala!
Oni ce meni kao da plene nesto ako ja ne platim upetostruceni porez-ma pobicu ih samo nek dirnu moje!
 
dajte neki savet ovom narodu ,sta uraditi ,ulica ne gine ovako ili onako

Šta raditi? Ne plaćati porez.

Pocepati račune!

zivkovic_zoran_25-5-002.jpg
 
KAKO JE MOGUCE DA SE POREZ NA IMOVINU U HRVATSKOJ UOSTE NE PLACA A KOD NAS TOLIKI NAMETI.????TREBA JOS DA NAPUNUMO DZEPOVE DINKICU I OSTALIM GMAZOVIMA LOPOVSKIM.STA JE OVOM NARODU?DOKLE CEMO DA CUTIMO?DOKLE?TOLIKO SU SE NAKRALI DA TO VISE NEMA MERE I DALJE TO RADE ?:dash::worth::besna::besna:

Šta te čudi? Pa ne znaju da zarade, samo se uvaljuju u dugove, šta misliš zašto oće da prodaju zlatnu koku Telekom? Ponašaju se kao narkomani koji prodaju sve iz kuće, grebu se gde god mogu, zadužuju iako znaju da ne mogu da vrate...
 

Back
Top