Porez na imovinu veći za 100 odsto?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dabogda me obesili po jednom za svaki put kada sam glasao za bilo koga iz današnje garniture vlasti.




Pristajem da platim sve što je po zakonu trebalo da platim a nisam, i takođe želim da se isto desi i Vama. Meni svakako neće biti problem da izdvojim tih 0 dinara, ali ne znam kako će kod Vas to ići obzirom na vaše sopstvene izjave o Vašim privrednim aktivnostima.



Očigledno problem postoji, uz osnovne matematičke operacije, i u razumevanju pročitanog. Evo plastično, ista garnitura koja kuka na ove poreze govori kako je spas u poljoprivredi i povratku na selo, i kako sadašnja vlast nedovoljno podstiče selo i poljoprivredu. Pa jel treba bolji podsticaj da se ode na selo i bavi poljoprivredom nego velik porez na precenjene nekretnine po gradovima? A "taj čovek u Bačkom Petrovcu" i ne treba da radi u kući, u kući se živi, a radi se na zemlji. Ili u žaru čitanje niste primetili da sam naveo i zemlju uz kuću?

ne mozes da se bavis u srbiji poljoprivrednom uspesno zato sto je potrebno da vlast stane iza te poljoprivrede da bi ona bila uspesna

sve dok je sadasnja garnitura na vlasti u srbiji ce biti prakticno nemoguce da se zivi od poljoprivrede

pa gde ces boljeg dokaza za to DA SRBIJA DANAS UVOZI PASULJ I BELI LUK IZ KINE

znaci nas seljak ne dobija od vlasti nikakvu pomoc, nikakvu subvenciju bukalno nista i samim tim ne moze da bude konkurentan zahvaljujuci rezimskim ljudima kao sto si ti
 
Коначно и ти макар једну паметну реч да изговориш.
А кажу ко лаже ,тај и краде,тако да немој и ти да заглавиш међу лопурдама. По количини лажи које просипаш овде,и међу тако великом конкуренцијом био би јак играч.

nemoj da mislis da ja ne podrzavam vase poteze. podrzavam sve sto radite u zadnjih 2 godine , ne zato sto volim ovu vlast vec zato sto znam da cete nakon toga platiti sve ovo sto ste radili narodu zestoko.

zato sto mi je milo da neznalice koje su vam dale glas dobijaju ono sto su zasluzile.
 
Ovi zakoni su sasvim O.K.
U čemu je problem?

RETARD.jpg
 
ne mozes da se bavis u srbiji poljoprivrednom uspesno zato sto je potrebno da vlast stane iza te poljoprivrede da bi ona bila uspesna

sve dok je sadasnja garnitura na vlasti u srbiji ce biti prakticno nemoguce da se zivi od poljoprivrede

pa gde ces boljeg dokaza za to DA SRBIJA DANAS UVOZI PASULJ I BELI LUK IZ KINE

znaci nas seljak ne dobija od vlasti nikakvu pomoc, nikakvu subvenciju bukalno nista i samim tim ne moze da bude konkurentan zahvaljujuci rezimskim ljudima kao sto si ti

Prve komšije mojih roditelja imaju firmu za proizvodnju preradu i prodaju (uglavnom izvoz) kupusa i svih proizvoda od kupusa. Krenuli su od ručnog sečenja kupusa i prodaje iz prikolice pored puta, sada imaju hale, pokretne trake i više desetina stalno zaposlenih plus sezonski radnici. Ljudi rade 16 sati dnevno, ali zato voze mercedese (svako po jedan), letuju na Havajima, zimuju na Alpima, pošteno rade i lepo žive.
E sad, činjenica je da ne može da se poseje bilo koji kukuruz na jedno jutro jutro zemlje, okopa dva puta u godini, preda na kraju đuture državi, i onda od toga živi godinu dana.

Što se tiče režimskih ljudi, ne znam da li uopšte shvatate da ste Vi jedan od, za režim, najkorisnijih ljudi ovde na forumu?
 
Ovi zakoni su sasvim O.K.
U čemu je problem?

.problem je shto drzava prvo treba da stvori neke uslove a tek posle da naplacuje poreze na te uslove,imash na primer vozdovac koji je kao 1 zona ,pa tamo su instalacije od pre 50 godina asfalt rupa do rupe ,porodichne kuce od pre 2 svetskog rata i sad se neko dosetio da je to 1 zona i to ce papreno da naplacuje ,to je bolest mozga a ne porez.............
 
.problem je shto drzava prvo treba da stvori neke uslove a tek posle da naplacuje poreze na te uslove,imash na primer vozdovac koji je kao 1 zona ,pa tamo su instalacije od pre 50 godina asfalt rupa do rupe ,porodichne kuce od pre 2 svetskog rata i sad se neko dosetio da je to 1 zona i to ce papreno da naplacuje ,to je bolest mozga a ne porez.............

Pošto kvadrat na tom Voždovcu? Mislim, pošto je loša infrastruktura i instalacije, valjda nije preko 500e kvadrat?
 
Pošto kvadrat na tom Voždovcu? Mislim, pošto je loša infrastruktura i instalacije, valjda nije preko 500e kvadrat?

..........pa niko nije kriv shto je sad skochio kvadrat a zivi tu vekovima ili je mozda kriv shto je poshteno ziveo i nije krao ...............inache kvadrat zidanja je svugde isti ,cement je cement a cigla cigla.........
 
Poslednja izmena:
..........pa niko nije kriv shto je sad skochio kvadrat a zivi tu vekovima ili je mozda kriv shto je poshteno ziveo i nije krao ...............inache kvadrad zidanja je svugde isti ,cement je cement a cigla cigla.........

Cement je cement, ali cena građevinskog zemljišta, takse i priključenja na kojekakve mreže nikako ne koštaju isto na Voždovcu i u recimo Krušedolskom Prnjavoru.
Naravno da niko nije kriv što živi tu gde živi. Tržište je odredilo da tu kvadrat košta toliko koliko košta. A sasvim je normalno da se na skuplju stvar plaća veći porez nego na jeftiniju, pa makar ta stvar bio i stambeni kvadrat.
 
Cement je cement, ali cena građevinskog zemljišta, takse i priključenja na kojekakve mreže nikako ne koštaju isto na Voždovcu i u recimo Krušedolskom Prnjavoru.
Naravno da niko nije kriv što živi tu gde živi. Tržište je odredilo da tu kvadrat košta toliko koliko košta. A sasvim je normalno da se na skuplju stvar plaća veći porez nego na jeftiniju, pa makar ta stvar bio i stambeni kvadrat.

........ja ti kazem shta da radi onaj chija je to dedovina i koji je za kvadrat platio 200 maraka 80 tih ,koje je njegovo reshenje ili koje je reshenje onoga shto je kupio stan na novom beogradu za 1000 maraka 2000 a sad je procena da to vredi od 2000-2500 eura ,pa valjda se placa porez na realnu vrednost a ne na procene ,to bi bilo isto kao kad bi ti kupio novi BMW u nemachkoj za 34000 eura a oni ti obrachunali ovde porez i carinu od 38000 eura jer toliko koshta u srbiji ...............mislim da su stvari mnogo iskrivljene i da se tako krpe rupe u budzetu jer je vlast nesposobna da pokrene bilo kako proizvodnju i da od toga naplacuje porez............
 
........ja ti kazem shta da radi onaj chija je to dedovina i koji je za kvadrat platio 200 maraka 80 tih ,koje je njegovo reshenje ili koje je reshenje onoga shto je kupio stan na novom beogradu za 1000 maraka 2000 a sad je procena da to vredi od 2000-2500 eura ,pa valjda se placa porez na realnu vrednost a ne na procene ,to bi bilo isto kao kad bi ti kupio novi BMW u nemachkoj za 34000 eura a oni ti obrachunali ovde porez i carinu od 38000 eura jer toliko koshta u srbiji ...............mislim da su stvari mnogo iskrivljene i da se tako krpe rupe u budzetu jer je vlast nesposobna da pokrene bilo kako proizvodnju i da od toga naplacuje porez............

Aj sad, malo sam zbunjen kako je neko svoju dedovinu kupio osamdesetih, ali u principu se razumemo. U svakom slučaju kako se menja realna tržišna vrednost neke stvari normalno je da se i porez na istu menja, bez obzira da li je to nečija dedovina ili je kupljeno pre trideset godina za mnogo manji iznos nego onaj koji tržište sada diktira.
Ključna stvar ovde je ta procena vrednosti. Naravno da sve ovo pada u vodu ako se budu šamarale cifre oko vrednosti nekretnina, ali ako to bude odrađeno kako treba onda nemam problem sa ovim porezom. Ove procene je na našem nakaradnom tržištu nekretnina lako uraditi zato što cenu kvadrata određuje (bar u NS, a pretpostavljam da nije mnogo drugačije ni u BGD) isključivo deo grada i kvadratura, znači stan od 50 kvadrata na Limanu košta 65-70 hiljada eura i nema veze jel ta zgrada prokišnjava ili je ulica ispred puna rupa ili nema ni jedno parking mesto ili je u prizemlju metalostrugarska proizvodnja koja radi treću smenu. U prevodu, realna cena nekretnina kod nas se može komotno proceniti iz stolice u kancelariji. Da li će to biti urađeno kako treba to je već druga priča.
 
Aj sad, malo sam zbunjen kako je neko svoju dedovinu kupio osamdesetih, ali u principu se razumemo. U svakom slučaju kako se menja realna tržišna vrednost neke stvari normalno je da se i porez na istu menja, bez obzira da li je to nečija dedovina ili je kupljeno pre trideset godina za mnogo manji iznos nego onaj koji tržište sada diktira.
Ključna stvar ovde je ta procena vrednosti. Naravno da sve ovo pada u vodu ako se budu šamarale cifre oko vrednosti nekretnina, ali ako to bude odrađeno kako treba onda nemam problem sa ovim porezom. Ove procene je na našem nakaradnom tržištu nekretnina lako uraditi zato što cenu kvadrata određuje (bar u NS, a pretpostavljam da nije mnogo drugačije ni u BGD) isključivo deo grada i kvadratura, znači stan od 50 kvadrata na Limanu košta 65-70 hiljada eura i nema veze jel ta zgrada prokišnjava ili je ulica ispred puna rupa ili nema ni jedno parking mesto ili je u prizemlju metalostrugarska proizvodnja koja radi treću smenu. U prevodu, realna cena nekretnina kod nas se može komotno proceniti iz stolice u kancelariji. Da li će to biti urađeno kako treba to je već druga priča.

......pa moj kum obnovio staru dedinu kucu 80 tih da preciziram ,ne moze neko (ochigledno da moze) iz kancelarije pa prezonira grad i knjishki odredi zone a da pri tome nishta nije uradio i ulozio da bi doshlo do stvarnog podizanja standarda u tom delu grada ,znachi valjda onaj shto ce placati veci porez treba da ima i bolju zashtitu i bolji asfalt i bolju kanalizaciju i manju buku i neki pravi kucni red,to su neki preduslovi za tako neshto ,apsurd nad apsurdima u ulici drajzerovoj na dedinju chovek ima kucu i dvorishte i placace po novom veliku kolichinu novca za porez a dvorishte mu se naslanja na bolnicu za ovisnike (narkomane,alkoholichare) to moze samo kod nas ,to na zapadu ne pije vodu ,apsurd 2 u ulici neznanog junaka na dedinju kupio 90 tih kucu sa dvorishtem Dragan Dzajic i sredio je ,pored njega sada neko zida zgradu na 8 ari od 2 500 metara kvadratnih ,pitanje :da li to moze da se desi na zapadu i on treba da plati po novom enormnu cenu poreza ............puno apsurda .....
 
A i zašto bi uopšte iko plaćao porez na kuću u kojoj živi?

Na nekretninu koju izdaješ u zakup i ostvaruješ prihod , razumem i podržavam.

Na to što imam kuću platio sam već porez ili prilikom kupovine ili na građenje..

Zato sto je neophodno sva zahvatanja od narod razbiti na sto je vise mogucih sastavnih delova. Zamisli kad bi ti u jedan porez spojili zahvatanja po osnovu licnog dohotka, PDV-a, taksi na sto iljada quratza, poreza na registraciju vozila, poreza na prenos nepokretnosti, poreza na prenos apsolutnih prava... na kraju bi se doslo do toga da tebi od zaradjenih 100 dinara 80 ode drzavi. To narod ne bi trpeo. Ovako kad mu to razdelis na 100 strana muceni narod ne obrati paznju, ne stigne ni da se sabere a drzava ga sisa li sisa.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top